Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Čišćenje vunenog tepiha?

  1. #1
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno Čišćenje vunenog tepiha?

    U dnevnom boravku imamo mali vuneni tepih. Gotovo da je jednobojan- žućkastokrem, ima samo diskretnu borduru.
    Ima nekoliko flekica, ne znam od čega su.
    Kako ga očistiti? Smijem li ga oprati vodom ili bi ga to uništilo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    moja mama je vuneni tepih prala vodom i deterdzentom na terasi,pa dobro isprala... pri isporanju utrljala i omeksivaca...
    meni je super izgledao ali ne bas kao novi...

    ima nekih firmi koje profesionalno peru tepihe i imaju posebne masine za to... dodju ti doma, koliko mi je poznato jer mi je frend to radio tijekom studija... nazalost,ne znam niti jednu da ti preporucim...

    a mozda ti ima neko od rodbine ili prijatelja jedan od onih usisavaca koji imaju i program za pranje tepiha... pa ti posude da operes?

  3. #3
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Isti problem, imam vuneni boja bijele kave, perem ga često s pjenom, bude dobar 2 dana a onda nekako promjeni boju pa se spremam zvati onaj servis da mi dođu doma, mislim da će to pomoći

  4. #4
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Fora je što živim u malom gradu i mislim da nema takvog servisa, tj. onaj za koji sam znala više ne postoji. Morat ću se raspitati postoji li neki drugi.
    Bilo bi mi žao da ga uništim. Osim što ga volim i lijep mi je, bio je i prilično skup.
    Mislila sam ako netko zna neka sredstva i načine kako ga očistiti bez vode.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Hop hop
    Pranje vunenih tepiha u zg,
    ima li tko novija iskustva i preporuke nekog servisa?
    Čula sam za one na Ferenščici, ali oni ne dolaze po tepih što mi je problem...

  6. #6
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Clean express- al ga treba odnijet

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Hop hop
    Pranje vunenih tepiha u zg,
    ima li tko novija iskustva i preporuke nekog servisa?
    Čula sam za one na Ferenščici, ali oni ne dolaze po tepih što mi je problem...
    Mi koristimo Taski s Ferenčice i odlični su. Nije nam bio problem nositi tepihe jer nisu veliki.

    Svekrva je u N. Zagrebu i ima baš veliki vuneni tepih. Od susjeda iz njezine zgrade dobili smo preporuku za ove http://www.praonica.eu/site/index.html ali nismo još tražili ponudu, pa ne znam iz prve ruke, tako da je ovo samo informacija, a ne i preporuka. To ću možda kasnije, kad/ako ih angažiramo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •