Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 170

Tema: Kako naučiti dijete da zaspe samo u krevetiću?

  1. #51
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mis-pis prvotno napisa
    Ma nije problem sto nece u svoj krevetic, kod nas je bio slucaj da ni pored nas sa svojom 1,5 godinom nije nijednu noc prespavao bez budjenja. A to da rukice moraju biti oko mog vrata, pa odlutaju ponekad da me i pocupaju, a ja :shock: Evo sad ima 22 mjeseca, poceli smo ga stavljati u njegov krevetic nakon sto zaspi kod nas, nekad se u neka doba probudi pa ga prenesemo sebi, a vec zadnjih par noci nije. Sad samo zove da ga ispiskimo, pa nastavi.
    ja sam spavala u svom krevetiču, a budila sam se do cca 2.g.
    takvo dijete

  2. #52
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    moja je do jedne godine sama zaspivala u svom krevetu. i onda smo MI ucinili tu gresku da ju dovedemo u svoj i da pocnemo s uspavljivanjem. i od tada do dan danas je tako. da mi je to pocesto tlaka - jeste. jer dugo zaspiva, jako se vrti i pravi piruete po krevetu i takodjer zna me grliti po noci i vuci za lancic. sva sam istrzana.

    stoga moj savjet svim mama je: ako vam dijete spava u svom kreveticu, ostavite ga tamo - budite dosljedni koliko god vam bilo tesko. lakse ga je ostaviti, nego kasnije privikavati da se opet vrati. to onda para srce ima vremena za mazenje i ljubljenje, a noc je za spavanje. dijete ce prezivjeti sto spava u svom kreveticu. nece imati nikakve traumcice.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa
    ali koji put navečer kad ne može zaspati pustim ga da se isplače. Moje dijete zna da sam tu za njega i s tim plakanjem ne gubi povjerenje
    Zašto onda plače?Mislim,kad zna da si tu za njega...
    Djetetu mamine ljubavi i blizine nikad dosta.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    A inače se slažem sa MC-moji dečki spavaju u svojim krevetićima no nikada ih nisam puštala da plaču.Da su plakali,bili bi gdje treba-na rukama,uz mene.

  5. #55
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Zašto onda plače?Mislim,kad zna da si tu za njega...
    ne bih baš rekla da djeca plaču samo kad misle da mi nismo tu za njih :/

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Plaču kada su zbog nečega nezadovoljni.
    Ne plaču od sreće i spokoja,to je sigurno.

  7. #57
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    da, a to nezadovoljstvo može jednostavno biti da su umorni i da im se spava, a ipak bi se rado još malo igrali, pa se bore sami sa sobom dok ih ipak san ne pobijedi...

  8. #58
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    đizzz pa ga treba pustiti da u suzama zaspi. ono pa bude već jednom pao na krevet i zaćorio.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ma ive mogle bismo nas dvije do sutra polemizirati o razlozima zašto djeca plaču....ima ih milijun,a to je već OT.
    Ono što sam htjela naglasiti je činjenica da ih ne bi trebalo pustiti da plaču...koji god razlog to bio.

  10. #60
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    U potpunosti se slažem. I kao što sam gore navela, nikad ju nisam pustila da plače i otišla. Htjela sam samo reći da je moje dijete npr. prva tri mjeseca plakalo non-stop, da postoji definitivno milion razloga zašto djeca plaču (i kad su na rukama!) i da ne znači ako je mama živa i zdrava i drži dijete na rukama da dijete neće plakati (ta izjava me malo štrecnula).
    Ja kao beba doslovno nisam tri put plakala, a nisam baš sigurna da sam uvijek bila najzadovoljnija beba na svijetu i da mi nikad baš ništa nije prifalilo. Mislim da puuuno toga ovisi o samom djetetu.

  11. #61
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Nema smisla da više bilo što pišem jer vidim da imamo totalno drugačije stavove.
    ronin ti odgajaj svoje dijete kako želiš , a ja ću svoje kako ja želim.
    Vjerojatno smo i mi plakali,pa smo danas normalni, odrasli ljudi.
    Ali da se tolika pompa stvara... [/b]

  12. #62
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa
    Vjerojatno smo i mi plakali,pa smo danas normalni, odrasli ljudi.
    Misliš?

    Koliko "normalnih, odraslih" ljudi poznaješ, a da nemaju manjak samopouzdanja i/ili samopoštovanja, nekvalitetan odnos s roditeljima, strahove i tjeskobe?
    Uvjerena sam da je veliki dio nas određen načinom na koji smo odgajani, odmalo je bio jedan topic o odgoju, priče nekih cura su me prilično potresle tako da se nebih se složila s tobom, iako je OT morala sam prokomentirati.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa
    Vjerojatno smo i mi plakali,pa smo danas normalni, odrasli ljudi.
    Ovo mi je najjači argument,uvijek ga volim čuti.

    Nitko tebi ne govori kako da odgajaš svoje dijete,govorilo se općenito o plaču prilikom uspavljivanja i odazivanju/neodazivanju majke na njega.

    Niti meni niti tebi nikakva dozvola za odgajanje vlastite djece ne treba,no valjda se nekakav stav može izreći ...a da ne bude ljutnje.

  14. #64
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zabunom odgovor poslan na novi topic. Pretpostavljam da je ovdje trebao biti:

    Citiraj alanovamama prvotno napisa
    Moj malac ima 5 godina i još uvijek se uspavljuje i to mi je vrijeme dragocjeno i želim da što duže potraje. Vjeruj mi cijeni to vrijeme jer će isuviše brzo proći.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Citiraj ive prvotno napisa
    U potpunosti se slažem. I kao što sam gore navela, nikad ju nisam pustila da plače i otišla. Htjela sam samo reći da je moje dijete npr. prva tri mjeseca plakalo non-stop, da postoji definitivno milion razloga zašto djeca plaču (i kad su na rukama!) i da ne znači ako je mama živa i zdrava i drži dijete na rukama da dijete neće plakati (ta izjava me malo štrecnula).
    Ja kao beba doslovno nisam tri put plakala, a nisam baš sigurna da sam uvijek bila najzadovoljnija beba na svijetu i da mi nikad baš ništa nije prifalilo. Mislim da puuuno toga ovisi o samom djetetu.
    Ja moram reči da ipak ne mogu zamisliti dijete kojem baš ništ ne fali, a plače non stop.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    A čemu služi porodiljni dopust? Tomu da dijete zaspi u krevetiču samo pa da se mama može odmoriti, da dijete samo šuti i ne traži da bude non stop na rukama? Da su djeca takva vjerojatno ljudi ne bi izmislili porodiljni....

  17. #67
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja ne plačem kad sam sretna i zadovoljna. Znam da ni moje dijete ne plače kad je sve u redu. On se sam još ne zna boriti s umorom i frustracijom, zato sam ja tu da mu pomognem. Mislim, ako plače negdje sam, znači da tu nešto ne valja. S 3,5 mjeseci uvoditi red? Pa ni ja često ne mogu ići spavati kad mi je "vrijeme", a još da mi netko drugi određuje koje je to vrijeme? Jedino što dijete treba znati je da se noću spava, a danju se možemo igrati i ići van. Ali da ide spavati u 8 navečer, a da mu se ne spava, to ne ide. Tu se možemo samo boriti s njim i opet će ići spavati kad se umori. Jedino si možemo priuštiti suze i plač, a na kraju još teže uspavljivanje.
    Mene nikad nisu uspavljivali plačem, moja mama se grozi kad čuje za to. Uvijek je ponavljala: "Pa to i babe znaju, beba nikad ne plače bez razloga."

  18. #68
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj TeinaMama prvotno napisa
    Citiraj ive prvotno napisa
    U potpunosti se slažem. I kao što sam gore navela, nikad ju nisam pustila da plače i otišla. Htjela sam samo reći da je moje dijete npr. prva tri mjeseca plakalo non-stop, da postoji definitivno milion razloga zašto djeca plaču (i kad su na rukama!) i da ne znači ako je mama živa i zdrava i drži dijete na rukama da dijete neće plakati (ta izjava me malo štrecnula).
    Ja kao beba doslovno nisam tri put plakala, a nisam baš sigurna da sam uvijek bila najzadovoljnija beba na svijetu i da mi nikad baš ništa nije prifalilo. Mislim da puuuno toga ovisi o samom djetetu.
    Ja moram reči da ipak ne mogu zamisliti dijete kojem baš ništ ne fali, a plače non stop.
    I opet krivo. Nisam to htjela reći. Ja znam da sam probala sve što je u mojoj moći i da baš ništa nije pomagalo. Ni danas ne zna zašto je toliko plakala. Mogu samo pretpostavljati. I kako je prije plakala tako sad ne plače uopće. Mi smo i dalje isti. Jednako ju volimo i mazimo, a ona se sad stalno smije. Jest OT, ali da pojasnim.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    [quote]
    svojevremeno sam odlazila u nazorovu, dok sam pripremala jednu malenu za usvojenje. kroz staklo me gledao bebač, negdje između 10 i 12 mjeseci....

    ustao je iz kinderbeta, gledao kako ja držim tu djevojčicu u rukama - a niz lice su mu curile kruuuupne suze.... bez glasa...


    Sorciere, za Boga miloga! Pa to boli!
    Razmišljam kaj da pametnog napišem al me sad ovo tak potreslo da nebudem ništ napisala.

  20. #70
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj happyness prvotno napisa
    svojevremeno sam odlazila u nazorovu, dok sam pripremala jednu malenu za usvojenje. kroz staklo me gledao bebač, negdje između 10 i 12 mjeseci....

    ustao je iz kinderbeta, gledao kako ja držim tu djevojčicu u rukama - a niz lice su mu curile kruuuupne suze.... bez glasa...

    Sorciere, za Boga miloga! Pa to boli!
    Razmišljam kaj da pametnog napišem al me sad ovo tak potreslo da nebudem ništ napisala.
    ni meni nije do pisanja, samo mi se place ...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa
    Svatko ima pravo odgajati dijete kako on hoće. Moja srećica spava u svom krevetiću od prvog dana i mogu vam reći da mu ni malo ljubavi nisam uskratila s time. S njim sam po cijele dane, zabavljamo se, igramo i grlimo i ljubimo, ali koji put navečer kad ne može zaspati pustim ga da se isplače. Moje dijete zna da sam tu za njega i s tim plakanjem ne gubi povjerenje, jer mu sa hrpu drugih stvari pokazujem koliko ga volim.
    Ne vidim razloga da toliko dramite oko toga. I ne možete uspoređivati Nazorovu i usvojivanje s djetetom kojeg se pusti da plače par minuta. :?
    Evo mene živo zanima kak ti provodiš to vrijeme dok ti dijete plače. Ja osobno ne bih bila sposobna ništ raditi. Dal si za to vrijeme nekaj prospremiš, gledaš tv, sjediš u drugoj sobi i slušaš kak plače, kaj?? Ne kužim.... Kaj je tak teško biti kraj djeteta dok ne zaspi??

  22. #72
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Ma nema ljutnje... Ne plače on često, da se razumijemo... Zna se dogoditi da je premoren,pa neće zaspati. Kad više ne pomaže niti nosanje, niti maženje, pustim ga 2-3 min i to je to. Pa s njim sam u sobi za to vrijeme, gdje bi bila???

  23. #73
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa
    Kad više ne pomaže niti nosanje, niti maženje, pustim ga 2-3 min i to je to. Pa s njim sam u sobi za to vrijeme, gdje bi bila???
    e to je druga stvar, ja sam shvatila da ga ostaviš da plače, samog

  24. #74
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    :shock: Ma ne, pa nisam tako bezosjećajna.

  25. #75
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa
    :shock: Ma ne, pa nisam tako bezosjećajna.
    ima ih :/
    a ja te ne znam

  26. #76
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Meni je strašno što sam od više mama čula priču tipa: došli iz rodilišta, beba plače, tata uvjeri mamu da ju ne dižu jer ako ju ne dižu, to je dobro za bebu, a i za njih (plakat će par dana i to je to) i te mame su stvarno uvjerene i dandanas da je njihov muž bio u pravu. Kažu da im je bilo malo teško, ali, sigurne da rade pravu stvar, zatvorile bi vrata od sobice, pojačale tv... Znam mamu kojoj je muž zabranio da bebu diže već u rodilištu, ta beba nije nikada dizana i ta mama je također uvjerena da to tako treba biti. Strašno. A ta beba, danas dečkić je u krevetu od kada se rodio od 20 do 8 sati, mora spavati. Čak su se pohvalili da ga ne dižu ni kada je bolestan

  27. #77
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da je meni MM zabranio da malu dižem isti tren bi iša leći u odvojenu sobu, a sex i ostaloi bi trebao napismeno tražiti s rezerviranjem u rokovniku
    u biti, letili bi koferi kroz prozor skupa s njim

  28. #78
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Ja ne mogu uopće zamisliti da netko (pa ni MM) takvo što zahtjeva od mene, a još manje da pristanem na to :/

  29. #79
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj vitekova mamuška prvotno napisa
    Ja ne mogu uopće zamisliti da netko (pa ni MM) takvo što zahtjeva od mene, a još manje da pristanem na to :/
    također

  30. #80
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Koliko "normalnih, odraslih" ljudi poznaješ, a da nemaju manjak samopouzdanja i/ili samopoštovanja, nekvalitetan odnos s roditeljima, strahove i tjeskobe?
    Uvjerena sam da je veliki dio nas određen načinom na koji smo odgajani, odmalo je bio jedan topic o odgoju, priče nekih cura su me prilično potresle tako da se nebih se složila s tobom, iako je OT morala sam prokomentirati.
    i to se sve svodi i zavisi od toga sto djeca nisu zaspivala sa roditeljima ? a ne od tisucu drugih razloga i kombinacija razloga ? blago se nama, samo da docekamo ovu generaciju AP djece - ima na sve strane da prsti od samopostovanja

    vitekova mama - cemu spominanje ekstrema ? pa valjda ima roditelja koji su na blagi nacin uspjeli naviknuti dijete da spava u vlastitom krevetu. i ja sam jedno vrijeme kad sam je pokusavala odviknuti sjedila pored nje, mazila je po glavici, drzala je za ruku, al je nisam uzimala iz krevetica. ona bi negodovala, pa bi se smirila i zaspala.

  31. #81
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Preporučam "The No Cry Sleep Solution" od Elizabeth Pantley, za one koji još nisu čuli za nju
    Ima tu bezbroj metoda kako staviti dijete u krevetić, naučiti ga da samostalno zaspi, ali na kraju svakog savjeta piše: Ako se dijete rasplače, uzmite ga i uspavajte uobičajenom metodom. Drugi puta pokušajte ponovno.
    Možete pokušati uspavljivanje tako da bebu stavite u krevetić, mazite ju, pjevajte joj, pričajte... Nama je to uspijevalo kad je bebač bio 4-6 mjeseci star. Vrtio se po kindiću, ja sam mu pjevušila, on bi zaspao. Ionako se opet sad nosi navečer Neki puta je dovoljno leći pored njega, nekad je u igri plesanje. I doći će nova beba, i doći će nova faza, i tako opet ispočetka... Sve to ide u roditeljski staž.

  32. #82
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    MC ja nisam govorila samo o spavanju već o (ne)poštivanju/ispunjavanju dječjih potreba općenito.

  33. #83
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    vitekova mama - cemu spominanje ekstrema ? pa valjda ima roditelja koji su na blagi nacin uspjeli naviknuti dijete da spava u vlastitom krevetu. i ja sam jedno vrijeme kad sam je pokusavala odviknuti sjedila pored nje, mazila je po glavici, drzala je za ruku, al je nisam uzimala iz krevetica. ona bi negodovala, pa bi se smirila i zaspala.
    Nisam navela slučajeve koji su ekstremni jer, nažalost, takvih priča sam se naslušala mnogo.
    Ne misim da razlikovanje blagog ili neblagog način puštanja djeteta da plače može "opravdati" puštanje djeteta da plače. Takvo nalaženje "zlatne sredine" je, po mom mišljenju, samo umirivanje savjesti roditelja koji se odlučio na takav način uspavljivanja.

  34. #84
    Nataša T. avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj ive prvotno napisa
    U potpunosti se slažem. I kao što sam gore navela, nikad ju nisam pustila da plače i otišla. Htjela sam samo reći da je moje dijete npr. prva tri mjeseca plakalo non-stop, da postoji definitivno milion razloga zašto djeca plaču (i kad su na rukama!) i da ne znači ako je mama živa i zdrava i drži dijete na rukama da dijete neće plakati (ta izjava me malo štrecnula).
    Ja kao beba doslovno nisam tri put plakala, a nisam baš sigurna da sam uvijek bila najzadovoljnija beba na svijetu i da mi nikad baš ništa nije prifalilo. Mislim da puuuno toga ovisi o samom djetetu.
    Evo, samo da se nadovežem na ivin post - mi nikada nismo puštali da dijete plače i još i danas ga uspavljujem tako da legnem kraj njega, ali istina je da sasvim malu bebu ponekad ne možemo umiriti. Maro je pred spavanje znao biti nemiran i nekako jecati prvih par mjeseci, nije to bio glasan plač. Bit je u tome da smo ga mi cijelo to vrijeme nosili, zapravo više MM nego ja ili ljuljali na lopti (to mu se jako sviđalo) i čvrsto ga držali u naručju. ne znam gdje sam to pročitala - nekad ne možemo spriječiti da beba plače, ali je važno da ne plače SAMA. Kad je dijete zbog nečeg jako uznemireno ne možemo ga uvijek umiriti, ali mu treba pokazati da su mama i tata uvijek tu.

    I sada kad se povrijedi ili zbog nečeg rastuži vidim da mu treba dati prostora da to isplače, nikad mu ne govorim "nije to ništa, nije ti ništa" jer i meni ide na živce kad neko na taj način umanjuje moje osjećaje. Možda nije nešto strašno, ali njemu u tom trenutku je i ja to ne mogu procijeniti. Samo ga jako zagrlim i mazim i kažem mu "proći će, mama ljubi, jel' te jako buba?" (ako se npr. udario).

    A što se tiče dugog nošenja bebe, meni je to bilo jaaaako teško od početka, Maro se rodio sa 4,5 kg i stvarno mi je bio težak. Nisam bila dovoljno pametna da probam s maramom, možda bi bilo lakše. Ali snašla sam se na taj način da ga je malo nosio MM, a ja sam često ležala kraj njega, zapravo on je ležao na meni. Tako mi je često znao zaspati i to mi je bio poseban gušt.

    Sada spavamo zajedno i moram ga obavezno zagrliti. Ako se slučajno okrenem na drugu stranu prije nego što zaspi kaže mi "Mama, čuvaj Mara!"

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa
    Ma nema ljutnje... Ne plače on često, da se razumijemo... Zna se dogoditi da je premoren,pa neće zaspati. Kad više ne pomaže niti nosanje, niti maženje, pustim ga 2-3 min i to je to. Pa s njim sam u sobi za to vrijeme, gdje bi bila???
    Ne bi ja sad htjela pametovati, svatko odgaja svoje dijete na način za koji misli da je najbolji i zato smo tu da izmjenimo ta divna iskustva, al možda je tvoje dijete u tih par minuta plača baš trebalo i tražilo tvoj zagrljaj? A ako si bila s njim u sobi kad je plakalo, sigurno je bio jako zbunjen zašto si tamo a ne uzmeš ga k sebi. A možda je to samo moja pretpostavka....

  36. #86
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Hvala Nataša. Sad je moja misao kompletna.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Fairy prvotno napisa
    Kad više ne pomaže niti nosanje, niti maženje, pustim ga 2-3 min i to je to. Pa s njim sam u sobi za to vrijeme, gdje bi bila???
    e to je druga stvar, ja sam shvatila da ga ostaviš da plače, samog
    A onda oprosti Fairy, i ja sam tak skužila. Ono, beba plače, a ti gledaš tv. Jer ima i takvih.... Sorry, nismo se skužile.

  38. #88
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    A sad, na početku je spavala sa mnom i uvijek bila na meni, onda sam je počela stavljati u krevetić, i zaspala bi bez problema, bez plača, ičeg. Ako se rasplače, normalno da ću do ći do nje i otkloniti problem, ako se radi o podrigu ili nečemu, ako se hoće maziti se mazimo. Nikada nije bilo "treninga".
    Sada je kao "velika" pa pjeva prije svakog spavanja, nije plač jer nema tuge, a kad je frka uđem napola u krevetić, gladim je po glavi, dajem joj pusice i uskoro zaspi.

    Kada zaspi tijekom klope, pustim je da spava na najbližoj odgovarajućoj plohi, ako zaspi ispod BabyGyma, pustim je da spava ispod istog, bez neke filozofije.

    Trenutno pjeva svoju pjesmu, mislim da ćemo uskoro na grupni spavanac.

    I nikada nismo imali predstave prije spavanja, vrisku ili probleme. Srećom.
    Tko god je vidio mišicu, zna da je vrlo sretno i zadovoljno dijete.

  39. #89
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj happyness prvotno napisa
    možda je tvoje dijete u tih par minuta plača baš trebalo i tražilo tvoj zagrljaj?
    Citiraj Fairy prvotno napisa
    Kad više ne pomaže niti nosanje, niti maženje, pustim ga 2-3 min i to je to. Pa s njim sam u sobi za to vrijeme, gdje bi bila???
    Mislim da je dovoljno rečeno. Ja si dopuštam misliti da je Fairy probala sve da bebač ne plače. Možda je maleni bio premoren, možda mu je bilo vruće na rukama, možda je bio prenervozan da se smiri u zagrljaju ili mu je trebalo malo mira da "istrese to iz sebe".
    Meni se desilo par puta da nikako ne mogu umiriti dijete, jednostavno je bio premoren, a ja nisam uspijevala naći nikakav uobičajeni način da ga smirim. Spustila sam ga na krevet, legla pored njega (nije mi dopuštao ni da ga zagrlim), uhvatio mi je kosu, malo njurgao i zaspao. Ne mislim da bi bilo bolje da sam ga nosila okolo dok je plakao.

  40. #90
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    vazno je i ne forsirati nosenje i body kontakt kad djetetu to ne treba - nekad ih prestimuliramo i placu jos vise na nas kontakt (barem je tako znalo nama biti), zamracena soba, ja uz nju (eventualno dodir na ruku) i laganini bi se smirila.
    ne znam zasto se kroz ovaj topik provlaci da rod. nesto krivo radi ako dijete place - postoje djeca koja vrlo lako zaplacu i vrlo se tesko smire, ni uz najbolje ap roditelje ne ide bez placa (sjecam se da je negdje bio topik o ap djeci i placu i cudjenju novih mama kako to da i ap bebe placu) - no to je jedna druga tema.
    ovo je o malom djetetu i ucenju spavanja...

  41. #91
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    flower, kad netko (bilo tko) nešto napiše - a zatim korigira svoj komentar ovisno o mišljenju ostalih - onda ja ipak više vjerujem prvom komentaru... što mogu...

  42. #92
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    imam upalu sinusa, i nisam bas svoja - jel komentar isao mene?

  43. #93
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    kad djetetu to ne treba
    ovo treba citati kao - kad dijete nema potrebu za time, a ne da mu npr. kod uspavljivanja ne treba kontakt...jesam spetljala...idem si po medicinu...

  44. #94
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    ne znam zasto se kroz ovaj topik provlaci da rod. nesto krivo radi ako dijete place - postoje djeca koja vrlo lako zaplacu i vrlo se tesko smire, ni uz najbolje ap roditelje ne ide bez placa
    aleluja!!!!!
    Upravo to i jest razlog zbog kojeg moja cura što je starija sve manje plače. Puno toga je naučila, sve više toga može sama i naučila je da smo mi uvijek tu za nju.

    vazno je i ne forsirati nosenje i body kontakt kad djetetu to ne treba
    puno puta mi se to dogodilo. Na početku sam se osjećala grozno. Imala sam osjećaj kao da me dijete ne voli. Dok nisam shvatila da se radi upravo o tome. Ni ja nisam uvijek raspoložena za zagrljaje. Jednostavno mi treba malo mira ili pak da ispušem sve iz sebe. Bebe takve situacije iskazuju plačem.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj ive prvotno napisa
    ne znam zasto se kroz ovaj topik provlaci da rod. nesto krivo radi ako dijete place - postoje djeca koja vrlo lako zaplacu i vrlo se tesko smire, ni uz najbolje ap roditelje ne ide bez placa
    aleluja!!!!!
    Upravo to i jest razlog zbog kojeg moja cura što je starija sve manje plače. Puno toga je naučila, sve više toga može sama i naučila je da smo mi uvijek tu za nju.

    vazno je i ne forsirati nosenje i body kontakt kad djetetu to ne treba
    puno puta mi se to dogodilo. Na početku sam se osjećala grozno. Imala sam osjećaj kao da me dijete ne voli. Dok nisam shvatila da se radi upravo o tome. Ni ja nisam uvijek raspoložena za zagrljaje. Jednostavno mi treba malo mira ili pak da ispušem sve iz sebe. Bebe takve situacije iskazuju plačem.
    Zanimljiva je činjenica da sam stvarno svašta pročitala o bebama i njihovu "govoru " plačem, al još nisam naišla na informaciju da bebe nekad ne žele majčin zagrljaj. Moram priznati, potpuno mi je to strano i odmah unaprijed želim reći da nisam sad nikog osudila ili napala, samo izrazila svoje čuđenje. Jednostavno mi je nevjerojatno.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ajd sad kad je topic skroz otišao na krivu stranu, da prokomentarišem. Nađa je jedan mali namćor, ako se to može reći za bebu, tj. više puta mi se desilo da je pomazim npr. po rukici a da ona, vrlo svesno pomakne rukicu, ono, u stilu: šta me pipkaš! Do pre jedno mesec dana se uvek noću pribijala uz mene, a sad mi vrlo često okrene leđa, i ako se primaknem uz nju, ona se odmiče. Doduše, kad plače, uvek je na rukama meni ili MM-u, ali to samo zato što mi nikad nije palo na pamet da joj i tada smeta dodir.
    Ali da tako mala beba zna da pokaže da joj nešto smeta (dodir, mislim) ja nisam verovala. E sad ona je nama bukvalno svo vreme na rukama, čak i kad spava preko dana, spava na meni, tako da je stvarno nekad možda overtouched.
    to što se ja nikad nisam dala zagrliti ni poljubiti kao mala, to je druga stvar

  47. #97
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Zanimljiva je činjenica da sam stvarno svašta pročitala o bebama i njihovu "govoru " plačem, al još nisam naišla na informaciju da bebe nekad ne žele majčin zagrljaj.
    i ja sam stvarno svašta pročitala, ali stvarnost vrlo često nije u knjigama.
    Ne brini nisam ovo shvatila kao napad. Jer da jesam razlog bi vjerovatno ležao u činjenici da barem podsvjesno mislim da sam negdje krivo postupala.
    Uostalom meni to uopće nije čudno. MM bi se grlio non-stop, u svakoj prilici i iz svakog razloga. Ja npr. imam potrebu za zagrljajima puuuuno rijeđe. I nije to stvar odgoja. Oduvijek sam takva. Puno toga "odradim" sama. Pa, eto možda je moja cura na mene.
    A btw, kad sam rekla da su se takvi trenuci dešavali nisam mislila pet put dnevno. Mislil sam da se u sedam mjeseci desilo nekoliko puta.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Moj (6mj) se uspavljuje pomoću cice a onda kad zaspi prebacim ga u krevetić.Tako je od početka.

    _________

    D 1998.
    I 2007.

  49. #99
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    imate pravo beba sa 3,5 mjeseci nemože se ako neće sama učiti uspavljivati.
    Nakon što sam je dva dana pokušavala na to učiti dobila sam rezultat da se neće maknuti od mene. A jadno moje malo.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    mi cemo biti jedan ljepi primjer
    Marko ima nesto manje od 5 mjeseci i bez problema sam zaspe u kreveticu, a tako je bilo od samog pocetka. Jedino ako je bas jako umoran ili uznemiren ima malo problema, ali to rijesimo da ga nesto dulje nosimo prije spavanja, mazimo se i eventualno ga ceskam po glavici neko vrijeme dok je u krevetu ( ovo smo napravili jednom od kako se rodio i to jucer ). Od pocetka sam se trudila da mu olaksam zaspivanje i da sto ranije naucim da se sam uspava, i to na nacin da uvijek spava na platnenoj peleni koju sam ja imala oko vrata neko vrijeme ( da mu mirise na mamu ) i nikada, bas nikada nisam napravila da zaspe na meni pa ga onda tiho prebacila u krevet. Kazu da se bebe onda prestrase kada se probude i neznaju gdje su ( odnosno nisu vise tamo gdje su zaspale). Tako da kada bi i zaspao na meni, kod stavljanja u krevet bi ga malo jace podragala, cisto da otvori okice na sekundu i vidi da sam ga stavila u krevet nakon cega bi mirno zaspao dalje. Mislim da je bebama lakse kada nauce same se uspavati ( ovdje ne mislim na primjenu sile i zaspivanje od placa, dapace, strasno sam protiv takve tehnike! ) jer se i one kao i mi bude vise puta po noci i ako nisu naucile sama se uspavati to im postaje traumaticno.
    I ne razumijem bas komentare; a zasto bi beba morala nuciti sama zaspati ?! A valjda zato da njoj bude lakse, a ne da joj svaki odlazak na spavanje bude mucenje. Pa najlakse je dijete nositi cijeli dan i uspavljivati ga na rukama, ali mislim da to uopce nije rjesenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •