Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 203

Tema: doktori i sestre u vinogradskoj

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno doktori i sestre u vinogradskoj

    Drage rode znam da ima već sličnih tema, ali ovu sam morala posebno istaknuti!!!
    Naime rodila sam 08.07.07. u vinogradskoj, i moram posebno pohvaliti sve doktore i primalje koji su prisustvovali mojem porodu. Daklem porod su mi vodili vrlo mladi DR. IVAN BRLIČIĆ, i isto mlada PRIMALJA KARMELA,odmah po dolasku sam dr. naglasila moju želju za prirodnim porodom, i da me obavještavaju o svemu kaj rade, oboje su moje želje u potpunosti ispoštovali, a ljubaznosti i pažljivosti i dr a posebno primalje nije bilo kraja. Kod samog poroda(izgon)došla je u smjenu i primalja koju bi se usudila usporediti sa Barbarom iz Rijeke(barem koliko sam čitala o primalji Barbari)PRIMALJA BLAŽENKA, i DR.JANDRIĆ, koji me savršeno zašio(4-5 šavova)nit bolilo kasnije, nit će se išta vidjeti, a uz to me i nasmijavao dok me šivao(bila sam dosta uplašena-od šivanja, pa je valjda primjetio).

    Hvala im još jednom svima jer su mi porod učinili lakšim, a uspomenu na isti u jako pozitivnom sječanju, i zato jer su poštovali moje želje.

    Odjel babinjača nebih komentirala, s iznimkom SESTRE ZILE, koja obožava sve bebice.
    PS. priču o porodu pišem kad mi bebač da više vremena

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    40

    Početno

    Meni je Karmela takodjer bila odlicna. Jako su ljubazni bili.
    A ima jedna m.sestra, neznam kako se zove, crna kovrcava kosa, naocale,...grozna je...bahata...jako!!

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    je dr. jandric je pravi veseljak mada mi nije bio na porodu. a sestra zila je fakat jedina na koju se mozes osloniti za pomoc oko dojenja i cica, druge su , pogotove mlade. imam osjecaj da sto su mladje da su bahatije.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno

    spajalica apsolutno potpisujem i ja bi isto tako napisala za odjel babinjača.

  5. #5
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja rodila 07.04 u Vinogradskoj i porodili me dr. Bolanča i babica Ines i sve pohvale, mladi su, stalno se zezali, ispitivali jel mi treba šta, hrabrili....isto poštovali želju da me ne režu...

    sestre na odjelu kako koja, bila je jedna odlična al neznam kak se zove mogla bi biti Zila, a jedna je rudnici koja je ležala na čuvanjau olazila mjerit tlak tako da bi ušla ova bi dignula rukav, ova izmjerila tlak upisala u karton i izašla bez jedne jedine riječi...sestre sa dječjeg odjela nisu baš nešto....meni je čistačica gledala jel malac dobro uhvatio sisu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Pregrada, Hrv.Zagorje
    Postovi
    17

    Početno VINOGRADSKA BOLNICA

    drage mame!
    ja sam takodjer rodila (evo,prije 6 dana) u Vinogradskoj, te moram pohvaliti primalju LIDIJU i sestru IRINU, te posebno mladog dr. BUTORCA koji me porodio u hipu i zasio da se stvarno nista ne vidi. Porod je bio relativno brz (ipak sam prvorotkinja), trajao je 3 sata, jedina sam bila u boxu (ispocetka), a poslije su samo dolazile zene....sve u svemu, jako sam zadovoljna i porodom i osobljem (ima 3 sestre koje su grozne), medjutim cure u sobi i ja smo vec unaprijed znale kad koja radi i dolazi!
    sto se tice sestara koje nose bebice, stvarno su sve susretljive i drage, jer je moja Ema prefrigana i nece cicu (tj. pljuje bradavicu), pa sam konstantno imala problema sa pristekavanjem na nju. Zvala sam sestre da mi pomognu, i stvarno jedna ju je cak uspjela pristekat, dok su se druge fakat trudile, medjutim ova moja PIKICA je prava frajla i nece,pa nece....sve u svemu, SVE POHVALE BOLNICI VINOGRADSKOJ i OSOBLJU!!!!!!

  7. #7
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno Re: VINOGRADSKA BOLNICA

    Citiraj jaguar prvotno napisa
    jer je moja Ema prefrigana i nece cicu (tj. pljuje bradavicu),
    cestitam na bebici! nije ema prefrigana, daleko od toga. ona je samo naucena na bocicu kojom ju dohranjuju dok nije s tobom. ne svaljuj krivnju rodilista na vlastito dijete

  8. #8
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja, na sreću ili nažalost ne znam imena babice koja me porađala ni svih sestara s kojima sam bila tamo u kontaktu. jedina svijetla točka tamo mi je dr. Bolanča koji me nažalost nije porađao, ali je vodio porod i šivao.
    Moja babica je starija (čini mi se jedina takva tamo) - čim me vidjela nalegla mi je na trbuh i onda me još optužila da glumim da me boli (nakon 17 sati trudova) jer na ctg-u su samo blagi trudovi.
    Sestre su kako koje, bilo je onih koje su željele pomoći oko dojenja koje je išlo katastrofalno jer ih konstantno dohranjuju (nama upropastilo dojenje), a jedna je bila posebno bahata u stilu tko će vam ga doma namještat.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Rodila prije 2 tjedna isto u vinogradskoj.
    Ja sam potrefila super ekipu na porodu, objašnjavali su mi svaki postupak, držali me konstantno pod nadzorom a opet mi davali dovoljno mira i privatnosti. Bili su stvarno profesionalni i korektni. Pred izgon su me moralno nabrijavali jer već nakon 17 sati provedenih u boxu nisam znala kak se zovem, i da me nisu tako bodrile vjerovatno bi porodu morao prisustvovat i psihijatar !
    Dječje sestre...hm..kako koja...Jedna mi je isčupala malu sa cice - doslovno! - kad je bilo vrijeme da ih odnesu, a bilo ih je par koje su me već jako dobro zapamtile da ih stalno molim za pomoć i uvijek su mi lijepo pomogle, čak su znale reći da ih samo zovem ako zatrebam pomoć! Tako da svakome toplo savjetujem da ih bez ustručavanja vučete za rukav ako ste neiskusni s dojenjem! Ja sam znala zvonit i 3 puta u jednom podoju i rado su mi pomogle!
    Veliki minus za zamjenika šefa odjela - kad ga jednom na viziti nisam dočekala skinutih gača neugodno je iskomentirao da zar će bolničko osoblje mjenjati procedure radi jedne pacijentice!!! Fuj! Sram ga bilo! Poslije sam ga još čula u par navrata kako se jako ružno odnosi prema stažistima, jednom je čak i psovao (čula na svoje uši!)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Pregrada, Hrv.Zagorje
    Postovi
    17

    Početno

    Svedica?

    jesi bila u sobi br. 11 mozda?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Rodila prije 2 tjedna isto u vinogradskoj.
    Ja sam potrefila super ekipu na porodu, objašnjavali su mi svaki postupak, držali me konstantno pod nadzorom a opet mi davali dovoljno mira i privatnosti. Bili su stvarno profesionalni i korektni. Pred izgon su me moralno nabrijavali jer već nakon 17 sati provedenih u boxu nisam znala kak se zovem, i da me nisu tako bodrile vjerovatno bi porodu morao prisustvovat i psihijatar !
    ...
    Švedica, baš mi je drago da ti je na porodu bila dobra ekipa

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj jaguar prvotno napisa
    Svedica?

    jesi bila u sobi br. 11 mozda?
    Jesam! Znamo se?!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Pregrada, Hrv.Zagorje
    Postovi
    17

    Početno

    ti i ja smo jedine bile prvorotkinje u sobi (Emilija,ne?)....bilo mi je full bed kad si otisla...cak sam te ispratila do izlaza,ak se sjecas...(luda Zagorka) ...
    Davorka (kaj joj je mali bil na 4-om katu je isla isti dan ko i ja doma ....Jasna kaj je bila nasuprot tebe je isla par dana ranije doma i tak...) ja sam ti rodila u subotu 28.7. u 4.45 h ujutro / ludiloooooo....
    kak ti je mala? nadam se sve ok! pristekavanje ide? hehe

    ostaj mi dobra....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    križevci
    Postovi
    37

    Početno

    Ja planiram roditi u vinogradskoj ako me ne čopi tak na brzinu pa ne završim u nekom rodilištu koje je bliže. Zanima me kaj ste trebale ponjeti sa sobom u bolnicu (za sebe i bebu)?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Pregrada, Hrv.Zagorje
    Postovi
    17

    Početno

    Marca!

    ja sam ti si sama napravila spisak kaj mi sve treba za bebu (odjeca,namjestaj + oprema za bolnicu)

    ovo je moj spisak>

    TORBA (za bolnicu) !!!!!!!!!!!!!!!

    papiri od trudnoće i zdravstvena knjižica
    2 – 3 spavaćice (naprijed sa gumbima i što većim prorezom da možeš nesmetano dojiti)
    grudnjak za dojenje (Muller u City Centru)
    papuče
    natikače za tuširanje (japanke ili nešto da ne pokupiš gljivice u bolnici)
    ogrtač ili tzv. šlafruk
    čarape (3 kom)
    2 veća ručnika za tuširanje i 3 manja za lice i ruke
    krema za ruke
    Plivasept (sredstvo za dezinfekciju ruku - STERILNO)
    5 paketa Vir 80 uložaka ili Veo specijal uložaka (ima u DM-u) oni imaju mrežicu po sebi kako se rana ne bi upalila i da te ne bude žuljalo i smetalo
    1 paket velikih običnih Always uložaka - da ne procuri kroz Vir uloške, no to ovisi da li ćeš moći stavljati zbog rane
    2 paketa jednokratnih gaćica – jako su praktične, upotrijebiš ih i baciš, da ne moraš uništavati svoje gaće (ljekarna)
    wc papir (što mekši) barem 3 role
    vlažne maramice za ruke
    Domestos maramice za brisati školjku (da ne pokupiš neke bakterije u bolnici)
    jastučići za grudnjak (ima ih u DM-u)
    štitnik za bradavice (ukoliko ćeš imati problema sa bradavicama i dojenjem) -ljekarna
    čaša
    sok ili voda (mala flašica sa sisaljkom je lakša za rukovati odmah poslije poroda)
    četkica za zube
    kaladont
    češalj
    šampon + regenerator
    nešto za tuširanje (najbolje dječje, no ranu je najbolje ispirati mlakom vodom)
    krpica za tuširanje
    nekakvi krekeri ili keksići
    labelo
    punjač za mobitel
    1-2 gaze za bebu (u slučaju ako bude bljucala)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    križevci
    Postovi
    37

    Početno

    Hvala puno!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Pregrada, Hrv.Zagorje
    Postovi
    17

    Početno

    nemas na cemu!!!!

    i sretno.....

    pa-pa

  18. #18
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    od mene sve pohvale dr.Jandriću koji je zakon,on me porodio i sivao i nasmijavao stvarno sve pohvale,na prijamu mi je bio dr.Bolanča za kojeg mogu reci isto sve naj naj,od babica pamtim Željku isto sve naj naj za nju,
    a odjel onak... i nije bas bajno al dobro prezivjela sam tih tri dana

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Evo mene dosadne opet.
    I to samo zato da i ovdje nakačim hvalospjev dr. Jandriću

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    jaguar vidim stavila si u popis svoje spavaćice
    što se sad smiju nositi svoje u Vinogradsku

  21. #21
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mislim da su onako postali malo labaviji na to, ili ih rodilje/trudnice ignoriraju. naime tamo ima puno trudnica koje hodaju u svojim spavacicama, a i majki koje nogu ici doma ali su im beb u "centru" pa leze na odjelu. uglavnom one sve vise manje imaju svoje spavacice/pidzame. ja sam imala jednu za svaki slucaj, a kako sam rodila za vikend, pa je bila malo kriza s njihovim za vrijeem posjeta sam se prosetal u svojoj i niko mi nista nije rekao. tako su i cure u sobi, uglavnom kombinirale svoje i njihove jer je bilo vruce a njihove su fakat zgodnije za dojenje.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    A,tako!

    Ja sam vidjela u La Redoute katalogu simpa spavaćice do koljena predviđene baš za dojenje!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Pregrada, Hrv.Zagorje
    Postovi
    17

    Početno

    da...meni nikad niko u bolnici nije prigovorio kaj imam svoju spavacicu,a non stop sam bila u njima,osim prilikom poroda i poslije (2 dana) kad sam dosta krvarila,pa zakaj da zmazem svoje,nek sam lijepo njihove nosila / / (fuj me bilo)....mada...ja sam ti komad zene i meni je svaka njihova bila mala,tj.tiskala me u grudima jer nemaju dosta veliki prorez ....sve u svemu,nosis kaj stignes!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    kopno i more skupa...
    Postovi
    94

    Početno

    Takoder se pridruzujem pohvalama Vinogradske, doktorima /cama, sestrama. Posebno jednoj mladoj dragoj sestri Irini, ali ne znam da li je još tam..

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Pregrada, Hrv.Zagorje
    Postovi
    17

    Početno

    je,Irina je jos tam! meni je puno pomogla...slatka mala....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Irina je definitivno najbolja i najčovječnija osoba koju ja od tamo pamtim.

  27. #27
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Re: doktori i sestre u vinogradskoj

    Citiraj @@novamama@@ prvotno napisa
    Drage rode znam da ima već sličnih tema, ali ovu sam morala posebno istaknuti!!!
    Naime rodila sam 08.07.07. u vinogradskoj, i moram posebno pohvaliti sve doktore i primalje koji su prisustvovali mojem porodu. Daklem porod su mi vodili vrlo mladi DR. IVAN BRLIČIĆ, i isto mlada PRIMALJA KARMELA,
    Sestra Karmela je jedna famozna osoba...puna pozitive i smirenosti :D

    novamama i ja sam rodila u Vinogradskoj 08.07.2007. :D u koje vrijeme si rodila, ako smijem postaviti pitanje?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    54

    Početno

    u 8:30 ujutro u Nedjelju, bila sam u sobi br 12, ak se nismo upoznale, onda smo se sigurno srele na odjelu babinjača

  29. #29
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj @@novamama@@ prvotno napisa
    u 8:30 ujutro u Nedjelju, bila sam u sobi br 12, ak se nismo upoznale, onda smo se sigurno srele na odjelu babinjača
    Ja sam rodila u 08:55, reci mi je si li možda bila u boksu 1?

  30. #30
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj @@novamama@@ prvotno napisa
    u 8:30 ujutro u Nedjelju, bila sam u sobi br 12, ak se nismo upoznale, onda smo se sigurno srele na odjelu babinjača
    Ja sam rodila u 08:55, reci mi je si li možda bila u boksu 1?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    jel smijem opet biti padobranac?
    meni su puno koristili oni čepovi za uši od voska. rodila po zimi pa su radijatori grijali 100 na sat - zrak suh = svi hrču ko drvosječe.
    ja bez ohropaxa sigurno ne bih zaspala. pa bih se tamo prešetavala ko zombi ovako sve 5, nudila sam i cimericama

  32. #32
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ovov moram zapamtit za drugi porod al ozbiljno....jedna je dosta hrkala

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Pridružujem se pohvalama. Mene je 18.08. porodio dr.Grbavac i moram priznat da je bio super. Isto tako mlada babica kojoj ne znam ime.

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Leta prvotno napisa
    jel smijem opet biti padobranac?
    meni su puno koristili oni čepovi za uši od voska. rodila po zimi pa su radijatori grijali 100 na sat - zrak suh = svi hrču ko drvosječe.
    ja bez ohropaxa sigurno ne bih zaspala. pa bih se tamo prešetavala ko zombi ovako sve 5, nudila sam i cimericama
    nisam roodila u zimu, ali oba puta sam nosila cepice za usi. prvi put me spasili, a drugi put mi nisu trebali, ali cimerici jesu. smetalo je lupanje sudja ujutro iz kuhinje. a ko zna mozda sam ja hrkala

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    evo viš, nisam jedina frikuša koja misli na takve detalje

  36. #36
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno


  37. #37
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vidim da je tema već "stara", ali želim se pridružiti pohvalama Vinogradskoj bolnici i njezinom osoblju. Trudnoću sam vodila kod dr.Košec, koja je bila sjajna i vrlo profesionalna. Sam porod bio je super, sve moje želje su ispunili bez prigovora (bez dripa, bez lijekova, bez epiduralne, koju su mi na moje čuđenje odmah ponudili), vjerojatno bih prošla i bez epi, ali smo morali požuriti porod jer se djetetu omotala pupčana vrpca oko vrata. Morala bih zahvaliti jednoj mladoj doktorici, ima crvenkastu kratku kosu i naočale, sitnije je građe, pa ako netko zna kako se zove neka javi. Na odjelu babinjača svi doktori i sestre su bili sjajni, odgovarali su na sva moja pitanja, kojih je bilo puuuuno, sestre su pomagale oko dojenja, mogla sam imati svoje spavačice, a i bebu su mi dodatno nosili na dojenje u dogovoru s prekrasnom pedijatricom dr.Tumbri, za koju također imam same pohvale. Nakon što sam došla kući još sam se nekoliko puta s njom čula vezano za bebu, uvijek me je rado savjetovala. Sve u svemu jedno divno iskustvo, a koliko vidim danas je to dosta rijetko.

  38. #38
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Samo da dodam, sretni otac je cijelo vrijeme bio uz mene, od kad sam stigla u rodilište, sama sam obavila samo pripremu koja je trajala cca 15 minuta, pozvali su ga čim sam zatražila (znači odmah) i uopće nas nisu ometali u boksu, mogli smo se na miru koncentrirati na trudove, a ako bi imali kakvih nedoumica doktori bi stigli na prvi poziv. Da napomenem bio je produženi vikend i ogromna gužva, u roku od 5 sati rodilo se preko 10 beba, ali to nije umanjilo učinkovitost i ljubaznost doktora i sestara.

  39. #39
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    kaj sad daju epiduralnu u vinogradskoj?

  40. #40
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni su epiduralnu nudili nekoliko puta, bez da sam pitala. Došao mi je anesteziolog na razgovor i doktorica i donjeli su mi brošuru gdje su objašnjene prednosti i mane epiduralne. Baš sam bila iznenađena. :shock: Odbila sam. Poslije sam u nekoliko navrata pomislila, a gdje mi je pamet bila.

  41. #41
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj blondie prvotno napisa
    kaj sad daju epiduralnu u vinogradskoj?
    da, po novom imaju svog anesteziologa.....kad sam ja rađala prije 5 mjeseci nisu ga imali...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Pregrada, Hrv.Zagorje
    Postovi
    17

    Početno

    epi možeš dobit u Vinogradskoj kad poželiš....
    OSIM
    u vrijeme godišnjih odmora!

    stoga je najbolje biti trudnica po zimi!



    a za vrijeme godišnjih,imaju određeni dan kad je anesteziolog tamo-
    npr. u 15 dana jednom!

  43. #43
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Onda sam ja slučajno nabasala na anesteziologa. Bilo je ljeto i praznik (produženi vikend). :?

  44. #44
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    I ja sam rodila u Vinogradskoj. Ne sjećam se imena doktora (prošlo je 2 godine), ali osoblje je super, posebno sam zahvalna sestri Zili koja me dolazila masirati u 2 ujutro kako ne bih dobila zastoj mlijeka i upalu. Kad sam se požalila par sati nakon poroda da teško dišem, nakon 15 minuta dovezli su EKG aparat da me pregledaju.
    Sad sam se sjetila: porodio me dr Bolanča (visoki crni s naočalama) i najbolje od svega: pošto mi zbog prethodnog carskog nisu smjeli dati ništa protiv bolova, dr Bolanča je MM-u pokazao akupresurnu točku na mojim leđima gdje me MM masirao za vrijeme trudova. Smanljilo ni bol za 50 % !! :D

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    meni je bila babica mislim da se zove marica. starija je i meni je bila izvrsna. zanima me ima li još netko iskustvo s njom jer mi se čini da inače ne ostavlja takav dojam

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ja dvaput rodila u Vinogradskoj i oba puta zadovoljna brzinom, nerezanjem, ljubaznošću...

    Oba puta ekipa za 10, mladi, zabavni, ugodni, onako možeš s njima na ti, opuštena atmosfera...

    Dr. Bolanča koji je pokazao MMu kako i gdje da masira leđa, zezao se i babica Irina koja me super vodila- govorila kad da tiskam i nije me dala rezati ,

    Dr. Knezić, dr. kojoj nisam zapamtila ime i babica Andrea koja je dovela kolegice da mi stave tople obloge i masiraju međicu, naravno opet bez rezanja...

    I naravno od beba sestra Zila i jedna simpa, malo okruglija sestra svjetle kose

  47. #47
    Haydi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Po ne znam koji put već čitam ovaj topic. Trudna sam 32 tjedna i odlučila sam roditi u Vinogradskoj. Zanima me je li koja od vas rodila tamo nedavno i kakva su iskustva (epiduralna, drip, što ste nosile sa sobom, liječnici, sestre...)

  48. #48
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    rodila u vinogradskoj i par mjeseci ležala tamo.opći dojam nikad više.sestre za bebe i pedijatrice sve odreda osim zile treba zatući i zbrisati sa lica zemlje.ne šalim se.
    osoblje koma.par sestara je bilo ok,no većina je samo pušila u čajnoj kuhinji i bila totalno nezainteresirana i bahata,te neprofesionalna.o higijeni istih da ne pričam (dođe s kateterom izvučenim iz svog džepa ali ne u sterilnoj vrećici nego onako odmotanog i ugurava ga curi rukama koje nije oprala.on the second thought-zašto bi i prala ruke ili stavila rukavice kada je kateter ko zna koliko dugo ležao u džepu u njenoj kuti?)
    doktori-kako tako.kao profesionalni i prije svega topla i ljudska bića ostali su mi: bolanča,grbavac,knezić,sambolić-rudman (tako nekako),jandrić (zakon je!) , tučkar i onaj mali brlečić-no on mi se nije činio iskusan,no fakat se trudio i kaj nije znao je provjeravao.ostalo-katastrofa.posebno neka plava stažistica debilna koja je tamo napravila više štete od slona u staklarni u smislu medicinskih pogrešaka i evaluacija. a kad se tek sjetim one mutave košec koja ti ne da ni dijete vidjeti na uzv niti ti uopće ne govori ništa šta ti je i sl,a pregledava vaginalno ko lučki radnik...
    no velim,sve je ovo u granicama očajnog hrvatskog zdravstva,ali sestre za bebe,to je ISPOD SVAKE RAZINE (osim zile).

  49. #49
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj Haydi prvotno napisa
    Po ne znam koji put već čitam ovaj topic. Trudna sam 32 tjedna i odlučila sam roditi u Vinogradskoj. Zanima me je li koja od vas rodila tamo nedavno i kakva su iskustva (epiduralna, drip, što ste nosile sa sobom, liječnici, sestre...)
    Ja sam rodila u Vinogradskoj i ako Bog da još koje dijete, definitivno ću opet ići tamo roditi.
    Moja iskustva su u potpunosti pozitivna, od sestara, doktora do sestara i doktorica na neonatologiji.
    Bili su simpatični i ljubazni i apsolutno sam se sve uspjela s njima dogovoriti. Dapače toplo ti preporučam Vinogradsu

  50. #50
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    kad iz ove,dakle majčinske perspektive, razmišljam, svaka bolnica koja odvaja majku i dijete nakon poroda i na babinjačama spada pod grozotu.ne znam gdje mi je pamet bila kad sam išla tamo.mislim znam-svi su mi govorili da će mi nakon poroda biti teško nanašati svoje dijete,brinuti se o njemu...no,tek sam nakon poroda spoznala koliko je neprirodno ne biti sa svojim djetetom 0-24.nedavno sam otišla na sv. duh i to je doslovno sv. duh za bebe.milina.nakon poroda odmah dva sata na prsima,pa šivanje,i onda je non stop s tobom.e to se traži,a ne ono slušanje beba u agoniji svaku noć u vinogradskoj i nafuravanje djeteta na podoj koje je prežderano sa (kršitelj koda)om.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •