Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 164

Tema: dulux boje za zidove

  1. #101
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    super! ako ti zatreba pomoćnik (za hodanje po kućama), javi

  2. #102
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    svašta ste dosad napisali pa nisam sigurna jesam li dobro skužila. Jesu li sve dulux boje perive ili ne? :?

  3. #103
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja sam konačno završila malanje svog stana.
    Kuhinja mi je ostala bijela jer je prekrivaju kuhinjski elementi i ne vidi se puno zida, a kako je spojena s dnevnim boravkom nisam htjela miksati boje.
    Dnevni boravak ima tri boje: limeta zelena i boja pustinjskog pijeska (bež). Cijevi od klime morali smo pokriti knaufom i ti dijelovi su maslinasto zeleni.
    Hodnik mi je oranž, Matildina soba je pink roza i trava zelena, a spavaća soba je lila (svijetlo ljubičasta).

  4. #104
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Suzdražavam se, ali ne mogu... Apri, savjet molim
    Dnevni boravak okrenut na jugozapad - puno, i previše svjetla. Jedino što u njemu ne može mijenjati boju su ormari: kombinacija crnog i trešnjinog drveta. Može savjet za boju zidova, kauča, zavjesa.

  5. #105
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    Sviđaju mi se kombinacije dnevni boravak i roza-zelena sobica..

  6. #106
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    Tj. hoću reći - mislim da to zgodno izgleda kod tebe Matilda. Onak kad si zamislim...

  7. #107
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Kad stignem, stavim slike.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    i mi smo sad sređivali i prepituravali stan i uzeli smo dulux boje i stvarno super izgledaju, i provjereno je periva jer mi se malo kave "omaklo" po zidu drugi dan , dnevni i kuhinja su nam žuti, u kuhinju smo ubacili crvene elemente s crnim a u dnevni crni namještaj sa mat srebrenim a soba je agava zelena, bijeli krevet, i bijeli ormar s narančastim dijelovima. kad smo ja i MD imali tu viziju svi su bili :shock: :shock: al mi smo nepokolebljivi i super je tako ispalo. samo me sad muči ovako okvirno ima li ko koju ideju za žaluzine? koje boje bi ih vi stavile? boje zidova ili??

  9. #109
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Odlučili smo pokrečiti, odnosno pofarbati dječju sobu u 3 boje.
    Da li kod miješanja Dulux boja (u Bauhausu ili kod Bačelića) treba kupiti bijelu boju i dati je nijansirati (kao napr. u Kemoboji)? Ako kupim stoga napr. 10 litara bijele boje, mogu li mi tamo izmiješati tu količinu u raznim posudicama u te tri boje? Ili je bolje kupiti njihove gotove boje; je li to onda pakiranje od 0.75 litara?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    evo mene na odabiru boja za dječju sobu
    soba je pravokutnog oblika 6x3 (za moj dosadašnji život jako velika ), na južnoj kraćoj strani su prozor vrata, na suprotnoj kraćoj strani su ulazna vrata i pored njih će ići nešto tipa ugradbenog ormara

    e sad ja bi iskombinirala tri boje, kad se uđe desni duži zid u neku ciklama rozu, lijevi duži zid u žutu, a taj nasuprotni kraći južni u zelenu, ovaj ulazni kraći prekriće skroz ormar
    kaj mislite jel idu te tri boje u tom rasporedu 8) ? naravno muče me i koje nijanse odabrati :?
    plafon je bijeli (i on je već pofarban), a ima i poprečne malo izbočene metalne grede, njih sam mislila isto u neku bijelu, ali mrvicu različitu od plafona, tako da možda malo dobijem dubinu, tu me malo muči koju dulux bijelu uzeti za metal, a da mi ne požuti :?

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako vam se čini samo jedan zid pofarbati u neku boju a ostalo bijelo?

    Pofarbala bih jedan specifični zid u hodniku (na njemu je vješalica) i jedan u kuhinji. Uzela bih neku toplu žutu boju (ili zelenu) gledala sam na dulux straincama baš su dobre.

    Inače sam htjela staviti tapetu ali mi se sad ne da tražiti.

  12. #112
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Dulux znanci, možete li mi pomoći? Izbrala sam boju za jedan zid sobe, ostali zidovi ostaju bijeli, namještaj je bijeli, ravnih linija, na zidu kojeg farbam imam crno bijele fotografije u bijelim okvirima.
    Izabrala sam boju Violet Surprise 3 http://www.dulux.co.uk/servlet/Colou...let_surprise_3

    Spremam se u Bauhaus po boju, a kad sam prije razgledala vijdela sam da oni imaju ton karte s brojevima, a ne nazivima boja. I strah me je hoću li tamo izabrati pravu boju?
    Zna li netko koja je to boja po broju? Ima li negdje na internetu ton karta s brojevima a ne s nazivima boja?

  13. #113
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Mi smo kupovali u Bauhausu, Dulux boju, i informirani su skroz o njoj, bez obzira što imate; šifru ili ime boje, on preko kompa dobije sve izračunato u stilu... stavi u mašinu boju tu i tu, pa onda mašina sve sama ispromješa u pravom omjeru.

  14. #114
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    hvala djenka, bila sam u bauhausu, kupila boju prema nazivu.
    sutra farbam - sama. već me je strah...

  15. #115
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    evo ja gotova, ispalo je super. ako nekog zanima, to izgleda ovako: before&after

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ludnica ti je boja

  17. #117
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Roza, jesi bojala i bračni krevet?

    Boja je skroz nježna, lijepa je. Ali ja bih onda i neku nježnu boje posteljinu, da dojam bude savršen. I dječji krevet bih isto u bijelo.

    Slike na zidu se super uklapaju. OT, predobre su fotke!

  18. #118
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Drago mi jej da vam se sviđa!
    Da, i bračni krevet je prefarban. A posteljina je stara, planiram kupiti novu, potpuno drugačijeg stila. Nešto jednobojno, vjerojatno prljavo bijelo. Kao npr. one divne posteljine iz La Redoutea.
    Nadam se da će moj Tarzan uskoro dječji krevetić zamijeniti s pravim krevetom (čitaj: spremam se na uređenje njegove sobe), tako da krevetić za sada neću dirati.

  19. #119
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Imaš lijepe posteljine u emmezeti(mercatoneu). Ja bi baš stavila neku tamniju, možda smeđu, da malo "digne", da nije sve preblijedo. Ali ništa kričavo. I onda pobacala neke manje jastuke, možda s nekim stiliziranim cvijećem, ako voliš romantičniji stil.

  20. #120
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Roza možeš mi molim te reći sa čim si farbala krevet u bijelo?

  21. #121
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    krevet je bio prefarban bezbojnim lakom na nitro bazi. prvo je trebalo lagano pošmirglati taj lak (ne skroz do drveta, već tek toliko da postane lagano hrapavo). na to je stavljena bijela sjajna boja na bazi vode (bauhaus, oko 54 kn). vanjski dijelovi kreveta su prefarbani 3 puta..

  22. #122
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Matilda, jako me zanima ta tvoja zelena i bež pa pliz stavi slike.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Evo da se i ja pohvalim s najnovijim Dulux uratkom http://public.fotki.com/mamanatali/flexa/pic2.html. (Dulux rum karamel 4)
    Iako za manje para može se dobiti jednako kvalitetna boja. Mislim na Swing color. U hodniku smo rabili bijelu, ali u dnevnom boravku imamo već 2 godine zelenu Swing color i sasvm je OK.

  24. #124
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo stavili lemon chiffon 5 - malčice mi je bljedunjava, zapravo sam htjela neku jaču boju ali se nisam odvažila na to.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Ne znam zašto mi link ne pokazuje sliku :? Dakle, odete lijevo na My albums, pa na zadnji album.

  26. #126
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Ne radi tako link, barem meni, ti si logirana pod svojim imenom pa tebi hoće otvoriti album.

    Možda da odeš na tu sliku-album koju nam hoćeš pokazati i onda taj link copy-paste u post.

  27. #127
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Evo ispravnog linka.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Hvala MamaRibice.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    lipa ti je boja

    a cviće su ti neke naljepnice ili je i to farbano?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Naljepnice su nalijepljene na bijeli zid, prefarbane, pa odlijepljene.

  31. #131
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Ovo je naša simbioza Dulux boja i naljepnica kupljenih za siću u Emmezeti.

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Planiram ovih dana okreciti djeciju sobicu sa Dulux bojom. Ovdje kod nas u BiH ima samo u Obiju i to gotove nijanse i perive su.
    Vec ranije sam kupila kantu Jupolove lateks perive boje kojom namjetravam kreciti kuhinju ali mi je jedna prijateljica rekla da su sve te lateks jako stetne i da ja (jer sam trudna 6. mjesec) i moj malac (skoro 2 godine) ne bi trebali ni slucajno boraviti u kuci za vrijeme krecenja kao i naredna 24 sata.
    Mene je uhvatila frka...jaaaako mi se kreci a nemam bas mogucnost da odem s malim negdje na dan- dva i da ostavim MM-a da sve sam odradi...a opet ne bih se bas ni izlagala ako je bas tako stetno...
    Vidim da ste se bas ispisale o ovim bojama ali nigdje ne nadjoh ni rijeci o ovome sto mene zanima pa MOLIM da mi neko odgovori...
    Zaboravih napisati da na kutiji boje nista o ovome ne pise...

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Niko...? :?

  34. #134
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    amrinoo MM je zabunom kupio Dulux perive boje i nakon malanja smo se uselili u stan drugi dan. Niti je bilo kakvgo mirisa niti išta.

  35. #135
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    I mene zanima kada se moze boraviti i spavati u prostorijama nakon krecenja.
    I jos jedno pitanje - meni je u glavi da se ne kreci zimi/po hladnom vremenu. Ima li to uopce veze il ne?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    pročitala sve, ali opet nisam skužila da li su sve Dulux perive (ili bar donekle perive) i da li je prednost u odnosu na JUB npr. tošto je manje treba za istu površinu i izbor ili još što?
    (naš pitur nam nudi JUB,. zašto?)

  37. #137
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Koju boju odbrati za hodnik? Nema prozora, svjetlost dolazi kroz vrata ostalih prostorija.
    Mislila sam uzeti neku žutu? Bitno mi je da malo posvijetli prostoriju.

  38. #138
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    mislim da bi bilo dobro ići na neke pastelne, čisto da imaju nijansicu, ali da su svijetle. žuta dobro zvuči.
    moja mama je godinama imala svijetlu breskva boju. nije mi baš omiljena, ali je ok izgledalo.
    ako vam treba više svjetla, možda možete ubaciti negdje ogledalo koje bi reflektiralo svjetlost iz postojećih izvora, a i vizualno bi povećalo prostor.

  39. #139
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Mi već godinama bojimo hodnik u svijetlo zeleno (sva vrata su bijela, kao i ugradbeni ormar duž hodnika pa to lijepo izgleda). Svaki put smišljam koju boju i na kraju izaberem opet istu, ne znam je li kivi zelena uopće više "in" na zidovima

    Što se tiče dulux boja, ako ne znate, pred izlazak nove serije boja (pred početak ljeta) postojeća linija boja bude na sniženju, mi smo kupili boje za 90 kn po kantici.

  40. #140
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    A žarko žuta u hodniku? Mislim obojiti samo jedan zid.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Cijena boje najviše ovisi o pigmentima.Pigmenti su skupi.Ako želite neku svijetlu boju nema smisla kupovati skupe boje... osim ako ne želite da bude periva.U slučaju da želite jako pigmentiran zid (čokolada,crveno,ljubičasto) onda je ipak bolje kupiti kvalitetniju boju, jer se tu razlika vidi.

  42. #142
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    Citiraj MamaRibice prvotno napisa Vidi poruku
    I mene zanima kada se moze boraviti i spavati u prostorijama nakon krecenja.
    I jos jedno pitanje - meni je u glavi da se ne kreci zimi/po hladnom vremenu. Ima li to uopce veze il ne?
    hop. hop.evo ovo i mene zanima. nakon milijun godina smo kupili lustere pa smo premještali žice i sad imamo po plafonu šare od glet mase. kako nema smisla farbati samo plafon jer ni ostatak nismo farbali od useljenja, mislili smo iskoristiti ove predstojeće praznike pa ofarbati cijelu sobu.
    pa da čujem stručnjake/stručnjakinje - farbanje i hladnoća, ide li to zajedno?

  43. #143
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    hop. hop.evo ovo i mene zanima. nakon milijun godina smo kupili lustere pa smo premještali žice i sad imamo po plafonu šare od glet mase. kako nema smisla farbati samo plafon jer ni ostatak nismo farbali od useljenja, mislili smo iskoristiti ove predstojeće praznike pa ofarbati cijelu sobu.
    pa da čujem stručnjake/stručnjakinje - farbanje i hladnoća, ide li to zajedno?
    Zašto ne? Pa to ti je često bolje od farbanja ljeti, pogotovo ako imaš centralno ili plinsko grijanje. Prednost: brže je suho, nedostatak: za zidne boje nema, za drvenariju je problem ako ne možeš osigurati dobro prozračivanje.

  44. #144
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Mi smo bojali duluxom u zimskom razdoblju i sve je bilo u redu. Jedino što nije ista klima.

  45. #145
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    trebam samo zidove bojati i imam plinsko grijanje.
    ali izgleda da će se ipak sve malo razdužiti jer moramo temeljito srediti jedan zid koji je vlažio, a za to nam navodno treba mjesec dana što posla u fazama što međusušenja
    tako da smo već stigli i do veljače s farbanjem.

  46. #146
    ženazmaj avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    101

    Početno

    Mi farbali duluxom u 5. mjesecu i jako smo zadovoljni.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    S obzirom da i mi moramo farbati dnevni i kuhinju, pošto vidim da ste sve zadovoljne sa Dulux bojom poslušat ću vas i ja ću je koristiti. Mislila sam da nećemo nju pošto je dosta skupa, ali ipak, na kraju vidim da je ne treba u velikim količinama, jer se još i razrijedi tako da mi je to ok.. Pa smo onda mirni nekoliko godina

  48. #148

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Meni je dulux odličan... imam jedan zid obojan ljubičastim duluxom a ostatak stana običnom jupolovom bojom..e da sam znala cijeli bi ofarbala duluxom ali mi je bilo skupo... klinci zaflekaju zid sa prstima, bez problema obrišem sve sa vlažnom krpom... boje su im postojane, odlične

  49. #149
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Liki prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da i mi moramo farbati dnevni i kuhinju, pošto vidim da ste sve zadovoljne sa Dulux bojom poslušat ću vas i ja ću je koristiti. Mislila sam da nećemo nju pošto je dosta skupa, ali ipak, na kraju vidim da je ne treba u velikim količinama, jer se još i razrijedi tako da mi je to ok.. Pa smo onda mirni nekoliko godina
    ne nasjedaj. nije istina da je treba manje, naplaćat ćeš se duluxa da će ti prisjest.

  50. #150
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    oprostite vi gore koje ste zadovoljne, sad sam tek poskrolala malo iznad

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •