Stranica 21 od 23 PrviPrvi ... 111920212223 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1135

Tema: Nalaz OGTT

  1. #1001
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne lezi se zbog gd, ukoliko je sve ok pod dijetom
    Ma ne ležim ni ja, ali ni ne znam na dijeti s koliko kilokalorija da budem. Vuk Vrhovec ima dijetu od 1800 kk.
    Dobila sam samo uputu- dijeta! Pa ti budi pametan

  2. #1002
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Lagana hrana, voce, povrce, cesci manji obroci, ne slatko, ne bijeli kruh i to je to

  3. #1003
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Blueone i meni su dijagnosticirali gestacijski i morala sam na tu tzv. ADA dijetu od 1800 kcal. Ali su mi lijepo objasnile i dr. i sestra da nije svejedno jel ležim u bolnici (pa mi je to dosta kalorija) ili sam aktivna trudnica koja je cijeli dan na nogama, hoda, vježba i sl. pa mi treba više. Tak da sam ja samo malo pripazila na što i koliko jedem i redovno kontrolirala šećer. Moje vrijednosti i nisu bile neke zabrinjavajuće pa sam ih uspjela zadržavati u granicama normale. Sami bih svaki put kod dijabetologa napomenula da se ne držim strogo dijete. Sad sam bila zadnji put i ne trebam dobiti inzulin jer su mi vrijednosti ispale OK.

  4. #1004
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Ja sam se držala dijete s Vuk Vrhovca, ali nisam jako strogo pazila na količine (osim naravno kad su u pitanju ugljikohidrati). Onako sam ja to sebi od oka procjenjivala jedinice
    Zapravo mi je pasala ta dijeta, jer nisam bila uopće gladna a nisam niš dobila na težini u zadnjem mjesecu.

  5. #1005
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Može li se raditi OGTT u svakom domu zdravlja ili se mora ići na VV?
    Je li mi ga prerano raditi s 20 tjedana?
    Ginekologica mi je rekla da ga napravim neposredno prije sljedećeg pregleda (za 4 tjedna), a meni bi dosta odgovaralo sad u petak jer ionako izostajem s posla zbog drugog pregleda...

    Sori ako je već bilo govora o tome, nemam vremena cijelu temu iščitavati...

  6. #1006

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Može li se raditi OGTT u svakom domu zdravlja ili se mora ići na VV?
    ovo i mene zanima, ako netko ima friške info.???
    prije 9 god. sam radila u DZ Maksimir, ali sad oko mene čujem sve trudnice idu na VV, a to me čeka za desetak dana...

  7. #1007

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    i da li se na VV naručuje?

  8. #1008
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Da, evo ti i broj: 01/2353939

  9. #1009

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala! A DZ?

  10. #1010
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! A DZ?
    Koliko znam ogtt se radi na vv, i ja sam zeljela u dz ali tamo ti nemaju dijabetologa.Odi na vv.

  11. #1011
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Trebam izvaditi ogtt. Procitala sam na internetu da se vadi i urin. Je li to istina? Uputnica mi je poslana u dom zdravlja pa ne vidim sto pise.
    Mislila sam da se to vadi u odredenom tjednu, ali rekla mi je sestra da nema veze kad ga vadim, samo da to obavim do iduceg pregleda. Mislila sam otic iduici tjedan, a tad sam 21tt.

  12. #1012
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Uz ogtt ide i urin.

  13. #1013
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Žene, jel se to sad rutinski radi?? U prve dvi trudnoće to nisam radila, sad sam promjenila ginekologa, i vidim da ima druga pravila. Ne šalje me u petrovu na zavod za transfuziju, ne gleda mi urin na mjesečnom pregledu nego me kroz trudnoću šalje 3x na KKS i urin, i šalje me na OGTT a prošla dva puta to nisam radila..
    Ono što me ustvari zanima jeste imale indikacija za tu pretragu..i koje su uopće?
    Od početka trudnoće mi je šečer ok ..

  14. #1014
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni svaki mjesec gleda urin za proteine. Krv i urin sam vadila samo na prvom pregledu i nikad vise (sad sam 21tt).
    To sto nikad nisi imala secer ne znaci da ga neces dobiti u trudnoci. Moj je uvijek na donjoj granici. Nema ti tu logike i indikacija, samo skoci bezveze.

  15. #1015
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Meni je bilo draze tako dok mi je usput na mjesečnom pregledu ubacio trakicu u urin nego da moram ic to radit posebno..ma!

  16. #1016
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni je tak lijepo sto nisam do sada ni na kakve dodatne preglede i pretrage morala ic. I jos me naruci na kontrole u 10, da se jadna ne dizem prerano. Citav zivot se dizem u 6, al svaki put mi je sok.

  17. #1017
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Kada se radi oggt test?
    U prvoj trudnoci nisam radila a jedan mj sam dobila 5kg a i skoro 25kg u trudnoci.
    Urin na trakice je gledan na svakom pregledu.

    Cisto informativno me zanima kad se radi oggt test,u nekom odredenom tjednu ili ako postoje indikacije za to...kilaza ili nesto vezano za bebu?
    Posljednje uređivanje od zadarmamica : 07.12.2014. at 16:01

  18. #1018
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni je sestra rekla da ne moram u nekom odtredenom tjednu, samo da dodem na kontrolu s nalazima. Uputnicu sam dobila s 19tt, a iduca kontrola je s 23tt.
    Indikacija ti je sama trudnoca. Frendica se nije puno zdebljala, ima normalan secer, al joj je sad ogtt skocio.

  19. #1019
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Izvadila sam ogtt. Nije trebao urin. Nalaz je dobar, pa smijem papati slatko. Ona glukoza nije tak strašna. Očekivala sam užas u čaši, al samo je jako slatko. I zasiti, nisam bila gladna skoro do drugog vađenja krvi tak da mi nije bilo zlo od gladi (povraćam kad pregladnim). Super mi je što nisam morala ić do bolnice, tražit parking i sl. već sam to riješila u domu zdravlja.

  20. #1020
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    joj meni je taj ogtt bio prestrašan
    toliko nešto slatko i odvratno i još natašte nisam nikad iskusila
    ja i čaj i kavu i limunadu pijem bez šećera, ali obožavam kolače, ali svejedno mi je teško palo kad sam radila u prvoj trudnoći

    meni su gotovi nalazi krvi i urina. sve ok osim glukoze u urinu????
    toga uopće ne bi trebalo biti u urinu ako se ne varam
    sad treba dočekati pregled u ponedjeljak pa da vidim šta će reći

  21. #1021
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja ne mogu vidjeti šećer u kavi, volim slatko, ali u malim količinama. Ali ipak mi nije bilo odvratno. Jedino što me žgaravica pekla i sve mi se dizalo. Al mene peče žgaravica od doslovno svega.

  22. #1022

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    1

    Početno

    nova sam ovdje pa me zanima jel ima tko s mojim problemom..sad sam u 25 tt i radila sam ogtt test..na taste mi je secer 5.1,za sat vremena 7.0 i opet za sat vremena 7.0..do sad sam dobila 6 i pol kila i moja ginekologica mi je zbog secera koji je na taste na granici dala dijetu od 1300 kalorija dnevno..jucer me cijeli dan boljela glava od gladi i danas je opet tak..kaj da radim? jel ima jos koja s tom dijetom??

  23. #1023
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj vulpiks1 prvotno napisa Vidi poruku
    jucer me cijeli dan boljela glava od gladi i danas je opet tak
    mislim da ti nije to od gladi, bas svi kukaju ovih dana kako ih glavobolje muce, velike su promjene vremena, juzina, s -15 skacemo na +10... popij si magnezij i malo na svjezi zrak i odmaraj
    a sto se gladi tice, neeemoj misliti na torticu

  24. #1024
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj vulpiks1 prvotno napisa Vidi poruku
    nova sam ovdje pa me zanima jel ima tko s mojim problemom..sad sam u 25 tt i radila sam ogtt test..na taste mi je secer 5.1,za sat vremena 7.0 i opet za sat vremena 7.0..do sad sam dobila 6 i pol kila i moja ginekologica mi je zbog secera koji je na taste na granici dala dijetu od 1300 kalorija dnevno..jucer me cijeli dan boljela glava od gladi i danas je opet tak..kaj da radim? jel ima jos koja s tom dijetom??

    1300 kcl?! Za trudnicu? Premalo. Potrazi drugo misljenje i drzi se hrane sa niskim GI.

  25. #1025

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    takodjer se slazem da potrazis drugo misljenje
    meni je gin. rekla da su sad snizili te kriterije iz raznoraznih razloga, ali u biti da je šećer oko 6-7 ok za trudnice i nema potrebe za dijetom ni tabletama

  26. #1026
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ja se s gd nisam drzala dijete, samo jela zdravo, puno voca, povrca, mlijecno, bijelo meso, int kruh, dobro za mamu i djecu

  27. #1027
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Meni je guk 5.3 i sad me gin šalje na mjerenje 24 satnog guka,ne znam kako to izgleda pa ako neko zna molim da mi kaže nešto,sutra idem u petrovu to vadit. 10 tt sam i gin me stavila na 1500 kalorija

  28. #1028
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Lastavica, cestitam, za profil lezis u bolnici dva dana, pikaju valjda svaka 4 sata, vec sam zaboravila, meni su dali epruvetice da vadim doma sama, jesu i tebi tako rekli?

  29. #1029
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Hvala Mare. Jesu Mare i meni su dali 9 epruvetica i to moraš toliko nakapat da ne znam kako ću opće to izvest. Toliko sam ljuta na svoju gin i to mi je toliko traumatično da ne znam što bi uopće rekla niti mislila. Danas sam prvo čekala u Petrovoj 3 da bi mi rekli da se to ne vadi tamo nego u laboratoriju iza rodilišta dok sam to pronašla ja bila do pol 11 na tašte već mislila da ću kolabirat od gladi. Sad me ginekologica stavila i na dijetu od 1500 kilokalorija grozno.kako si ti?

  30. #1030
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Ma kakve veze imaju kalorije s 'povišenim' šećerom?
    Kako je pametno sirius rekla, treba izbjegavat hranu s visokim GI. Jedite povrće, ribu, meso, smanjite ugljikohidrate (bar brašno i šečer) i nalazi će biti bolji a i bolje čete se osjećati.
    A ove nove referentne vrijednosti za trudnice su kriminalne, prestrašno kako su dopustili da se tako snize vrijednosti. Ispada da svaka druga trudnica ima gestacijski dijabetes. I onda rodi u terminu dijete od 3 kg. Je da, baš gestacijski dijabetes... Strašno

  31. #1031
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Prvi put sam se pikala par puta po svakom prstu, al probaj ga nagnut prema dolje, upiknut malo jace i cijediti

  32. #1032
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Za vadenje...
    operire ruke u toploj vodi ( poboljsava cirkulaciju), izmasirajte prst, istresite ruku i prije vadenja izmasirajte ju tako da nekoliko puta od lakta tjerate krv prema prstima. Piknite. Ne stiskajte prst , nego tjerajte krv od zgloba na saki prema prstu. . Kad stane pustite i istresite ruku. Pa ponovo... Protresite epruvetu ( lupite o tvrdu podlogu) svaki put kad unutra ulovite kapljicu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.01.2015. at 21:39

  33. #1033
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakve veze imaju kalorije s 'povišenim' šećerom?
    Kako je pametno sirius rekla, treba izbjegavat hranu s visokim GI. Jedite povrće, ribu, meso, smanjite ugljikohidrate (bar brašno i šečer) i nalazi će biti bolji a i bolje čete se osjećati.
    A ove nove referentne vrijednosti za trudnice su kriminalne, prestrašno kako su dopustili da se tako snize vrijednosti. Ispada da svaka druga trudnica ima gestacijski dijabetes. I onda rodi u terminu dijete od 3 kg. Je da, baš gestacijski dijabetes... Strašno
    Baš tako. Pitanje je što jedeš, odnosno iz čega unosiš kalorije. Nismo svi isti što se tiče metabolizma i potreba za kalorijama, pa tako nisu ni sve trudnice s gestacijskim iste. Najlakše je trudnici skresat kalorije. Da mi je nać dr-a koji sam sebi ne bi trebao smanjiti kalorije.

  34. #1034
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kakve veze imaju kalorije s 'povišenim' šećerom?
    Kako je pametno sirius rekla, treba izbjegavat hranu s visokim GI. Jedite povrće, ribu, meso, smanjite ugljikohidrate (bar brašno i šečer) i nalazi će biti bolji a i bolje čete se osjećati.
    A ove nove referentne vrijednosti za trudnice su kriminalne, prestrašno kako su dopustili da se tako snize vrijednosti. Ispada da svaka druga trudnica ima gestacijski dijabetes. I onda rodi u terminu dijete od 3 kg. Je da, baš gestacijski dijabetes... Strašno
    Ne kužiš se baš u dijabetes..

    Kalorije imaju veze s tjelesnom težinom i inzulinskom rezistencijom, a time i šećerom.
    Nije važan samo dosadašnji dobitak na TT, nego i s koliko kg ste startale u trudnoću..
    Naravno da svatko može potražiti drugo mišljenje..i treba ako nema povjerenja u tog dr..

    A to da se rodi dijete u terminu s 3 kg ili često i sa dosta manje ima itekako veze s dijabetesom..nije dijabetes uvijek = debela beba..bebe s loše reguliranim dijabetesom mogu biti i ispodprosječne težine i stagnirati u rastu..

    Smjernice nisu prestroge, prestroga je ova dijeta od 1300 kcal, osim ako se ne radi o trudnici kojaje ušla pretila u trudnoću

  35. #1035
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Sad sam natipklala poprilicno dugi post i stisnula krivu tipku.
    Budem kasnije . Za pocetak clanak ZASTO nije svaka kalorija ista, posebno u slucaju inzulinske rezistencije.
    http://www.freedomtek.org/zdrava_pre..._namirnica.php

  36. #1036
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Dakle, vjerujem da je puntica mislila na slucajeve kao sto je moj, jednom guk bio 5,3 i na osnovu toga gd, u bolnici sam bila gladna, porod docekala slaba, zasto? Nakon poroda doktori odmahnuli rukom na gd i nikad vise ga nisu kontrolirali
    Puntica je naglasila takav gd

  37. #1037
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, vjerujem da je puntica mislila na slucajeve kao sto je moj, jednom guk bio 5,3 i na osnovu toga gd, u bolnici sam bila gladna, porod docekala slaba, zasto? Nakon poroda doktori odmahnuli rukom na gd i nikad vise ga nisu kontrolirali
    Puntica je naglasila takav gd
    pa da, to sam mislila

    postavljanje dijagnoze gd ako je jednom vrijednost 5.3 (ili još manje) - je nenormalno! to nije gd

  38. #1038
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    pa tak je i meni na osnovu jednog mjerenja guka odmak ajmo guk profil i onaj hba1c. Ovo danas je horor,prsti me svi bole koliko treba krvi za nakapat s tim da štrajkam i glađu. gladna sammmm. Da ne kažem da moram i cijelu noć dežurat jer moram vadit u 01 i 04 i o7. Ovo mi je iznenađujuće jer u prvoj trudnoći nisam to sve radila pa mi je sad ovo grozno jer kao u drugoj trunoći si ipak kao malo opušteniji,al oćigledno sam u krivu. Sory curke kaj vas gnjavim svojim kukanjem al evo malo mi lakše malo rasporedit na muža malo na vas

  39. #1039
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Krv nakapas za deset sekundi...samo je bitna taktika...moras vuci kao da vuces iz dlana, pa do jagodice prsta
    tako si gotova za cas
    sretno

  40. #1040
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    joj prste ne osjećam,katastrofa,al uspijela sam nekako,sve mi je ispod 5,samo mi je u 16sati 5,6,a 19 sati 5,7,a to je razlog jer sam jela u 15 sati sam jela ručak juhu,pećenog krumpira malo i batak s zabatkom i zelenu salatu, a u 18 sati sam jela jabuku jer sam imala potrebu za slatkim pa sam tak misla nadoknadit. Kaj mislite o ovom hoću morat ovo opet vadit imam fobiju od vađenja,il će me stavit na inzulin nemam pojima

  41. #1041
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    nece te staviti na inzulin...ja imam jednu vrijednost iznad 7, pa nisam na inzulinu

  42. #1042

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav!
    u 12.tj sam trudnoce i na nalazima mi je glukoza u krvi 5.9, pa me gin salje na daljnje pretrage na vuk vrhovac.
    ovo mi je treca trudnoca i do sad nisam imala problema sa secerom, ali posto ga imam u uzoj obitelji gin je na oprezu.
    sad se trebam naruciti za ogtt pa ce me onda valjda oni dalje slati na pretrage ako ce bit potrebe.
    jel znate kolko se ceka na red da znam otprilike kad da zovem?
    i jel se trebamo drzat neke posebne prehrane prije radenja ogtt-a ili ne?
    ja sam sad na svoju rruku izbacila slatko, masno, bijelo brasno, ugljikohidrate i jedem 6 puta na dan.
    s takvom prehranom sam u 5 dana izgubila 4 kg. jel to dobro ili lose? s tim da imam puno previse kila.

  43. #1043
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    imas na stranicama VV sve objasnjeno
    moras doci bilo koji dan izmedju 12-12.30 po materijal za pikanje i edukaciju
    kada se piknes - drugo jutro nosis krv gore i sljedeci dan imas nalaze
    hrana koju jedes i koju si izbacila je ok, tako ti i oni preporucaju
    ako ti gore nalaz nece biti dobar-stavit ce te na dijetu od 1800 kalorija
    a za kile..i ja sam izgubila 3 kile prvi mjesec dijete-sad sam u 35tt i kile stoje na +1

  44. #1044

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    imas na stranicama VV sve objasnjeno
    moras doci bilo koji dan izmedju 12-12.30 po materijal za pikanje i edukaciju
    kada se piknes - drugo jutro nosis krv gore i sljedeci dan imas nalaze

    hrana koju jedes i koju si izbacila je ok, tako ti i oni preporucaju
    ako ti gore nalaz nece biti dobar-stavit ce te na dijetu od 1800 kalorija
    a za kile..i ja sam izgubila 3 kile prvi mjesec dijete-sad sam u 35tt i kile stoje na +1
    zar nije to za guk profil?
    sad mi tek nis nije jasno.
    ja sam dobila uputnicu za ogtt a tamo pise da se narucuje izmedu 10-13 i dolazi se nataste izmedu 7:15-8:00.
    ne radim valjda i to doma?

    super za kile, kad bi bar ja samo koju kilu dobila...

  45. #1045

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    imas na stranicama VV sve objasnjeno
    moras doci bilo koji dan izmedju 12-12.30 po materijal za pikanje i edukaciju
    kada se piknes - drugo jutro nosis krv gore i sljedeci dan imas nalaze

    hrana koju jedes i koju si izbacila je ok, tako ti i oni preporucaju
    ako ti gore nalaz nece biti dobar-stavit ce te na dijetu od 1800 kalorija
    a za kile..i ja sam izgubila 3 kile prvi mjesec dijete-sad sam u 35tt i kile stoje na +1
    zar nije to za guk profil?
    sad mi tek nis nije jasno.
    ja sam dobila uputnicu za ogtt a tamo pise da se narucuje izmedu 10-13 i dolazi se nataste izmedu 7:15-8:00.
    ne radim valjda i to doma?

    super za kile, kad bi bar ja samo koju kilu dobila...

  46. #1046

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Meni je malo povišen nakon drugog sata OGTT-a. Nije alarmantno pa nisam dobila nikakve upute za dijetu, ali moram voditi računa o glikemijskom indeksu hrane te uzimati male, ali česte obroke. I nastaviti kontrolirati šećer.

  47. #1047
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj saabby prvotno napisa Vidi poruku
    zar nije to za guk profil?
    sad mi tek nis nije jasno.
    ja sam dobila uputnicu za ogtt a tamo pise da se narucuje izmedu 10-13 i dolazi se nataste izmedu 7:15-8:00.
    ne radim valjda i to doma?

    super za kile, kad bi bar ja samo koju kilu dobila...
    da to je za guk profil postupak
    sorry skuzila sam da to radis

  48. #1048

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Meni je povisen rezultat nataste. Imam 5.5 , a smije biti do 5.1. S tim da imam velikih problema s vadenjem krvi i prije prvog puta mi je pozlilo, sva sam se preznojila, zacepile su mi se usi i zamaglio vid.. Nadam se da je sve ok, bas se brinem.

  49. #1049
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nemoj brinuti, od toga isto poraste secer. Ne zezam, znam secerasa od stresa.
    Kod ogtta je bitno kak se spusta secer, mozda ti to bude dobro pa ces samo na inicijalni secer morati paziti. Vidjet ces kakav ce to biti nalaz. Dr ce ti reci kakva je situacija, trebas li na dijetu za secer. Postoje i vjezbe za usecerene trudnice. Strpi se s brigom jer tako neces nis promijeniti.
    A kad ti to vadis?

  50. #1050
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    5,5 nataste je gd, treba uvesti laganiju hranu, nije nesto za brigu, pogotovo ako ogtt bude ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •