Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 170 od 170

Tema: Kako naučiti dijete da zaspe samo u krevetiću?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Leonessa

  2. #152
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Mi se trudimo raditi po "no cry sleep solution" i zbilja je tesko dobiti bebu koja ne zna sama zaspati da to uspije.
    Malci sad imaju 4 mjeseca i napredak je velik, ali jos uvijek treba puno raditi na tome.
    I moze nekome biti nejasna zelja mama da se bebe nauce zaspati same i super zvuci da to beba ne bi ni trebala, ali na zalost (vec je netko rekao) s blizancima covjek ne moze pruziti isto sto moze jednoj bebei i to je tuzna cinjenica.

    Meni je jedan od najstrasnijih trenutaka bio kad sam bila sama, oboje su naravno bili umorni u isto vrijeme, oboje naravno ne znaju sami zaspati i oboje su naravno vristali. Uspavljivala sam jednog gledala drugog koji je plakao i samo ponavljla "Molim te, nemoj zaspati sam u suzama, molim te nemoj zaspati ovako sam."
    Uzas...

  3. #153

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    9

    Početno

    pozdrav svim, i velikima i malima

    mojoj maloj bebi ce uskoro prva godina, ja ju jos uvijek uspavljujem na siki i to mi uopce ne predstavlja problem; vecera, kupanje(zadnje vrijeme tusiranje), odlazak u spavaonicu, malo mazenja, nakon toga dobije siku i dok mama izmoli "Gospinu krunicu" moj andjeo vec cvrsto spava. Nocu se budi, dva puta, doji po nekih pet minuta i tad je vracam u krevetic gdje nastavlja spavati, tako je od prvog dana.
    Dnevno spavanje; prvo u 11:00, prije dobije obrok ali svejedno zeli dojiti i u roku 10-ak minuta zaspi (2 sata) sama u kreveticu, drugi put oko 16:00 i tada ne trazi samo siku, nego i mama mora biti s njom u velikom krevetu
    Mislim da je sve stvar navike, ja sam te rituale pocela uvoditi skoro odmah u trecem mjesecu, bez ikakvog forsiranja, kad joj se ne spava ja je ne ostavljm u krevetu nego je malo nosam i pricam i kad pocne trljati oke tad je nosim natrag u krevet.
    Moj problem je u tome sto se uskoro vracam na posao i hvata me jeza od toga tko ce je uspavati kada ja ne budem tu? Kako ce moje milo uopce zaspati? Kako cu je i dalje dojiti, ne zelim prestati sve dok ona ne bude htjela prestati, da li ce dojenju biti kraj?
    Najradije se uopce ne bih ni vratila na posao! Da li je to rjesenje?

  4. #154
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Pa imaš pravo koristiti neplaćeni dopust do djetetove 3. godine. Ide ti staž, posao te čeka (tako bi trebalo biti). Ne znam jedino možeš li si to financijski priuštiti.

    2. mogućnost: povratak na posao i dojenje popodne, navečer i noću.


  5. #155
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja kćer ima 13 mj. i prošli tjedan sam se vratila na posao. Dojim i dalje, tako sam i prvu kćer nastavila dojiti i nakon povratk na posao. Nije ti to problem, samo treba neko vrijeme da se produkcija mlijeka prilagodi novom rasporedu podoja. Ja npr. sad dojim u 17 h pa uspavljivanje na prsima oko 20, noću par puta i ujutro oko pola 7 jer nas čuje kad se spremamo na posao, vrtić pa se probudi.

    Čuva je teta čuvalica i bez problema joj zaspi, a vikendom kad je ja stavljam sspavati- obavezno mora sisati. Drukčija je kad je uz mene i kad je s nekim drugim, to je normalno!

    Želim vam puno sreće, javi kak je prošlo!

  6. #156
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Mislim da staž ne ide kad ti radni odnos miruje

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Mi smo imali nekoliko faza uspavljivanja i promene u ritmu spavanja..Kao bebu,do nekih tri meseca,uspavljivala sam ga na rukama..to je bilo jednostavno-pio je moje izdojeno mleko na bocicu(poceli smo dojiti sa puna 3 meseca :D ),onda bih ga podigla da podrigne i nekon toga je zaspao..uvek lagano i bez problema..Spavao je po celu noc u svom kindacu,budio se jednom,nekad dvaput da jede i opet zaspao..
    Kad smo(konacno )uspostavili ritam dojenja i zamenili bocicu sikom :D -ritam spavanja i nacin uspavljivanja se promenio,naravno..Zaspi dok doji i tada ga stavim u kindac..Prvi deo veceri,dok mi ne legnemo spava sam..Cim oseti da smo mi legli-budi se,opet siki i naravno,spava sa nama..Ova druga etapa mi je puno lepsha i draza..tako i treba da bude..

  8. #158
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Zaspi dok doji i tada ga stavim u kindac..Prvi deo veceri,dok mi ne legnemo spava sam..Cim oseti da smo mi legli-budi se,opet siki i naravno,spava sa nama..Ova druga etapa mi je puno lepsha i draza..tako i treba da bude..

    Ovako je i kod nas

  9. #159
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Zaspi dok doji i tada ga stavim u kindac..Prvi deo veceri,dok mi ne legnemo spava sam..Cim oseti da smo mi legli-budi se,opet siki i naravno,spava sa nama..Ova druga etapa mi je puno lepsha i draza..tako i treba da bude..
    Ovako je kod nas

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    a zašto bi tako mala beba trebala sama zaspati u svom krevetiću???????? :? zato da tebi bude lakše?

    kikica je spavala gdje je htjela, kad je htjela (dok nije uspostavila ritam spavanja), nosala sam ju koliko god je bilo potrebno, i javljala se na svaki kme...

    i ne, nisam stizala ništa napraviti. čak ni jesti. bila sam kronično neispavana. ali sam imala zdravu, veselu i naprednu bebu.
    Debeli potpis.
    Do sad me tako istrenirao da me ništa ne boli i nije mi teško nosati 9kg koliko god treba.
    U stanu je krš, jedemo njegove ostatke (jer njemu kuham, a nas tko šiša) i svi smo sretni.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    Moja prva beba (sada dvoipogodišnji dječak) nikad nije mogao sam zaspati, dudu nije htio, uspavljivala sam ga na rukama dosta dugo. Nema šanse da bi taj sam zaspao u krevetiću, a nije da mu nisam dala priliku- znala sam po 1h kraj njega ležati i pjevati mu, nema šanse, samo bi postajao nervozniji.

    Drugo moje dijete- sušta suprotnost. Taj zaspi sam bez velike frke, samo ga treba malo poljuljati (ako je u autosjedalici) ili pomaziti po glavici ako je u svom krevetiću- po noći kad cica, znam zaspati pa ostane kraj mene, a u drugoj turi ga vratim u njegov krevetić, koji je pod mojim nogama.

    Moj tretman prema obojici je bio isti, ali oni zato nisu isti i tu je poanta.

  12. #162
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moj tretman prema obojici je bio isti, ali oni zato nisu isti i tu je poanta
    I kod mene, samo u mom slučaju umjesto "obojici" stoji- "obje"!

  13. #163

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    Moja princeza je bez problema mogla zaspati sama i u svom krevetiću do perioda od 4,5 mjeseca i čak se nije ni budila do 6h ujutro, a onda se to bukvalno preko noći promijenilo i od tada mama mora leći kraj nje da bi zaspala (ukoliko već nije zaspala dojeći). Budi se otprilike 2x noću, nekad da papa, a nekad samo traži dudu ili mamu. Uspavljivanje nam ne ide teško jer ja i ne forsiram spavanje ako joj se ne spava. Kad je zaista pospana zaspi bez problema.

  14. #164
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moj bebolino ima malo vise od 2 mjeseca i spava sam. Kako? Prvo je razlog taj sto malo spava preko dana. Ja ga ne forsiram, spava ako hoce.
    Do prije 2 tjedna nosali smo ga satima. I do ponoci. I to je bilo iznimno frustrirajuce jer je u tom periodu 10 puta zaspao i opet se budio.Sad je kupanje u 8, papanje i u krevetic. Ukljucim mu one igracke koje sviraju i vrte se iznad bebine glave. On si to malo gleda i prica s tim. Kad mu dosadi pocne malo kmecat ali ga ja mazim i pricam mu i pjevam i on zaspi. Najkasnije do pola 10 on je u zemlji snova i do 6 ujutro se ne budi.
    Dok je muz bio doma svaku vecer nije mi bio problem nosat ga, malo ja, malo on, ali kad je otisao na teren nije mi bilo lako nosit bebu od 6 kg satima. Pa sam odlucila naucit ga na ovakav nacin. I svi sretni i zadovoljni.

  15. #165
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    sada ima osam mjeseci. Negdje do 2 mj bi redovno zaspala tijekom dojenja. Do 5 mjeseci bi otpjevala svoje i utonula u san. A sada... trudila sam se "naučiti je" da se sama uspava, plače ona plačem ja... i shvatila da nema smisla nadmudrivat se s njom, ona je ma, ne shvaća ništa osim da je odbijam. Igramo se, mazimo se, okupam je, još se pomazimo, dam joj da sisa, i ako zaspi dojeći ok, ako ne zaspi je češkam po glavi ili ljuljam i zaspi. I nije kraj svijeta. Kratko traje to, bez obzira što se čini beskrajno.
    Moram učiti za ispite i iimam hrpu posla, no radi toga moje dijete sigurno neće patiti. Čak, ako je mama čuva, uopće ne pokazuje znakove da joj se spava dok ne dođem, ili samo"padne" u san od umora. Bez plača.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    maksimir
    Postovi
    62

    Početno t

    mislim da je sve stvar od djeteta do djeteta..sa prvim sam imala problema sa uspavljivanjima na rukama u kolicima i sl...a sa malim sada ima 1,5 nikad problema..stavim ga u kinderbet..dobije boćicu mlijeka i zaspe..

  17. #167
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mi imamo 26 mj i još uvijek ne zaspemo sami. neko legna na krevet do njega i onda zaspi bez problema.
    Do 6mj. ljuljanj, nakon toga ova druga taktika.
    Mislim da u tome treba biti uporan i ne odustajati od svojih principa, ali naravno ne pustiti djete da se dere iz petnih žila. Nego pomalo nekima treba dva dana nekima tjedan, nekima mjesesec ali mislim da se sva djea mogu naučiti sama zaspati samo trba strpljenja i živaca.

  18. #168
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    moja ima preko dvije godine a JOŠ uvijek se uspavljuje noseći ili da leži kraj mene u krevetu kako kada.potom je prebacimo u kinderbet ali ubrzo po noći evo nje hopa k nama!! neznam dokle tako..ima i noći rijetkih da je cijelu noć u krevetiću ali čim nešto sanja ili je žedna pa se probudi traži kod nas...a sve je tjesnije i tjesnije

  19. #169

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno

    e pa drage mame, nakon citanja poruka na ovu temu i na ovom forumu mogu samo reci da mi je zao da mnoge od vas imaju potrebu za moraliziranjem, a da ne velim i kics prenemaganjem bas kao da se natjecete koja je bolja i pozrtvovnija mama...

    voljeti svoje dijete ne znaci zatrti sebe, dobra majka voli i sebe,a svi znamo koliko je zahtijevno odgajanje malih nam i dragih bica pa mi nije jasno,a i opcenito mi nije jasno, zasto su zene tako stroge prema zenama, od kud ta potreba?

  20. #170
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se već priča o spavanju-eto i naše priče koja uključuje jedan veeeeliki bračni krevet i malo korišten kinderbet .

    M. je bila dijete koje je prvih 8 mjeseci dojila svaka dva sata-noću i danju i spavala s nama u krevetu. Naravno da mi je bilo lakše podojiti je na zahtjev svaki puta pa i uspavati na cici nego razmišljati zašto je to tako i što da radim da se to promijeni. Je li se ona budila zbog mene ili je bila zaista gladna....nisam se pitala. Nakon 8. mj. uvela je malo reda u te podoje (namjerno kažem da je ona uvela!), ali je zajedničko spavanje ostala praksa sve do njenog 4. rođendana.

    Onda je jednom došla iz posjeta naših rođaka i rekla kako želi svoj krevet (vidjela je u toj obitelji kako djeca imaju tako nešto ). Naravno da je krevet kupljen uz puno biranja i pompe već u idućih nekoliko dana, izabrana posteljina i noćna lampica, ali je krevet ostao u našoj sobi, a M. u njega uskočila sama i guštala svoj kutak, ali i mogućnost da iz njega preseli k nama kad poželi.

    Za 6. rođendan je rekla kako je velika i kako želi preseliti svoj krevet u svoju sobu koja joj je do tad služila za igranje. Mama se primila posla, cijelu sobu preuredila, obojala, pribila na zidove sve što se pribiti moglo, postavila milion sitnica...Krevet je preseljen i M. je zatvorila vrata svoje sobe iznutra uz "Laku noć". I u tom trenutku shvatila sam da je gotovo, da je narasla i da me više ne treba onoliko kao prije. I bila sam tužna.

    Danas kad je velika ponekad prespavamo zajedno kad je MM na putu ili se jednostavno zaželimo jedna druge, ali to više nije uspavljivanje bebe nego ženski razgovori u mraku, smijemo se ponekad kao dvije curice na izletu, pokrijemo se po zimi poplunom i pričamo....

    Vama koji imate malu djecu ili bebe hoću samo reći jedno: prebrzo prođe taj period. Iskoristite ga dok možete jer miris bebe, malo toplo tijelo kraj vas i bebina spoznaja da će mamino lice biti tu kad god otvori oči.... Prevrijedno je da se beba stavi u kinderbet zato da nauči sama spavati. Eto, M. je to naučila kad je bila spremna i zaželjela biti sama, a meni je i to bilo prerano.

    I, da, ima nešto u tom povjerenju. Čitam neke pjesmice koje je pisala u vrtiću. U jednoj piše:
    " Ja volim svoju mamu jer me nikad ne ostavlja samu"
    Kad me uhvati kriza zbog uspavljivanja i ne spavanja,procitam ovaj post!!

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •