Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: non stop nošenje!!!

  1. #1
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno non stop nošenje!!!

    dakle ovo već prelazi granicu normalnog ! ona bi se non stop nosila...ako ja krenem na wc viče"nosi,nosi" ma bilo što..ne mogu apsolutno doslovno NIŠTA od nje...neznam koliko je to faza kod dvogodišnjaka ali me izluđuje to "Nosi,nosi" po cijele dane

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Joj, moja E. još ne govori, ali zato po cijele dane, mamaa, mamaa i njezno aaaaaaaa sa vješanjem za nogu. Ujutro i navečer je naviše, o pa dobro, zaboravih i poslijepodnevni umor koji nije popraćen spavanjem več čeka večer, a kad ju stavim u pola sedam na spavanac, ljuudii odahnem samo tako !

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Isto, a ja još i trudna. Objašnjavam, ostali nose dvostruko vikendom. Ali isto je se nanosim. Kad ne mogu, sjdnem na pod i ponudim cicu. Ne mogu drugačije trenutno.

  4. #4
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ...a ja tako malo po malo nosim do nekih 22h :shock: :shock: :shock:
    jedva se nešto fino zaigra ali ubrzo se sjeti pa"nosi-nosi" viče !!

  5. #5
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    samo da vas malo utješim:
    mi smo izašli iz te faze :D

  6. #6
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa
    Joj, moja E. još ne govori, ali zato po cijele dane, mamaa, mamaa i njezno aaaaaaaa sa vješanjem za nogu. Ujutro i navečer je naviše, o pa dobro, zaboravih i poslijepodnevni umor koji nije popraćen spavanjem več čeka večer, a kad ju stavim u pola sedam na spavanac, ljuudii odahnem samo tako !
    i kod nas je tako, samo sto on jos ne vice mama al se zato bogami vjesa za noge, a mene to strasno frustrira
    a navecer...ah jedva cekam kauc

  7. #7
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    karlo isto, alion želida ga samo mama nosa.

    12 kg, izrazito živahan.

    kad spava po danu, mami su sve 4 u zraku, ne želim ni razmišljati, a kamoli nešto raditi.

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja mislim da ti nakon ovog non stop nošenja slijedi faza, "ne možeš me uloviti".

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Nama su te dvije faze u koliziji .

  10. #10
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    i to isključivo na lijevoj ruci. stalno. imam brutalni muskulfiber i jedva ispružim ruku do kraja.
    ovo ljeto mi je po svemu naprosto prekrasno

  11. #11
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Od nedavno, otkako sam počela raditi, Šimun je "lud" za nošenjem. Stalno pruža rukice da ga nosim i mazim. A kako mi užasno fali nije mi to bed. Iako sam navečer smlavljena. "mama" je u svom malom životu možda dva, tri puta rekao i to kada su u pitanju zubići illi ga gnjavi temp., "tata" je glavni , valjda zato što ga vidi na kapaljku, a samnom je bio uvijek. Ponekad sam zbog toga bila žalosna, i smiješna samoj sebi, kada sam u parku vidjela kako klinci non stop dozivaju mame. Onda sam se tješila kako to Šimun ne radi, jer mu je dovoljno da me pogleda i ja ću znati što želi i osjeća.
    Imam trik, kada sam jako umorna i iscrpljena, a on se želi nositi, onda ga primim, pomazimo se i sjednem s njim među igračke. Tako je cijelo popodne, a kuća trpi, no to mi ni nije važno. A ta faza će ionako proći, a i više nikada neće biti ovako mali. Doći će vrijeme kada će me tjerati od sebe

  12. #12
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Kod nas je uglavnom "saaaaam" . Općenito je vrlo samostalan, tako da kad traži da ga stalno nosim, odmah znam da nešto nije u redu. Ili će biti bolestan ili se nije naspavao ili zubići ili... nešto... Ali ako ga ja hoću nositi, nije baš da se buni.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Inače je i ona samostalna ali nekada kada ju uhvati bude: "Mama, nosi Anu, Anu." ali ne bilo kako da ju nosim već "pepo", tj. kako mi ona kaže.
    Jučer cijeli dan Sven na desnoj ruci, ona na lijevoj. On 9 kg, ona 13.

  14. #14
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    opet!!! :shock:
    opet došla faza nošenja !! sad znam zašto(zbog jaslica) jer se boji ostavljanja ali nije ni malo ugodno(čitaj mokra do gaća) nositi dvogodišnje dijete po stanu stalno...ljudi,do kada tako??? :/

  15. #15
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    i mi se nosamo,a od kada je krenula u jaslice puuuuno više nego prije

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    50

    Početno

    Egi također, otkako dođe iz jaslica samo mama i mama i mama. Ne mogu ništa napraviti, dok završavam ručak stalno mi je na nogama, plače se, visi po meni i mama, mama. Ne smijem se sjesti - evo ga. Tatu ne ferma pet posto, čak i kad ga primi, trga mu se iz ruku i hoće dole - i naravno mami...Hranjenje - mama, presvlačenje -mama, spavanje - mama....

  17. #17
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    mi smo izali iz te faze bar mi se tako cini :/
    juce u gradu hoce da ga nosim al ja stvarno vise ne mogu i ne zelim, pa on ima oko 16 kg i tako se mi od nedavno setamo gradom
    a kad tata ide s nama on ga uprti kao da prije stignemo tamo gdje idemo i ja sad pocela sa taktikom "kad tata dodje u grad on ce te nositi "

  18. #18
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Mama nosi Tiiinaaa! Pa skakuće u zrak s rukama gore :D Na meni je samo da ga uhvatim :/
    Do kad budem još mogla teglit, tko zna. Uskoro će ih biti dvoje, sve me strah :shock:

  19. #19
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    samo da vas malo utješim:
    mi smo izašli iz te faze :D
    Pih..nije mi to utjeha! Ak ste tek sad izasli iz te faze to znaci da ja jos moram godinu dana nanasanja odgulit!

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni je majbolje dok ga nosim a on urlice nosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  21. #21
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    I kod nas stigla ta faza, ali ne jako izraženo. Bude "nosi me", ali uglavnom ne kmezi puno ako kažem da ne mogu. I još uvijek prevladava "sam ću". Mama je još uvijek najbitnija, uglavnom mene traži, ali tata je dosta počeo dobivati na značaju, pogotovo za uspavljivanje, što mi je jako olakšalo život.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    kopno i more skupa...
    Postovi
    94

    Početno

    I moja L. ima fazu, kad doslovce stalno traži na ruke,kam ja tam i ona smenom, taman da je to wc.. mora da su te neke faze..

  23. #23
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa
    meni je majbolje dok ga nosim a on urlice nosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    ovo mi je najjače !tako i moja!!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    I mi se stalno nosimo to me izludjuje, normlano samo je ja smijem nosit.
    Najgore mi je kad nas dvije idemo same u ducan, onda do ducana hoda i skakuce, a kad se vracamo moram teglit nju i vrecice

    _________
    N 28.12.04.

  25. #25
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ja to rješavam kolicima. Gdje god da idem furam kolica i onda on čične u kolica. Ali zna i on nekad reći "mama nosi me", ja mu kažem da zna hodati ili da me boli ruka i to pali, sva sreća.
    Dosta mi je bilo nosanja dok nije hodao. Kad bi se morala vratiti u tu fazu mislim da to moja kičma ne bi podnjela, ipak on ima 16 kg sada.
    Mene više muči trenutno faza "ja ću". Sve bi sam a u biti niš baš ne zna sam. :D

  26. #26
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    ja danas nosila do pekare "mojih 16 kg"
    htio ici samnom i kad smo dosli do stepenica kaze: "mama nosiiiii!" (kod nas je brdovito i stepenica ko u prici tako da kolica u ovom slucaju ne dolaze u obzir)

  27. #27
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Dvoje za nosanje. Jako me boli lijeva ruka i dovodi me do ludila... Mišu je uskoro 8 mj, ima 9,5kg, a mica ima uskoro 26mj i 13,5 kg. On je sve započeo, a ona ljubomorna urla skupa s njim, samo još uz tekst "digni me". Postala sam stalak s oštećenjem na lijevoj strani.

    Ljudi, ozbiljno me boli ruka, a na desnu stranu on nikako ne može. ne znam što više da radim... ne pomažu marame, ne voli ih, isto urla kao kad je spušten sam na krevet-

  28. #28
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Moj mali ima 20. mjeseci i najviše traži nošenje kada se probudi. I to čim se probudi plače i diže rukice. Možda se 2 puta probudio u svojem kratkom životu da nije plakao, vrištao zapravo. Nema tolerancije kod njega ni minutu. A nošenje vani je normala. Utješite me da nismo jedini...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Agrum, , naravno da niste jedini... Moj mali je do nedavno imao fazu (a sa tatom je još uvijek prakticira), da je od jutra na rukama... Onda kada skuži da ga više nitko ne može nositi (ipak ima skoro 3g i cca 17kg), dođe i pruži mali prstić i kaže "Seka me je lupila, daj me nosi"... Fora i forica ima beskonačno nebi li konačno postigao svoj cilj - blaženo nošenje. Ali, poučena iskustvom starije djece, ta faza tako brzo prođe da ga ponekad i sama rado primim u ruke i uživam u trenucima dok mi to još dopusti...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Agrum, , naravno da niste jedini... Moj mali je do nedavno imao fazu (a sa tatom je još uvijek prakticira), da je od jutra na rukama... Onda kada skuži da ga više nitko ne može nositi (ipak ima skoro 3g i cca 17kg), dođe i pruži mali prstić i kaže "Seka me je lupila, daj me nosi"... Fora i forica ima beskonačno nebi li konačno postigao svoj cilj - blaženo nošenje. Ali, poučena iskustvom starije djece, ta faza tako brzo prođe da ga ponekad i sama rado primim u ruke i uživam u trenucima dok mi to još dopusti...
    I ja uživam u nošenju iako će moj sin za 3 mjeseca imati 3 godine i mislim da je oko 14 kg težak. S time da ga samo ja nosim, mama i bake/dede su od toga odustali prije nekoliko mjeseci. Nosit ću ga dok god on to želi, jer mi to nošenje omogućuje totalno drugačiji odnos nego kad hoda pored mene. Mislim na pogled oči u oči, mnogo više razgovora, a i vidim da njemu paše.
    Naravno da se najviše voli nositi ujutro dok se budi, ali i kad idemo u vrtić, kad idemo u park (po ljeti sam ga znao nositi do parka pa bi onda tamo trčao i igrao se 2 sata i onda nošenje doma).
    I on zna da samo od mene može očekivati nošenje, tako da kad ide s mamom u park ili iz vrtića niti ne traži da ga se nosi.
    Posljednje uređivanje od shlede : 16.12.2015. at 10:30

  31. #31
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Mene je nošenje počelo jako iscrpljivati jer mi je teško nositi ga po pola sata svaki put nakon buđenja i paralelno mu pripremati nešto za pojesti i kaj već trebam napraviti. Želim biti uz njega dok se razbuđuje, maziti ga, ali on sve odbija, samo nošenje pali. Spavam uz njega i po noći i kad spava preko dana, ali stalno se budi u plaču i to me zapravo još najviše izluđuje. Da do nošenja dođemo u mirnom tonu, ajde, ali stvarno nije jednostavno stalno prolaziti kroz takvo vrišanje. Voljela bih znati zašto plače kad se probudi iako sam uz njega...?! Inače je jako puno nošeno dijete, spavao je dugo na meni, dojila sam do 18.mjeseca. Baš puno kontakta i mažen je i pažen sa svih strana. Malo je offtopic, ali tražim savjet pa da sagledate širu situaciju.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Agrum, plače li kod svakog buđenja, noćnog i dnevnog? Moj je tako plakao (ma vrištao!) kada se nije dovoljno naspavao. Tada sam ga ušuškala još malo, tapšala po guzi dok nije odspavao još nekih pola sata i onda je bilo sve ok. Ali iskreno da ti kažem, baš i nije neki jutarnji tip

  33. #33
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Da, nakon svakog buđenja. Ali ima lak san pa ga svašta može probuditi. I meni se čini da je to zato jer se ne naspava, ali ne znam na koji način da ga umirim za tih još pol sata ili koliko već jer bilo kaj da napravim, poludi još više.. Zaspi on, ali nakon ohoho vrištanja, ali i nakon tog "dodatnog spavanja" opet vrišti. I opet i opet...

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Agrum prvotno napisa Vidi poruku
    Da, nakon svakog buđenja. Ali ima lak san pa ga svašta može probuditi. I meni se čini da je to zato jer se ne naspava, ali ne znam na koji način da ga umirim za tih još pol sata ili koliko već jer bilo kaj da napravim, poludi još više.. Zaspi on, ali nakon ohoho vrištanja, ali i nakon tog "dodatnog spavanja" opet vrišti. I opet i opet...
    Stavi ga spavati pol sata ranije. To su meni moji radili, vježbali rutinu, jer ako ne bi na vrijeme bili u krevetu, cirkus bi trajao dugo u noć i imao posljedično noćne more i buđenja uz urlikanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •