Stranica 2 od 23 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1135

Tema: Nalaz OGTT

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Čim sam došla doma izmjerila sam šećer u krvi jer mi tata ima povišeni šećer pa ima doma onaj digitalni aparatić na koji kapneš malo krvi pa ti pokaže rezultat i ispalo je da mi je 3,8. Sad mi ništ nije jasno jer je to prilično nisko :?
    Ima netko da se kuži u to, u čemu je stvar?
    prvo, aparatici nisu 100% tocni, tj. manje su tocni od laboratorijskih metoda. ali bez obzira na to, 3.8 mmol/L izmjereno na aparaticu sasvim sigurno znaci da ti U TRENUTKU MJERENJA secer u krvi nije bio dovoljno visok da bi stigao u urin. (aparatici su DOVOLJNO POUZDANI, da ne bude zabune.)

    medjutim, u uzorku urina na pregledu si imala pozitivan secer jer ti je PRIJE davanja uzorka secer u krvi bio dovoljno visok da se "prelio" u urin, tj. presao je tzv. bubrezni prag.

    trazi dalje pretrage.

    i zgodan link:
    http://www.idb.hr/smjernice.htm

    obratite paznju, ove vrijednosti glukoze ovise o tome je li odredjivana koncentracija u venskoj/kapilarnoj plazmi/punoj krvi

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    nedostaje edit: leonisa, mislim da smo se srele u petrovoj

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno ogtt

    Sad sam zbilja zbunjena i prestrašena, danas sam dobila nalaze i početni šećer mi je 4,6 a nakon dva sata 2,2. Ovdje svi govore o visokim vrijednostima, a šta je ovo moje? Čini mi se da se trebam brinut ili? Inače baka šećeraš a mama hipoglikemičar (gubi šećer) Kod dr mogu tek za dva dana, mislim da cu se pojest živa do tada.Zna li netko nešto o tome? :?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Nitko mi nemože ništa reć?

  5. #55
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Već par puta sam otvarala topic, ali stvarno ti ne znam ništa pametno reći. Nadam se da će se netko upućen javiti...

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Nemam iskustva, no kad se nitko s iskustvom ne javlja konzultirala sam dr googla i nasla neke podatke, evo ukratko sazetak i prijevod - kazu da zbog toga sto pankreas proizvodi previse inzulina moze doci do hipoglikemije, uzrokuje ju stres, losa prehrana, neki problemi s jetrom/pankreasom ili trudnoca. Simtpomi mogu biti razliciti: drhtavica, znojenje, vrtoglavica, osjecaj slabosti, dezorijentacija. Nema evidencija da steti trudnoci, no zbog simptoma predstavlja problem je za majku i zato treba kontrolirati razinu secera, planirati obroke i sve vrijeme imati neku zalihu ugljikohidrata sa sobom (tablete glukoze, slatkise i sl.) tako da se moze uzeti odmah kad se osjete simptomi. Treba se posavjetovati s doktorima u vezi prehrane i sl.

    Sretno

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Puno, puno hvala Ja sam isto trazila po netu ali ocito neznam dobro trazit...jos jednom hvala od srca.

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    nedostaje edit: leonisa, mislim da smo se srele u petrovoj

    da?
    posalji PP

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Danas sam dobila rezultate ogtt-a;nakon 30 min.8.9,nakon 60 9.7 i nakon 120 6.8. Prvi put iz vene bio4.8 prije opterecenja. I sad me zanima jel to u granicama il nije i sto mi je ciniti. Gin. idem tek za 10 ak dana. Ajd ako se nekom da nek mi nesto odgovori!! Hvala!!

  10. #60
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    meni je nalaz nakon 30 min 9,0, nakon 60min 9,9, a nakon 120 min 6,9

    i moj dr je radio probleme oko toga, makar su mi tri lijecnika rekla kako je to uredan nalaz. gledaju nalaz nakon 120min.

    znaci, tvoj nalaz je uredan

  11. #61
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    9.9 nije malo!!! moj otac je šećeraš na inzulinu tako da su i meni to radili ali meni je uvijek bio uredan šećer!
    treba biti max do 8 -tako mi je rečeno kad sam ja radila!!!

  12. #62
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    9,9 nakon 120min nije malo, ali nakon 30m i 60min nije bitan, rijeci dijabetologa, zbog velike kolicine glukoze koja se unese u organizam i potrebno je da se ta glukoza poslozi i gusteraca pocne luciti inzulin.

    tvojem ocu je ta vrijednost nakon 120min, samo se u trudnoci cetiri puta mjeri glukoza.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Hvala Crvic!! Ja si opet nesto mislim da upak odem na nekakvu dijetu..A mrzim dijete pa ne znam kako bih izdrzala. Cekat cu ja bolje da vidim hoce me dr. poslat na kakvu!!Nadam se da nece..Kile me izludjuju. 26 tj a vec sam 11 natukla!! Do kraja ne znam koliko jos mogu ocekivat. pozdrav!!

  14. #64
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    ja sam ponovno bila na ogtt-u(nakon što sam na poč. trudnoće povraćala). Ovaj sam put istisnula pola limuna. Sve bilo ok, fina limunada za popit. Došla po nalaze - činili mi se ok! No, jučer mi je dr. rekla da baš i nisu: natašte 5.2 , a nakon 2 sata 8,5!!! a i u urinu je pokazalo šećer.
    Sad moram na Vuk Vrhovac ponovit ogtt! Jel neka od vas išla tamo? :?

  15. #65
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    sada sam u 28. tjednu!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    17

    Početno

    meni je nakon 2 sata šećer bio 8 i morala sam držati dijetu za dijabetičare do kraja trudnoće i jednom mjesečno 24 sata ležati u bolnici da bi mi svaka 3 sata mjerili šećer.
    nemoj se uzrujavati, biti će sve u redu. i ja sam bila jako uznemirena, pa kad sam došla u bolnicu upoznala sam još žena s istim problemom i sve smo rodile zdravu djecu.
    ako ti dr. preporuči dijetu pridržavaj je se do kraja trudnoće i sve će biti u redu.

  17. #67
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    madamare, u kojoj si bila bolnici?

  18. #68
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    obavila ogtt na vuk vrhovcu.
    natašte 4,3 nakon 2 sata 8,2!
    po njihovim mjerilima to je granični nalaz. Povišeno je od 8!
    ne smijem apsolutno ništa slatko.
    Umjesto da ostanem u bolnici dali mi iglice i epruvetice za vađenje krvi kod kuće. Po tim će se nalazima (profili) vidjeti hoće li ta dijeta bez šećera biti dovoljna i ok!
    javim vam se s novostima. u nedjelju se moram pikat.uspjela sam nagovoriti muža da mi pomogne.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Zlatokosa, da li na VV krv vade iz prsta ili vene?

  20. #70
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    iz prsta, 4 puta

  21. #71
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    nalazi profila nisu mi ok, pa moram u petrovu na daljnju obradu. naručena sam 28. na odjel pa će me oni ponovno pikati cijeli dan i noć. nadam se da će biti ok. jako se brinem.
    dobila sam posebnu dijetu 1800 kalorija, mali obroci, 6 puta dnevno.
    a dolazi Božić...nadam se da neću posrnuti pred svim finim jelima i slasticama...

  22. #72
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    U pon san radila ogtt, 25 tjedan sam. prva vrijednost je bila 4.8, a nakon 2h 4.9. Krv su mi vadili iz vene u domu zdravlja.

  23. #73
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    ja grem na ogtt u cetvrtak pa vam javim kako je bilo....



    valjda cu uspjet a da ne povratim....

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    S obzirom da me doktor šalje na ogtt test preporučio mi je da idem na Vuk Vrhovec može li mi itko reći od kada ujutro rade i kada je najbolje doći ?

    hvala!

  25. #75
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Sestre i šalteri od 7.30 a vađenje krvi od 8h.

  26. #76
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    bok cure!
    jučer sam se vratila iz petrove, gdje sam bila od petka. radili mi profile. svi ok!!! :D
    dakle, u mom slučaju upalilo je i samo s dijetom od 1800 cal(koju su mi dali u bolnici). Bilo je cura kojima su profili šećera bili previsoki pa su ih odmah bacili na inzulin...

  27. #77
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Za OGTT preporučam VV, jer se smiluju, pa u groznu tekućinu koju moraš popiti dodaju okus limuna, tako da je osjećaj skoro kao da piješ limunadu.
    Radila sam test upravo u vrijeme kad patim od mučnina, ali sam dva decilitra uspjela zadržati u sebi (što ne bih mogla garantirati niti za 2 dl obične vode).

  28. #78
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    ja grem na ogtt u cetvrtak pa vam javim kako je bilo....



    valjda cu uspjet a da ne povratim....
    curke,nisam povratila :D ,,,u subotu su nalazi gotovi....

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    napravila sam danas ogtt u u Dubravi u novoj bolnici , vadili su mi krv iz prsta , nalazi su gotovi u ponedjeljak . Nadam se da nemam šečer iako mi je doktor rekao da s obzirom da sam se udebljala 15 kila i da mi beba u 33.tjednu odnosno 34.tjedan po uzv ima 2435 g sumnja na dijabetes .
    Kakve su vaše kilaže i kilaže vaših beba?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    [

    valjda cu uspjet a da ne povratim....[/quote]

    curke,nisam povratila :D ,,,u subotu su nalazi gotovi....[/quote]

    ja sam povratila... i šta sad... na koji način da napravim tu pretragu joooooojjj

  31. #81
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    ja sam povratila u prvoj trudnoci,ali me nije slao da radim ponovno...vjerojatno bih i sad povratila da sam ostala cekat u domu zdravlja,ovako me muz odvezao doma,fino sam se legla i odspavala i za dva sata isla nazad..

  32. #82
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    Rinče,
    ja sam dobila samo 2 kg, a beba mi je u 31. tjednu imala 1,8 kg. Svejedno, imam gestacijski šećer!!

  33. #83
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    meni jutarnji 4,66,a nakon 120 minuta 6,60[

  34. #84

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    Jedno pitanje za sve vas koje ste radile ogtt: jel vas vaš ginekolog rutinski poslao na tu pretragu ili su ipak bile neke indikacije za to?
    Naime, ja sam sad trudna punih 25 tjedana, prije tjedan dana sam bila na redovitoj kontroli i moj ginekolog me nikud nije poslao, ni na kakve pretrage. Na samom početku trudnoće mi je dao uputnicu za kompletnu krvnu sliku (bilo sve uredno, GUK natašte 4,6) i to je zasad to...
    Nekak sam očekivala da je možda vrijeme barem za novu krvnu sliku, očekivala sam i ogtt jer mi mama ima dijabetes tip II, ali niš od toga... :?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    dobila sam danas nalaze i glukoza natašte mi je bila 4,2 a nakon dva sata 4,9 tako da nemam dijabetes.
    A doktor me slao na ogtt test jer sam se udebljala 15 kila i beba mi je u 34 tjednu imala 2435 g .

  36. #86
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    blackie, pitaj doktora za svaki slučaj? vjerojatno ti je sve ok, al bar ćeš biti mirna!

  37. #87
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    blackie:
    Jedno pitanje za sve vas koje ste radile ogtt: jel vas vaš ginekolog rutinski poslao na tu pretragu ili su ipak bile neke indikacije za to?
    Dr. me poslao na ogtt, jer sam imala malo povišen šećer-6,9.

    U 12. tjednu ogtt ok, moram ponoviti u 26. tjednu.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja u ponedjeljak moram na ogtt...fuuuj...
    u prvoj mi je trudnoči nakon 120 min bio 3.9

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    Kolika su moja saznanja ogtt je zastarjela pretraga i u danasnje vrijeme se jako rijetko radi...umjesto toga radi se hba1c.....
    hba1c nije isto što i ogtt.. prema tome ne može biti zamjenska pretraga


    ja sam u prošloj trudnoći dobila samo 7 kg, a šećer mi se povisio u 24. tjednu... već preko 7 je gest. dijabetes.. svaka 3 tjedna sam išla u Centar za dijabetes i bockala se svaki dan da pratim, naravno, nakon 3 tjedna je sve opet bilo ok, ali sam bila pod nadzorom do kraja trudnoće, a bome i mjesec dana nakon poroda

    ne, definitivno nije loše kontrolirati ga... nije tolika opasnost za bebu, kolika za majku

    napominjem, meni nikad nije prešao vrijednost od 7.6 pa su me vodili kao da imam gest. dijabetes

  40. #90
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    ... nije tolika opasnost za bebu, kolika za majku
    NETOČNO!

    Posljedica neprepoznate trudničke šećerne bolesti je rađanje krupne djece, tipičnog cushingoidnog izgleda, porođajne težine veće od 4000 g za donošenu djecu s mnogo masnog tkiva (makrosomija - prekomjerni rast ploda) i s težom prilagodbom nakon poroda. Zbog češćih porođajnih trauma, oko 30% ove djece rađa se carskim rezom. Prirođene malformacije u ove djece, kao i majčine komplikacija u trudnoći su rjeđe.

    Veća je opasnost za dijete nego za majku!

  41. #91
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    OGTT je u Americi obavezna pretraga za sve trudnice izmedju 24. i 28. tjedna trudnoce. Ukoliko se pokaze povisen secer, ide se i na vadjenje hemoglobina. Kao sto je MBee napisala, veca je opasnost za bebu nego za mamu - vece bebe se teze poradjaju, cesce su intervencije tipa forcepsi i/ili vakuum pumpa, cesci hematomi na glavi, cesce slomljena kljucna kost kod bebe itd. A takodjer cesce se javlja dijabetes u djetinjstvu kod takvih beba; i opasnost od niskog secera nakon poroda.

    Ja sam sad tocno 28 tjedana, i pratim secer nataste kod kuce vec 3 tjedna (varira izmedju 5.5 i 6) i znam da cu pasti na testu jer je ovaj put i pored dijete gore nego u prosloj trudnoci (kad je secer nataste bio oko 5 nakon dijete). I u prosloj trudnoci sam imala gestacijski dijabetes. Bila sam na strogoj dijeti (nikakav secer ili skrob, od ugljikohidrata samo zeleno povrce i malo voca) i nisam dobila niti kile zadnja tri mjeseca. Na uzv su procijenili bebu preko 4kg, pokusali smo indukciju, nije uspjelo i isla sam na carski. Beba je bila 3380g, znaci sasvim prosjecne tezine.

  42. #92

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Citiraj Jenz prvotno napisa
    ... nije tolika opasnost za bebu, kolika za majku
    NETOČNO!

    Posljedica neprepoznate trudničke šećerne bolesti je rađanje krupne djece, tipičnog cushingoidnog izgleda, porođajne težine veće od 4000 g za donošenu djecu s mnogo masnog tkiva (makrosomija - prekomjerni rast ploda) i s težom prilagodbom nakon poroda. Zbog češćih porođajnih trauma, oko 30% ove djece rađa se carskim rezom. Prirođene malformacije u ove djece, kao i majčine komplikacija u trudnoći su rjeđe.

    Veća je opasnost za dijete nego za majku!
    ja govorim ono što su meni rekli u Centru za dijabetes... da, beba može biti krupnija, ali u pravilu nemaju problema ništa više od djece majki koje nisu imale gestacijski dijabetets, a koje i inače imaju krupne bebe

    naprotiv, za majku postoji opasnost da od gestacijskog dijabetesa dobije pravi nakon poroda

    moj je Luka bio 3.180 g i 50 cm.... dakle, pod kontrolom cijelu trudnoću i sve OK

    u svakom slučaju napominjem, razinu glukoze treba pratiti, a ne se s tim zezati

  43. #93
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    A ja sam govorila iz svog iskustva. Cushingoidna, hipotonična, tri dana na intenzivnoj zbog niskog šećera, jaka žutica itd. To se naravno odnosi na Evu, ja sam bila super.

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    ma naravno, pa svi ovdje govore iz svog iskustva

    ja u svakom slučaju samo naglašavam curama da to nije za igru, već se treba ozbiljno shvatiti i pratiti

    ja sam sad opet trudna (6 tj.) i mjerim se non-stop... pazim na sve živo i neživo što se tiče ishrane i opet sam u frasu da će mi se pojaviti

    iako je moj bio zapravo u nekim relativnim granicama normale, prošli put sam se prepala i dva dana samo plakala jer sam mislila da će se na Luku to strašno nešto odraziti, sve dok se nisam raspitala, pročitala sve što me zanimalo i promijenila ploču, pogotovo kad me doktorica u Centru posjela, sve mi objasnila i zapravo me smirila... ne bih to iskustvo nikome poželjela

    enivej, sretno svima, i mamama i bebicama

  45. #95

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    potpisujem Mbee

    reci da je gestacijski dijabetes opasniji za majku nego za plod cini mi se neodgovornim od strane profesionalaca. u kojem je to gradu, ako smijem pitati?

    istina, postoji opasnost i za majku da kasnije u zivotu dobije dijabetes tip 2 ako je imala gestacijski, no to ima veze s genima i na to ne mozes bitnije utjecati drzeci secere na normali za vrijeme trudnoce. rizik se povecava ako se zena previse udeblja, bilo u trudnoci, bilo kasnije.

    s druge strane, beba na intenzivnoj, plus i kod djeteta povecan rizik od pojave dijabetesa tip 2 kasnije...

    nazalost, i ponegdje u Hr se jos uvijek radjaju bebe cak od preko 5 kg bez da se itko sjetio majci izmjeriti secer u trudnoci. jos se svi dive kako je dijete "napredno". da se razumijemo, postoje velika djeca cije majke nemaju dijabetes, ali to uvijek treba provjeriti.

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    sori, Jenz, sad vidim da si iz Osijeka.

    a MBee je govorila iz svog iskustva - njena curica je bila na intenzivnoj. tvoje dijete hvala Bogu nije, pa ne mozes govoriti da imas iskustvo prema kojem je secer u majke opasniji za mamu nego za dijete.

    oprosti ako zvucim "strogo", ne ide tebe nego one koji su ti rekli to sto si nam prenijela.

  47. #97
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ipak se sve slažemo u jednom - pazite na šećere u trudnoći (ja sam dijabetičarka tip 1 pa je kod mene bila malo drugačija situacija)

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    dajte mi objasnite taj ogtt...
    u prvoj trudnoči su mi ujutro na tašte izvadili krv dali da popijem onu tekučinu i za 120 min sam ponovno vadila krv...
    danas dođem,izvadili mi krv,dala mokraču i rekli da se sutra ujutro javim natašte...
    kako vama rade taj ogtt test...?

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    sori, Jenz, sad vidim da si iz Osijeka.

    a MBee je govorila iz svog iskustva - njena curica je bila na intenzivnoj. tvoje dijete hvala Bogu nije, pa ne mozes govoriti da imas iskustvo prema kojem je secer u majke opasniji za mamu nego za dijete.

    oprosti ako zvucim "strogo", ne ide tebe nego one koji su ti rekli to sto si nam prenijela.
    ja ponavljam

    tako su mi rekli u Centru za dijabetes, dakle nisam JA rekla da je gest. dijabetes opasniji za majku nego za dijete


    sad odustajem, nema potrebe za napadom

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Cure nalaz mi je pokazao
    guk 3,9

    nakon 2h 3,2
    šumII normal


    je li to u redu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •