Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: gdje na izlet preko vikenda?

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme divnog opisa odmah sam pozelila skoknut do Slavonije

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    u Vukovar ovaj vikend idu naši osmaši, tj već u petak izjutra

    a polja

    niko ne bi vjerovao kolko polja ima oko Plitvica, more njih

  3. #53
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    U Ogulinu "Festival bajke" ovaj vikend.Sadržaj isti kao i svake godine.Kazališne predstave,radionice,pripovjedanje,...vlakić,šmin kanje,friziranje,baloni,šećerna vuna,kokice .Ako niste bili-dođite!Ako ste bili upozoravam vas da je sve isto kao i predhodnih godina.Ali djeci to ne smeta:moje su se radovale onom što im je ostalo u sjećanju od prošle godine:vlakiću i šminkanju!
    Posljednje uređivanje od silkica : 11.06.2016. at 11:52

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Molim preporuku za izletiste u okolici Zagreba gdje je moguce jahanje male djece na konjima, da li su potrebne rezervacije i eventualna cijena? Hvala.

  5. #55
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kezele ima konje. Nazovi ih. Nama tamo bude super vikendom na moslavackom stolu...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Kezele ima konje. Nazovi ih. Nama tamo bude super vikendom na moslavackom stolu...
    Zvala. Ako nekog zanima vikendom oko 15, 15.30 za djecu se organizira jahanje. Ne treba rezervirati, 2 kruga su 20 kn.

  7. #57
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Cowboy ranch u turopoljskom markusevcu.novootvoren i jako lijep.

  8. #58
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    bas bili jučer. lijepo, ali ništa posebno. zapravo je veliki minus što nema hlada oko restorana. ima igralište u šumi. jahanje je od 15 do 17h.
    klopa je super!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Spremamo se jedan vikend u minimumdus. Zanima me je li netko bio.na "pyramidenkugeln" i u reptilskom zoo-u. Isplati li se i tamo otici?
    Takodjer molim preporuku ako je netko negdje u blizini prespavao?

  10. #60
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Spremamo se jedan vikend u minimumdus. Zanima me je li netko bio.na "pyramidenkugeln" i u reptilskom zoo-u. Isplati li se i tamo otici?
    Takodjer molim preporuku ako je netko negdje u blizini prespavao?
    Za toranj moraš paziti da je lijepo vrijeme, inače nema smisla.
    Kćer nije bila nešto oduševljena, niti sa tornjem niti sa spustom.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Jeste jos.nesto posjetili ili spavali negdje?
    Imas neku preporuku za rucak? Obicno.restorani u sklopu takvih atrakcija budu puno love za mini onrok. Mi bi u neki gasthaus da se natrpamo pohanaca i kobasa.

  12. #62
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste jos.nesto posjetili ili spavali negdje?
    Imas neku preporuku za rucak? Obicno.restorani u sklopu takvih atrakcija budu puno love za mini onrok. Mi bi u neki gasthaus da se natrpamo pohanaca i kobasa.
    Kćer je bila sa školom, tako da na žalost ne.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste jos.nesto posjetili ili spavali negdje?
    Imas neku preporuku za rucak? Obicno.restorani u sklopu takvih atrakcija budu puno love za mini onrok. Mi bi u neki gasthaus da se natrpamo pohanaca i kobasa.
    možeš prošetati uz jezero, bilo odmah kod Minimundusa ili šetnica u mjestu Perčah.
    Sto se tice klope odeš do centra Klagenfurta, tu imaš gasthausa, a i lijepo je za prošetati.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Spremamo se jedan vikend u minimumdus. Zanima me je li netko bio.na "pyramidenkugeln" i u reptilskom zoo-u. Isplati li se i tamo otici?
    Takodjer molim preporuku ako je netko negdje u blizini prespavao?
    Bili smo mi više puta. Mojem starijem se jako sviđa reptilien zoo. Pored je i planetarij, ali sumnjam da imaju na engleskom, inače imaju impresivne dokumentarce u odličnoj sali. Navodno ima u Minimundusu i nešto novo za djecu, kao putovanje u svemir.
    A Affenberg? Gerlitzen? Woerther ili Ossiachersee? Ovisi koliko ostajete, ima se svašta za vidjeti.
    Ima odličnih restorana, ali ovo što vi tražite (kobasice) ćeš prije i jeftinije naći na fast food štandovima
    Posljednje uređivanje od annie84 : 16.09.2016. at 22:30

  15. #65
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Bili smo jucer u Zumberku - Divlje vode. Meni osobno sve vec godinama izgleda kao da samo sto nije zavrseno. Bebek se odusevio drvenim krokodilom i autima, bilo je puno malih vijetnamskih prascica i nekoliko krmača, poniji, patke i tako - nije lose. Bebek nije skidao osmjeh s lica.
    Na neki nacin pozivaju mlade obitelji, ali s druge strane nemas gdje presvuc dijete. Jucer je bilo 14 stupnjeva vani. Mi smo se u autu presvlacili na zadnjem sjedalu, sto uz postojecu sjedalicu nije bas raskosno ni prakticno. Isto tako nema nijedan menu koji bi ponudio djetetu (ne bi bilo kome ponudio). Staro ulje od przenja smrdi po cijelom terenu. Hrana iskljucivo przena, odnosno s uzeglog rostilja. Uzeli smo jedne cevape i police nas troje i danas osjecam da sam to jela. Bebi (1god) sam dala da proba pa smo se prebacili na gotovu kašicu koju uvijek imam za nuzdu.

    Poslije sam skuzila da je to eko selo i da ima vise restorana. Je l ima netko neki restoran tamo za preporuciti koji ima pristojnu hranu i po mogucnosti prematalicu na toplom?

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ako smijem se nadovezati ako igdje piaš za dječji meni to je uvijek isto pomfri, pohanac i kečap kao djeca to najviše vole, možeš si misliti, to će se nastaviti i na izletima u vrtići, školi.....

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Bili smo jucer u Zumberku - Divlje vode. Meni osobno sve vec godinama izgleda kao da samo sto nije zavrseno. Bebek se odusevio drvenim krokodilom i autima, bilo je puno malih vijetnamskih prascica i nekoliko krmača, poniji, patke i tako - nije lose. Bebek nije skidao osmjeh s lica.
    Na neki nacin pozivaju mlade obitelji, ali s druge strane nemas gdje presvuc dijete. Jucer je bilo 14 stupnjeva vani. Mi smo se u autu presvlacili na zadnjem sjedalu, sto uz postojecu sjedalicu nije bas raskosno ni prakticno. Isto tako nema nijedan menu koji bi ponudio djetetu (ne bi bilo kome ponudio). Staro ulje od przenja smrdi po cijelom terenu. Hrana iskljucivo przena, odnosno s uzeglog rostilja. Uzeli smo jedne cevape i police nas troje i danas osjecam da sam to jela. Bebi (1god) sam dala da proba pa smo se prebacili na gotovu kašicu koju uvijek imam za nuzdu.

    Poslije sam skuzila da je to eko selo i da ima vise restorana. Je l ima netko neki restoran tamo za preporuciti koji ima pristojnu hranu i po mogucnosti prematalicu na toplom?
    Brat i šogorica su nedavno bili u Divljim vodama s 15-mjesečnim djetetom, dovezli su se do tamo i na kraju pobrali natrag u Samobor. Sve skupa im je izgledalo zapušteno, bezvezno, čovjek na ulazu neljubazan, radio im je probleme zbog kolica...
    Ja sam se još davno, kad je moje dijete bilo 2-3 godine,raspitivala o Divljim vodama, pa sam baš na ovom forumu dobila anti-preporuke. U međuvremenu smo se više puta provezli kraj tog prostora, nikad nismo dobili želju zaustaviti se i zadržati bar nakratko

  18. #68
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ma je, izgleda malo zapusteno. Odnosno nesto je nezavrseno, a neke su stvari vec hrdjave. Nije nigdje ni istaknuto gdje je WC.

    Velim, nasem se malom bas svidjeli ti drveni kipovi. Ja sam se raspametila na male prascice.

    Vidjela sam na povratku nesto puno manje, izgleda pomalo alternativno. Ne znam sto je to, ali mi je puno privlacnije. Nekako mislim da bi u tom podrucju moglo biti nesto manje, ali simpaticno.

  19. #69
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Nismo mi patili. Bio nam je lijep izlet. Lovimo zadnje lijepe dane.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    da dignem temu.... a i da kažem da sam ponukana ovom temom nabasala na akciju Ponude dana za hranu u Staroj vodenici, što smo spojili sa kratkim usponom na Cesargrad iznad Klanjca.
    Cesargrad divan, a nigdje nikoga. Mir i tišina, prekrasni vidikovci. Taman smo ogladnili...
    Bio je božanstven dan. Stara vodenica je lijepo uređena, klinci su hranili koze nemilice...hrana je bezveze, ali najeli smo se svi za 100 kn, pa tko sam ja da se žalim

  21. #71
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    je li tko bio ovdje u Petrinji? izgleda jako privlačno
    http://www.korablja-tisinic.hr/

  22. #72

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Prijedlog da koji sat provedete na otvorenom u Velikoj Gorici. Vrata ZTC-a otvaraju se za sve posjetitelje već od 11 sati, a u vremenu od 14 do 18 sati odražt će se i letački program. Ulaz na AIRVG2017 i parkiranje za sve posjetitelje su besplatni http://www.kronikevg.com/izlozba-zra...vom-airvg2017/

  23. #73
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo da ja napišem preporuku za izlet - nedavno smo bili u Ljubljani. Bili smo u ZOO-u koji je jako zgodan, smije se u njega ići sa psom, imaju i slonove i žirafe (čega nema u Zgb). Žirafe su posebno zanimljive.

    Unutar ZOO-a imaju i zgodna dječja igrališta, imaju i kafić/restoran, a sve je u šumi (Tivoli).

    Nakon ZOO-a smo išli na stari grad uspinjačom, što je isto zanimljivo, a može se i pješke popeti/spustiti gore. Uspinjača je fora radi pogleda.

    Kasnije smo još šetali po Ljubljani. Može se i voziti brodom po Ljubljanici. Sve u svemu, jako zgodan jednodnevni izlet.

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A za Prvi maj smo bili u Akvatici (akvarij Karlovac). Ne bih znala reći ništa o akvariju, jer sam morala ostati vani radi psa, no mojima se svidjelo.

    Prije akvarija smo bili u Ozlju, pogledali Munjaru + stari grad koji je jako lijepo obnovljen i održavan. Zatim smo popili kavu uz Koranu u Karlovcu, uz neodoljivi pogled na plastične zmije i krokodile u fontani , pa su moji išli u akvarij, a ja sa psom na šetnju uz Koranu.

    I na kraju priče smo išli na ručak u restoran Kvaka - hvala na preporukama onima koji su ih napisali na nekoj drugoj temi - hrana je tak-tak, ali je zato mjesto stvarno lijepo i ugodno.

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mi bi sutra skocili do Kumrovca .
    Ima netko preporuku gdje jesti u okolici?

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tamo ti je blizu ona Stara Vodenica, koja je fora radi dvorišta i životinja, ali hrana stvarno baš i nije nešto. Stalno vidim da imaju ponude na onim ponudama dana i slično, pa možeš i to pogledati.

    A ima i Zelenjak, tamo kod spomenika hrvatskoj himni. Tamo je uvijek bilo OK, ali nisam bila sto godina.

  27. #77
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mi smo, mislim, lani bili u Zelenjaku na povratku iz Kumrovca, nismo rezervirali pa smo čekali na stol pola sata jer je bila gužva. Hrana je bila vrlo korektna.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 16.06.2017. at 23:43

  28. #78
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Definitivno Zelenjak. Meni je hrana tamo uvijek standardno dobra. Dobar je i Graso kod dvorca Gjalski (kad se vracate iz Kumrovca prema autoputu za Zg, pored kruznog toka pred Zabokom).

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Grešna gorica

  30. #80
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mi smo jucer bili na izletu.
    Rucak- dvorac Tabor-Kumrovec
    na kraju smo rezervirali u gresnim goricama ( oni je javljaju na telefon, imaju dobar web i jelovnik na njemu).
    Restoran ima vise lijepih terasa u hladu sa nekih se vidi dvorac Tabor na drugom brdu, koze , svinju , srnu koje klinci mogu gledati i hraniti, klopa je dobra i cijene pristojne (ne jako jeftine , ali pristojne. Porcije su velike tako da se od prorcija za dvoje sigurno moze najesti 4 osobe ako naruci salatu. Zapecene strukle su jako dobre. Posluga je brza i efikasna.)
    Tabor je kilometar od restorana . Ljeti je ulaz vikendom do 18 sati, obiteljska ulaznica 50 kn. Potpuno je obnovljen iznutra i izvana. Postav je relativno skroman , jos je obnavljaju neki djelovi , ali dvorac je prekrasan.
    Kumrovec -etno selo - je bio relativno prazan ( mi, jos jedna obitelj iz Hrvatske i autobus pun Slovenaca), obiteljska ulaznica 40 kn. Selo je zgodno uredeno, lijepe su kucice, kuca druga Tita je malo drugacija nego je pamtim iz pionirskih dana.
    U parku odmah izvan sela ima zgodan kafic samo sa stolovima u hladovini .

    Sve u svemu Zagorje je prekrasno. <3
    Uz put smo vidjeli puno zivotinja, cak i jednu divlju srnu koja je mirno pasla uz neku malo sporedniju cestu tako da smo ju gledali u oci.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    bili smo dasnas u Zaprešiću, nije baš izlet jer smo se uglavnom vrzmali po gradu, ali je šetnja bila prekrasna, uređeni i prostrani parkovi i hrpa zanimljivih dječjih parkića
    U Jelačićevim dvorima smo prije bili, pa smo ih ovaj puta izbjegavali.
    Zato smo odmah nasuprot popili kavu u konjičkom klubu Trajbar, bome s guštom!
    Tako ugodna domaća i topla atmosfera, sve uredno i jako lijepo uređeno.
    Gledali smo i školu jahanja, pa malo prošli i kroz štale, družili se s konjima, prošetali okolnim šumama i njihovim puteljcima ...
    Imaju i lijepi svečani restoran, međutim nismo bili raspoloženi za fensi nego za nešto domaće pa smo krenuli u potragu za zagorskom gostionicom ... krivo vrijeme, sve zatvoreno, kolektivni go do ponedjeljka si ljudi pospajali.
    Na kraju smo u gradu slučajno naišli na pizzeria BIMBO...
    http://bimbo480.site.mobi/app/jelovnik-/6511772/11/
    Odlična je!!!
    Krušna peć, fantastičan izbor, zaista dugo nisam jela tako finu pizzu!
    Sve u svemu odlično proveden dan, skoro pa izlet ...

  32. #82
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    MikiMama
    Sličnim putevima smo danas hodali

    Mi smo išli u šetnju do Lužnice pa onda do Jelačićevih dvora i za kraj klopa i shopping u West Gateu vrijeme divno sunčano

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Bome jesmo
    A vrijeme čisto proljeće!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Podizem
    Planiramo za vikend u Gorski Kotar, išli bi u Zeleni Vir i/ili Vražji Prolaz... Što preporučate od toga? Ili možda oboje? Kako doći do tamo, koliko sam shvatila parkira se kod pl. doma i onda pješke...Koliko ima od tog doma hoda do jedne i druge lokacije i kakva je staza?
    Drugo pitanje - gdje ručati? U tom domu ili imate nešto drugo za preporučiti?
    hvala!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Planiramo za vikend u Gorski Kotar, išli bi u Zeleni Vir i/ili Vražji Prolaz... Što preporučate od toga? Ili možda oboje? Kako doći do tamo, koliko sam shvatila parkira se kod pl. doma i onda pješke...Koliko ima od tog doma hoda do jedne i druge lokacije i kakva je staza?
    Drugo pitanje - gdje ručati? U tom domu ili imate nešto drugo za preporučiti?
    hvala!
    Zeleni vir i Vražji prolaz su neposredno jedan uz drugi, zajedno čine jedan izlet, a staze počinju od samog planinarskog doma. Zeleni vir je podzemni izvor u spilji, koji tvori jezerce zelene boje vode. U njega se ruši visoki slap. Od doma počinje i staza kroz uski kanjon Vražjeg prolaza, s brojnim mostićima nad potokom, traje cca 20 min. Zna biti sklisko, treba paziti na djecu. Na kraju je spilja Muževa hiša.
    Ulaz u Vražji prolaz se naplaćuje (plaća se u domu). U domu se valjda može ručati, mi smo jeli samo štrudle s borovnicama.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Bili!
    Preeedivno!
    Dovoljno je reci da je bilo 10 stupnjeva manje nego u Zg
    Setnice su cijelim putem u sumi, uz vodu i time je dojam svjezine jos vise pojacan... Odusevljeni i klinci i mi!
    Moram samo napomenuti da je klinac od 4 god sve prehodao sam, tu i tamo smo ga malo bolje pripazili zbog skliskih stepenica ali nista opasno... Bilo je jos djece, i mladje od njega...

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    U kakvom je stanju staza? Zadnji put kad smo bili ondje, oni mostići su bili prilično trošni i cijela staza nije djelovala održavano. Nedavno smo bili na Skradskom vrhu, ali nismo se spuštali do Vražjeg prolaza, pa ne znam kako sad tamo izgleda.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Obzirom da smo bili prvi put, ne mogu usporediti, ali djelovala je OK.
    Nista specijalno uredjeno (ima mjesta za poboljsanja) ali dovoljno u redu da nisam imala straha pustiti djecu da sama hodaju.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    dovoljno u redu da nisam imala straha pustiti djecu da sama hodaju.
    E, baš to me i zanimalo! Znači da su ipak pokrpali rupe u mostićima, da su ograde dovoljno čvrste, i tako to. Drago mi je zbog toga.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •