Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: ADHD

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno ADHD

    Kao mama jednog malog hiperaktivca volila bi podijeliti iskustva ovdije s drugim mamama djece s istom dijagnozom.Volila bi da se na topicu ne potezu polemike o hiperaktivnosti i diskusije o istoj nego iskljucivo iskustva mama koje su u "tome"

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Evo i ja sam mama hiperaktivca, zapravo više ADD s impulzivnošću, sjedenje na mjestu nije problem, ali jezik, ruke noge i ostalo brži od pameti.
    Zar ste tako rano dobili dijagnozu?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Mi smo ti puno obilazili doktore zbog motorike pa se to uvijek onako usput u rukavicama spominjalo.Onda smo jedno vrijeme radili s prof.Sekusak ali isto se nista tocno nije imenovalo pa sam ja sad htijela znati gdje smo i kako tako da smo bili kod TS na procjeni i ona je potvrdila.Uglavnom opsirno cu znati kroz par dana kad cemo imati razgovor s njom.
    Da nam pocnem razgovor kopiram ti sa drugog foruma kaj me momentalno muci....nadam se da ce nas se vise javiti jer smjesno je od svih tih razglabanja sve po svuda koliko nas zapravo malo u stvarnosti ima :?

    Evo kopiram

    Sad se momentalno mucim mislju kako cu se postaviti prema tetama u vrticu i obaviti razgovor s njima jer mi je sve to toliko mucno da sam jutros ostavila decke doma od straha od tog razgovora a i zbog toga da se ohladim malo jer mi je juce prva reakacija na tete u vrticu bila enormna ljutnja.Situacija nam je u vrticu otprilike takva da su tete u vrticu upoznate s cijelom pricom,od motorike do slutnje na hiperaktivnost kod koje su zauzele vrlo cvrst stav da nema nikakvog govora o tome i cijelo vrijeme me ove dvije godine uvjeravale maltene da sam luda jer je Dino apsolutno "normalno dijete".Jako puno mi na finjaka prigovaraju i nabijaju epitet "preambiciozne mame" pa su tako prosle godine vrtile ocima kad sam ga dala na sport da ga maltretiram maltene (ne kazu doslovno ali pokazuju ponasanjem) a ove godine kad smo upisali i engleski ne da me nisu podrzale nego imamo tihu misu na spominjanje istog.Dalje smo u sukobu zbog toga sto se s Dinom u vrticu apsolutno nista ne radi i na nista ga ne mogu motivirati i oko toga sam se ja jako puno zalila i skretala paznju a pogotovo s toga sto mi je posebno krivo jer se ja dama toliko mucim i dajem sve svoje vrijeme a ne nailazim ni na malo njihove potpore i pomoci iz vrtica.One jednostavno kazu da on ne zeli raditi nesto kad mu ponude (sto im vjerujem) i da one njega na nista nece tjerati a kada ja na to postavim pitanje da bi ga kao tete barem ponekad trebale uspjeti motivirati one vicu opet "mama polako,cemu toliko forsiranje...."dakle opet epitet preambiciozne mame.
    Znam samo da grupu sigurno necu mjenjati jer Dino tamo ima prijatelje koje voli a kako ce moja saga s tetama zavrsili nemam pojma mada mislim da tu ne mogu napraviti bas neki korak ali radi Dine ne bi ni htjela da budem u jos negativnijem tonu s njima nego sto jesam.Najradije ih ne bi vodila deset dana dok me T ne savjetuje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj Mihaela :) prvotno napisa
    ...nadam se da ce nas se vise javiti jer smjesno je od svih tih razglabanja sve po svuda koliko nas zapravo malo u stvarnosti ima :?
    bas se i ja cudim zasto su svi topici o hiperaktivnosti zamrli?
    moja djevojcica ima 3 god. i 4 mj.
    i mi smo kod TS, sa dvojnom dijagnozom: nadarenosti i adhd.
    vec sam se javila na topic o darovitoj djeci pa ima tamo detaljno.
    pozdrav svima, i nadam se da ce se jos netko javiti da razmjenjujemo iskustva.

  5. #5
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    hehehehe....zamrlo jer smo na forumu - Mame-bebe...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    hehehehe....zamrlo jer smo na forumu - Mame-bebe
    ...

    :? :? :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    hehehehe....zamrlo jer smo na forumu - Mame-bebe...
    super, hvala na informaciji! moze link?

  8. #8
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    dva podforuma koji imaju puno topika o ADHD:

    http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/v...122ae47344705a

    eh, sad vidim da za podforum "skolarci" moras se registrirati na MiB i ulogirat se, nemozes ga citati kao gost

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    puno hvala, malo sam pretrazivala, stvarno ima puno toga...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •