Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 187

Tema: Šivanje pelena, 10. dio

  1. #1
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    Eto mene opet s pokojim pitanjcem za tete sivalice, nadam se da me necete izignorirati ko s onim pitanje za flis - flic pelene (koje jos uvijek stoji pa ak netko ima odgovor...)
    Ovak, prvo pitanje za vjesticicu, rekla si da si neke pelene sivala od starih majica, jel onda taj materijal rubis ili endlas ili samo obicno sivas? Nekako se bojim da ak budem ostavila materijal od pamucne majce (mako pamuk) samo izrezan da ce mi poceti odlazit ocice i radit se rupice :/
    E i zanima me, ovaj sareni materijal koji kupujete za HM fitted, tu sam vidjela jako zgodnih materijala al na njima pise pranje na 40C, pa sam sad :? , ne bih htjela da mi se boje isperu...
    I da, koliko se od 1m materijala moze iskrojiti pelena (mislim samo na ovaj vanjski sareni sloj!).
    Hvala curke! iako su pitanja za sad cista teorija, jos nemam tu ni masinu, a bome ni vremena za primit se sivanja, al sto se babi snilo...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    sašila i ja tri pocket fitted i pelene su mrak, zilijun puta bolja od klasične fittedice( zapravo smo sve stare HM fitted prerasli pa sam morala sašiti nove, brže će se sušiti, unutra tutnem tetru ili uložak i piči
    sad moram u nabavu materijala

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj nelitza77 prvotno napisa
    ...
    I da, koliko se od 1m materijala moze iskrojiti pelena (mislim samo na ovaj vanjski sareni sloj!).
    Hvala curke! iako su pitanja za sad cista teorija, jos nemam tu ni masinu, a bome ni vremena za primit se sivanja, al sto se babi snilo...
    ako ti je širina 1,40 od metra dužine možeš iskrojiti 4 pelene

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj nikolicc prvotno napisa
    Citiraj nelitza77 prvotno napisa
    ...
    I da, koliko se od 1m materijala moze iskrojiti pelena (mislim samo na ovaj vanjski sareni sloj!).
    Hvala curke! iako su pitanja za sad cista teorija, jos nemam tu ni masinu, a bome ni vremena za primit se sivanja, al sto se babi snilo...
    ako ti je širina 1,40 od metra dužine možeš iskrojiti 4 pelene
    zapravo računaš da ti je za jednu potrebna kocka cca 50*50 cm

  5. #5
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Vještičica odgovara:
    Draga nelitza77 vezano za stare majice (i spavaćice, i potkošulje i pidžame ...) Žersej sam koristila kod nekoliko tura pelena. Ne znam baš šta je mako, ja sve pletene tkanine zovem žersej. Kod plavih je unutra dva sloja žerseja između dva sloja flanela, pa se žersej nema kuda rastezati jer ga flanel drži na mjestu. Te pelene su obrađene overlok mašinom, ali ne zbog žerseja, nego što je tako bilo nacrtano na šnitu, a ja se držala uputstva ko pjan plota . Druge pelene su sašivene, pa prevrnute, nisam unutra obrađivala rub. Kod (čini mi se) pete ture pelena koristila sam duge gaće od vafl žerseja, takođe između slojeva nerastegljivih tkanina. Zadnje što sam pravila su pocket fitted. One imaju dva sloja žerseja straga, a naprijed pamučni velur koji se, pogađaš, ne rasteže. Kod ovih pelena je žersej "napolju" zato jer se rasteže (ne mnogo, ali dovoljno) da uspijem "utrpati" dvije smotane tetre (koje onda važno zovem "insert" )
    Nije bio nikakav problem za sašiti, jer, kao što rekoh, žersej nema kud pobjeći. Samo ga dobro učvrstiš, bilo iglicama, bilo ručno proheftaš. Štepaj polako, nerastegljiva tkanina dolje, i pazi da se žersej ne zgužva pod stopicom. Ako će ti žersej biti spolja, koristi specijalnu iglu za žersej (tupog vrha) da ne presječeš pletivo, tj, da ti se ne prave rupice.
    Svi materijali za vanjsku stranu pelene će prije ili kasnije početi gubiti boju. Pelene moraš prati na 60C zbog zdravlja djeteta. Ja svaki materijal koji je za tu svrhi namijenjen porubim rukom i frknem u mašinu da se skuva s pelenama. Ujedno se i skupi koliko je mislio.
    U zavisnosti od širine materijala i vrste kroja, od jedne dužine pelene (cca 50cm) možeš izvući 3-4 gornja dijela.
    Za flis ne znam šta si pitala, a nemam vremena tražiti, možda večeras pogledam ako stignem.

  6. #6
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Našla sam pitanje Nisam šila pelene od flisa, nekako mi se nije činilo zgodno trpat malu guzu u 100% poliester. Računam, ako ću platnene, onda nek su pamučne.
    Puse svima i triput ura za ponovo aktivni pdf ! :D

  7. #7
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    vjesticica, !
    inace, pelene su ti super, ali igrackice :D (sad obradjujem mamu da se ponovo primi heklanja...)

  8. #8
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    Evo i mene da podzravim vrijedne sivacice!!!
    Pridružila sam se na forum prije 3 dana. Među prvim temama pročitala ovo, odmah se zarazila i evo već sam sašila jedne pelenice za bebu frendice koja se rodila u četvrtak. Meni te pelenice izgledaju jako, jako malecke (još nemam svoju bebu pa baš nemam osjećaj za veličinu). Jel može netko slikati jedne od svojih pelenica za novorođenče uz npr. trokut, ravnalo ili neku novčanicu (kune) pa da malo vidim omjer večličina?.. Možda mi se samo čini da su minijaturne. Držala sam se kroja s net-a na koji me usmjerila vještičica .

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    I meni su tako neke pelenice po kroju ispale male, onda sam skužila kad printam kroj da ispadne nešto manji nego što bi trebao.

  10. #10
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    ma ja sam dobro printala. U kutu kroja postoji kvadratic koji treba biti 1 cm puta 1 cm i meni stvarno je. Ma valjda su ok

  11. #11
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mamaanita pelenice su ok, mi smo ih nosali od 1,5 do 3. mjeseca, a Milica se rodila sa 4220g/55cm Ne sekiraj se, nisu malene (osim ako nisi dodala dodatak za šav, u šta iskreno sumnjam)

  12. #12
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ja cu se samo pohvaliti mojim, tj. Tylerovim ( ) najnovijim pelenicama:

    Puz Muz
    i
    Brodic plovi


    :D

    Dokopala sam se i cotton veloura :D , pa vam pokazem rezultate ovih dana...

  13. #13
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ok, onaj smajlic u sredini je visak...

  14. #14
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    D. tututubjutiful!!!

  15. #15
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Dada super su pelenuške, ali je brodić nam je favorit mlogo nam se dopada

  16. #16
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Thanks, cure....


  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Dada, suupeer!

  18. #18
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    joj kako lijepi noviteti!! brodići su suuper!

  19. #19
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Ma dajte cure, jos cu nabaviti i masinu za sivanje. Sta po citav dan radim, saram po ovom pdf i upijam. Dolisa, puz, brodic :D Jos cu zapostaviti dijete i, ne d'o Bog, pelene koje imam.

  20. #20
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Dada!

  21. #21
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Znala sam ja, bice se i meni s masinom poigrati. Ustvari mojoj mami. Zato jedno pitanje:
    Moj projekat je da na AIO pelene s kojih sam poskidala taj cover (sada su fitted) nasijem neki pamucni sloj sa dezenom, pa da sad na nesto i lice, jer su, balgo receno, poruzne ovako ocerupane. Ionako sam vise zadovoljna s obicnom fitted nego s AIO (bice da sam imala pogresne). E, kakva vrsta tog vanjskog sloja je najbolja i od kakvih se sve to moze napraviti? Pelene su u unutrasnjosti od flanela.
    I jos, u kakvim radnjama da nadjem siroki cicak- u onim gdje prodaju trake za ukrasavanje?

  22. #22
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Stavi flanel ili obično posteljno platno, pamuk 100%. Prethodno operi u mašini (ja otkuvam na 90C) da se skupi ako i koliko misli, da možeš iskrojiti i sašiti a da ne misliš hoće li se skupiti i "povući za sobom" ostatak pelene. Čičak kupiš u radnjama sa pozamanterijom (tamo gdje su trakice i dugmići)

  23. #23
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Cure jel može link na kroj za printanje S i M pelena.

    Ja nađem samo Ottobre i Mama Bird`s krojeve, ottobre sam radila u L vel. i ne sviđa mi se .

  24. #24

  25. #25
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Kupila sam danas flanel za pelene! :D Plavo-bijeli na prugice i roze (podsvjesno ). Nasla sam i cicak traku. Sad to jos do Gradacca da transportujem, pa projekat moze zapoceti.

  26. #26
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    tanja, hvala

    još pitanje, kako našivate gumicu?
    Ja sam do sada uvijek šivala na krivu stranu unutarnjeg dijela pelene (valjda kužite šta mislim ), pa onda spajala sa vanjskim dijelom, i okretala pelenu (tak da šavovi budu iznutra).
    Ali to mi je malo komplicirano, pa mi šivanje dugo traje.
    Jel može to nekak jednostavnije?

  27. #27
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    još pitanje, kako našivate gumicu?
    Ja sam do sada uvijek šivala na krivu stranu unutarnjeg dijela pelene (valjda kužite šta mislim ), pa onda spajala sa vanjskim dijelom, i okretala pelenu (tak da šavovi budu iznutra).
    Ali to mi je malo komplicirano, pa mi šivanje dugo traje.
    Jel može to nekak jednostavnije?
    Može jednostavnije
    Gumu sašiješ na dodatak za šav i to na stranu koja je do guze (valjda razumiješ šta hoću reći). Ja taj sloj ostavim posebno, na njega zašijem upijajući srednji dio, a sve ostale slojeve sa druge strane. Kad tako zašiješ gumu, lakše se štepa okolo kad izvrneš pelenu. Nadam se da sam jasno opisala, ako nisam, pitaj šta je nejasno.
    Pusa

  28. #28
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Ništ mi nije jasno .

    Šta je to dodatak za šav? Jel ti tijelo pelene radiš od dva ili tri dijela?

    Meni nije bitno prošivanje kad izvrnem pelenu (ja ju ne proštepavam).

    Sad sam mislila probat tako da spojim oba dijela pelene pa na rub našijem gumicu i onda sve skupa izvrnem.

  29. #29
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Joj! OK. Ajmo redom.
    Kad krojiš, nikad ne režeš direktno uz kroj, nego 5-10mm šire. Taj uski pojas materijala okolo zove se "dodatak za šav". Ne ostavljaš ga jedino ako ćeš pelenu samo "optrčati" overlok mašinom.
    Gumu zašivaš na taj dio materijala koji ostane bočno od šava (iliti, dodatak za šav ), našiješ gumu širokim cik-cak bodom (ili kako već uobičavaš).
    Ja gumu zašivam na dio koji ide do guze, a slojeve poredam ovako (odozgo nadole): dio do guze (i na njemu našiven upijajući dio upijajući dio) licem na lice sa vanjskim šarenim djelom, na koji poslažem proizvoljan broj upijajućih slojeva.
    Zgodno je proštepati okolo, barem dio gdje su gumice, jer ljepše naliježe.
    Jel sad jasnije?

  30. #30
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Jes. pa tako i ja radim .

    I opet moraš spajati dio bez gume sa dijelom na koji je našivena gumica (i koji je onda sav naboran), pa moraš natezati i spajati bumbačicama da sve skupa lijepo sjedne.
    A ja bi to izbjegla.

    Ja ne prošivam jer ih onda mogu bolje raširiti kad se suše, budu rastresitije . Nemam sušilicu.

  31. #31
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Hello! I mi smo u pripremama! Danas sam kupila materijale za pelene, sutra ih nosim šilici, iako i sama znam ponešto sašiti. Voljela bih da to bude uredno, a ja nemam onu mašinu za rubove (znate na šta mislim). No, možda se i ja odvažim kad vidim kako to šilica radi.

    E sad, htjela bih napraviti manje pelene, za tek rođenu bebu pa da joj traje cca 3 mjeseca (jel' može prva veličina toliko?). Ne znam po čemu bih mjerila, jedino imam Rodine Puse.
    Može li mi netko reći da li je ona najmanja veličina koja se može namjestiti na RP dovoljno mala za tek rođenu bebu?
    Ispričavam se ako je već negdje bilo takvih usporedbi, ja nisam primjetila.

  32. #32
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    Jes. pa tako i ja radim .

    I opet moraš spajati dio bez gume sa dijelom na koji je našivena gumica (i koji je onda sav naboran), pa moraš natezati i spajati bumbačicama da sve skupa lijepo sjedne.
    A ja bi to izbjegla.

    Ja ne prošivam jer ih onda mogu bolje raširiti kad se suše, budu rastresitije . Nemam sušilicu.
    Ne šiješ prvo gumu na jedan dio! Prvo sve sastaviš pa onda zašiješ gumu na dodatak za šav, kroz sve slojeve pelene. Guma ostane bočno od svih dijelova pelene, a ne našivena na jedan ili više slojeva.

  33. #33
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    zaboravih pusu svima

  34. #34
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Aaaaa, tako.

    To sam ovdje i mislila,
    Sad sam mislila probat tako da spojim oba dijela pelene pa na rub našijem gumicu i onda sve skupa izvrnem.
    pod oba dijela pelene mislila sam na unutarnju i vanjsku stranu (s ušivenim soakerima ofkors, ja pola stavim na jedan, pola na drugi dio).

    Hvala ti vještičica!
    zapravo smo se sporazumjele, a nismo ni skužile


    Sandrij, imaš linkove par postova više, što ih je tanja1230 stavila.
    Tamo imaš krojeva za small i newborn veličine.
    Isprintaj si par krojeva pa ih nosi šilici!

  35. #35
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ma u svaka doba draga, kad god mogu pomoći - pomažem
    Nadam se da će šivenje gume sad biti znatno lakše

  36. #36
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa

    Sandrij, imaš linkove par postova više, što ih je tanja1230 stavila.
    Tamo imaš krojeva za small i newborn veličine.
    Isprintaj si par krojeva pa ih nosi šilici!
    Hvala. Vidjela sam ja to, ali nemam printer doma. Zato sam mislila ako nije nekome problem to izmjeriti...
    U krajnjem slučaju ću ići kod nekoga isprintati...

  37. #37
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Evo, sašila sam prvu po "novom". Ajme koje olakšanje!! Stvarno sam otkrila toplu vodu Pet puta brže nego kak sam prije radila . a i ljepše izgleda.

    Sandrij, ja sam radila small pelenicu od cca 40x38 cm (sa uračunatim dodatkom za šav) i baš mi se čini mala, tek mrvicu veća od CD kutije

  38. #38
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    makka, hvala!

  39. #39
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Vjesticice, evo sam i ja pogledala Milicine pelene i igrackice (vidi se da je jako voljeno dijete) i mogu samo sto sam pomisljala nesto svojom rukom da napravim. Ali moram s necim poceti, pa makar krpljenjem starih pelena . Je li ti tesko nabrojati materijale koje si koristila izvana (dezenirani), a i od cega si sve unutrasnjost pelene pravila, imam puno tetri, pa koliko slojeva njih da ubacim (koji materijal ti se pokazao najbolji)? Ja namjeravam, kad zavrsim s kursom sivanja, takodje poceti siti pelene i to bi trebale biti od prirodnih materijala. Nikakav flis, poliester itd. I koje snit za krojenje? Da fino sjeda na male guze. I jos, koje covere koristis (osim vunenih). Sad ce Vjesticica .
    Neki dan sam kupila flanel (12KM metar-1,5m sirina) i cicak traku. Kad krenem vise toga kupovati, moracu traziti popust na metrazi.

  40. #40
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Izvini, nasla sam vecinu odgovora na sivanje pelena 9. dio. Samo mi na ovo odgovori:
    materijale koje si koristila izvana (dezenirani),
    unutrasnjost pelene (koji materijal ti se pokazao najbolji)?
    I koji snit za krojenje? Da fino sjeda na male guze. I jos, koje covere koristis (osim vunenih).

  41. #41
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hvala za pohvale. Mazimo i pazimo malu šmizlu, nemamo bolju
    Samo ti započni sa krpanjem. Tako se uči. Meni mati nikad nije dala da šijem nešto od novog komada. Redovno mi je uvaljivala da isporim nešto staro, operem, opeglam, pa onda mozgam kako ću iskrojiti ono što sam pošla. Ne treba ni spominjati da je bila u pravu - nebrojeno puta su moje "kreacije" i "remek-djela" završavala u - kanti za smeće.
    Nego, da ti odgovorim:
    Dezenirani materijali posteljno platno (zelene na štrafte, plave na tačke, narandžaste sa životinjicama, svijetlo cvijeće), pamučni puplin (roza cvijeće, narandžaste štrafte), pamučni saten (bijelo/rezeda). Saten inače ostao od projekta "jorgančić", čitaj " 'oću da znam čime dijete pokrivam!" 8)
    Unutrašnjost, pretpostavljam, misliš onaj sloj do guze. Triput ura za pamučni velur! Flanel bi sada uzela samo kad ne bi imala velura.
    Ako si pod "unutrašnjost" mislila na punjenje, definitivno tetre, frotir inače više "posrče", ali se puuuuuno sporije suši.
    Šnit Ottobre design, nije za mnogo male guze. Mnogo je dubok. Neke su nam i sad preduboke. Najbolje su se pokazale pelene šivene od materijala koji nisu prethodno oprani, tj. nisu se skupili koliko su mislili. (nisam imala vremena, pelene bile hitne) Tako sašivene bi ih bubnula na kuvanje i ispale bi baš kako treba. Sad ću da iskopiram svijetlo plave, skinula sam gumu da stavim novu, pa ću napraviti po tom "skupljenom" kroju. Javim rezultat.
    Covere jedine do kojih sam mogla doći - Kamaris, prvo vel. 0 (do 6 mj) nama su trajali do 5. mj. postali su preplitki. Sad smo na veličini od 6 mj., ali i on bi mogao biti dublji, a i preširok je, pa preklapamo čičke na trbuhu.
    Pusa

  42. #42
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Bok cure malo cu se ubaciti kod vas. Mislila sam da je ovo topic samo za one koji sivaju pa sam slucajno prolistala. Bas ste prave umjetnice, nisam pojma imala da doma radite takva cudesa.
    Ako nemate nis protiv navraticu ponekad vidjeti sta ste novo napravile.

  43. #43
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mina30 Dobrodošla! Slobodno navraćaj! Ako to budeš činila dovoljno dugo, počećeš i ti šiti pelenuške

  44. #44
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Super, hvala na informacijama. A koliko slojeva tetre ubacis za npr. nocnu pelenu, a koliko za dnevnu (ne mislim kao insert, nego u tijelo pelene)?

  45. #45
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Pamučni velur, jel to pliš?

    Ja ga tražim i ne mogu nigdje naći, zapravo trenutno ne mogu naći ni flanel ni šifon ni bilo šta drugo u obadva dučana u mom velegradu, a ne planiram nikud dalje još barem tjedan.
    Tak da više nemam od čega šivati .

  46. #46
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    miš-piš slojeva koliko sam kad imala, obično 3. Nemam noćne i dnevne pelene. Noćne se razlikuju po tome što unutra utrpam još presavijenu tetru (ljubi mama svoju popišanku ) pa opet nekad ne bude dosta. Našla san neke male peškiriće kod ovih svojih teta u radnji gdje kupujem metražu, pa sad trpam to.
    makka Nije pliš, ali je površina malo "plišasta", baš kao velur na obući. Straga, na krivoj strani, ima poprečne prugice, kao npr. denim (mislim da se to zove atlas tkanje). Kupujem ga u radnji "italijanska metraža na kilogram". Ima kod nas takvih radnji bar 6-7 u gradu. A u mom kvartu tri Tete već krepavaju od smijeha kad nas dvije ušetamo i izađemo sa pola radnje u kesama Sreća imam tolerantnog muža...

  47. #47
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    mina30 Dobrodošla! Slobodno navraćaj! Ako to budeš činila dovoljno dugo, počećeš i ti šiti pelenuške
    He, he, nitko to ne bi volio vise od mene, ali ja ne znam sivati, nemam masinu, nemam vremena za tecaj, jedino zelju, pa tko zna mozda jednog dana .

  48. #48
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Kao što već napisah da ću učiniti, uzmem ja plavu flanelsku pelenicu da promijenim gumu. Skinem gumu, prepeglam rubove, pa velim, da uporedim sa originalom, da vidim koliko se to skupilo. I ostanem :shock: Mislim, znam ja da se flanel skuplja, ali toliko!? Uslikala sam pelenu preko kroja, a kasnije kad sam precrtala novi kroj i kroj preko kroja da se bolje vidi. Stvarno za ne povjerovati...
    E kad sam već izvadila kroj, velim da sašijem još pelenuški, a ove što su preduboke, ostavim za kasnije, kad guza poraste. MM bio zlatan i iznio Mici u šetnju i u goste kod bake pa sam imala čitavo popodne za sebe i svoju Rušku Kad sam već nju uposlila, uposlim još i Canon-a i poslažem vam svima (vama koji se još razmišljate kako se šiju pelene) pelenuške my way
    Pelenica ispala superiška, eno je na "probnom radu", da vidimo kako će izdržati noć. Pusa svima

  49. #49
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    vještičica
    Svaka čast na volji, šivanju, usput fotografiranju, i stavljanju u album...
    Paaaaaaa, možda i ja upalim svoju Bagaticu... (ozbiljno, najozbiljnije razmišljam o tome).
    Btw, jučer sam bila kod svoje šilice pa smo nas dvije zajedničkim snagama napravile prvu pelenicu, a onda uvidjele neke nedostatke (iz mojih skromnih saznanja pokupljenih ovdje) i napravile drugu.
    Ja sam uglavnom pametovala, a ona je naravno šivala, ali sve sam upila i stvarno se mislim i ja okušati u šivanju.

  50. #50
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Sandrij2 šta ću kad sam zlatna
    Pelenice su ti supeeer! Više mi se dopada ona plava, iako kažeš da ima nedostataka (ja ih ne vidim). Pusa svima

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •