Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 297

Tema: Prvi zubići...

  1. #1
    mstark

    Početno Prvi zubići...

    Pozdrav svima. Naš mali Vanja je 4 mjeseca i čini nam se da su polako krenuli prvi zubići - griženje desni, nova plakanja (naravno bilo je plakanja i prije ), i tak... Kakva su iskustva sa mogućim pripravcima i tehnikama koji pomažu klincu u ovoj fazi?

  2. #2
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Imaš raznih gelova za kupiti u apoteci. Ali baš ništa ne pomaže kak se spada. Nama mali slini od 3.mj. a zube je dobio tek sa 8.

  3. #3
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Mi nismo koristili ništa, a imamo 4 zuba! Prvi je izbio s osam mjeseci, prije toga 4 mj intenzivnog slinjenja! Nismo imali problema, :D No, ima i onih kojima zubeki prave (malo) veće probleme pa se služe svim i svačim ne bi li pomogli svojim bebama! Nešto o tome imaš ovdje , ovdje i ovdje a sigurno se još štošta može naći ako se poslužiš pretražnikom!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    moj sinek žulja od 3 mj, a evo danas punih 9 i još ništa . imaju u apotekama i gelova i ogrlice, pa vidi. kažu da su te ogrlice dosta dobre, a za gelove sam čula da znaju jako nadražit grlo. mi ne koristimo ništa tako da nemam iskustva

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    I mi smo krezubi sa 9,5 mjeseci.
    A kakve su to ogrlice?Mislim čitam sve ko blesava i znam za raznorazne gelove al,viš na,za ogrlice prvi put čujem. :?
    I odmah su mi u glavi čudne slike,zamišljam si kak bi to nekakva ogrlica imala veze s zubićima?
    znam da ogrlice kod mačaka i psa imaju neki miris koji odbija buhe,al kak ove ogrlice djeluju... :?

  6. #6
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ogrlica je od jantara, valjda na principu nekakvog zracenja dragog kama+enja ili sta li? pise da jaca imunitet. iskreno, josip je ima ali ima i proljev, temperaturu nije imao, ali je nervozan, slabo jede ali zato puno spava- pola dana mi prespava...

    jucer i prekjucer izasla prva dva zuba :D :D :D

  7. #7
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    mi smo probali calgel, dentinox i razna čuda za grickanje i hlađenje, ali da je bilo značajnog pomaka i nije...

    ak ga je bolilo,bolilo ga je i dalje, no srećom, većinom smo prošli kao po loju

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Joj,malena beba,glede ogrlice, stvarno neznam kraj tih popratnih "nuspojava" da li bi se odlučila na njenu primjenu.Naime,moj Luka je tak živo i nemirno dijete da još s nečim učiniti ga nervoznim bilo bi izazivanje sreće za preživjeti dan.Znam da bude ga izlaženje zubića već samo po sebi činilo nervoznim pa onda stvarno još potencirati to...
    Možda nam ipak pomognu kakvi gelovi ili hladne gumene grickalice(I hope so!).A baš me zanima da li je još netko koristio te ogrlice,da li su nuspojave stalno prisutne ili ...?

  9. #9
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Happyness nisu to nuspojave nosenja oglice nego izlazenja zubica (oprosti ako sam krivo razumjela da tako mislis)
    prvo dojete nam je isto imalo ogrlicu i nista - nismo ni osjetili zube... mozda je ipak do djeteta a ne do ogrlice...(kad unatoc njoj ima popratne pojave izlazenja zubica)..

    jos sam zaboravila napisat da smo uveli dohranu prije misec ipo ali otkad izlaze zubici nece kasiku, vratili smo se samo na mlijeko. jeli netko imao slicnog iskustva?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Nama je malo, ali samo malo pomogao Calgel

  11. #11
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi imamo ogrlicu od jantara.....danas dobili (stavili oko 17)...od 20 do kad je išao spavat nisam slinu obrisala....a dosad mogli jezero napunit koliko je slinio...

    ima ih ovdje zovu se Bernsteinkette


    evo link

  12. #12
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    sestrična stavila malom kad je počeo slinit i poslje skroz prestao, svi zubi izbili da nije ni znala dok se nije nasmijao...nadam se da će i nama pomoć.

    Smie ju nosit samo jedna beba i najbolje bez skidanja...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Malena beba, mi smo na dohrani već 2 mjeseca i od prve super jede sa žlicom, a zadnja 2-3 dana neće baš jesti, svega par žličica, hoće samo cicu ili keksolino iz bočice. Ima 7 mj. i puno slini. Možda idu zubi pa zato odbija žlicu? Možda, ne znam...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Maša,da li možda znaš cijenu ogrlice i gdje se može nabaviti?
    Da li ju dijete nosi dok mu ne izrastu svi zubi ili...?
    Sorry, znam da piše sve na linku al neznam njemački samo enfleski.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Htjela sam napisati ENGLESKI.
    Bože
    Valjda mi je još rano...

  16. #16
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Moje dijete ima ogrlicu i dalje slini i nervozan je...tako da ona nije nešto posebno.

    Skinuli smo mu je jer je već na dobrom putu da odgrize komadić one žice ili konca i strah me je da se ne uguši :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Ana,A gdje se može nabaviti i koja je cijena?

  18. #18
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    U rozi stepu u zg-u za 80kn

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Gdje je taj rozi step? Molim da što hitnije odgovorite jer sam sutra u Zg.

  20. #20
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    odi na njihovu stranicu http://www.rozi-step.hr/ i klikni adresu maloprodaje (gotovčeva),izbacit će ti kartu grada s smjernikom gdje se nalaze

  21. #21
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    stomatolozi kažu da slinjenje nema veze sa radtom zubića, samo se igrom slučaja javljaju u istom periodu djetetova života,
    a ogrlica mi je jer bi me bilo strah da ju žulja, da se oko kuglica ne skuplja prljavština ( ato ne možeš izbjeći) da će joj se pojačati dermatitis na vratu i još k tome ne vjerujem u njenu čarobnu moć!!!
    Možda pomaže i samo vjerovanje u to!
    i znam da ljudi naručuju iz vana te ogrlice po 50 eura pa mi je čudno da je kod nas 80 kuna
    i baš me zanima zašto je smije nosti samo jedno dijete i zašto se ne smije skidati....

  22. #22
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa
    stomatolozi kažu da slinjenje nema veze sa radtom zubića, samo se igrom slučaja javljaju u istom periodu djetetova života,
    ja osobno mislim da je to bullshit (i usput se, jelte, pardoniram na izrazu )
    mogu stomatolozi tvrdit šta hoće, ali ja ZNAM da moje dijete slini jedino i isključivo kada mu izbijaju zubi. čim se pojavi vrhić zubića, L. prestaje slinit, do slijedećeg puta,do slijedećeg zuba.
    to tvrdim na uzorku od 12 zuba koje imamo...

  23. #23
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ja nisam stomatolog, samo su mi tako rekli 8)

  24. #24
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    to onda znači da će moja Greta sa tri mjeseca dobiti zub???? jer slini- strašno!

  25. #25
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa
    to onda znači da će moja Greta sa tri mjeseca dobiti zub???? jer slini- strašno!
    luka je počeo trpat ručice u usta i naticale su mu desni sa mjesec dana, mi mislili zub...proslinio je, al onak obilno sa 5 mjeseci i tad nam je niknuo prvi zubač

  26. #26
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    nazalost, to slinjenje moze trajat misecima prije prvog zuba :/

  27. #27
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Mi nosimo podbradnjak koliko slinimo, a zuba nigdje Mi smo na čekanju Od svih silnih igrački od gume koje su namjenjene griženju joj je ipak najdraži mamin prst, koja je to uživancija

  28. #28
    leptir

    Početno

    Htjela sam pitati koliko je normalno da beba dobije temperaturu zbog zubica molim iskustva i pomoc HVALA.

  29. #29
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Tin ima 4 zuba i svaki put je dobio temperaturu, uglavnom oko 38,5. Kod izbijanja trećeg zubića je imao temperaturu preko 40 i nikako ju nismo mogli skinuti, užasno smo se uplašili jer svi kažu da ne može biti tolika samo od zuba. Nestala je naglo kao što je i došla nekih deset sati kasnije, dobili smo zub, bili drugi dan kod doktorice koja je rekla da je sve u redu. Možda ju je povisio još neki dodatni faktor, ali očito je i to bilo vezano uz zub. Dakle, normalno je.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Mislim da slinjenje ne mora imati veze sa izbijanjem zuba, jer B. je počela intenzivno sliniti sa 4 mjeseca, pa je malo slinila, malo nije, a prvi zub je izbio poslije 1. rođendana.
    Bebe sline... jer sline... bilo zbog zuba ili nečeg drugog...

  31. #31
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Matija nije slinio,a sad sa 6 mj ima tri zuba, stim da mu je prvi izbio s 3 mj.mažemo s dentinoxom,mislim da mu mrvicu pomaže.

  32. #32
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Mi smo prekjuče dobili prvi zuuub! :D A slinila je, sa pauzama, od 3. mjeseca. Dan kad je dobila zubić bila je nervozna i kenjkava, i nije baš htjela spavati (mada to kod nas i nije nešto novo ) Nije odbijala hranu, čak sam imala osjećaj i da bi još jela kašikom :? Elem, uveče je počela (po običaju) glabati stolić za kafu, ali sad se čuo zvuk! Mi tamo, a ono ZUB! Sad imamo zubatu bebu
    Inače sam protiv tih ogrlica i bilo čega drugog što ide djetetu oko vrata (lančići, trakice za dudu i sl.)

  33. #33
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    Sisonja ima 7 mjeseci i još niti jedan zub - ali zato već negdje četiri mjeseca trpa intenzivno rukice u usta, grize što god stigne - to sve tumačimo zubima iako očito baš kod njega i nije imalo veze...

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    moj LUka je već sa mjesec dana počeo sliniti i gurati rukicu u usta, sad je 7,5 mjeseci i ima 4 zuba, a još 2 očekujemo svaki dan 8) osim nervoze, zapravo nije nikad imao ni temperaturu niti ikakve druge simptome, a calgel nam je uvijek pomogao, baš ga voli, sve cokće kad mu namažem desni

  35. #35
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    S. je pomagalo, skroz bi ju umirilo kad joj masiram svojim prstom desni. bila bi sva zadovoljna, iako je do tada njurgala zbog zubića...

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Mi nismo koristili ništa posebno, samo bi češće cicao, a ponekad i grizao. Sad imamo 9 mjeseci i 8 zubića

  37. #37
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj willow_tree prvotno napisa
    moj sinek žulja od 3 mj, a evo danas punih 9 i još ništa . imaju u apotekama i gelova i ogrlice, pa vidi. kažu da su te ogrlice dosta dobre, a za gelove sam čula da znaju jako nadražit grlo. mi ne koristimo ništa tako da nemam iskustva
    Tako je i kod nas (samo što još nismo napunili 9. Ali čini se da će uskoro izbiti gornji i onih dana kad ga stvarno jako svrbi (ili boli - ne znam jer ne plače zbog toga već samo žulja i grize) namažem mu desni gelom koji sam kupila u ljekarni. Btw. taj gel mi pomaže i za moju aftu.

  38. #38
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Zaboravila sam spomenuti da nisam primjetila da bi ga taj gel nadražio već ga očito smiri. Prestane manijakalno trpati stvari i prste u usta, a i ja budem pošteđena žvakanja.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa
    Malena beba, mi smo na dohrani već 2 mjeseca i od prve super jede sa žlicom, a zadnja 2-3 dana neće baš jesti, svega par žličica, hoće samo cicu ili keksolino iz bočice. Ima 7 mj. i puno slini. Možda idu zubi pa zato odbija žlicu? Možda, ne znam...
    negdje sam pročitala da ih bole desni i vilica, zato znaju odbijati čak i sisanje, a kamoli žličicu. mi srećom imali samo 1 dan temp. i to prije nego što su izbila 3 zubića u kom., sada ih je ukupno 4, a imamo 7 mj. Ni s prvim nije bilo strašno, osim što mu je jednu noć jako curio nos pa se cijele noći budio, jer nije znao disati na usta kak treba

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa
    to onda znači da će moja Greta sa tri mjeseca dobiti zub???? jer slini- strašno!
    to ništa ne mora značiti, jer je meni mali strašno slinio sa 3 mj., a dobio je prva 2 zuba sa 6 mj.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    7 mj......još ništa

    __________

    D 1998.
    I 2007.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    123

    Početno

    Ja sam u ljekarni kupila gel na biljnoj bazi, mislim da se zove Gel gingval i pomagao nam je.

  43. #43
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Bebe počinju sliniti sa nekih par mjeseci jer im se tada razvijaju žlijezde slinovnice i to nema veze sa zubićima! Tako je bilo i kod nas, sa 2 i pol mjeseca toliko je slinio da je stalno nosio balavac i slinio je sve dok nije naučio gutati tu slinu. Ja sam stalno mislila sad će zubić a on je izbio sa 8 i pol mjeseci! Sad je opet počeo slinit al ovaj put stvarno idu zubići. Eto tako sam ja pročitala, kod nekog se to dvoje poklopi pa i zubić dođe, a kod nekog ne .

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    moja mala je isto jako slinila od tri mjeseca i skroz smo čekali da joj izađe zubić, a sad sam morala na tri dana doći u zagreb na obranu diplomskog i muž mi je javio da su joj jučer izbila dva. baš sam što nisam doma baš sad. ima 7,5 mjeseci

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Nama danas izbili 2 zubića ,sa 7 mj ,konačno :D ,a nadali se već da će izbiti sa 4

    ____________

    D 1998.
    I 2007.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    mi 1 sa 10 mj. prošlo već 13 dana, a 2 još nema, ali zato imamo temperaturu, neće jest i jako je nervozan

  47. #47
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Mene zanima kako izgledaju desni kad dođe vrijeme za izbijanje zubića, mislim kako vi prepoznate da će izbiti zubić?

  48. #48
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Kod nas su desni otekle i pobijelile, a onda nikao ZUUUB! (BTW imamo još jedan, nikao dva dana nakon prvog :D)

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Mene zanima kako izgledaju desni kad dođe vrijeme za izbijanje zubića, mislim kako vi prepoznate da će izbiti zubić?
    to jutro smo ležali u krevetu i on je uzeo moj prst i stavio ga usta, kao: Gle šta imam!!! ja sam prvo mislila da je neka mrvica , jer sam skroz zaboravila da bi mogao dobiti zub! a onda vriska kad sam skužila da je dobio svoj 1 zubić! to je bilo prije 14 dana, a drugog još nema...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj willow_tree prvotno napisa
    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Mene zanima kako izgledaju desni kad dođe vrijeme za izbijanje zubića, mislim kako vi prepoznate da će izbiti zubić?
    to jutro smo ležali u krevetu i on je uzeo moj prst i stavio ga usta, kao: Gle šta imam!!! ja sam prvo mislila da je neka mrvica , jer sam skroz zaboravila da bi mogao dobiti zub! a onda vriska kad sam skužila da je dobio svoj 1 zubić! to je bilo prije 14 dana, a drugog još nema...
    htjela sam reći da mu nisam gledala po ustima, nego me iznenadio!

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •