Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: kako jesti prepeličja jaja

  1. #1
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno kako jesti prepeličja jaja

    drage moje!

    nabavila ja prepeličja jaja iz Zagorja pa me zanima kako ih pojesti...

    ne zanimaju me na sirovo nego kako se mogu spremiti kuhana ili pečena?

    ja sam mislila napraviti kajganu ali ne znam hoće li biti fina, a žao mi bacit jaja ako neće... pa ako neko ima iskustva u spremanju molim nek se javi...

    hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Ja sam ih sirove pila i nemaju ni okusa ni mirisa pa smatram da kajgana ne može biti loša. Ako ti nije bed popij ih sirove u juiceu jer su jako zdrava.

  3. #3
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ja sam prije imala japanske prepelice i nema toga što od tih jaja nismo radili. Čak i kremšnite ( zamisli si odvajanje žutanjka i bjelanjka). S njima možeš sve što i s običnim kokošjim jajima, s time da ti na jedno kokošje ide 5-6 prepeličjih. Jako zgodno izgledaju pečena na "oko", fina je i kajgana sa dodatcima ili bez njih, razni kolači, frape, mi smo čak radlil i Španjolske Ptičice iliti teleći šnicli, tanko istučeni, pa unutra urolati krišku kiselog krastavca i po jedno kuhano prepeličje jaje ( inaće se stavi 1/4 kokošjeg), šnitica pršuta ili kakve šunke i sira. Sve zarolaš i nabodeš čačkalicom da se ne otvara te pripremaš na saft s rjačicom. Joj sada sam odmah gladna.

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja to ne bih mogla jesti... :?

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Sirova piti? :/ Sad ću ja zabedirati ali, ljeto je... vjerovatno se i od njih može dobiti salmonela :? Možda ih je bolje termički obraditi, koliko god ona bila zdrava sirova...

  6. #6
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    pa ja ih ne bi pila sirova jer ne volim baš... a i čujem da su sirova dobra za debljanje a ima me dosta...

    hvala cure na savjetima i posebno zibba na receptu... mislim da ću probati jer doma imamo i teletine... baš zvuči mljac mljac

    sorciere, a zašto ti ne bi :?

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    osjećala bih se kao da jedem malu slatku ptičicu...

  8. #8
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    pa, iskreno tak su mala jaja da si pilića ne mogu ni zamisliti...

    a inače si vegetarijanka ili te samo muči ovo majušno (pitam iz znatiželje, no hard feelings)???

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam inače svežder ... osim npr. srnica, zekana, ptičica... to ni pod razno ne mogu jesti...

    meso mi je inače svedeno na minimum (što starija - sve ga manje jedem, ali samo zato što mi ne paše), volim povrće, tjesteninu, salate, obožavam juhe... mliječno ne smijem... jaja povremeno, ali samo kokošja. druga jednostavno ne mogu... :?

    zadovoljna?

  10. #10
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa
    pa ja ih ne bi pila sirova jer ne volim baš...
    Obično ljudi pod "pijenje sirovih jaja" poimaju doslovno ispijanje jajeta u onom ljigavom obliku ( sorry for the expression ), a zapravo ga možete lijepo izmiksati s malo vanilin-šećera (možete same napraviti smeđi vanilin-šećer pomoću mahune vanilije, ako ga ne možete kupiti aromatiziranog) i tako dobijete finu pjenu, koja nije ni približno slična izvornom obliku jaja , a pojest ćete je u slast kao desert.

  11. #11
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    sorciere, hvala na pojašnjenju
    ja sam neko vrijeme bila skroz bez mesa (problemi sa želudcem) no sad u trudnoći se nisam htjela ničega "odricati" zbog bebe...
    isto sam svežder a najviše volim krumpir samo meni nije žao ničega kad je fino spremljeno
    dream hvala za savjet

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    i ja sam ih pila sirova ali kao što dream kaže izmiksana i sa šećerom, ko da piješ neku kremu od vanilije. ja i brat smo to pili kao mali za jačanje imuniteta.

  13. #13
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Podizem temu. Naime, zanima me je li ih netko konzumirao zbog zdravstvenih problema (mene osobno zanima zbog jacanja imuniteta u djece) i je li uocio poboljsanje zdravstvenog stanja nakon njihove konzumacije.

  14. #14
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    moji klinci su to pili mali ima bronhitis inace i evo ove zime nista ni jedamput a imali samo neku virozu na pocetku vrticke godine i to je to a prosle su bili bolesni skoro svaki drugi tjedan sad da li su jaja pomogla neznam ali odmoglo nije

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    znači sirovo, to se prije promučka???

  16. #16
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Sirovo... joooooj nikada ne bih mogla... a kad vidim ta prepeličja jaja samo se zapitam koliko bi ih meni trebalo za obrok- ja OBOŽAVAM jaja! Moja je normalna doza 3 normalna, hehehe! No, stalno slušam o njima i nikako da ih kupim, morat ću...

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    mislim da tu nije pitanje kolko si ti u stanju pojesti

  18. #18
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Za zdravlje se uzimaju sirova, u dozi 3-6 jaja dnevno. Ja sam ih popila sirovih valjda tisuće, imaju lagani okus i miris vanilije, dodala bih malo šećera, može i cedevite, promučkala i bez razmišljanja popila. Meni su bila OK, kao mala sam stalno bila bolesna, ja sam ih pila za imunitet.
    Pečena ili kuhana idu omjer 1 kokošje = 5-6 prepeličjih iako po vitaminsko-minrealnoj vrijednosti nije tako, prepeličja su puno kvalitetnija i punija vitamina i minerala. Zgodno je bilo peči ih na oko, tava je bila puna žutih točkica.

  19. #19
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    dobila sam puno prepeličjih jaja da dajem djetetu za imunitet. jel netko zna koliko bi ih djeca dnevno trebala popiti. vidim piše da se uzimaju 3-6 dnevno, jel to doza za odrasle ili za djecu? i ako ima još neko neku varijantu kako podvaliti djetetu sirovo, osim pomiješano sa šećerom ili eventualno u frapeu?

  20. #20
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    ja sam svojima davala 1 - 2 na dan i znala sam ih umjesat sa mljekom samo dobro izmutit probaj

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    1

    Početno Evo

    Citiraj Suzizana prvotno napisa Vidi poruku
    dobila sam puno prepeličjih jaja da dajem djetetu za imunitet. jel netko zna koliko bi ih djeca dnevno trebala popiti. vidim piše da se uzimaju 3-6 dnevno, jel to doza za odrasle ili za djecu? i ako ima još neko neku varijantu kako podvaliti djetetu sirovo, osim pomiješano sa šećerom ili eventualno u frapeu?
    Vrste bolesti:




    Povišeni pritisak - 120 komada jaja
    Čir u stomaku - 120 komada jaja
    Arterioskleroza - 240 komada jaja
    Dijabetes - 240 komada jaja
    Bronhijalna astma - 240 komada jaja
    Tuberkuloza - 240 komada jaja
    Anemija - 240 komada jaja
    Migrena - 240 komada jaja
    Infarkt - 240 komada jaja
    Nervno rastrojstvo - 240 komada jaja
    Višak holesterola - 240 komada jaja
    Neuredna probava - 240 komada jaja
    Prolepšavanje tena - 240 komada jaja
    Regeneracija organizma - 240 komada jaja
    Jačanje memorije - 240 komada jaja
    Gastritis - 240 komada jaja
    Teži oblik astma - 240 komada jaja
    Tumor na mozgu - 1080 komada jaja
    Pojačan fizički napor (sportisti i fizički radnici) - 1080komada jaja




    Terapija jajima prepelica ne zahteva posebne pripreme. Zavisno od vrste bolesti, pacijent mora u određenom vremenskom periodu da popije od 120 do 1080 jaja. U najvećem broju slučajeva terapija traje 49 dana. Odrasli uzimaju po 3 jajeta u prva tri dana, a po 5 do kraja terapije. Deci se, u zavisnosti od uzrasta, daje manji broja jaja:




    • deca do 3 godine – 2 jajeta dnevno
    • deca od 3 do 5 godina – 3 jajeta dnevno
    • deca od 5 do 10 godina – 4 jajeta dnevno
    • deca preko 10 godina primenjuju terapiju propisanu za odrasle

  22. #22
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    hvala dobro je ovo znati za ubuduće

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    a kakvi su rezultati?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    ja sam davala svojoj curi kad je imala 2 god. - 3 mjeseca svako jutro sirova jaja za anemiju, dizanje imuniteta ali nisam bas vidjela neko poboljanje, narucivala sam od nekog covjeka koji mi je dostavu radio doma...djetetu sam mijesala u jogurt, puding i tako bi bez problema pojela

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kakvi su rezultati?
    kao sto sam rekla kod nas nije bilo nikakvog poboljsanja zeljeza, imuniteta...bila je i dalje jako cesto bolesna do 3 god.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Tablice sa količinama jaja koja treba pojesti za određeni zdravstveni problem su besmislene. Prepeličja jaja nisu tablete koje se doziraju već zdrava hrana visoke nutritivne vrijednosti koju možete jesti kao i svaku drugu hranu. Terapiju treba provoditi dok se ne osjeti poboljšanje odnosno do potpunog nestanka određenog problema.
    U mom slučaju do potpunog izlječenja čira na želucu došlo je tek nakon pojedenih 600 jaja. Istina je da se pozitivno djelovanje na opće stanje organizma osjeća već nakon pojedenih 60-tak jaja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •