Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Androlog ili urolog, gdje i koliko brzo ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno Androlog ili urolog, gdje i koliko brzo ?

    Nisam često na forumu ali me znate preko poliklinike Škvorc. Nažalost , prošli smo tjedan trebali imati ET, međutim JS su se prestale dijeliti iz njima nepoznatih razloga, pa nije ni došlo do transfera. To nam je bio prvi pokušaj. Dobro. Nismo uspjeli sada, uspjet ćemo drugi put. Ja sada imam manjih problema sa HS (voda i bol u trbuhu pa tko ima iskustva neka ode na post o Škvorc i neka mi pomogne savjetima i osobnim iskustvima ). No, da prijeđem na stvar. U ejakulatu MM su našli puno leukocita. MM mora prije sljedećeg pokušaja obaviti spermokulturu, urinokulturu i dati ejakulat na bakteriološku obradu (ili je to već spermokultura ???). Kome se obratiti, andrologu ili urologu? Znate li gdje može to obaviti uz uputnicu ili privatno? Ako je u nekoj od naših bolnica, koliko se dugo čeka i treba li se naručiti? To moramo obaviti odmah jer ako se nešto nađe, mora se stići izliječiti prije 10.mjeseca kada smo se odlučili na ponovni pokušaj.

    Jedan mali stvor moli brzi odgovor!!! )

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    kada je MM imao nalaz povišenih leukocita na spermiogramu je pisalo da treba napraviti bakteriološku obradu ejakulata, a ja sam još dodala i urinokulturu.. uzorke smo nosili u Petrovu u onu malu zgradu iza glavne, u mikrobiološki laboratorij i tamo rade valjda sve to. Uputnicu smo dobili od njegovog doktora opće medicine sa šifrom N97 i oslobođenjem od patricipacije šifrom 97 pa nismo ništa morali plaćati. Još smo tamo radili i pregled ejakulata na klamidiju, aerobe, anaerobe, mikoplazme, ureaplazme, ne znam što spada u što. Ja sam nazvala Petrovu, tražila mikrobiološki laboratorij i tete su mi sve ljubazno objasnile. Nismo se morali naručivati nego smo samo donesli uzorke. Nadam se da sam bar malo pomogla.

  3. #3
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Ja ti nisam iz Zagreba ali smo radili bakteriolosku pretragu ejakulata vise puta. U Ri se to radi na Zavodu za javno zdravstvo gdje je mikrobioloski laboratorij, placa se nesto malo kuna i nalaz se ceka kao i urinokultura nekih 8 dana, ne narucujes se nego samo doneses uzorak...i ejakulat ne smije biti stariji od 2 h. Nadam se da sam ti malo pomogla. Sretno

  4. #4
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    hmmmmmmm, sada kad nije uspjelo i kad ste lakši sa xx kuna, a pretpostavljam da ste potišteni i tužni zbog neuspjeha, TM treba odraditi sve te pretrage.
    Zašto su lječnici tako površni? Pa, znali su da je bilo leukocita u ejakulatu? Pa valjda to nešto znači ... zar to nije indicija za malo razmisliti, obaviti pretrage, vidjeti kako i zašto, pa onda ići u postupak.

    sorry, odlutala sam od tvog pitanja... MM je obavio skoro sve što se dalo obaviti u Uro centru i sve to smo platiti negdje oko 2,600 kuna, ali ta cijena uključuje i pregled, konsultacije i UVZ testisa i prostate.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    talia !

    Bio je u Uro centru i obavio je pregled prostate, UZV i sve što je trebalo. Bilo je onda sve u redu. Izgleda da je negdje skriveno žarište (operirao je zub prije mjesec i pol - nikako da mu umnjak izađe i ima problema sa sinusima). Možda je to u međuvremenu promijenilo njegovo stanje.

  6. #6
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    a joj, ko će o svemu i u svakom trenutku voditi računa

  7. #7
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    N31, po uputnice za TM kod liječnika primarne medicine jer sve ove pretrage možeš napraviti na teret osnovnog zdravstvenog osiguranja (uz nešto participacije).

    Trebaš uputnice za urin i ejakulat na:
    a) aerobe i anaerobe
    b) ureaplazme i mikoplazme
    c) klamidiju
    Pošalji ga po bočice u Zavod za javno zdravstvo, Rockefellerova 11 (nisam ziher za broj - brojevi i ja smo u svađi!), tamo će mu reći upute za davanje uzoraka, napravi to doma i odnese im na obradu. Preporučam da ih nazoveš i pitaš koliko točno uputnica trebaš. Nalaze dobije za 8-14 dana.
    Mislim da bi trebao napraviti i spermiogram: njega može napraviti u Petrovoj, nalazi su gotovi za par dana.
    Više sreće drugi put!

  8. #8
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Da ne otvaram novu temu prištekat ću se malo ovdje
    Ako mi netko može opisat kako na VV izgleda standardan pregled androloga?
    MM ima inače uredne nalaze i taj pregled je onaj rutinski jer tako na VV traže.

  9. #9
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Uđete zajedno kod dr. Čolaka, malo proćakulate, on pregleda nalaze, ako je kao kod vas sve ok... nema baš neke potrebe za dugu ćakulu , a onda ti iziđeš jer je pregled malo :/
    Dr. malo ispipa testise tvom dragom i ako je potrebno, a pretpostavljam da nije kod vas ako je sve u redu, pregleda mu prostatu, da li je uvećana ili ne. Taj dio pregleda je neugodniji jer se prostata pregledava analno... ali dobro nije baš tako strašno.
    I to je to!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    n31 cure su ti sve rekle.
    Nama se u jednom postupku na VV desila ista ta stvar, biologica napravila frku da s MM nešto gadno nije ok, ja odjurila našoj doktorici opće prakse ona dala uputnicu i on drugo jutro otišao u rokffelerovu dao uzorak i stigli nalazi svi ok, hvala bogu, otišla sam s tim na vv pokazala biologici i ona je rekla da su to onda leukociti od neke bivše upale koji se normalnom pretragom ejakulata ne vide a ona kad radi ICSI vidi i da prije idućeg postupka MM za svaki slučaju (neposredno prije) popije turu antibiotika širokog spektra za svaki slučaj, idući put je bilo sve ok (nakon mje.) i sad sam 26 tj. trudna.
    Sretno

  11. #11
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Znači li to da ako ima leukocita u ejakulatu, teže dolazi do oplodnje?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    izgleda da da, odnosno koliko sam ja shvatila dođe do oplodnje al se stanice prestanu dijeliti, mi samo u tom postupku nismo imali blasticu

  13. #13
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Uvijek sam mislila da je dovoljno napravit spermiogram i ako je on ok,nema dodatnih problema!Kontam ako ima neka upala pokazala bi možda na pokretljivosti ili kvaliteti sjemena!Sad kad vidim da ima tu stvari koje nismo nikad odradili jer je sperm.MM uvijek dobar,zabrinula sam se!Bili smo na dva IVF-a i nikad nismo imali 8-stanični embrij 3-dan.
    Uvijek sam se pitala zašto 6,7 a nikad 8 stanica!Možda su slučajnosti a možda ipak ima i neka kvaka s leukocitima!O ovoj temi ne znam baš mnogo,ali me interesira da li bi MM upozorili na taj problem pri običnoj analizi -spermiogramu?

  14. #14
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    talia7 puno hvala na odgovoru.

    ia30-Tm bi mogao napraviti još spermokulturu. Ako su spermiogram i spermokultura ok, čini mi se da više od toga nije potrebno.
    Koliko znam samo na VV traže obradu njihovog androloga. Ali opet se svodi na jedan rutinski pregled i napravljen spermiogram u njihovom labu.
    Vjerovatno imaju neke svoje razloge.

  15. #15
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Suncem.m hvala,dosta toga izgleda treba uraditi na svoju ruku,doc se izgleda odluče tek nakon 10 neuspjelih IVF-ova...barem ovi s kojim ja imam posla!

  16. #16
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    mm non stop ima povisene leukocite u spermi. brisevi uredni, spermokultura sterilna... fakat vise ne znam sta da radimo.... sad kad citam ovo - mozda je to uzrok moje biokemijske... :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    U biti može, jer gardnerella nije patogen (osim što je neugodna) i lako se liječli, a s e.coli u principu gubimo "rat" jer je stalno nazočna i vjerojatno vrlo često radimo postupke u njenom prisustvu a da to niti ne registriramo. Sigurnost postupka se svodi na to da se cerviks zaobiđe, a u mediju za pripremu spermija već ima antibiotik koji suprimira rast crijevnih kolonija (obično dodaju penicilin i gentamicin u dozama koje ne škode spermijima)
    odgovor dr. radončića sa portala na pitanje da li se može u postupak inseminacije ukoliko je prisutna e. coli u ejakulatu, pa pretpostavljam da se to odnosi i na druge upale ukoliko nije riječ o kalmidiji, ureaplasmi itd...

  18. #18
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    MM je također imao povišene leukocite u ejakulatu i androlog ga je uputio da vadi briseve, na UZV... dr. opće prakse mu je izgleda napisala samo za aerobe tako da su mu samo to i vadili, tu je sve bilo ok osim u ejakulatu piše u napomeni" U kulturi poraslo 10 000 bakterija/ml, dvije vrste." Šta sad to znači?
    I da na UZV su mu otkrili nekakvu cistu iznad testisa i varikokelu 1. stupnja možda je i to uzrok lošeg spermiograma.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Cure,molim vas za pomoć.
    MM mora napraviti mikrobiologiju urina i ejakulata.U međuvremenu su meni stigli nalazi briseva i pozitivni su na ureaplasmu.Počela sam piti antibiotike,međutim on još nije.Zanima me gdje i u kojem laboratoriju on može napraviti te pretrage i da li njegova liječnica opće medicine njemu može dati recept za antibiotike koje pijem i ja (ureaplasma) :?
    Mi smo krenuli na Sv.Duh,pa me zanima imaju li oni tamo neki labos gdje se to može napraviti?
    Unaprijed vam hvala

  20. #20
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Tabby, nažalost za lab ti ne znam, ali nama je za ureaplasamu moja ginićka dala uputnicu( i za mene i za MM), tak da mislim da nije problem ni da tebi tvoja da.

    a za lab će ti se javit cure koje to znaju, ali mislim da možeš u bilo kojem DZ koji ima labos.
    MM je u DZ Črnomerec obavljao raznorazne briseve( doduše oka, nosa, grla itd.) ali znam kad sam tamo zvala onda mi je žena rekla da oni rade sve laboratorijske pretrage.
    Najbolje da ih nazoveš pa pitaš.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Bab,puno ti hvala .Zvala sam Sv.Duh,oni to rade,jedino sam sada zbunjena jer mi je savjetovala da ejakulat ipak napravi doma pa donese jer je jednostavnije,ali s obzirom da moraju napraviti i test na ureaplasmu,urin mora biti prvi jutarnji :? .Sad ne znam što da radim.Kako to izvesti?Ili da jednostavno sve napravimo tamo?
    Možda netko od cura koje su bile u sličnoj situaciji mogu pomoći sa svojim iskustvima.Unaprijed vam hvala

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    162

    Početno

    Tabby, ja sam imala ureaplazmu a moj MM nije radio nikakve nalaze za sebe nego je istovremeno sa mnom pio antibiotike sa tim da je njemu recept dala njegova dr opće prakse a meni moj soc gin. nekad je dovoljna i jedna tura antib. da je se riješi. Sretno

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj veda prvotno napisa
    n31 cure su ti sve rekle.
    Nama se u jednom postupku na VV desila ista ta stvar, biologica napravila frku da s MM nešto gadno nije ok, ja odjurila našoj doktorici opće prakse ona dala uputnicu i on drugo jutro otišao u rokffelerovu dao uzorak i stigli nalazi svi ok, hvala bogu, otišla sam s tim na vv pokazala biologici i ona je rekla da su to onda leukociti od neke bivše upale koji se normalnom pretragom ejakulata ne vide a ona kad radi ICSI vidi i da prije idućeg postupka MM za svaki slučaju (neposredno prije) popije turu antibiotika širokog spektra za svaki slučaj, idući put je bilo sve ok (nakon mje.) i sad sam 26 tj. trudna.
    Sretno
    Koliko se sjećam na VV prije svakog postupka par (žena i muž) piju Hiramicine za svaki slučaj, da ubiju beštije ako ih ima. Zar se to promijenilo?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj amel prvotno napisa
    Koliko se sjećam na VV prije svakog postupka par (žena i muž) piju Hiramicine za svaki slučaj, da ubiju beštije ako ih ima. Zar se to promijenilo?
    To se nije promijenilo ali je to 5 dana po jedna kapsula i to samo preventivno, no ako se kod ovakvih pretraga nadju bakterije u ejakulatu i brisu uretre onda se to mora adekvatno i lijeciti a kod muskaraca cesto treba malo duza kura antibioticima i to prema antibiogramu.

  25. #25
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj Tabby prvotno napisa
    Cure,molim vas za pomoć.
    MM mora napraviti mikrobiologiju urina i ejakulata.U međuvremenu su meni stigli nalazi briseva i pozitivni su na ureaplasmu.Počela sam piti antibiotike,međutim on još nije.Zanima me gdje i u kojem laboratoriju on može napraviti te pretrage i da li njegova liječnica opće medicine njemu može dati recept za antibiotike koje pijem i ja (ureaplasma) :?
    Mi smo krenuli na Sv.Duh,pa me zanima imaju li oni tamo neki labos gdje se to može napraviti?
    Unaprijed vam hvala
    SD ima labos i rade pretragu na ureaplazmu. Može tvoj M otići i u ZZJZ u Rockefellerovoj - pouzdano znam da tamo uzimaju i bris uretre ako zatreba! Nisam sigurna hoće li mu njegova dr. dat antibiotike -nek proba, možda i hoće .... ionako mora kod nje po uputnice za briseve.
    Savjet: izbacite slatko iz jelovnika, jedite puno mliječnih prerađevina s kulturama (lgg, l-kasei i sl) i ono što je jako bitno, seks isključivo s kondomom! ....dok se oboje ne izliječite, tj. dok vam oboma brisevi ne budu čisti dva puta!

  26. #26
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj Tabby prvotno napisa
    Bab,puno ti hvala .Zvala sam Sv.Duh,oni to rade,jedino sam sada zbunjena jer mi je savjetovala da ejakulat ipak napravi doma pa donese jer je jednostavnije,ali s obzirom da moraju napraviti i test na ureaplasmu,urin mora biti prvi jutarnji :? .Sad ne znam što da radim.Kako to izvesti?Ili da jednostavno sve napravimo tamo?
    Možda netko od cura koje su bile u sličnoj situaciji mogu pomoći sa svojim iskustvima.Unaprijed vam hvala
    U ljekarni imaš kupiti plastične posudice za urinokulturu (koštaju kunu-dvije) pa riješite problem -kupi četiri komada (dva za ejakulat i dva za urin) i zamoli magistru da ti objasni (ako ne znaš) kako se uzima uzorak za urinokulturu.....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    iva_luca,puno ti hvala
    Kad sve obavimo,javim kako je prošlo

  28. #28
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    nama jos nitko nije nasao uzrok povecanim leukocitima. brisevi uredni.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Pinky, mm je imao masu leukocita u ejakulatu,svi brisevi ok, pri pregledu kod urologa sve je bilo ok, on je zaključio da je nepotrebno istraživati od čega ti leukociti.Dao mu je antibiotike - prvu turu nekih desetak dana, ponovno je nalaz bio isti, nakon druge ture od mjesec dana antibiotika riješio se tih leukocita. Od tada je prošlo dvije god. i nikada se nije ponovilo (nadam se i da neće)!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Zaboravih reći: dr.nije želio krenuti sa postupcima dok to s leukocitima ne riješimo...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Svježi info - na Vuk Vrhovcu za pregled kod androloga se čeka mjesec dana...

  32. #32
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Bok....
    jeli koja zna koliko kosta zamrzavanje sjemena kod androloga????

    da pojasnim: posto mm nije mogao 2 puta dati svoj doprinos u vrijeme mog postupka
    dogovor je bio sa dr. A da zamrzne sjeme i kad meni bude trebalo onda se odmrzne
    dr. je rekao da se nesto placa ali neznam koliko......

  33. #33
    _plavusha_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    37

    Početno

    Samo kratko pitanje... gdje na UZV skrotuma? I koliko se otprilike čeka?

    I kad sam već ovdje.. Za spermiokulturu i urinokulturu se ne treba naručivati? Samo donjeti uzorak sa uputnicom? Ili sam u krivu?

    Hvala unaprijed

  34. #34
    _plavusha_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj _plavusha_ prvotno napisa Vidi poruku
    Samo kratko pitanje... gdje na UZV skrotuma? I koliko se otprilike čeka?

    I kad sam već ovdje.. Za spermiokulturu i urinokulturu se ne treba naručivati? Samo donjeti uzorak sa uputnicom? Ili sam u krivu?

    Hvala unaprijed
    Podižem..... netko slučajno?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Podižem temu jer sam bas....recimo...ocajna...
    Lani nalazi vise manje ok,za nas, jer je bilo spermija, ove godine zadnja dva azoo.. Mm je bio lani kad je dosta smrsavio imao najbolji nalaz, sad se vratio na tezinu, mozda je i to uzrok..ali mi bi kod nekog urologa ili androloga koje poznaje ovu problematiku.
    Molim vas za preporuke u Zg, koga, gdje, kako i zasto...
    Moze i na pp.
    Hvala puno!

  36. #36
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Androlog Maja Benart i urolog Hauptmann oboje na Rebru,relativno brzo prvi pregled, cirka mjesec dana.. Sretno draga moja,imaš na azoo statistici i brojeve telefona. Ljubim, grlim i sretno!!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Vatra86, imas pp od mene jos od 28.9.vezano za urologa. mm je isao privatno kod dr.Kapun u ZGu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •