Stranica 1 od 23 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1135

Tema: Nalaz OGTT

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno Nalaz OGTT

    Cure, jutros sam radila OGTT i natašte je nalaz 4,0 a pod opterećenjem glukozom nakon 2 sata 7,0.
    Doktorica u ambulanti je rekla da nalaz nije loš ali da ga treba ponovit za mjesec dana jer je vrijednost pod opterećenjem nešto veća.

    Molim vas znate li koje su referentne vrijednosti? Ima li netko iskustva? Trebam li se zabrinuti?

    HELP!

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ne brini se, vrijednosti mi se cine OK - referentne vrijednosti imas na:

    http://www.poliklinika-analiza.hr/in...id=6&Itemid=35

    nataste: 3.1 – 6.1
    nakon 2 sata: < 7.8


  3. #3
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    ja sam u 9 tj.trudnoce i ovo mi je druga,ali me gin.nije poslao na ogtt nego samo ka kks,i glu...u prvoj mi tr.ogtt nije uspio jer sam povratila....dali ce me mozda poslati kasnije na ogtt?

  4. #4
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ogtt se obavezno radi u trudnoći! referentne vrijednosti su od 4-7.8!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    ana-blizanci jel misliš da je ovaj moj ok?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Filip, koliko znam ogtt se radi nesto kasnije, oko 20. do 25. tjedna trudnoce.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj ana-blizanci prvotno napisa
    ogtt se obavezno radi u trudnoći! referentne vrijednosti su od 4-7.8!
    mislim da zapravo nije obavezno (u Hrvatskoj), ali svakako bi trebalo biti. neki doktori salju trudnice, neki ne. ove referentne vrijednosti koje si navela odnose se na mjerenje nakon 120 minuta po uzimanju glukoze. secer nataste ne smije biti visi od 6.1 mmol/L.

  8. #8
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj ana-blizanci prvotno napisa
    ogtt se obavezno radi u trudnoći! referentne vrijednosti su od 4-7.8!
    ogtt nije obavezan, radi se samo ukoliko imaš neke indikacije da bi mogla imati šečer. znači ako si dobila previše kila, ako ti neko u familiji ima šečer i sl.
    ja sam ga radila u obje trudnoće i to u prvoj 3 puta a u drugoj jednom (zato kaj mi je baka šečeraš) i imala sam puno višlju vrijednost nego ti (mislim oko 10) , ali nisam bila na inzulinu.
    čak sam u drugoj radila i profil 2 puta, pikali su me kroz 24 sata svaka tri sata da vide kakav je šečer kroz dan, prvi profil je bio loš, pa su rekli ak drugi (dok sam bila dijeti) bude loš da moram na inzulin.
    kako je sve bilo normalno dok sam bila na "šečernoj dijeti" nisam se morala pikati.
    sad su me zvali u bolnicu nakon 3,5 godine od drugog poroda, jer rade neko istraživanje o ženam koje su imale šečer u trudnoći.
    bila na ogttu, vagali me, mjerili, mjerili masno tkivo, uzeli anamnezu i za mjesec dana poslali doma nalaze da je sve ok samo da sam malo buci-buci ida budu me za koju godinu zvali opet.
    a jwesam se raspisala

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Potpisujem!

    Ne šalju doktori sve trudnice na OGTT. Mene je poslao jer sam dobila malo više kg. u trudnoći. Inače sam jako mršava. Visoka 168 a kg od 50-55kg cijeli život, a u trudnoći do 20.-tog tjedna došla na 64 kg pa me doktor poslao na OGTT i stavio na djetu.
    Inače, ja nosim blizance pa mislim da i zbog toga dobivam malo više. Trbuh mi je već veliki.

  10. #10
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    cudno mi je to sto me u prvoj trudnoci poslao sa 2 mjeseca,i nalaz mi nije uspio jer sam povratila....a sad mi daje da izvadim obicnu glukozu...usput u prvoj trudnoci sam dobila 22kg...

  11. #11
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Koliko sam ja upucena, ozbiljna prenatalna briga treba ukljuciti OGTT kod svake trudnice, to nije test koji se radi ako postoji indikacija, kao recimo double test. Gestacijski dijabetes se ne moze odrediti odokativno a posljedice nelijecenog gestacijskog dijabetesa mogu biti vrlo ozbiljne.
    Inace, za pouzdan nalaz OGTT-a preporucena mi je klinika Vuk Vrhovec a ne domovi zdravlja. Mjeri se na drukciji nacin nego u obicnim labosima: iz prsta, 4 puta, s tim da se smije kretati i piti voda.

  12. #12
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    i ja sam bila jučer na OGTTu iako sam tek u 9. tj. jer mi je šećer lagano povišen - 6,2, ali to je već zabrinjavajući. Jedva sam uspjela popiti, i za 3 minute povraćala tako da sad imaju samo novi nalaz šećera natašte.
    u prvoj trudnoći radili mi OGTT, znam da mi je pod opterećenjem bio 9,2 , pa su mi radili i profil, no sve je bilo ok.
    nadam se da neću morat skoro na OGTT, bar dok mi se ne smire mučnine, jer mislim da neću moći ponovno ono popiti...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moja gin šalje u prvoj trudnoći sve trudnice na OGTT, a u kasnijim trudnoćama ako postoje indikacije za to.

    Garfy, nalaz 7 nakon 2 sata je ok. Od 7,8 do 11 je poremećena tol. glukoze (rješava se uglavnom dijetom), a više od 11 je gest. dijabetes.

    Neke cure na forumu su spominjale i OGTT u više točaka (čini mi se 0, 30, 60, 120 minuta). Ne znam u kojim slučajevima se takav test radi.

  14. #14
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Neke cure na forumu su spominjale i OGTT u više točaka (čini mi se 0, 30, 60, 120 minuta). Ne znam u kojim slučajevima se takav test radi.
    U Rijeci se svima tako radi.

  15. #15
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    meni su u Petrovoj tako radili!!!

  16. #16
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Eh, sad moj nalaz :

    glukoza nt: 4,4
    nakon 30 min: 7,9
    nakon 60 min: 9,1
    nakon 120 min: 8,4

    Kaže doc da su to lagano povišene vrijednosti, da ne paničarim (da je za trudnice do 8 normalna vrijednost). Jel' to ona mene tješi ili da ipak brinem? Dala mi je uputnicu za pregled u bolnici 2 tjedna nakon zadnjeg pregleda. I da napravim UZV (zadnji, prije 4 tjedna je bio uredan).
    Za ponavljanje OGTT je rekla da ćemo čuti mišljenje dr iz bolnice.
    I da, napomena: lagana dijeta. Šta to znači? NIŠTA slatko? Inače sam jela sve, raznovrsno (povrće, meso, od mliječnih proizvoda sve osim mlijeka...), pa i slatko (OK, to ću smanjiti, pa i izbaciti skroz ako treba). Možda sam pretjerivala s voćem...
    29 tjedana, +10kg

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Imaš tu dijetu za trudnice s dijabetesom, pa se pridržavaj barem vrste hrane i mislim da sve bude ok.


  18. #18
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    martinaP, hvala!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Kolika su moja saznanja ogtt je zastarjela pretraga i u danasnje vrijeme se jako rijetko radi...umjesto toga radi se hba1c.....

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    nije zastarjela. ali njena primjena ne iskljucuje niti zamjenjuje mjerenje postotka HbA1c (ako govorimo o gestacijskom dijabetesu).

  21. #21
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    mene je ginić poslao na OGTT u 36 tjednu... i bilo mi je fuj grozno, nisam povratila,a li bilo bi mi bolje da jesam...
    mislim da me poslao isto zbog malo "previše" kilica

  22. #22
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    zaboravih napisati, isto u domu zdravlja...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    I ja sam bila na OGTT testiranju, u 35.tjednu, isto radi viška kilograma. Nije bilo ništa strašno. Bila sam u Vuka Vrhovca i super je prošlo. Vadili su mi 4 puta krv iz prsta, a zaslađena tekućina nije bila toliko strašna Naravno nalazi su mi uredni :D

  24. #24
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    saznala sam zašto je na vuku vrhovcu ok ta tekućina, a drugdje koma!!!!!
    tamo za trudnice naprave ko sok, točnije u onakvu slatku otopinu dodaju limunsku kiselinu pa to zapravo ispadne limunada!!!!!
    drugi put tražim uputnicu za tamo!!!!! :D

  25. #25
    diavo

    Početno

    Ja sam i u ČK i u VŽ prilikom pretrage sama iscijedila pola limuna u otopinu glukoze. Nitko medicinara se nije tome protivio, dapače, rekli su da ću tako lakše popiti. Dakle: uzmite sa sobom svoju polovicu limuna i složite vrlo slatku limunadu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ja sam ogtt radila u domu zdravlja i preporucili su mi da donesem limun.
    tekucina je bila cist'ok, a ja inace ne volim slatko.

    garfy, nedavno je moja kolegica radila ogtt i nalaz je bio, cini mi se, 7,2.
    njoj je doc rekao da je to granicno i preporucio joj dijetu.

  27. #27
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Podižem temu...
    Ponovila sam OGTT nakon cca 3 tjedna laganije prehrane. I stvarno sam se pridržavala svih uputa. No, sada je nalaz gori nego prvi put.
    Prvi put je glukoza nakon 2h bila 8,4, a sada 10,2. Ne znam jesam li više ili . Pa kako sad to? Ja sam se tako trudila, a ono figa.
    Dr mi je rekao da je to još uvijek u istoj grupi kao i prvi nalaz- netolerancija na glukozu i da nije alarmantno dok nije 11,9. Pa kako je krenulo... ne želim misliti da će ići tim tempom. Preporuka za cca mjesec dana ponoviti OGTT (fuuuuuuuuuuuuuj).
    I pratiti bebu na UZV. Naručio me za dva tjedna od zadnjeg pregleda.
    Ima li netko ovakvo iskustvo?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    Sandrij, već sam pisala na jesenskim, početna glukoza 5,2 al evo i ovdje ću - nakon 2 sata 8,2. Sutra zovem ginića. Pretpostavljam da će me kao i tebe staviti na dijetu...

  29. #29
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    vmartina, jedino čime se možemo utješiti da nam je barem početna glukoza u normali (meni je 4,6-4,8), a moj dr je gledao i to. Kao bitno je da nije stalno povišena. E sad, jel' to samo da me malo utješi ili stvarno to ima neke veze, nemam pojma.

  30. #30
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ja sam danas radila ogtt i nalazi su mi: nakon 30 mn 9,0; 60min 9,9; 120min 6,9

    i sada sam u panici zvala doc koja mi je rekla kako oni u bolnici gledaju vrijednost samo nakon 120min.
    sto je s vasim vrijednostima nakon 30 i 60min.
    malo sam :?

  31. #31
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    malo sam :?
    Nemaš zašto biti :? . Nalaz ti je apsolutno u redu, bar ja tako mislim.

    Kod mene je ovako bilo 1.put:

    glukoza nt: 4,4
    nakon 30 min: 7,9
    nakon 60 min: 9,1
    nakon 120 min: 8,4

    a ovako 2. put:

    glukoza nt: 4,8
    nakon 30 min: 7,5
    nakon 60 min: 10,5
    nakon 120 min: 10,2

  32. #32
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    sandrij hvala ti

  33. #33
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    bila sam kod doktora koji mi je rekao kako je nalaz u redu i da se gleda vrijednost nakon 120min! pa cemu onda vadjenje krvi i nakon 30 i 60 min?
    ni o mi nije nista rekao kada sam ga to pitala!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    cure, podižem, možda mi netko bude znao riješiti dilemu :?

    jutros sam radila ogtt (26+2)
    glukoza natašte: 4,0
    nakon 120 minuta: 6,2

    e, sad, ja bih po svemu što sam ovdje pročitala zaključila da je to ok nalaz... ali, doktorica koja mi je radila pretragu je rekla da je to granična vrijednost i da će mi moja doktorica objasniti što mi je činiti...

    što vi mislite?

  35. #35
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    macka, pa po referentnim vrijednostima ti je sasvim ok.
    ne znam zašto ti je to rekla.
    moj je bio isto ovakav i nikakvih zabrinjavanja nije bilo niti uputa. osim šta su mi stalno govorili da moram "prikočit" s jelom jer sam nenormalno dobivala kile. ja bi od petka do ponediljka dobila po 3 kila.
    i zbog toga su me i slali najviše na ogtt.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    macka, pa po referentnim vrijednostima ti je sasvim ok.
    ne znam zašto ti je to rekla.
    moj je bio isto ovakav i nikakvih zabrinjavanja nije bilo niti uputa. osim šta su mi stalno govorili da moram "prikočit" s jelom jer sam nenormalno dobivala kile. ja bi od petka do ponediljka dobila po 3 kila.
    i zbog toga su me i slali najviše na ogtt.

    pretpostavljam da sam i ja poslana na ogtt jer sam između dva pregleda (nepuna 4 tjedna) dobila 4 kile :shock:
    a uopće ne jedem više nego prije... :/

  37. #37
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moje iskustvo je da većina dr-a šalje rutinski sve trudnice na OGTT

    moram opet čak i ja, a u prvoj trudnoći mi je natašte bilo 3,7, a nakon glukoze 3,4

  38. #38
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    macka, od kuda su ti vadili krv? iz prsta ili vene?

    ja sam zbog svog ginekologa isla kod dijabetologa na savjetovanje. moj nalaz je bio 6,9 nakon 2h. vadili su mi krv iz vene tako da je ta vrijednost u redu i nije granicna.
    granicna je samo ako je krv iz prsta, tada je gornja granica 7,1

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    macka, od kuda su ti vadili krv? iz prsta ili vene?

    ja sam zbog svog ginekologa isla kod dijabetologa na savjetovanje. moj nalaz je bio 6,9 nakon 2h. vadili su mi krv iz vene tako da je ta vrijednost u redu i nije granicna.
    granicna je samo ako je krv iz prsta, tada je gornja granica 7,1
    iz prsta
    dakle, u tom zecu leži grm

    ali, svejedno, gornja granica je 7,1... :?

  40. #40
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    da, gornja granica je 7,1 i vjerojatno ce te opet slati za mjesec dana na ogtt. tako je meni objasnio dijabetolog.

    i vjerojatno ce ti reci kako ces morati drzati dijetu. i da, oni toleriraju nalaz oggt-a i do 9 tako da se ne moras nista brinuti

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    da, gornja granica je 7,1 i vjerojatno ce te opet slati za mjesec dana na ogtt. tako je meni objasnio dijabetolog.

    i vjerojatno ce ti reci kako ces morati drzati dijetu. i da, oni toleriraju nalaz oggt-a i do 9 tako da se ne moras nista brinuti
    hvala ti
    nadam se da se ta dijeta odnosi najviše na ukidanje slatkog, a ne na neke druge izmjene u prehrani, jer ja stvarno ne znam kako bih se mogla bolje i zdravije hraniti od ovog kako jedem otkad sam trudna :/

  42. #42
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ovo je primjer dijete

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../05_dijeta.asp

    makar nemoj niti razmisljati o dijeti dok ti tvoja dr tako ne kaze

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    ovo je primjer dijete

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../05_dijeta.asp

    makar nemoj niti razmisljati o dijeti dok ti tvoja dr tako ne kaze
    onda sve 5 8)
    a razmišljati o dijeti bez da mi dok tako kaže ne pada mi napamet. ni inače mi dijeta nikad ne pada napamet...

    hvala, crvić!

  44. #44
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja ovih dana (kad se uspijem probudit) isto idem radit ogtt ... onda ću i ja tu provjerit vrijednosti

  45. #45
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Gornja granica za trudnice je 7,8. Inače, do 11,9 je netolerancija na glukozu, a iznad gestacijski dijebetes koji se ne dijagnosticira odmah, nego tek nakon još nekih pretraga.

    Ja sam upravo došla od endokrinologa, vadili su mi Hba1c (prosjek šećera u zadnja 2-3- mjeseca) koji iznosi 6.0 (ref. vrijednosti su od 4.8-6.0). Dr kaže da je to u redu, da ne jedem slatko do poroda i da 6 mjeseci nakon poroda napravim ponovo OGTT.

  46. #46
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    mene je moj ginekolog izmucio s tim secerom, , nalaz ogtt-a nakon 120 min 6,9-po njemu previsok :? pa sam i ja radila HBA1C, 5,4, i tek me onda pustio na miru

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Imam pitanje:
    Bila sam danas na pregledu i kao svaki put prvo smo obavili kontrolu mokraće i ispalo je da imam šećer u mokraći. Do sad mi je uvijek nalaz krvi bio uredan. Doktor je rekao da me neće sad slati na OGTT jer sam 36+1 i nek smanjim ugljikohidrate u prehrani. Čim sam došla doma izmjerila sam šećer u krvi jer mi tata ima povišeni šećer pa ima doma onaj digitalni aparatić na koji kapneš malo krvi pa ti pokaže rezultat i ispalo je da mi je 3,8. Sad mi ništ nije jasno jer je to prilično nisko :?
    Ima netko da se kuži u to, u čemu je stvar?

  48. #48
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    u mokraci ti se pokaze secer ako je u krvi preko 9.
    sve zavisi kada si jela prije nego si vadila krv/mokrila.

    Gornja granica za trudnice je 7,8. Inače, do 11,9 je netolerancija na glukozu, a iznad gestacijski dijebetes koji se ne dijagnosticira odmah, nego tek nakon još nekih pretraga.
    ne bi se slozila sa tobom. naime ja sam bolovala od gestacijskog i zbog istog imala trudnocu pod nadzorom u petrovoj. a po ovoj tvojoj "definiciji" nisam.
    nakon 120 minuta se secer mora vratiti na normalu (na samom nalazu ti pisu "dopustene" vrijednosti, a nakon 120 minuta je 6,1)
    inace HBA1C vade i uzimaju kao prosijek ali on nije uopce toliko pouzdan (npr. mogao si imati hipo i hiper i nalaz ti je odlican jer se trazi srednja vrijednost. a ni hipo ni hiper nije uredu).
    pravi OGTT se radi tako da se krv vadi iz prsta. prvo vadjenje je na taste, pa se popije 70grama glukoze razrjedjene u 2dl vode pa se vadi nakon 30 minuta pa 60 minuta i 120 minuta. neki laboratoriji nazivaju vadjenje iz vene na taste i 120 min nakon glukoze OGTT ali to nije OGTT i dijabetolozi ga ne priznaju kao nalaz.
    i da, u 20-nekojem tjednu je to rutinska pretraga.
    u svakom slucaju, nije neki veliki bed.
    cure sretno

  49. #49
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    leonisa, koliki je tebi bio šećer kad si zbog toga bila hospitalizirana?

  50. #50
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam jako rano isla na OGTT i imala 13 nakon 60 i 8,5 nakon 120minuta.
    hospitalizirana sam bila zbog drugih stvari. zbog ovog sam svaka 4 tjedna isla na obradu (profil) na 2-3 dana u petrovu.
    znam da mi je bio visi jer npr. kad sam popila frape (prosvercan u bolnicu, morala sam si dati gusta i testirati se ) nije se par sati spustao ispod 8, kad sam zabunom popila zasladjen caj, bio je 10.....kad su me prikopcali na prepar 15 cijeli dan dok se nije smanjila doza.
    dijagnoza je od pocetka bila gestacijski dijabetes. no dijetom se secer drzao u granicama normale.

Stranica 1 od 23 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •