Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 127

Tema: Kada ste osjetile prve simptome?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno Kada ste osjetile prve simptome?

    Prijeteljica, trudnica, mi veli da je dan, dva nakon što je ostala u drugom stanju osjetila lagano grčenje u maternici, kao pred mengu. Meni se to čini prereno, ili griješim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    123

    Početno

    Pa za tako rane znakove baš nisam kompetentna, jer ja nisam ni pomislila da sam u drugom stanju jako dugo. Moje su menstruacije izrazito neredovite od kako sam prije 5 godina prestala piti tablete za kontracepciju, pa me jedan od prvih znakova - izostanak menstruacije - nije uopće upozorio da bih mogla biti u drugom stanju. Ni mučnine me nisu navele na taj zaključak, jer sam bila na 90-dnevnoj dijeti i mislila sam da mi je od toga zlo, pa sam prekinula dijetu. A onda su hormoni pokazali svoje pravo lice: rasplakala sam se zbog sitnice a inače nisam plačljiva, i tek tada sam posumnjala i kupila kućni test.
    Ali moja snaja je jedna od takvih (kao tvoja prijateljica): bila je u drugom stanju 3 puta i svaki puta je odmah nakon začeća rekla da je u drugom stanju, i svaki puta je pogodila spol (ima dva sina, i zadnje je curica). Valjda ima i takvih žena.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    sjećam se da sam u jako ranoj trudnoći, možda tjedan dana od oplodnje imala jaki grč maternice tokom keksa. znam da mi je prva spontana pomisao bila - samo da ne izgubim bebu!
    znam da sam ostala :shock: na tu misao kasnije jer stvarno još nije bilo moguće da uopće imam pojma da sam t...

    ali takav grč nisam imala nikada prije a ni poslije...

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno

    Nije ona odmah znala da je trudna, bilo joj je čudno - pa neće menga valjda toliko uraniti, a ono umjesto da urani, nije ni došla
    Nakon koliko dana se oplođeno jajašce "ugnijezdi" u maternici? Možda to neke cure osjete kao te simptome pred mengu?

  5. #5
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    ula, upravo tako kako si opisala - oplodjenom jajascu treba od 3 do 7 dana da se ugnijezdi. obicno zene to gnijezdjenje osjete kao menstrualnu bol (barem sam ja tako osjetila). moguce je cak i da primjetite nekoliko kapi krvi na gacicama, upravo zbog tog ugnijezdenja.
    meni je ta menstrualna bol bila prvi znak trudnoce.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Nakon dvije sedmice,bol u grudima i nista drugo.Po tome sam posumljala.

  7. #7
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    mene su nakon par dana pocele boliti cice,a nisu me pred mengu bolile pa skoro godinu dana.tako sam shvatila par dana nakon oplodnje..i jos dok je dosla temperatura,sve mi je bilo jasno.(imam neredovit ciklus,a i dosta dug pa nikad ne znam kad mi treba doci menga)

  8. #8
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    meni su isto grudi bile osjetljive, a imala sam i taj osjećaj "kao pred mengu"... nisam onda ni razmišljala o tome, sad sam saznala od vas da je to "vjerojatno bilo "gnijezdenje"...
    kad je menga izostala sam napravila test i bio je poz

    ula znači da nas ima više koje smo to osjetile, pa tako i tvoja frendica...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    ja sam temperaturu dobila 12 dana prije menge.i prišteve po čitavom licu a inače ih baš i nemam, samo kada jedem rajčicu jer mi je toksična.
    malo me je pred megu bolio trbuh ali bez pms-a.
    jedino što me je svašta smetalo.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    ja sam isto skroz na početku osjećala bolove u trbuhu...kasnije se smirilo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    ja sam trudnica nakon stimuliranog IVF
    moj prvi simptom je bio nakon tjedan dana -mokrenje u 4 ujutro što mi nikad do tada nije bilo(mislim nije to bilo ništa puno količinski nego jednostavno sam morala ići)i to se nastavilo od tada svaku sljedeću noć ili jutro.,a onda sam počela primjećivati promjene na grudima (bradavice i grudi su mi se počele povećavati) i jednostavno sam znala
    Već 10 dan sam izvadila betu i bila je 88 :D :D

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam znala tokom sexa da cu zatrudnit, iako je bilo slucajno

    Prvi simptom, po kojem sam bila sigurna, bio je vec u 2. tj. trudnoce, dobila sam uzasnu zelju za salamom. A bila sam vegetarijanka 2 godine. I nije me drzalo za rostilj ili tak nesto fino nego bas za obicnu, najobicniju salamu.
    Onda je krenuo onaj vjecni umor i PMS bolovi...

  13. #13
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno HY!

    Imam nedoumice.... :( Naime imam normalnu mengu, a već dva mjeseca osjećam simptome tudnoće. Moguće? I još nešto...da li je odnos u trudnoći drukčiji (mislim rizčan, bolan...) TX! :?

  14. #14
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja sam prije menge imala bolne grude..to mi je bio najveći simptom..i sex mi je cca 2tj nakon oplodnje bio malo neugodan..

    a btw, dobila sam mengu iako sam bila trudna - doduše trajala je 3dana

  15. #15
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ja sam pretpostavljala da sam T jer su me cicke jaaaako bolile, ko da su se i napuhale, imala sam žućkasti iscjedak konstantno, a stomak me bolio kao da ću svaki tren dobiti M, ali duže pa sam mislila da jesam i test je pokazao + (tj. tri testa) i sad čekam 9.mj. da odem ginek.

  16. #16
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    ula, upravo tako kako si opisala - oplodjenom jajascu treba od 3 do 7 dana da se ugnijezdi. obicno zene to gnijezdjenje osjete kao menstrualnu bol (barem sam ja tako osjetila). moguce je cak i da primjetite nekoliko kapi krvi na gacicama, upravo zbog tog ugnijezdenja.
    meni je ta menstrualna bol bila prvi znak trudnoce.
    Mene od jučer baš tak bolucka..

    I sad ovo pročitam i idu mi suze :shock:

  17. #17
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Kad sam trebala dobiti mengu, svi simptomi su bili tu, ali je izostala! :D TO sam jedino tako osjetila, ali nista vise posebno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vžd
    Postovi
    30

    Početno

    Nakon tjedan dana bolne grudi, kod mene normalan PMS znak, mislila sam menstruacija će kasniti (bila u stresnom periodu), na veće potrebe za hranom nisam ni reagirala! A onda dva tjedna kasnije prva jutarnja mučnina pri ispijanju jutarnje nesice :D odmah sam kupila test i plusić
    Usput, od nes kafe mi se još uvijek povraća

  19. #19
    Xenia23 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    117

    Početno

    ja sam valjda koji dan nakon začeća toliko bila loše, ujutro sam istrčala iz kreveta povraćati...cijeli dan bila u komi, migrene su me mučile danima....

    a ja sam mislila da sam se otrovala hranom...

    onda se koji dan smirilo i onda je počela lavina mučnina koje us trajale do skoro 5 mj trudnoće....

    na grudima sam isto gotovo odmah primjetila promjenu, natečenost, promjena na bradavicama....plave žilice...
    cicke jaaaako bolile, ko da su se i napuhale, imala sam žućkasti iscjedak konstantno, a stomak me bolio kao da ću svaki tren dobiti M,

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Kod prve trudnoce sam znala po tome sto sam do tada uvek nekoliko dana nakon ovulacije (znaci 10-ak dana pred mengu) imala lagane bolove svakog meseca naizmenicno sa leve ili sa desne strane. Tog meseca me nije bolelo nista. A kako mi je ciklus bio savrsen, kad sam shvatila da mi m. kasni 4-5 dana bila sam sva ustreptala i 100% sigurna da je to TO.
    Sa drugom trudnocom, sam jedino posumnjala jer su mi bradavice postale jako osetljive. Ciklus u tom periodu mi je bio totalno nepravilan, (ovulacija se odigrala u danima kada sam trebala dobiti m). Desila mi se i jedna vrtoglavica i slabost, i na kraju sam otisla kod ginekologa i covek mi je rekao da sam trudna vec citavih 8 nedelja

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja sam skuzila da me bole grudi kao pred mengu...ali nisam obracala paznju...Dobila sam temperaturu i upalu grla i zavrsila na antibioticima... al meni nekak cudno da me tak dugo bole...kao i svaki mjesec nakon 30. dana napravim test tek toliko da ne razmisljam o tome...kad ono pozitivno..Ja u 5 tjednu...Javim mami a ona meni...A VIDJELA SAM JA DA SU TI NEKAKO ČVRSTE (dok mi je stavljala obloge) ALI NISAM NISTA HTJELA RECI... ukratko...u 10 tjednu me jos uvijek bole ali drugih simptoma nista...da nisam radila test ne bi ni znala

  22. #22
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    Mene su isto boljele grudi kao inače pred mengu (i tako do 4. mj) ali sam mislila, kad bole - doći će menga. Uglavnom, bila sam sigurna da sam trudna kad mi je menga kasnila 4 dana a meni nikad ne kasni, eventualno je znala doći 2 dana ranije i jednom samo 2 dana kasnije tak da sam u ovom slučaju bila sigurna da sam trudna

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    ja sam 10 dana prije očekivane M znala da sam trudna ( druga trudnoća, u prvoj nisam ni posumljala!)
    jako sam se oprištavila i cice su mi bile užasno osjetljive i nabrekle
    inače pred M nemam nikakvih simptoma, tako da sam odmah bila ziher
    a onda sam, jedva dočekavši, 3 dana prije očekivane M napravila test i pokazao je + vidljiv iz aviona............................................ ....

  24. #24
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    nikakvih simptoma, osim nevjerojatno jak instinktivni predosjećaj da je to to...obuzeo me jedan dan na kavi i nisam ga se mogla otrest...m mi je tada kasnila samo 3 dana, a kako kod mene nikad na vrijeme, to mi nije bio pokazatelj...
    zbrisala sam s te kave drito u dežurnu ljekarnu, bila je nedjelja...vozikala sam se dok nisam našla onu koja radi jer mi je instinkt bivao sve jači...došla doma,napravila test i poplavio u roku odmah...
    tek nakon toga su krenuli simptomi

  25. #25
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno moguca trudnoca nesto izmedu "Ovul boli i PMS boli"

    Bok,
    Pokusavam zatrudniti neko vrijeme. Receno mi je da imam polip koji mozda koci trudnocu.mozda. pokusavam prirodnim metodima i osluskujem sve nove promjene izmedu O i dana kad bi trebala imati M.Inace ciklusi su savrseni.
    Ovog puta osjecam jajnike kao u vrijeme O u vrijeme tjedan do M.
    Ima li nade??
    L,
    Hvala

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    prva jutarnja kava digla mi je želudac
    i odmah sam znala
    oba puta

  27. #27
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Joj ja imam iznimno dobar zeludac)))
    Ali ipak--koliko rano se to tebi desilo?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    hihihi...cijeli GO sam bila neuobicajeno nervozna, pospana, bilo mi je non-stop vruce... a, onda dosla raditi i uhvatio me PMS, ali neuobicajen.. opet pospana i onda viroza: prehlada i tako ja kukala radi prehlade, nisam mogla ni kavu popiti da mi ne bude mucno.. hm.. to me malo zbunilo ali jos nisam nista posumnjala.. prosla viroza, menga kasni, kavu ne mogu jos piti.. onda sam posumnjala ali kako mi inace kasni do 10dana ja to jos nisam shvatila ozbiljnoest.

    Ali crv sumnje je ucinio soje pa sam isla kupiti kucni test i eto to je to veeelikii plusic i odmah sam isla ginicu: 7 tjedana trudna

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    a, prva trudnoca - eeee, to je bilo planirano, tako da sam odmah znala!
    Ali nikakvih simptoma..

  30. #30
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A ja sam otputovala na dugo željeno posl. putovanje u Škotsku, i umjesto da sve upijam, non stop mi se spavalo, i vožnju kroz najljepše dijelove sam prespavala (inače NIKAD ne spavam za vrijeme vožnje). Odmah sam znala. Čim sam se vratila doma napravila test - naravno, pozitivan.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    ja sam ovaj put znala da sam trudna prije bilo kakvih simptoma ( ne pitaj kako inače nisam od onih žena koje znaju da nose sina ili curu i takve stvari), a prvi konkretan simptom mi je bila očajna nadutost, onda su krenuli grčevi-bolovi u maternici, pa bolne cicke.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    25

    Početno

    ovaj mjesec smo intezivno radili na novoj bebici. prije otprilike tjedan dana pocela sam osjecati uzasan umor, kakav sam osjecala samo u prvoj trudnoci i bila sam sigurna da je to to. ali od jucer imam uzasne menstruacijske bolove i jaaaako bolne grudi. menstruacija mi treba doci ovaj tjedan i sve mi se vise cini da ce doci.... a ja bila tako sigurna.... smrc

  33. #33
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    cure, imam pitanjce! zadnja M mi je bila 8.10.,ciklusi uvijek 30 dana! MM i ja radimo već neko vrijeme na bebici. u ovaj pon sam mislila da sam dobila, ali je to bilo blago krvarenje i trajalo je svega tri dana sa laganim grčevima (inače imam jako obilne menstruacije). prvo mi je prošlo kroz glavu implantacijsko krvarenje. pošljem danas muža po test, i kupi mi mini gravidnost i ja ga napravim ujutro i test negativan! da li da se još nadam s obzirom da je dosta rano?
    hvala vam unaprijed svima!(u biti mi samo treba netko da mi kaže da još uvijek nije gotovo za ovaj ciklus)
    od mene

  34. #34
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno Joj mozda je to to!!!

    Drage moje,
    Dansa mi je 3 dc-znaci 1 dan kasni. Danas nemam bas nikakve simptome, do jucer sam imala "donekle" PMS znake. Danas bas nista.Jedva cekam iskoristiti clear blue>
    L,
    Poz

  35. #35
    levinja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    18

    Početno

    nadam se da nisam fulala temu, ali mene zanima kakva vam je bila situacija sa simptomima u drugoj trudnoci.
    jesu bili drukciji? jeste ih prepoznale prije ili kasnije nego u prvoj trudnoci?

    meni su se nakon poroda ciklusi prilicno promjenili, pa ono sto su mi bili simptomi prve trudnoce sad najavljuju m.

  36. #36
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    malo podizem topic,
    kod mene je situacija slijedeca ,dojim(17mj.),M jos nisam dobila nakon poroda,al me vec par dana grci kao da cu dobiti cak me i matrenica malo grcila,jel su to simptomi da ce tetka M doci il da pravim test?u prvoj trudnoci me isto tako grcilo kao pred M i fakat sam mislil da ce doci pa nije,pa me zanima kakvi su kod vas bili simp.pred M?

  37. #37
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    Ja sam skužila po povišenoj temperaturi u vrijeme kad je trebala doći M. Znači u 4. tjednu, (ili 2. od ovulacije). Tako da sam zato i napravila test. A ostali simptomi: osjetljive grudi, lagana nadutost i slabi grčevi u trbuhu. Baš kao običan PMS. I sad kad sam u 6. tjednu ne osjećam ništa posebno. Povremeno čak moram pogledati taj pozitivni test star dva tjedna kako bih uvjerila samu sebe da sam trudna
    Ajde, malo jesam umornija u zadnje vrijeme.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Mislim da sam vrlo rano osjetila prve simptome..
    Naime za vrijeme plodnih dana (ja sam si uzimala od 13-18 dana) smo hopsali svaki drugi dan i onda taman kada nam je trebalo biti zadnje pod obvezno hopsanje ja sam hitno sa mamom otputovala kod bake koja je bila bolesna. Nakon 3 dana sam navecer imala jake bolove dolje (mozda implatacija?) i vec sam u glavi rekla nista od ovog puta. No, vec slijedece jutro su me sve tetke zajedno sa mamom gnjavile da sam sigurno trudna jer da mi se oci sjaje za nevjerovati. Mozda vec dan poslije mi se pojavio tzv. suncani iscjedak i to u velikim kolicinama, a jos dva dana poslije su pocela povracanja u nocnim satima.
    Bilo je smijesno kada sam zvala MM i govorila da jurcam po cijele dane od doktora do apoteka da stalno trcim ali da imam osjecaj da sam trudna. Osjecala sam da mu je sva ta prica glupava jer je jos tada bilo nekih desetak dana do ocekivane M. Kada sam se vratila, pricekala jos nekoliko dana za testiranje, prvi negativan, a slijedeci sjena...MM nije mogao vjerovati kako sam tako rano osjetila...

  39. #39
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    luna, ista stvar i kod mene! menga mi je kasnila,ali nikakvu pažnju nisam tome pridodavala! i sasvim turistički napravila test jer apsolutno nikakvih simptoma nisam imala! kad ono + ko kuća u doslovno 1 sekundi! :D
    od uzbuđenosti nisam MM mogla ni reći što je bilo, jer njemu nisam uopće rekla da planiram praviti test!
    od simptoma, ama baš ništa,malo, ali stvarno malo me bole prsa, i svako malo isto otvaram ladicu i provjeram da li su moji plusići još uvijek tu

  40. #40
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    mi smo odlucili da je vrijeme za drugog klinca i dali se na posao. ja spremna na cca 6mj pokusavanja pa cemo onda vidjet sto ako nam ne uspije (sve u totalno "realnoj" fazi da ne kazem pesimisticnoj)
    i tak, probavali smo tjdan i pol i mm otisao na put i doslo vrijeme za mengu a ja luuuuuuudaaaaa. napuhana, nervozna i ziher da sam trudna. 29 dan ciklusa napravim test i ljutim se sto je negativan, skoro sam plakala. (to sto su mi ciklusi varirali od 29 do 35 dana u zadnjih 9mj nikom nis ) pricekam jos 4 dana a na testu sjena. pitam MMa jesam li to luda ili na testu postoji plusic nakon 3 min...rece postoji... :D
    eee, a onda jos jedan test za svaki slucaj. pozitivan :D hehe
    da nisam bila tako nestrpljiva mozda bi na pregled otisla koji tjedan kasnije pa se ne bi uzrujavala oko hematoma koji je postojao u 5 i 6 tj T, ali sad je sve ok.
    kad me netko pita kad sam znala, ja kazem odmah, ali kako...to ni meni nije jasno

  41. #41
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Ja sam osjećala bolove u trbuhu sličene menstrualnoj boli danima prije no što je menga trebala stići...Nekako sam znala

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    I ja isto sam znala prije nego kaj je trebala doći menstruacija.Bila sam strašno pospana,pikalo me je u trbuhu i imala sam povišenu temperaturu.Najviše sam skužila po tome kaj inaće idem spavati oko 12-01 u noći a tada sam išla spavati već u 20h.

  43. #43
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    nis bum ja kupila test pa bumo vidjeli,i ovak si hocemo jos kikaca tak da bi bilo super da pokaze plusic ,a a ko ne bude drugi put
    kod mene je bilo samo probadanje ko pred M ,s tim da danas nista

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno

    Mene je bolilo kao da cu dobiti. Cak sam i tabletu za bol uzela i kontam evo stize menga... a onda nista. Samo povremeni bolovi. Taj dan mi je kasnilo jedan dan. Ujutro se probudim s mislju da necu ni dobiti i da sam trudna. Ne znam odakle mi to. Jednostavno isto kao da mi je neko rekao. I ja odem i kupim test da dokazem da nisam garant Nakon 3 secunde (ne minute) najjeftiniji test mi pokazao plus. Toliko sam se tresla i drhtala da nisam znala sta da radim. A bilo mi je mnoooogooo drago hvala Bogu :D
    Sada sam 7 tj i imam ponekad malo nekih bolova koji samo prodju i nema ih. Jos da dodam da sam se sutredan prehladila s gripom nakon sto je test bio pozitivan.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj Iman prvotno napisa
    Mene je bolilo kao da cu dobiti. Cak sam i tabletu za bol uzela i kontam evo stize menga... a onda nista. Samo povremeni bolovi. Taj dan mi je kasnilo jedan dan. Ujutro se probudim s mislju da necu ni dobiti i da sam trudna. Ne znam odakle mi to. Jednostavno isto kao da mi je neko rekao. I ja odem i kupim test da dokazem da nisam garant Nakon 3 secunde (ne minute) najjeftiniji test mi pokazao plus. Toliko sam se tresla i drhtala da nisam znala sta da radim. A bilo mi je mnoooogooo drago hvala Bogu :D
    Sada sam 7 tj i imam ponekad malo nekih bolova koji samo prodju i nema ih. Jos da dodam da sam se sutredan prehladila s gripom nakon sto je test bio pozitivan.
    apsolutno isto ovako :?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    84

    Početno

    Meni su jako grudi bolile i svi simptomi isti kao pred mengu, mogu reci malo jaci bolovi i cak sam mislila da sam prehladila mjehur jer sam stalno piskila... Mucnine nisam imala,tek nesto kasnije(11.tj trudnoce). I moram napomenut da me prva tri mjeseca stalno stezalo u donjem djelu trbuha kao da cu dobiti svaki cas mengu (sto je normalno) i da sam imala povisenu temperaturu do 4. mjeseca sto pripisuju stvaranju posteljice!!!

  47. #47
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Koji dan nakon zaceca osjetila sam stezanje u jajnicima i vec sam tad posumnjala, ali prvi pravi znak je bio taj sto me inace pred mengu boli samo desna dojka (valjda imam neku malu cistu koja reagira prije menge), a sad su me boljele obje! Ono, nes' ti simptoma! I sad mi je smijesna ta 'dijagnostika', ali fakat sam nekako znala. E, da, i prsa mi nisu toliko natecena, koliko su nekako tvrdja, ne znam, drugacije je to nego kao kad nateknu zbog pms-a. A i dalje bole poprilicno...
    Na dan kad sam trebala dobiti M, ustala sam se u 5 ujutro (ne znam sto mi bi) i napravila test. Isprva se nista nije pokazalo pa sam ga ostavila u kupaoni i vratila se u krevet, ali sam se opet ustala nakon pola sata, a kad ono - test pun nekakvih crtica (dobro, bile su dvije, ali meni se cinilo k'o da ih je 100) i onda sam u cudu duuuugo zurila u trakicu, k'o da cu ne znam sto vidjeti. Mozda sam mislila da ce se pojaviti tekst: 'Trudna si, tuko, sta gledas toliko!'

  48. #48

    Početno prvi simptomi

    interesuje me da li se kao prvi simptom već nakon dan dva od moguće ovulacije i oplodnje može pojaviti pojačan iscjedak normalne boje??? sad već imam i drugih simptoma li jedino ovaj "nema alternativno" objašnjenje. SVi ostali simptomi mogu se pripisati nekim normalnim situacijama poput nervoze želudca (stres na poslu).

    P.S.

    Pošto ćete sve drage moje reći da kupim testić - 22.02. je 10 dana od moguće oplodnje, testić kupljen i čekam )

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    2

    Početno Molim da mi netko odgovori

    Naime, čitam već neko vrijeme vaše postove i vjerojatno postavljam isto pitanje, ali budući da sam nova u ovim temama, molim za odgovor;
    dragi i ja smo odlučili praviti bebicu, imam redoviti ciklus, a odnose smo imali u plodnim danima-ako je vjerovati kalendaru...
    Uglavnom menstruaciju bih trebala dobiti 15. 04. , međutim, zanima me da li je moguće da osjetim neke simptome i prije onog klasičnog: Kasni mi (što će mi biti najsigurniji znak ,jer mi ama baš nikad nije kasnila), ali nestrpljiva sam.
    Naime, u zadnje vrijeme osjećam konstantnu nadutost, pospanost, a jučer sam imala žgaravicu, međutim nisam znala jesam li gladna ili mi je jednostavno muka...sad ne znam jesu li ti svi simptomi jednostavno sugestivni ili bi ipak mogli značiti nešto...
    Još jedna stvar, prije neki dan mi je dragi rekao da mu se čini da gorim, mada sam se dobro osjećala, nisam mjerila temperaturu, ali čudno sam se osjećala, ali ne i loše. Znam da je prošlo malo dana od mogućeg začeća, možda 2 tjedna...
    Možda je sve ovo ipak velika želja, jer znam da se bebe ne prave baš kad mi to poželimo.

    Hvala unaprijed na odgovorima

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    draga abyss,sve ti je to relativno...netko simptome osjeti prije netko poslije,netko jako,netko uopće..
    ali znam,jer sam i ja isto tako svaki ciklus osluškivala svoje tijelo. ja sam se osjećala kao da ću dobit m,cicke su me bolile,a bol u donjem dijelu trbuha je čak bila jača nego kad sam očekivala mjesečnicu,hvatali su me grčevi.Nekako sam intuitivno osjetila promjenu a da još ništa nije upućivalo na to da neću dobit.POvišena temperatura,to da,i to dosta prije očekivane m,prvi puta sam zapazila oko 22.dana ciklusa.Nakon izostanka od dva dana počela sam više podrigivati i tek onda su krenuli simptomi-umor,glad,sada i lagane mučnine,i ne želim ti davati lažne nade,ali ja također ne mogu odvojiti osjećaj gladi od mučnine lijepi pozdrav i ~~~~~~~ da što prije i ti muku mučiš sa simtomima!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •