Stranica 20 od 23 PrviPrvi ... 101819202122 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1135

Tema: Nalaz OGTT

  1. #951
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A vidite dr. u Rijeci se uopće ne drže tog da šečer mora biti 5.1 njima je glavno da je ispod one granice od 6, ja se isto prepala radi jednog svog nalaza od 5.7 na početku trudnoće i nitko me nije vodio kao da imam gestacijski, ja sam na svoju ruku poslije provjerila iz prsta i taj je bio 4.7 i nisam se više oko toga opterećivala, rekao je dr. da se gledaju i neke druge stvari veličina bebe, mislim i plodna voda oko 20-tj. čini mi se. S bebom je bilo sve Ok, tako da mislim da i ovi dr. Zagrebu malo prenapuhuju stvari

  2. #952
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I meni se cini da malo prenapuhuju stvari, al svejedno bi se drzala dijete da moram
    Jbga, strah je jaci

    Moj nalaz dobar
    Nataste - 4,8
    Nakon 2h - 5,9
    Tako da ja nastavljam po starom

  3. #953
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ma bila bi i ja Ginger da mi je dr. rekao da trebam, čak sam i bila jedno mjesec dana dok nisam otišla kod njega na pregled pa me on uvjerio da ne treba još dijeta

  4. #954
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    A vidite dr. u Rijeci se uopće ne drže tog da šečer mora biti 5.1 njima je glavno da je ispod one granice od 6, ja se isto prepala radi jednog svog nalaza od 5.7 na početku trudnoće i nitko me nije vodio kao da imam gestacijski, ja sam na svoju ruku poslije provjerila iz prsta i taj je bio 4.7 i nisam se više oko toga opterećivala, rekao je dr. da se gledaju i neke druge stvari veličina bebe, mislim i plodna voda oko 20-tj. čini mi se. S bebom je bilo sve Ok, tako da mislim da i ovi dr. Zagrebu malo prenapuhuju stvari
    5,1 ti je ogtt,a 6 guk....prenapuhuju ili ne....trošim samo svoje vrijeme do bolnice,niš strašno,bolje kontrola nego da skoči i onda ne znaš

  5. #955

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    da li je moguće nekim čudom, da u drugoj trudnoći nemam gd, ako sam imala u prvoj?

  6. #956
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    ne znam ja ga imam u obje,makar sam prije trudnoće promijenila prehranu na zdravo

  7. #957

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    da li je moguće nekim čudom, da u drugoj trudnoći nemam gd, ako sam imala u prvoj?
    Moguće je.

  8. #958

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Na FB je pokrenuta ova stranica: https://www.facebook.com/kretanjempr...ocation=stream

    Ima dosta korisnih informacija o dijabetesu koji se kod nekih može pojaviti u trudnoći, o kriterijima za postavljanje dijagnoze, o blagotvornom utjecaju kretanja i vježbanja na tijek gestacijskog dijabetesa itd.

  9. #959
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Sjećam se kad sam išla prvi put na OGTT da sam bila toliko gladna ujutro da sam pojela pola kroasana i onda došla u ambulantu i pravila se luda. Naravno da sam se vrlo brzo pokajala jer me ginekologica htjela staviti na dijetu pa sam joj priznala što sam napravila

  10. #960
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Meni slijedi pretraga za desetak dana.

  11. #961
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Radila guk na vuk vrhovcu nataste 4.7 u 11h 4.2 u 14 h 5.5 i sada opet traže da ponovim za tri tj i dalje na dijeti ,,

  12. #962
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislis, radili su ti ogtt?
    ako ti je nalaz ogtta dobar, zasto dijeta?

  13. #963
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Sve ispod koliko je dobro?

  14. #964
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Moja curka sad ima 2 mjeseca. U U trudnoći mi je dijagnosticiran trudnički dijabetes, jer mi je šećer na tašte bio 5,2. Svi ostali parametri su bili super. I stavilo me na dijetu, koje sam se držala. To je bilo negdje mjesec i pol prije poroda.

    Išla sam čitati tu studiju na temelju koje su pooštreni kriteriji. Radi se o tome da je glavna komplikacija povećanog šećera u trudnoći tzv. makrosomija odnosno povećana porođajna težina djeteta, što bi trebalo otežavati porod (što je svakako istina u bolničkom porodu, ali npr. Ina May Gaskin u svojem primaljskom iskustvu nije naišla na probleme s rađanjem velike djece). E sad, u studiji se pokazalo da što su veće vrijednosti šećera na OGTT-u, veća je vjerojatnost da će dijete biti teže na porodu. Ta vjerojatnost linearno raste, pa su oni odredili granicu na vrijednostima pri kojima postoji dvostruko veća šansa da dijete bude veliko. To ovako zvuči strašno, ali zapravo se ne radi o velikim postocima - nešto kao, npr. prosječna zena ima 3 % šanse da rodi veliko dijete, a ova sa graničnim nalazom ima 6 %. Ovo sad pišem izmišljene brojke, jer se ne sjećam točno, ali to je taj red veličine.

    Druga strana medalje je da ako si na dijeti, imaš opet veću šansu roditi dijete male porođajne težine. I to je ono što mislim da se nama desilo, jer se Ćoska rodila sa 3000 g. Pa je morala puno sisati da nadoknadi to što je zadnjih mjesec dana u maternici, kad se najviše nadebljaju, ona bila na dijeti. Baš je bila sva mršavica. Sad se fino ubucila . Ja sam imala cijelo vrijeme osjećaj da sam super zdrava i da je sve ok, ali se nisam usudila ignorirati liječnike i dijetu.

  15. #965
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    macaklinka, slicno razmisljam, al ne mora biti da sam u pravu, stalno su na uzv govorili da su cure vece, i to zbog gd, da bi ispalo da nisu zadnjih mjesec dana bolnicke dijete nista narasle

  16. #966
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ja sam neko vrijeme bila na žučnoj dijeti. zadnjih mjesec dana u bolnici nisam skoro uopće mogla jesti - prehrana mi se svodila na juhe i griz. a curka mi se baš u to vrijeme nadebljala dobro i rođena s 3630g s 39tt. nema to veze - djeca crpe sve što im treba.

  17. #967
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I moje dijete je bilo manje težine zbog gestacijskog - 2850 g, ali objašnjenje bi bilo da to nije zbog reducirane prehrane nego zbog smanjene funkcije posteljice koja se događa kod gestacijskog dijabetesa.

  18. #968
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Manja porođajna težina se navodi kao rizik u spomenutom znanstvenom članku. Radi se o velkoj studiji Svjeske udruge dijabetologa. Referenca se nalazi na nalazu OGTT-a iz Vuk Vrhovca. To je negdje u zaključku, kao dobrobiti usvajanja novih kriterija su te i te, a rizik je da postoji veća šansa da se djeca rode s malom porođajnom težinom.

    Ako dijete dobiva sve što treba bez obzira koliko majka jede, zašto se onda ne smije biti na kalorijskoj dijeti u trudnoći, ako npr. uzimaš sve vitamine?

    A ako gestacijski dijabetes smanjuje funkciju posteljice, onda bi i djeca čije majke nisu bile na dijeti imala malu težinu, još i više jer dijabetes nije reguliran! U stvari, u tom slučaju velika težina ne bi uopće bila problem kod trudičkog šećera.

  19. #969
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Macaklinka, baš je i meni to prolazilo kroz glavu.

  20. #970
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Ne radila guk profil kućni ,ogtt je bio malo povisen nataste 5.3 ,60m9.9 ,120m 8.7 i tada sam pila glukozu,

  21. #971
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kakav je to profil od 3 vadjenja?
    pa profil se radi 24h svaka 3h.
    sta su i tu uveli recesijske mjere?
    prije koju godinu su izbacili 1 vadjenje u ogttu, sad ovo. ovo nema veze s mozgom, a ne profilom- na taste, u 11h i u 14h.

  22. #972
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    je, vidim da je po novom profil od 4 vadjenja. svasta.
    i kako ide to vadjenje?

  23. #973
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    sad ti rade ogtt u bolnici,krv na tašte...piješ glukozu....pa pikanje nakon 1sat i pikanje nakon 2sata....a ovo kaj zima radi je kućni profil koji ide na tešte,2sata iza doručka,2sata iza ručka i 2sata iza većere....to i ja nosim svakih mj dana....dobim igle i ampule i onda se mučim ko kreten,pa te je....da nije dovoljno krvi da bi iz nje mogli išta izvući i blablabla,a do crte sam navukla krv i dalje ne ide,nisam ja dr

  24. #974
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    o boze...
    prije je bilo da vadis 24h, svakih 2/3h ovisno.
    ispikas svih 10 prstiju i biras koji ces dva puta.

  25. #975
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    to mi je još gore,ja po noći ipak spavam

  26. #976
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    macaklinka, navodno ne reagira svaki organizam isto. Netko ima problem velike bebe, a netko loše funkcije posteljice.
    Podebljavam navodno, jer je i moja pretpostavka bila da je moje dijete manje težine zbog nedostatne prehrane.

  27. #977
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    leonisa, kako koja bolnica, petrova i dalje radi veliki profil, svaka tri sata

  28. #978
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Anemona, ne sjećam se da se u ovom članku na kojem se temelje kriteriji spominjala smanjena funkcija posteljice, samo preveliko dijete. Doduše prošlo je vremena od kad sam ga čitala, pa sam možda i zaboravila, ali vjerujem da bi me se to ipak dojmilo i ostalo mi u sjećanju.

    Tako u bolnicama imaju veliki strah od krupne djece, a ona se mogu roditi bez problema vaginalno kad žena ima podršku i okruženje koje omogućuje njezinom tijelu da radi ono za što je prilagođeno!

  29. #979

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Bok cure :D
    Evo mene sa GUK 6
    Friško od jutros
    Danas sam 9+1
    Namjeravam u ponedjeljak na ogtt
    Izluđena sam od svega,i šećera i bez šećera i jel se meni čini ili oni to stalno smanjuju ove granice. Sad je trend po Zagrebu da se trudnice sa 5.2 šalje odmah na ogtt.
    Inače ne konzumiram gluten zbog zdravstvenih razloga,ne nekog hira. Ne jedem kruh,tijesto,apsolutno ništa od brašna.
    Slatko tu i tamo,najviše pijem vodu. Od kuda sada ovo.
    Jel moguće da mi ogtt bude ok bez obzira na guk 6?
    I jel bi se trebala brinuti?

  30. #980
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Bok julianna,

    da li je taj GUK natašte? To si mjerila na kućnom aparatiću ili?

  31. #981
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    takav guk je za dijetu, i dalje... mene su s guk 5,3 i urednim ogtt i profilom do kraja vodili kao gd

  32. #982

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj julianna prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure :D
    Evo mene sa GUK 6
    Friško od jutros
    Danas sam 9+1
    Namjeravam u ponedjeljak na ogtt
    Izluđena sam od svega,i šećera i bez šećera i jel se meni čini ili oni to stalno smanjuju ove granice. Sad je trend po Zagrebu da se trudnice sa 5.2 šalje odmah na ogtt.
    Inače ne konzumiram gluten zbog zdravstvenih razloga,ne nekog hira. Ne jedem kruh,tijesto,apsolutno ništa od brašna.
    Slatko tu i tamo,najviše pijem vodu. Od kuda sada ovo.
    Jel moguće da mi ogtt bude ok bez obzira na guk 6?
    I jel bi se trebala brinuti?
    Koliko ja znam, ove preporuke od 5,1 natašte se ne odnose na ranu trudnoću, nego 20+ tjedana (kad je dijete već veće). Ali 6 natašte je svejedno malo previsoko. OGTT može naravno biti ok. Nemoj paničariti. Moguće ćeš dobiti dijetu.

  33. #983

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj julianna prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure :D
    Evo mene sa GUK 6
    Friško od jutros
    Danas sam 9+1
    Namjeravam u ponedjeljak na ogtt
    Izluđena sam od svega,i šećera i bez šećera i jel se meni čini ili oni to stalno smanjuju ove granice. Sad je trend po Zagrebu da se trudnice sa 5.2 šalje odmah na ogtt.
    Inače ne konzumiram gluten zbog zdravstvenih razloga,ne nekog hira. Ne jedem kruh,tijesto,apsolutno ništa od brašna.
    Slatko tu i tamo,najviše pijem vodu. Od kuda sada ovo.
    Jel moguće da mi ogtt bude ok bez obzira na guk 6?
    I jel bi se trebala brinuti?

    Jesi li možda kasnije navečer jela nešto od voća ili jela kasnije? Meni ti je isto šećer natašte bio 6, a ogtt uredan. No svejedno su me ostavili u bolnici na velikom guk profilu koji je bio ok. Sad me vode ko gestacijski dijabetes iako je sve ok. Inače malo pripazi što jedeš i bit će ok.
    Prvo napravi ogtt pa češ vidjeti što dalje.

  34. #984

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Jučer bila na OGTT:
    Nataste: 4,8
    Nakon 2h: 9,2

    Ginekolog mi je rekao da to nije dobro i Morat cu na profil 24h u bolnicu, a od odmah izbaciti slatko, smanjiti ali ne izbaciti ugljikohidrate i vise se kretati.

  35. #985
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Evo da i ja malo podignem temu.
    daynight tebi je problem ova vrijednost nakon 2 sata; trebala bi biti < 6,7. Javljaj što i kako ćeš dalje. U koju bolnicu ćeš ići?

    Moje vrijednosti OGTTa:
    glukoza: 5,5
    nakon 1 h: 9,0
    nakon 2 h: 5,5.
    Ja sam to napravila prije 3 tj. i tek za 10 dana idem na kontrolu. Sestra od gina je vidjela nalaze i rekla da je sve OK (?) i da ne dolazim ranije. Međutim kad sam podigla nalaze i doma skužila GUK na tašte 5,5 (za trudnice je preporuka <5,1) bilo je ono: tko tu koga?!?
    Dr. kod kojeg sam išla na anomaly scan to mi je posebno naglasio pogotovo što je bebač malo veći po mjerama (za cca. 2 tj). Ja sam njemu rekla da je nalaz uredan jer sam vjerovala sestri i čovjek je samo preporučio da ponovim još jednom do 28 tt. Ne znam hoće li moj gin to uvažiti, a mm me već sad tjera da odem dalje s pretragama.

  36. #986
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    piki, to su po meni previsoke vrijednosti....izbaci slatko, smanji ugljikohidrate (kruh, rižu, tijesto, krumpir), i pripazi na voće koje i koliko konzumiraš.
    Nije panika, ali pripazi.... neki dr. bi te već poslali u bolnicu, neki bi ti preporučili dijetu....

  37. #987
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    piki, to su po meni previsoke vrijednosti....izbaci slatko, smanji ugljikohidrate (kruh, rižu, tijesto, krumpir), i pripazi na voće koje i koliko konzumiraš.
    Nije panika, ali pripazi.... neki dr. bi te već poslali u bolnicu, neki bi ti preporučili dijetu....
    Previsoka je samo ova vrijednost glukoze na tašte, zar ne? Ostale su unutar referentnih intervala.

  38. #988
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Da, ali to se sve smatra gestacijskim....
    Nije ništa strašno, samo pripazi i uživaj u trudnoći!!!

  39. #989

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    curke,moj nalaz OGTT:
    4.9
    7.2
    6.7
    Gin. mi je rekla da je ok,ali mi se čini da sam na granici.
    Što vi mislite?

  40. #990
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali to se sve smatra gestacijskim....
    Nije ništa strašno, samo pripazi i uživaj u trudnoći!!!
    Hvala

  41. #991

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Bila sam na GUK profilu u bolnici, ovo su bile moje vrijednosti:
    - natašte 7h: 5,9
    - nakon 2h (od kifle i jogurta): 5,8
    - prije ručka: 5,0
    - nakon 2h: 6,1
    - prije večere: 4,6
    - nakon 2h: 5,3
    - ujutro u 6h: 5,4

    Doktorica i sestre su rekle da su vrijednosti ok, ali da mi je beba već malo veća za 1-2 tj. i da sam na granici povišenog s plodnom vodom te da preporučuju ponovnu hospitalizaciju (mislim za oko 1mj.) U otpusnom pismu stoji: gestacijski dijabetes.
    Iskreno se nadam da će mi moj ginekolog to sve pojasniti i da neću morati ponovo u bolnicu.

  42. #992

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    64

    Početno

    Cure pozdrav. Radila sam OGTT i vrijednosti su mi:
    Natašte 4.3. (<5.1)
    Za 60 min. 9.7 (<10.0)
    Za 120 min. 6.5 (<8.5)
    Tek mi je u utorak kod ginića a zabrinjava me ovaj sto mi je blizu granice 10. Što vi mislite ima li koja slicno iskustvo?

  43. #993
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    evo i mog ogtt

    nataste u 6 45 h ...4,4
    glukoza u 9h
    u 10h ....7,2
    u 11h ...6,2

    kazu super

  44. #994
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    u kojim tjednima se radi ova pretraga?
    meni je još dr. nije spomenuo

  45. #995
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Daynight, to je gestacijski i dovoljna je dijeta, pratit ce te

  46. #996

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    u kojim tjednima se radi ova pretraga?
    meni je još dr. nije spomenuo
    ako nema nikakvih potreba ranije u 24tj.

  47. #997
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Sad sam u 27. tj
    Slijedeći tjedan je pregled pa ću pitati

  48. #998

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Moj gin. mi je savjetovao pregled dijabetologa pa sam i to obavila. Dobila sam aparatić za mjerenje Guk 1 x tjedno (krv iz prsta) i preporuke za dijetu. Ovaj tjedan idem na kontrolu, ali mislim da su mi vrijednosti ok. Sad sam vec u 35.tj. pa mi se teško i nagovoriti da idem opet na dijabetologiju, al ajd... Još to pa smo nadam se gotovi s tim.

  49. #999
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Zna li netko koliko kilo kalorija jedu cure koje leže zbog gest.dijabetesa u petrovoj?
    Da li sve dobivaju dijetu od isto k.kalorija?

    Meni je pri OGTT malo povećano drugo mjerenje (ono nakon 1 sat) 10,46 (a dozvoljeno je <10)

  50. #1000
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ne lezi se zbog gd, ukoliko je sve ok pod dijetom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •