Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: gdje na izlet preko vikenda?

  1. #1
    mitri avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    172

    Početno gdje na izlet preko vikenda?

    Kako smo cijelo ljeto u ZG, htjeli bi bar za vikend biti na zraku, negdje gdje možemo prespavati i gdje će malena moći trčati po travi, ali je pitanje gdje pa molim iskusne za prijedlog. Gledala sam Zeleni Vir u Skradu, ali mi se to čini malo preopasno za našu curicu ili se varam? Je li tko bio tamo?

  2. #2
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    mitri, pogledaj temu Jesen i zima s djecom i prijateljima i povezane teme (linkovi su na njoj), tamo mozes naci desetine prijedloga za izlete.

    Zeleni vir nije preopasan, no do tamo se morate voziti preko sat vremena, a lijepe prirode imate i blize, od Medvednice i Zagorja, Samoborskog gorja itd.

  3. #3
    mitri avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    172

    Početno

    Hvala tatek! Budemo nešto izabrali.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    izlet u Lonjsko polje .. nije daleko, imaju smjestaj, priroda, i Rode uzivo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mrežnica

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Eno topica o Mreznici i Kupi.
    Mi planirali na Mreznicu ovaj vikend, al u zadnji tren odustali.
    Zumberacko gorje je super, eko selo Divlje vode, a navodno, tj. sigurno je prekrasno u NP Risnjaku (ako nije guzva na autoputu doslovno sat vremena voznje iz Zg-a). Tamo negdje je i izvor Kupe, a i ono mjestasce Lokve, sa spiljom, dobrim restoranom, i lijepom prirodom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Je li tko bio ovdje?

    http://hpd.jastrebarsko.hr/index.php?art=11

    ja bila jednom davno davno davno, bez djece, pa nemam više predodžbu kako bi bilo s djecom tamo otić ...

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na Japetić? Pa ne znam koliko su ti stara djeca, do tamo ima oko dva sata hoda od Šoićeve kuće a ima strmih dijelova, ali se velikim dijelom ide i po ravnom, preko prekrasnih livada. Inače je super, fina hrana, a ima i ta piramida na vrhu. Ali može se i autom od Jaske, samo ne znam kakva je cesta jer nikad nismo tako išli.

  9. #9
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Cesta za Japetic je uglavnom OK, neasfaltirana, ali uz oprez se da odvesti bez ikakvih problema. Kuhinja tete Ruze u pl. domu je legendarna (recimo purica s mlincima). Livade su isto super.

    Pjesice je najblize od V. Vrata, cca 1h15min ili, jos bolje, od Dragonosa za 1h.

    Lonjsko polje ne bih preporucio za vruce dane, tamo zna biti vrlo sparno, a nema svugdje bas ni hlada, to je bolje u proljece ili eventualno u ranu jesen.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    hvala

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gdje je Dragonoš? Mislim da ne znam taj put

    Ovaj preko Velikih vrata je koliko se sjećam jako strm (barem za moje pojmove). Jednom kad smo se souštali po tom putu ispred nas su išli ljudi na konjima :shock:

  12. #12
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Gdje je Dragonoš? Mislim da ne znam taj put

    Ovaj preko Velikih vrata je koliko se sjećam jako strm (barem za moje pojmove). Jednom kad smo se souštali po tom putu ispred nas su išli ljudi na konjima :shock:
    Put preko Dragonosa ti je suprotnost onome preko Vrata (taj jest strm, ali nista strmiji od recimo prosjecnog puta na Sljeme), blag, kroz sumice i livade (treba paziti na markacije, ima dosta puteva koji se krizaju), a usput se prodje i pored vrha Japetica.
    Do tamo dodjes asfaltom preko Bregane, Grdanjaca, pored Norsic sela i preko Jarusja (od Jarusja do Dragonosa ja OK makadam). Drugi pristup je preko Smerovisca i Cerine, no tamo je bilo prije 2-3 godine komad vrlo loseg makadama, no cuo sam da su ga trebali ove godine asfaltirati, ali nemam potvrdu za to.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da sam skužila gdje je Dragonoš, to je ono selo kroz koje se prolazi kad se na Japetić ide preko Slanog Dola. Preko Smerovišća/Cerine je jako zanimljivo jer tamo imate Cerinski vir, slap, ali meni je to jako težak put (spuštanje uz slap kad se ide iz smjera Japetića). Zapravo, ja sam dobro mjerilo za djecu, jer ako ja nešto mogu onda mogu i djeca

    No, i ja sam počela planirati nekakve izlete za jesen, a kako Sljeme i Samobor izbjegavam radi straha od krpelja orjentirala sam se na Gorski Kotar i Liku. Tako planiram izlet u Fužine i oko Fužina, a jedan izlet bi možda napravili u Kuterevo i na Vrilo Gacke - pa me zanima jel netko bio na tim Vrilima Gacke i kako je tamo?

  14. #14
    Hello_Kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    155

    Početno

    meni je prekrasno na Rastokama(blizu Slunja), kao male Plitvice su..ima prekrasna velika livada i puuuno slapova, ali sigurno nije totalno bezopasno :/ , no nigdje s malim djetetom covjek ne moze ici bez brige..ili grijesim

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Jelenov greben, Slovenija. Kojih 1h voznje od ZGB-a.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Jelenov greben, Slovenija. Kojih 1h voznje od ZGB-a.
    I obavezno posjetiti "Čarovnicu pri koči", udaljenu cca 3km od Jelenovog grebena....

    http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,25029.0.html

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    Potpisujem Deadeia, bili smo na Jelenovu grebenu predprosli vikend, prosli kroz Kumrovec, kupali se u terme Olimia, cisto lijep izlet, doduse jednodnevni.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Cesta za Japetic je uglavnom OK, neasfaltirana, ali uz oprez se da odvesti bez ikakvih problema. Kuhinja tete Ruze u pl. domu je legendarna (recimo purica s mlincima). Livade su isto super.
    Pošto sam ja Jaskanka(Jastrebarčanka kako reče jedan moj frend ) ovo mogu samo potpisati a kuhinja tete Ruže je mljaaaaac!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    jedan izlet bi možda napravili u Kuterevo i na Vrilo Gacke - pa me zanima jel netko bio na tim Vrilima Gacke i kako je tamo?
    Evo, mi smo proljetos bili i u Kuterevu i na Vrilima Gacke.
    Kuterevo nas nije oduševilo. Vidjeli smo dva medvjeda iza žičane ograde, a od zagrebačkog zoo-a se razlikuje samo po veličini prostora iza te ograde. Cesta za Kuterevo je vijugava i dosadna, zapravo, cesta Otočac-Krasno je sva vijugava i ima nekih 45 min vožnje po ne baš ugodnim zavojima.
    Vrila Gacke su jako zgodna, nije uopće teško pronaći (mi smo se raspitali u turističkom uredu u Otočcu i dobili smo tamo i kartu i detaljan opis kako stići do tamo). Mislim da sam i opisivala put dosta detaljno na onom topicu "Proljeće s djecom i prijateljima".

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Super tanja, hvala puno. Malo me obeshrabrilo ovo za zavoje.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Sve ovisi kako podnosite vožnju. Nama zavoji nisu bili problem (tj. meni su veći problem nego Andreju on uživa i u vožnji po serpentinama na Vršič).
    Ali cesta do Vrila Gacke je ravna i ugodna za vožnju, i sve je super označeno

  22. #22
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Mi smo bili u Vražjem prolazu. Bilo je super i hladno baš kada je svugdje pržilo na 37. Šteta je da nije bilo vode, ali ćemo zato izlet ponoviti na proljeće.

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ima li netko ideju gdje bi se u Zagrebu i okolici mogao napraviti piknik? Sljeme, opet, otpada radi straha od krpelja. Lea bi htjela imati piknik - pa bi nam trebala livada na koju bi mogli staviti deku i ručati. Možda na JArunu?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Da, s južne strane Jaruna imaš čak i drvene sjenice sa stolovima i klupama, mjesto za roštilj, ...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ima i Bundek to isto

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znam ja za te roštilje i kućice ali nama treba livada, a ne mogu se sjetiti ima li na Jarunu livade sa dosta mjesta oko tih kućica, na Bundeku mislim da baš i nema.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Da, tamo se ljudi sjednu i na livadu bliže cesti. Meni čak i bolje, jer je blizu šume, ima više hlada, i manje razbijenog stakla ...

  28. #28
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ima li netko ideju gdje bi se u Zagrebu i okolici mogao napraviti piknik? Sljeme, opet, otpada radi straha od krpelja. Lea bi htjela imati piknik - pa bi nam trebala livada na koju bi mogli staviti deku i ručati. Možda na JArunu?
    Cuj, ovo sa krpeljima ti nije objektivna velika opasnost. Nasi su klinci sakupili vise krpelja u samom gradu (na djecjem igralistu u Preckom i u vrtu moje mame u Maksimiru) negoli na svim izletima zajedno, a bili smo cesto i kojekuda.
    Nakon izleta ih pregledaj i to je cijela mudrost i bez frke kreni kud god hoces!

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znam ja to sve zdravim razumom, ali me svejedno strah.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Sada više nije vrh sezone krpeljima, najžešći su u rano proljeće.
    Kad se dođe doma, sve skinuti, ne oblačiti više istu robu, oprati se od glave do pete...
    Neće se krpelj odmah zapiknuti, ako se i ulovi za robu, treba mu nekoliko sati da dođe do kože i uglavi se, a ako se i zapikne treba opet nekoliko sati da bi, ako je zaražen, prenio uzročnika na čovjeka

  31. #31
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    SAmo bez panike, zaista nema osnova za nju.

    MI smo bili jucer na Medvednici, izvan uobicajenih puteva, Vedran se puno provlacio po grmlju. Rezultat su nadjena 3 krpelja koja smo pronasli za vecernjeg kupanja i dali su se bez pola problema izvaditi pincetom. Toliko krpelja nismo pronasli tokom citave prosle godine, no napominjem da je Vedran puno salabazao po grmlju gdje su krpelji najcesci. Ako hodate uobicajenim stazama, vjerojatnost uboda krpelja nije nista veca na Medvednici nego recimo na Jarunskim igralistima.

  32. #32
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Znam ja za te roštilje i kućice ali nama treba livada, a ne mogu se sjetiti ima li na Jarunu livade sa dosta mjesta oko tih kućica, na Bundeku mislim da baš i nema.
    Livada velika ima i potočić ima na Ponikvama kad se ide na Glavicu. Dodje se Zelenom magistralom iznad Gajnica.
    Vrila Gacke su jako lijepa i imaš ih nekoliko tako da se nemoj zadržazi na jednima (čini mi se Tonković vrilo i još jedno se isplati pogledati). Kada dolaziš ima uz put ogroman avion iz 2. svj. rata.
    Vražji prolaz i Zeleni vir = prekrasno.
    Kutarevo i nas nije oduševilo kako smo očekivali, a na Krasnom nam je bilo krasno.

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Je, ima, ima, ali su Ponikve krpeljoidni raj.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Znam ja za te roštilje i kućice ali nama treba livada, a ne mogu se sjetiti ima li na Jarunu livade sa dosta mjesta oko tih kućica, na Bundeku mislim da baš i nema.
    Mima, po cijelom Jarunu imaš livada koliko hoćeš
    nama je najdraži dio, otok Trešnjevka

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj MMoover prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Jelenov greben, Slovenija. Kojih 1h voznje od ZGB-a.
    I obavezno posjetiti "Čarovnicu pri koči", udaljenu cca 3km od Jelenovog grebena....

    http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,25029.0.html
    ovisi o djetetu, moja čim ju je vidjela iz daljine kako se njiše, nije joj se htjela ni približiti
    nema veze, usput smo naišli na dvorište s kozlićima koje ju je oduševilo

  36. #36
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    ako netko zna kakva je situacija na Bundeku sto se tiče roštiljanja,zanima me sta sve treba ponjeti osim mesine ?hvala

  37. #37
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    podižem temu!!
    mi smo bili na dosta seoskih gospodarstava u okolici zg-a: 2 potoka, kezele, vuglec breg, grešne gorice, lojzekova hiža...
    voljeli bi otići na neko mjesto gdje još nismo bili i koje ima sadržaja za djecu, fine klope i čistog zraka!
    ima li tko kakvu preporuku??

  38. #38
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    podižem temu!!
    mi smo bili na dosta seoskih gospodarstava u okolici zg-a: 2 potoka, kezele, vuglec breg, grešne gorice, lojzekova hiža...
    voljeli bi otići na neko mjesto gdje još nismo bili i koje ima sadržaja za djecu, fine klope i čistog zraka!
    ima li tko kakvu preporuku??
    He, mi još nismo bili niti na jenom od tih mjesta.
    A nije nam bilo dosadno.

    Sad je vrijeme kestena, prošećite prirodom, naberite koji kesten, žir, šipak, bukvicu, poklopajte nešto usput i to je to - mislim da neki drugi sadržaji i nisu nužno potrebni, klinci ih i sami izmisle (ili im i roditelji daju neku ideju).

    Baš sam pred pola sata razgovarao sa kolegama na poslu, evo pokoja ideja:
    Slani dol u samoborskom gorju - ima mali izložbeni prostor Parka prirode, malo igralište za djecu, gostionicu, na stazi prema Sv. bernardu su lijepe livade, na stazi prema Hamoru ima kestena.

    Okić - ruševine starog grada, klopa u pl. domu, livade za igru

    Vugrovec - livade, šetnja između voćnjaka i vinograda, klopa u pl. domu

    Ovoliko za početak, idem sad na sastanak!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Kako je najjednostavnije doći do Okića?

  40. #40
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Evo ideje za vikend za one koji se ne odluče ići u šumu.
    http://www.klanjec.hr/program-zahval...-klanjcu-2009/

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    51

    Početno

    Imam pitanje za Istru; pa čula sam da je pri izlazu iz tunela Učka pa pokoji km dalje, prekrasno imanje-ranč ili slično, divne livade, životinje i sve za klince! Dali mi može tko pomoć- naziv mjesta ili sl. hvala

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    42

    Početno

    Ima jako ljepih prijedloga gdje otići. Ali nas pati što mišica ima 5 mjeseci pa nas zanimaju mjesta u blizini Zg a da se može šetati s kolicima s obzirom da se nismo naučili na klokanicu/maramu i slično.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Mi cesto odlazimo na Kljucic brdo koje je cca. 15 min vožnje autom od Velike Gorice u smjeru Kravarskog. Tamo ima restoran gdje se moze nesto i pojesti (mi popijemo kavu), djecje igraliste i velika livada gdje se moze trcati i uzivati tko sto voli (uzmes dekicu i napravis mali piknik). U blizini je i dvoriste s guskama, patkama, kozama, zecevima - zabranjeno je hranjenje istih. Nesto vise su konji i jeleni (samo za glednje), niz poucnu stazu (odlicna zimi za sanjkanje) dodje se do prostora gdje su ovce. Jedan dio sume je ogradjen tamo su divlje svinje i skoro svaki puta ih vidimo jer dodju skroz uz ogradu, nekad i cijele obitelji, superrr. Preporucam za poludnevni izlet u svako godisnje doba.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Kestenijada je u Hrvatskoj Kostajnici, evo link na program:

    http://www.sisak.info/?p=10018455

    A ovo je letak:

    http://www.turizam-smz.hr/kest_09_Letak A5.pdf


    Vozi i kesten cug iz Zagreba

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    dodje se do prostora gdje su ovce
    Nema ih više, samo nismo pitali jel trenutno ili zauvijek ..
    Inače, isto smo jako često tamo, prošli smo poučnu stazu uzduž i poprijeko, jako lijepo...

  47. #47
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Do Okića se može doći iz sela Klake kod Samobora, i mislim da se cijelim putem može ići autom; ili se može doći iz Novog Sela Okićkog (to je kod Jastrebarskog), od tamo ima put koji traje oko 45 minuta i jako je zabavan.

  48. #48
    Gost

    Početno

    Jel tko bio u Kostajnici na kestenijadi ??Kako je , da vidimo jel nam se isplati otići ??

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Imam prijateljicu koja ide već nekoliko godina zaredom, kaže da je super, ide se u šumu, beru kesteni, peku se, uvijek je neki program.

    Ja i muž planiramo sutra ako ne bude kiše, javim

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Bili smo u Vukovaru za vikend, preporučam!
    Obavezno obiđite Vučedolski muzej! Moderan i zanimljiv, na svjetskom je nivou!

    Ajme Slavonke, kako Vam je lijepa Slavonija!
    Ona polja do kud ti pogled seže, slika koja opušta!
    Baš smo uživali!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •