Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Spontani - kada u bolnicu?

  1. #1
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno Spontani - kada u bolnicu?

    Dijagnoza je blighted ovum, sutra ce biti 8 tjedana, a ono sto mene muci je kada krenuti u bolnicu nakon sto pocne krvarenje?

    Tjedan dana sam imala smedji iscjedak, doktor je rekao da je to stara krv da se javim u bolnicu ako krene obilno krvarenje. Krvarenje je krenulo, sad vec treci dan, ali nije obilno vec kao menga. Imam malo grceve, ali nista strasno. Doktorica u Vinogradskoj mi je pak na pregledu rekla da dodjem ako pocnem krvariti.

    Kako bi ipak htjela da se to samo rijesi ukoliko je moguce, zanima me koliko trebam cekati da idem u bolnicu? Je li prerano da idem sutra na cetvrti dan krvarenja?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zao mi je da je trudnoca tako zavrsila.
    Nije kasno da cekas još PAR dana i trudnoca bi mogla zavrsiti spontano bez intervencija.
    Ako se osjecas dobro , ako je krvarenje normalnog intenziteta (kao menstruacija) nema razloga da da ides u bolnicu. Cak i ako se krvarenje privremeno , na par sati pojaca , takoder je to prilicno ocekivano. Neke zene imaju dugotrajnije krvarenje srednjeg intenziteta, a neke kratkotrajno koje je intenzivnije.
    Treba cekati da se sluznica maternice oljusti i to je proces jer je vise zadebljana nego za vrijeme obicne menstruacije.
    Uglavnom , na tvom mjestu bih cekala (ako ne bi bilo neceg zabrinjavajuceg) dok krvarenje ne pocne slabiti, pa bih tada isla provjeriti da li je maternica cista (sad vjerojatno ima jos dosta ugrusaka pa se uzv-om preko trbuha ne vidi dobro, a vaginalni se ne bi trebao koristiti jer je cerviks otvoren pa postoji rizik od infekcije).

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam krvarila sigurno dva-tri mjeseca. na kraju sam svaki tjedan vadila betu, koaj je trebala padati. ako ne pada - onda kiretaža. i to nije baš padala kako treba, malo je u nekom periodu i porasla. sjećam se da sam svaki četvrtak išla u bolnicu po nalaze bete s tom kiretažom iznad glave - možda me zadrže, možda me puste.
    ali, na kraju sam prošla bez kiretaže. al to krvarenje nikako da stane. dobila sam i bromergon il kako se zove onaj lijek. al niš previše nije pomoglo dok nije prošlo vrijeme.

  4. #4
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Prošlu jesen moje dvije gestacijske vrečice stale su sa razvojem sa 6 tt.
    Dr mi je rekla da nek odlučim dali želim na kiretažu ili budem pričekala da sama ode...rekla mi je da mi sluznica nije predebela i da ne očekuje obilno krvarenje. Tak je i bilo. Nisam htjela na kiretažu i sa 8 tt negdje sam prokrvarila,jedan dan friške krvi i naredna 16 dana smeđeg iscjetka. Bez bolova. Sljedeča menga mi je mislim došla normalno.
    Mislim da opče ne moraš ići u bolnicu,sve dok to krvarenje nije preobilno,nemaš jake bolove i nemaš temperaturu. Na te tri stvari pripazi.
    Žao mi je.

  5. #5
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam čekala da samo ode tri tjedna. U međuvremenu vađenje bete. Većina je izašla, ali je beta stala na nekih 100 pa sam završila na kiretaži, ostao je komadić posteljice. Nisam se usudila dulje čekati.

    Tako da ne moraš žuriti u bolnicu, osim u slučaju ove tri stvari koje ti je žužy napisala.

    Žao mi je.

  6. #6
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Meni su betu vadili samo da vide je li raste dovoljno, sto nije. Super sto su bili toliko strpljivi i dali da to rijesis svojim tempom.

    Ja sam ipak danas isla u bolnicu jer sam dan prije imala malo jace krvarenje (ne prejako) i onu tupu bol u zdjelici kao kod menstruacije, ali puno jace, a sve je to do navecer skoro skroz stalo i jutros sam imala samo par kapi krvi na ulosku, pa sam otisla na pregled. Htjela sam da to zavrsi, a i moj doktor mi nije htio otvoriti bolovanje dok ne odem u bolnicu, a nisam bila za posao jer sam imala onaj neugodni osjecaj kad si diletiran, kao nakon poroda. Tako da je bolovanje bilo presudni faktor mog odlaska

    Uglavnom, rekli su da je skoro sve otislo samo (prakticki u jednom danu), ali da bi oni to jos malo pocistili za svaki slucaj. Naravno da sam pitala ima li sanse da samo ode, pa su rekli da ima, ali male da ode do kraja i da ne zelim valjda prokrvarit usred noci pa im onda dolaziti

    Kiretaza gotova u roku minute jer sam vec bila dosta otvorena i bilo je malo toga ostalo, pa nije bilo strasno.

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zao mi je draga.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav..nigdje nisam nasla nista o ovome pa me zanima dali se ikome ista slicno desilo...Naime u veljaci sam imala kiretazu u cetvrtom mj.trudnoce...sad mjesecima poslije,kad smo se opravili koliko je to moguce,jucer pocnu bolovi u ledjima.u intervalima.Prvo sam pomislila da je bubreg, ali po mjestu bolova nikako ejde.Pricam sa svekrvom i opisujem joj da me boli kao da imam trudove,ali znam da nisam trudna...no cijeli dan traje,bolovi na ljestvici od 1 do 10 bol je oko 4. Dolazi muz i govorim mu da imam trudove al da nisam trudna.i on ko iz topa pa zar ti nebi sad bio termin?! Ja gledam,mislim pa ociscena sam.ali da termin bi mi taman bio sada...nisam isla doktoru jer strah me da me neposalju u vrapce:-S ali zanima me jel itko to dozivio.danas je sve ok.nista neboli, samo tuga.

  9. #9
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    sonja,jako mi je žao
    Neznam kaj bi ti rekla na ovo,ali znam da bolove ne možeš umisliti.
    Predlažem da nazoveš svog gina ako ti se to ponovi i opiši mu gdje i kako te boli. No nadam se da je prošlo i da neče biti potrebe za tim.

  10. #10
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Uh,bas me podsjeti Jesam,dozivjela sam, cak je i blago krvarenje bilo prisutno taman oko termina, taman oko 4 mj nakon poroda u 18 tt ali ja sam tada ostala trudna pa je to valjda boljelo od ímplantacije.

  11. #11
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Žao mi je Sonja.kova

    Samo sam htjela napisati svoje iskustvo, ako će kome poslužiti

    Isto sam imala BO i nisam željela (treću u nizu) kiretažu tako da sam, u dogovoru s doktorima, odlučila čekati da tijelo samo odbaci. Imala sam jedno obilno krvarenje od 5 dana negdje sa 10 tj. no uzv je pokazao da je sve još unutra (kao i beta) tako da je na kraju sve otišlo tek negdje sa 13 tjedana u drugoj rundi obilnog krvarenja. Nisam išla u bolnicu.
    Na uzv sam privatno išla svaki tjedan da pratimo stanje i reagiramo ako treba.

    Najteže je bilo psihički to izgurati, no, eto, i to se preživi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •