Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Coveri.AIO,pocket propustaju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno Coveri.AIO,pocket propustaju

    Evo nisam znala gdje da postavim ovo pitanje pa ako je negdje otvoren topic molim moder,da ga prebace.
    kako vec dugo koristim pelene i imam veliku kolekciju razlicitih proizvod.Kao i HM.
    Zanima me dal vam propustaju zastitni slojevi.Npr.AIO i Pocketice mi skoro uvijek puste ako je dulje od 2 sata.(pojma nemam zasto ih imam)
    Coveri uglavno drze ali se ponekad dogodi da i oni propuste.
    Razlog?
    Puste kroz rubove uglavno,mozda po savu :? :? :?
    Postoje li ijedne pelenice ili coveri koji su 100% sigurni?Koga god sam pitala svima puste kad se pelenica natopi.
    Nekad to bude odmah nako sto bebac popije bocu.
    Mozda bi trebalo presvlacenje prebaciti nakon hranjenja???

  2. #2
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    nama niti jedan nikad nije propustio, osim ako pelena nije virila :? , a S. zovemo "mala fontana"

    imali smo ili još imamo redom:

    -kamaris 0,

    -HM flis x 4 komada, za zimu, (neke je moja mama radila, samo smo ih navukli kao kratke hlače),

    -popolini soaker,

    -2 HM vunena soakera,

    -SMIB 2,

    -kushies

    niti jedan nije promočio.

    pocketice su mi ok za kratko, a u aio ja ubacim još jedan uložak kad idemo van. i to je to.

    možda ti iz pocketica viri insert ili ne strpaš sve pod cover.

  3. #3
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    To što ti puštaju je stvar da beba više piški pa nemogu izdržat. ja sam u sve aio umetala po jedan tanki uložak ili tanku tetru-imala sam par manjih. u pocketice microfibre insert + tetra. I to samo thirsties inserti jer imaju 3 sloja, oni šta dođu uz pocketice imaju samo 2. coveri puštaju jer ih ili dobro ne namjestiš/ili se pomaknu/ili se pelena pepuni mokraće pa mora procurit. Ubaci u fittedicu još jedan uložak, i koristione šta više upijaju-frotir ili organski fortir, a flanel samo ako je deblji. meni su sve puštale, i aio i pocket i cover+fitted,sad nepušta ni jedna kombinacija. bitno je da je pelena odgovarajuće veličine, da je insert u pocket dobro namješten, i ako puno piški flis i vunu nebi preporučila na više od 3 sata.

  4. #4
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    također, coveri na čičak su puno bolji. ja sam s ME i popolini jako zadovoljna.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Hvala puno.Moje je misljenje ako bebac nakon previjanja popije 2 boce caja i mlijeka da nema sanse da se ne natopi pelena i ne propust cover.jako puno mokri po ovim vrucinama jer i puno pije nekad vise i od mene.
    Probam bolje namjestiti cover i dodavati tetru ili uloske u svaku pelenu preko ljeta.(uglano i radim al nekad zaboravim).Ja probala izliti pola case vode na pelene pa naravno da su se cijele natopile.

  6. #6
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    thalia, nama su svi osim gore navedenih, puštali. naručila sam si bummis polar od flisa, zaljubljena u njega, a nema šanse da izdrži dulje od jednog piškenja, odma je vlažan, i on i robica. racman tanki bijeli cover isto od pula izdrži samo preko dana. popišanci smo nema šta 8)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    nama niti jedan nikad nije propustio, osim ako pelena nije virila :? , a S. zovemo "mala fontana"

    imali smo ili još imamo redom:

    -kamaris 0,

    -HM flis x 4 komada, za zimu, (neke je moja mama radila, samo smo ih navukli kao kratke hlače),

    -popolini soaker,

    -2 HM vunena soakera,

    -SMIB 2,

    -kushies

    niti jedan nije promočio.

    pocketice su mi ok za kratko, a u aio ja ubacim još jedan uložak kad idemo van. i to je to.

    možda ti iz pocketica viri insert ili ne strpaš sve pod cover.
    sorry al mi nije jasno kako ti nikad nisu promocili.svako koliko mijenas pelenice?vjerojatno mijenjas nakon hranjenja??
    Meni je prije par dana jedna pelenica nakon pola sata bila puna puncata i procurio cover po rubu.(mogao si cijediti iz nje)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    thalia, nama su svi osim gore navedenih, puštali. naručila sam si bummis polar od flisa, zaljubljena u njega, a nema šanse da izdrži dulje od jednog piškenja, odma je vlažan, i on i robica. racman tanki bijeli cover isto od pula izdrži samo preko dana. popišanci smo nema šta 8)
    potpisujem
    Mislim da svi coveri podjednako drze(ipak su testirani)puno je do tog koliko bebac pije pa mokri.a mozda i anatomija bebaca igra ulogu.ne "ljubi" svaki cover jednako oko nogica svakom djetetu.
    Mozda ako se pelena pretrpa sa dodatnim uloscima poremeti rad covera.??

  9. #9
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Svi coveri nikako ne drze jednako, kao sto je snoopygirl gore napisala.
    ME, Popolini ili SMIB, npr. nikako ne propuste, niti nakon 10-12 sati spavanja 8) , bila pelena natrpana ili ne.
    HM soaker isto nikad nije propustio.
    Nama pocketice izdrze i noc (FB), AIO izdrze 2-3 sata.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    Svi coveri nikako ne drze jednako, kao sto je snoopygirl gore napisala.
    ME, Popolini ili SMIB, npr. nikako ne propuste, niti nakon 10-12 sati spavanja 8) , bila pelena natrpana ili ne.
    HM soaker isto nikad nije propustio.
    Nama pocketice izdrze i noc (FB), AIO izdrze 2-3 sata.
    ja se ne bi slozila jer meni SMIB(na drukerice sa strane) propustio par puta ,a i kamaris(na cicak,a on je takodje ogroman tako da ga jedva stegnem oko nogica(mozda jer je iznosen))).Nije problem noc vec preko dana mi propuste i to uglavno dok smo vani kad se puno pije.

  11. #11
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Meni bi coveri drukere sa strane propustali samo kad je beba bila mala i spavala na boku, tako da sam koristila cicak, i otada mi je ostala ta navika.
    Mi isto extra puno pijemo, zapravo ne jedemo nista od dohrane i samo cikimo...coveri nikad nisu propustili.
    Kamaris nemam.

  12. #12
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Mi imamo Kamaris covere od početka. Propustili su samo u nekoliko navrata, i to zato što je pelena izvirila izvan na trbuhu. To je bio signal da trebamo veći broj.
    Inače su skroz OK. Ne znam za druge vrste, nisam imala prilike probati. Takođe smo koristili HM vuneni soaker i dobar je po danu. Za noć se nisam usudila probati.

  13. #13
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Cure

    nama su pelene i coveri propustali iskljucivo i samo onda kad ih nismo dobro namjestiti, bilo slucajno, ili ako su nam prevelike. Ovo je jako bitno, jer je nemoguce da pelena dobro drzi ako ima lufta, tj ako se ne odgovara tocno bebi.

    Ni Kamaris, ni Mib, ni Stacinator, ni Bummis nisu promocili kad su bili dobre velicine i dobro namjesteni.

    Od pelena, nisu nam pustale FB, HH, Honey boy, a bome ni fittedice ispod dobro namjestenih covera.

    Pospana sam, na poslu sam ali mislim da sam uspjela naglasiti ono bitno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    eeee vise ne pustaju bar za sad.trudim se lijepo ih namjestiti i zategnuti cicke.rub pelenice oko nogica gurnem da ne dira rub covera i za sad i kad je dobro mokra nije propustio.

  15. #15
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    namještanje je bitno, ali i spavanje na boku kod covera s drukerima sastrane - probala sam me i popolini s drukerima i pustili su par puta, između drukera. ali to je jednostavno tako, nije stvar u coverima već se mokrica sljeva na bok, i nađe si put vani. Flis nam isto ne drži, jer flis pušta određeni dio vlage vani, što je dobro, ali kad ima previše tekućine unutar pelene onda to više nije vlažno, već mokro. sad manje piški pa se i nebrinem toliko kako namještam cover, ali prije sam gubila i po par minuta da pokrijem cijelu pelenu. bio bi mokar s dodatnim uloškom, i pelena cijela skroz natopljena. sad se natopi samo dio na piši. pocket i aio nisam probala cijelu noć......neriskira mi se Ali opet ponavljam, nije stvar u kvaliteti covera, aio pelena i pocketica. sve je stvar prakse a neke pelene/coveri jednostavno ne odgovaraju svakoj bebi. i to je to

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    to sam i ja konacno zakljucila da su svi coveri i sve pelene dobri ,samo je stvar kako ih mi koristimo i jel pasu nasim bebicama.a takodje ako smo cangrizavi naci ce mo svacemu manu.normalno je da cover i propusti.gdje god je sivano tu je i rupica od igle ,a vlaga uvijek nadje put za vani.ne treba gledati na sat pa mijenjati bebu(svaka 3 ili 4) vec ako je puno popila i nako sat mijenjati pa ce iza tog izdrzati 3 ili 4h.

  17. #17
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj tri ribice prvotno napisa
    to sam i ja konacno zakljucila da su svi coveri i sve pelene dobri ,samo je stvar kako ih mi koristimo i jel pasu nasim bebicama.a takodje ako smo cangrizavi naci ce mo svacemu manu.normalno je da cover i propusti.gdje god je sivano tu je i rupica od igle ,a vlaga uvijek nadje put za vani.ne treba gledati na sat pa mijenjati bebu(svaka 3 ili 4) vec ako je puno popila i nako sat mijenjati pa ce iza tog izdrzati 3 ili 4h.
    Kada cover propusta, treba traziti drugu velicinu ili marku covera, ili ga pazljivije namjestati, jer nije normalno da cover propusta
    Sto se sivanja tice, coveri i PUL opcenito imaju svoj sistem sivanja pa ne mogu propustiti kroz rupice koje je napravila igla, jer su one zacepljene.
    Da meni kupljeni cover propusta, ja bih bila ljuta, jer kao i svi zelim najbolju kvalitetu za svoje novce. Ne kuzim kakve veze cangrizavost ima s tim :?
    Ja koristim pouzdane covere i zato nikad ne gledam na sat kad ga trebam promijeniti, jer znam da mi nikad nece propustiti. Po doma mi ionako nema cover, nego mijenjam kad se vidi mokro na fitted, najcesce je to nakon jednog mokrenja. Za noc i u setnjama se komotno mozemo nacicavati x puta i nista ne propusti. Dobro namjestenim, sasivenim i odgovarajucim coverima se to ne dogadja

  18. #18
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Dolisa, meni SVI flisani propuštaju, a skupi su. Poštaju po cijelom coveru. Jednostavno, previše je vlage unutar pelene, jer puno piški,

  19. #19
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Mislila sam samo na covere od PUL-a u gornjem postu. Sorry, trebala sam to naglasiti
    Nemam nijedan cover od flisa, ali se ja opcenito nekako ne mogu "ufurati" u flis kao nepropusni sloj, mada sam vidjela da su neke cure super zadovoljne. Valjda ja jednostavno nisam neka "fleece girl"

    I DT je superpopisanac, pogotovo zadnjih dana kada samo zivi na mome mlijeku i vodi (strajka )

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Dolisa, meni SVI flisani propuštaju, a skupi su. Poštaju po cijelom coveru. Jednostavno, previše je vlage unutar pelene, jer puno piški,
    Ja imam jednu "AIO" od flisa, i to propušta po cijeloj peleni. S uloškom izdrži cca sat i pol. Mislim, zasšto se to uopće zove AIO?

  21. #21
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Dolisa, meni SVI flisani propuštaju, a skupi su. Poštaju po cijelom coveru. Jednostavno, previše je vlage unutar pelene, jer puno piški,
    Ja imam jednu "AIO" od flisa, i to propušta po cijeloj peleni. S uloškom izdrži cca sat i pol. Mislim, zasšto se to uopće zove AIO?
    Da, bas sam o tome govorila. Ne bih dala novce za to, makar kazu da je sivana sa windpro fleece. Koja je to AIO? Da nije HoneyBoy?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    Da, bas sam o tome govorila. Ne bih dala novce za to, makar kazu da je sivana sa windpro fleece. Koja je to AIO? Da nije HoneyBoy?
    Je.

  23. #23
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nama taj flis isto nikako ne funkcionira.

    a ni honey boy. vec sam mislila da sam ja jedina luda

    sad te flis covere koristim kao drzac za ulozak, i na sve to skupa stavim jos pul zastitne. ili nista, ako je samo u peleni po doma

  24. #24
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    nisam probala honey b, pocketice na čičak mi nekako nesjedaju.

    a ima dosta platnetih kojima flis savršeno paše i nikada nije propustio.
    Flis je dosta skup :/

  25. #25
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Flis je dosta skup :/
    ...za eksperimentiranje

  26. #26
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Flis je dosta skup :/
    ...za eksperimentiranje
    ja nebum više eksperimentirala. fb rulz.

  27. #27
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    nisam probala honey b, pocketice na čičak mi nekako nesjedaju.
    Honey boy je AIO, nije to pocketica.

    Nama nikad, ali bas nikad nije propustila. Fakat imam dobrog popisanca, pazi na pelene. Ali se zat popiski cim ju skinem i onda pobjedonosno pljesce. sori malo OT..

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    a ima dosta platnetih kojima flis savršeno paše i nikada nije propustio.
    Flis je dosta skup :/
    Skup je da to nije normalno. Ali eto, nama se pokazalo da ima i zasto. Jedino kaj mi se ne svidja sto je od flisa pelena uvijek glomazna. I ne samo pelena nego i cover. Ali to je vec druga tema.


    I nama FB rulz

  28. #28
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Šta nema i pocketica honey boy? ili sam ih pobrkala s HH? nisam ih koristila pa kao da ih nepoznajem .

    da u flisuje golema, ovaj moj bummis cover je stvarno ogroman. Flis je možda dobar za male bebe koje leže uglavnom, često se presvlače, a zdraviji je.

  29. #29
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Šta nema i pocketica honey boy?
    Nema, samo AIO, fitted i coveri.

  30. #30
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Mi smo imali strašnih problema s noćnim propiškavanjem koja su me dovodila do očaja sve dok se nisam dokopala ME covera, a i nedugo zatim i ME pelenice! Otkad ih imamo (tri komada ME fitted OS i 2 covera: rikky i air flow) ne znamo za mokre bodiće i propiškavanje! :D
    A na nepropusnoj se plahti u ormaru skuplja prašina!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    mi opet popisani do grla svaki dan i to u razlicitim pulovim coverima.pelena je svaki put bila jako natopljena pa se i ne cudim.npr izadjem vani u 6 sa suhom pelenom .do 8 sati popije mi bocu mlijeka i bocu caja cc 1/2 l .natopi se samo tako pelena i procuru po lastici.
    Stavim pelenu +ulozak+tetru.Lijepo namjestim ,nigdje ne viri pelena niti dira lastiku i...
    Pomoc

  32. #32
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Mi smo koristili Kushies covere na cicak. E sad, imaju 2 vrste: sa golim gumicama oko nogica i sa gumicama opsivenim pamukom. Meni su ovi prvi bil dobri za noc, jer ne propuste, a ovi drugi su malo meksi za noge, ali se taj rub zna natopiti (pa predje i na body), mada kod cesceg presvlacenja to nije problem. Znaci, dnevni. A to da je najbitnije pelenu dobro nagurati ispod tih gumica da nigdje nista ne izviruje, istina.

  33. #33
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Šta nema i pocketica honey boy?
    Nema, samo AIO, fitted i coveri.
    tenkju

    tri ribice, očito nešto ne štima. ja svakako mogu na prste jedne ruke nabrojiti kad su mi propustili me airflow i riki i popolini drukerići, nemožem se sjetit imena :D

  34. #34
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Trebam u nabavku novih covera, pa me zanima koji su bolji: ME AirFlow, Rikki ili Bummis Super Whisper Wrap i Super snap? Ili jednostavnije: na drukere ili na cicak (sta je bolje za manju, a sta za vecu djecu?). I jos, koji od ovih imaju opsivenu gumicu oko nogica (kao tkaninom), jer je meni preko takvih body znao povuci vlagu.

  35. #35
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja imam preko dana drukere, nocu cicak zbog spavanja na boku
    frajer je i skuzio kako lako potegnuti cicak i skinuti pelenu 8) tak da bez pidzame, jok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •