Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 202

Tema: teška anemija-kako si pomoći

  1. #51
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    jel smiju klinci piti sok od brusnica (biottu) i čaj od koprive? ovaj moj je malkoc bljedunjav, a željezo ćemo vidjeti sljedeći tjedan pa da se pripremim. inače, svaki dan smo mi vani, ali ovaj užas od vremena to ne dozvoljava već danima

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    BiH/HR
    Postovi
    159

    Početno

    Ja imam višak željeza u krvi, čak mi je u trudnoći bio na gornjoj granici. Stanje pripisujem maminoj maniji, ona je uvijek imala manjak pa me kljukala iz straha.
    Znači: narendana cikla, jabuka, mrkva, limun i med; ili grožđice i smokve; špinat sa jajima; šato; kuhano crno vino; i nešto što je zvala "aero konjak" - liči ni na liker od jaja, jaja naravno domaća; borovnice; kupine; jetrica; krvavice.

  3. #53
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj smoki prvotno napisa
    Ja imam višak željeza u krvi, čak mi je u trudnoći bio na gornjoj granici.
    i meni :/

  4. #54
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    nesto sto nije navedeno a vazno je (ako ne i vaznije) od hrane bogate zeljezom - 20tak minuta dneveno neke tjelovjezbe koja ce te bar malo zapuhati... i po mogucnosti na otvorenom...

    meni je to doktor rekao da ide po OBAVEZNO uz terapiju vitaminima i zeljezom inace - apsorpcija moze biti jako slaba unatoc bomardiranju tijela zeljzom (bilo iz namirnica bilo iz preparata)...

    ja sam cak i prestala koristiti vitamine i tablete zeljeza - (uzasno me bolio zeludac od tableta zeljeza)...

    pojacala u prehrani zeljezo i pila samo spirulinu (i to cak u manjim dozama nego je propisano) - ali sam se drzala tjelovjezbe i svake prilike da boravim na svjezem zraku - i za tri mjeseca zeljezo se vratilo u normalu...
    super da ti je to pomoglo. ja sam bila u šetnji s malim (ne laganini šetnji, nego sam hodala najbrže što mogu) po čak 6 sati dnevno. i nije ništa pomoglo. svako je slučaj za sebe, očito.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    ja sam bila u šetnji s malim (ne laganini šetnji, nego sam hodala najbrže što mogu) po čak 6 sati dnevno.
    :shock: ja sam znala padati s nogu nakon sto samo operem pod u kuhinji i hodniku... vjerojatno bi od 2 sata zustre setnje plus kolica pala u 2godisnju komu...
    sve sam morala raditi u ful malim vremenskim segmentima... setnje su bile idem-stanem, idem-stanem... uzas...

    no da, razliciti smo, to je sigurno...

    drago mi je da ti je bolje...


  6. #56
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    podizem....

    i ja sam anemicna nemam snage ni za sto...dr mi je prepisao feroglobin ima li neko iskustva s isitm.. i da li mogu dojilje piti te kapsule...dr je rako da mogu ali je teta u apoteci bila malo sumnjicava jer ako ima i vitamina c i cinka pa bi se djetetu moglo luciti previse kroz mlijeko - tih vitamina ne zeljeza. txnx i post mi je malo zbrkan jer sam u zurbi

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Bilo bi vrlo dobro u prehranu uključiti med i pelud i kod odraslih i djece starije od godinu dana. Uzima se jedna žličica smjese meda i peluda dnevno čime se povećava sadržaj hemoglobina i eritrocita. Uz navedeno ima još pozitivnih djelovanja na organizam. Potrebno je voditi računa o preosjtljivosti te u tom slučaju smanjiti dozu ili odustati od promjene.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    Slažem se s Maticom, pomaže. I preporučujem čaj od listova koprive ili kupine bez šećera s žlicom meda, može se nabaviti u svakoj ljekarni.
    A od lijekova bi ti preporučila Folacin. Nadam se i želim da ti brzo bude bolje.

  9. #59
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    I ne zaboravi vježbanje.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa
    I ne zaboravi vježbanje.
    :/ U naslovu je "teška anemija". Netko s teškom anemijom baš i nije u stanju vježbati. A i nije baš pametno, kad može pri malo većem naporu pasti u nesvijst.

  11. #61
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Moj lijek za anemiju - svježe cijeđeni sokovi od zelenila (bosiljak, celer, kelj, blitva, špinat, peršin...) - meni je naj peršin - ima puno željeza i fino osvježava.
    2 šake staviti u mikser za sjeckanje i dodati voće- 2 limuna-sok, banana i ako se želi - bilo koje voće, po želji. Nakon 5 min dodam vode i popijem tokom dana 1 litru toga.
    Bila sam jako anemična (ne znam cifre sa nalaza) i nakon 8-9 dana pijenja toga bila sam fit ko profesionalni sportaš. Anemija je bila takva da sam ispočetka samo spavala, ako nisam spavala - spavalo mi se, glava me boljela i totalno bez snage i volje.
    Sok me zaista spasio i pijemo ga svi. Preporučujem svima.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    dzizs onaj sok od cikle mi je tako grozaaaaaaaaaaaaaaaan
    znam da bih ga trebala piti, ali povracam od njega
    sta god da stavim u njega nista ne pomaze
    zato ja jedem ciklu kao salatu, to mi se ne gadi

  13. #63
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    nakon skoro 2 godine se opet vraćam na temu...
    u te dvije godine moje željezo je imalo svojih uspona (nakon infuzije) i paaaadova (uglavnom ispod 8, ma što radila). zalihe vezanog željeza uvijek ispod normale.
    a najnoviji nalaz: željezo 20, zalihe u okviru normale! takav nalaz nisam imala ne znam od kad.
    i razmišljam što sam radila drugačije u posljednje vrijeme. zaključak: ništa nisam mijenjala u prehrani, jedino sam počela vrlo redovito vježbati u zadnja 3 mjeseca (3-4 puta tjedno).
    sad nek svatko izvlači svoj zaključak, ali ja mislim da je stvar u vježbanju.

  14. #64
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Roza, baš mi je drago da ti je bolje!
    Ipak, ne znam je li to od vježbanja. Mislim, ja vježbam 3 mjeseca tri puta tjedno. Ovih dana se osjećam kao da me je vlak pregazio. Doduše, nisam išla na pretrage, ali toliko dugo se već borim s anemijom da otprilike znam koji bi bili rezultati. Ipak namjeravam otići ovih dana. I tlak mi je upitan, evo danas - 90/70. To ide jedno s drugim.
    Možda ti se tijelo jednostavno samo izborilo. Ne znam kako bi to objasnila, ali kažem budući si primala željezo intravenozno. Primjerice, moje željezo je godinama bilo katastrofa, između 2-4. Nakon jedne ture intravenozne terapije popelo se na 11 i od tada je, a to je bilo prije 4 godine, uvijek oko 8-9.
    Ja se bacam na čaj od koprive, nadam se da će mi pomoći.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    za laptopom :)
    Postovi
    234

    Početno

    Jedno praktično pitanje: Gdje mogu nabaviti Spirulinu? Ako ima više vrsta pripravaka, koji je najbolji?
    To je alga, zar ne? Dolazi u tabletama, ili?... Kupim u ljekarni ili nekim bio-trgovinama?

    Hvala puno!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    za laptopom :)
    Postovi
    234

    Početno

    Bilo tko?...

  17. #67
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    spiruline imas u bio&bio, u tabletama.

  18. #68
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Molim info-tko određuje vensko primanje željeza? Naime ja sam prije 2 mjeseca vadila krv,željezo 1 i sve vrijednosti vezane sa željezom (hemohlobin) jako niske.Pijem dva puta dnevno Heferol sa vitaminom c. Na početku terapije mi je srce udaralo kao ludo,imala sam manjak energije i sve simptome teške anemije.Nakon tjedan dana terapije osjećala sam se super,sve se povuklo,bavila se sportom i normalno funkcionirala i zanemarila prehranunažalost. Sada nakon 2 mjeseca i obilne menstruacije naglo pogoršanje-totalno sam iscrpljena,srce lupa,neki dan mi je muž zvao hitnu koliko mi nije bilo dobro. I Hitna i moja doktorica kažu da samo nastavim sa heferolom,ok počela sam jako paziti što jedem ali pitam se postoji li neko rješenje da si pomognem barem malo. Tko uopće prepisuje inekcije željeza. Pitala sam dok ali kaže da ne trebam ni ponovo vaditi krv,ni išta,šalje me jedino da provjerim štitnjaču. Ima li itko slično iskustvo. Inače sve gore pobrojano jedem čak i sok od cikle po novom.
    Posljednje uređivanje od spring : 12.02.2014. at 11:30

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj spring prvotno napisa Vidi poruku
    Molim info-tko određuje vensko primanje željeza? Naime ja sam prije 2 mjeseca vadila krv,željezo 1 i sve vrijednosti vezane sa željezom (hemohlobin) jako niske.Pijem dva puta dnevno Heferol sa vitaminom c. Na početku terapije mi je srce udaralo kao ludo,imala sam manjak energije i sve simptome teške anemije.Nakon tjedan dana terapije osjećala sam se super,sve se povuklo,bavila se sportom i normalno funkcionirala i zanemarila prehranunažalost. Sada nakon 2 mjeseca i obilne menstruacije naglo pogoršanje-totalno sam iscrpljena,srce lupa,neki dan mi je muž zvao hitnu koliko mi nije bilo dobro. I Hitna i moja doktorica kažu da samo nastavim sa heferolom,ok počela sam jako paziti što jedem ali pitam se postoji li neko rješenje da si pomognem barem malo. Tko uopće prepisuje inekcije željeza. Pitala sam dok ali kaže da ne trebam ni ponovo vaditi krv,ni išta,šalje me jedino da provjerim štitnjaču. Ima li itko slično iskustvo. Inače sve gore pobrojano jedem čak i sok od cikle po novom.
    Probaj s ginekologom porazgovarati - ovo su jasne indikacije za mirenu (hormonsku spiralu) o trošku poreznih obveznika. Ima i topic o tome. Teško ćeš nadoknaditi željezo uz preobilne menstruacije.

    A što se tiče preparata željeza - dobro čitaj upute jer nije svejedno da li je dvovalentno ili trovalentno (vidiš, zaboravih detalje) jer jedno se mora uzimati u kombinaciji s C-vitaminom inače nikakva korist od njega.

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Evo linka na stari topic, ali on nije o anemiji: http://forum.roda.hr/threads/2463-Mi...ghlight=mirena

    Ovaj problem ti svakako mora rješavati ginekolog jer uzrok krvarenja treba riješiti. Uzimanjem željeza samo rješavaš posljedicu, a uzrok ostaje i dalje.

    Mirena mi je samo prva pala na pamet jer je meni riješila dugogodišnje probleme, ali možda ima i drugih metoda. I moja kolegica s posla dobila je mirenu + preparate za željezo i oporavila se vrlo brzo. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.02.2014. at 12:12

  21. #71
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Peterlin hvala na javljanju. Imam obilne menstruacije od svoje 12 godine (i mama i baka su imale). Prije poroda odstranjen mi je miom i menstruacije više nisu tako obilne kao prije ali još uvijek su jače od prosjeka. I prije trudnoće sam uzimala željezo ali nikada mi nije bilo ispod 3 i nikada nisam imala ovako užasne simptome. Uopće ne funkcioniram već 3 dana i ne znam više kome da se obratim. Inače cijelu trudnoću i 3 godine dojenja uz obilniju prehranu i multivitamine nisam uzimala željezo pa me ova situacija sada totalno prenerazila.

  22. #72
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Infuzije željeza (ne injekcije) prepisuje hematolog. Ali ako se kod tebe zna uzrok, i dobro reagiraš na standardnu terapiju, nemaš indikacije za to...
    Nisam skužila da li si nakon tjedan dana terapije zanemarila samo prehranu ili i terapiju samu?

  23. #73
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I da, valjalo bi pogledati da nije opet niknuo neki miom ili polip, vole se oni vratiti a nekad ih je teško uočiti...

  24. #74
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Intravenozno željezo određuje hematolog ... uzmi nalaze i odi na kontrolu. Može biti i da se radi o nekom genetskom poremećaju tipa talasemije - srpasti eritrociti. Meni su npr. talasemiju minor dijagnosticirali sa 32 godine, a recimo tijekom trudnoće mi je krva slika bila odlična. Talasemija minor nije opasna ali kod nje treba paziti sa uzimanjem željeza oralno. Dijagnosticira se elektroferezom hemoglobina u bolničkim labosima.

  25. #75
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Infuzije željeza (ne injekcije) prepisuje hematolog. Ali ako se kod tebe zna uzrok, i dobro reagiraš na standardnu terapiju, nemaš indikacije za to...
    Nisam skužila da li si nakon tjedan dana terapije zanemarila samo prehranu ili i terapiju samu?
    Terapiju sam uzimala redovito,nisam preskočila ni jedan dan i nisam imala nikakvih problema s reakcijom na lijek dapače stanje mi se popravilo za tjedan dana fantastično. Prehranu sam nakon nekoliko tjedana zanemarila skroz naivno misleći da će heferol biti dovoljan.

  26. #76
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Hvala Ivano2 to me zanimalo.
    Posljednje uređivanje od spring : 12.02.2014. at 13:05

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    ja sam godinama išla na infuzije u Vinogradsku. i onda me jednom glavna sestra sa hematologije poslala na svoju ruku na ginekologiju, uz komentar da fakat nema smisla da dolazim svaka 3 tjedna i sve ode sa prvom menstruacijom, da sam premlada za tako nešto (tad sam imala oko 20, a oko mene je uglavnom ležala ekipa 80+). tamo su mi nakon krvnih pretraga dali Logest. menstruacija se drastično smanjila, do tad su bile izuzetno obilne. prvo sljedeće vađenje krvi, i feritin je sa 3 skočio na 66.
    godinu dana sam bila ok, ali kako mi je Logest izazivao užasne glavobolje, prestala sam ga uzimati. par mjeseci kasnije, feritin je bio oko 6.

    cure su ti dobro napisale, odi prvo do hematologa, a možda ćeš trebati i do ginekologa.

  28. #78
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam godinama išla na infuzije u Vinogradsku. i onda me jednom glavna sestra sa hematologije poslala na svoju ruku na ginekologiju, uz komentar da fakat nema smisla da dolazim svaka 3 tjedna i sve ode sa prvom menstruacijom, da sam premlada za tako nešto (tad sam imala oko 20, a oko mene je uglavnom ležala ekipa 80+). tamo su mi nakon krvnih pretraga dali Logest. menstruacija se drastično smanjila, do tad su bile izuzetno obilne. prvo sljedeće vađenje krvi, i feritin je sa 3 skočio na 66.
    godinu dana sam bila ok, ali kako mi je Logest izazivao užasne glavobolje, prestala sam ga uzimati. par mjeseci kasnije, feritin je bio oko 6.

    cure su ti dobro napisale, odi prvo do hematologa, a možda ćeš trebati i do ginekologa.
    Lapis a kako ti je sada? Kakvo ti je željezo?
    Meni je libido zbog anemije na nuli tako da što se toga tiče kontraceptivi mi uopće ne trebaju,a i užasavam se uzimanja bilo kakvih hormona nemam baš dobra iskustva s tim.Znam da bi mi oni mogli smanjiti menstruaciju ali to mi nije dugoročno rješenje. Ipak hvala na odgovoru.

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj spring prvotno napisa Vidi poruku
    Lapis a kako ti je sada? Kakvo ti je željezo?
    Meni je libido zbog anemije na nuli tako da što se toga tiče kontraceptivi mi uopće ne trebaju,a i užasavam se uzimanja bilo kakvih hormona nemam baš dobra iskustva s tim. Znam da bi mi oni mogli smanjiti menstruaciju ali to mi nije dugoročno rješenje. Ipak hvala na odgovoru.
    Ja sam se isto napatila cijelu mladost sa Proverom, Dabrostonom, još jednim lijekom čijeg imena se ne sjećam.... uffff... bolje da se ne prisjećam. Isto imam obiteljsku sklonost tome - tatina sestra i mama su iz iste vreće - bolna krvarenja u beskraj, miomi, polipi i slična veselja.

    Kad sam konačno došla do mirene, pao mi je kamen sa srca. Imala sam željezo 2, a sad mi je na normali (17 na sistemetskom pregledu prošli mjesec).

    Evo samo za informaciju: http://www.ordinacija.hr/zdravlje/or...adnji-spirale/ ali prije toga obavi sve pretrage da vidiš ima li još kakav drugi uzrok koji se treba riješiti. Sretno!

  30. #80
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj spring prvotno napisa Vidi poruku
    Terapiju sam uzimala redovito,nisam preskočila ni jedan dan i nisam imala nikakvih problema s reakcijom na lijek dapače stanje mi se popravilo za tjedan dana fantastično. Prehranu sam nakon nekoliko tjedana zanemarila skroz naivno misleći da će heferol biti dovoljan.
    Pa zapravo, i trebao bi biti. Naravno da je preporučljivo jesti hranu bogatu željezom, ali te količine su minorne u odnosu na 2 heferola dnevno. Kakva ti je bila menstruacija tijekom 3 godine dojenja, manje obilna nego prije ili? Je li u tim multivitaminima možda bilo i željeza?

  31. #81
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zapravo, i trebao bi biti. Naravno da je preporučljivo jesti hranu bogatu željezom, ali te količine su minorne u odnosu na 2 heferola dnevno. Kakva ti je bila menstruacija tijekom 3 godine dojenja, manje obilna nego prije ili? Je li u tim multivitaminima možda bilo i željeza?
    Menstruacija je uvijek bila nešto obilnija,a sada u tim multivitaminima je vjerovatno bilo željeza ali sigurno manje nego u ova dva heferola.Pored heferola i vitamina c već dva dana pijem i multivitamin Plivit total(i u njemu ima nešto željeza),a imam dojam da sam sve iscrpljenija. Danas samo ležim u krevetu,ni za što nemam energije.

  32. #82
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ha valjda ti je ta sića u multivitaminima uz bogatu prehranu bila dovoljna za održavanje stanja koje ti se u trudnoći popravilo jer nije bilo krvarenja...a trebat će ti ipak neko vrijeme da se to podigne, sigurno tjedni, možda i mjeseci. Bit će da je ono prvi tjedan bio samo prvi šut da te digne iz mrtvih

  33. #83
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ha valjda ti je ta sića u multivitaminima uz bogatu prehranu bila dovoljna za održavanje stanja koje ti se u trudnoći popravilo jer nije bilo krvarenja...a trebat će ti ipak neko vrijeme da se to podigne, sigurno tjedni, možda i mjeseci. Bit će da je ono prvi tjedan bio samo prvi šut da te digne iz mrtvih
    Zaboravih reći da prve dvije godine dojenja uopće nisam imala menstruaciju.Eh baš mi je bilo lijepo.

  34. #84
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zbog lupanja srca preporučam provjeriti B12.

    Moja frendica nije imala problema s anemijom, imala je strašna lupanja srca. Prilično sportski tip, a došla je u fazu da se nije mogla doma na drugi kat popeti bez da joj se srce uzlupa. Nakon silnih kardioloških pretraga, dr. op. se sjetila dati uputnicu za B12... i to je bilo to.
    Nakon par mjeseci injekcija sve je bilo ok.

    Moj slučaj je malo drugačiji, nisko željezo, nikakav hemoglobin, feritin na donjoj granici... krenula sam s Heferolom, osjećala se sve jadnije i iscppljenije... sreća pa je hematolog slutio da bi s eto moglo desiti, pa je i prije terapije tražio da izvadim B12, kontrolni nalaz nakon par mjesec dana terapije je pokazao popriličan pad B12, jer ga željezo troši u resorpciji. Par tjedana injekcija i sve ok.

    Inače, već neko vrijem uzimam Ferro sanol duodenal i super mi je.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se isto napatila cijelu mladost sa Proverom, Dabrostonom, još jednim lijekom čijeg imena se ne sjećam.... uffff... bolje da se ne prisjećam. Isto imam obiteljsku sklonost tome - tatina sestra i mama su iz iste vreće - bolna krvarenja u beskraj, miomi, polipi i slična veselja.

    Kad sam konačno došla do mirene, pao mi je kamen sa srca. Imala sam željezo 2, a sad mi je na normali (17 na sistemetskom pregledu prošli mjesec).

    Evo samo za informaciju: http://www.ordinacija.hr/zdravlje/or...adnji-spirale/ ali prije toga obavi sve pretrage da vidiš ima li još kakav drugi uzrok koji se treba riješiti. Sretno!
    x

    9 mjeseci nakon ugradnje Mirene feritin mi je spontano narastao sa 5 na 30, samo prvi mjesec sam jos pila zeljezo.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mojca, narucila i ja ferro sanol, sad stoji u ladici i ceka. Bas me iznenadio taj feritin.

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Martina, super za spontani porast. Budeš li zaključila da ti ferro sanol ne treba, javi, rado cu ga udomiti uz nadoknadu, naravno.

  38. #88
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hop.
    Odnosno, drop.

    Željezo mi je opet dropnulo... imala sam prvo dva tjedna menzes srednjeg intenziteta, pa nakon toga 3 dana pauze i odmah nakon toga tri dana izljeva... sad je željezo 4.
    Bila sam kod ginekologice, razmišlja o mireni... za sad duphastone, dok ne dođe nalaz pappa testa.

    Hematolog (privatni) je otišao u mirovinu.
    Kako hitno doći do hematologa u bolnici?

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa nije ti to za hitno hematologa
    redovnim putem se ne čeka, mislim, više od 3-4 tjedna
    jedino ako se sad poremetilo radi godišnjih
    a i to nije toliko hematološka koliko ginekološka priča

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hop.
    Odnosno, drop.

    Željezo mi je opet dropnulo... imala sam prvo dva tjedna menzes srednjeg intenziteta, pa nakon toga 3 dana pauze i odmah nakon toga tri dana izljeva... sad je željezo 4.
    Bila sam kod ginekologice, razmišlja o mireni... za sad duphastone, dok ne dođe nalaz pappa testa.

    Hematolog (privatni) je otišao u mirovinu.
    Kako hitno doći do hematologa u bolnici?
    1. Jedi crveno meso
    2. Ako ne jedeš crveno meso, moraš dobivati injekcije B12 1x mjesečno tijekom 6 mjeseci najmanje i voditi računa da se uz vegetarijansku prehranu trebaju uzimati odgovarajući suplementi, inače nikad na zelenu granu.

    Za hematologa ti ne znam. Moj privatni gin je ovo rješavao. Ali značajno poboljšanje mi je donijela mirena (iako to nije za svakoga) jer sam inače iskrvarila dušu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.06.2017. at 09:05

  41. #91
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa nije ti to za hitno hematologa
    redovnim putem se ne čeka, mislim, više od 3-4 tjedna
    jedino ako se sad poremetilo radi godišnjih
    a i to nije toliko hematološka koliko ginekološka priča
    Anemija je moja dugogodišnja priča. Nakon trudnoće se nekako sve smirilo i sad nakon gore opisane epizode opet. Ali nikad tako naglo. Da... valjda je to više ginekološki.
    Ne znam kakav mi je sad feritin, moj hematolog je uvijek to gledao, da li možda znaš koliko se čeka na taj nalaz?

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    1. Jedi crveno meso
    2. Ako ne jedeš crveno meso, moraš dobivati injekcije B12 1x mjesečno tijekom 6 mjeseci najmanje i voditi računa da se uz vegetarijansku prehranu trebaju uzimati odgovarajući suplementi, inače nikad na zelenu granu.
    Za hematologa ti ne znam. Moj privatni gin je ovo rješavao. Ali značajno poboljšanje mi je donijela mirena (iako to nije za svakoga) jer sam inače iskrvarila dušu.
    Ma ne jedem meso. Ima godina i dva mjeseca da sam opet prestala.
    Za B12 znam... Već sam ga dobivala. Moj najdraži dopping.



    Ići ću popodne do moje doktorice opće prakse, nadam se da će mi htjeti dati uputnicu za feritin i B12... Ako ne da, ići ću sve popodne izvaditi privatno i početi s terapijom. Ne znam što da uzmem od prirodnih dodataka prehrani. Baš proučavam i biti ću zahvalna za najnovije spoznaje ako ih tko ima.

  42. #92
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mojca imam jednu preporuku što se tiče tableta željeza.
    meni je jednom bilo 2 ili 3, ne sjećam se više i onda mi je moja stara dr
    rekla da naručim izvana kendural C, sadrže u sebi odmah i vitamin C,
    ako želim čim prije riješiti.
    naručivala sam preko ljekarne na dolcu, sad već možda ima i u našim ljekarnama za kupiti,
    davno je to bilo.
    stvarno mi je u rekordnom roku vratio željezo u normalu.

  43. #93
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E hvala na podsjetniku.
    To sam uzimala nekad davno... ali nakon par mjeseci heferola. Hematolog je bio odlučio prvo heferol (feritin je bio ispod donje granice), a nakon toga kendural c... baš ću potražiti stare nalaze i doze...

    Idem ga potražiti na apotheke.de.

  44. #94
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jutros vadila krv i već dobila nalaze... feritin 2,2 (13-150), B12 150 (138-652), folna 37 (7-46,4).

    Nikad nije bilo ovako nisko.

    Tashunice, koja je bila doza i dinamika uzimanja Kendurala?

  45. #95
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Moja dr. preporučuje Tardyferon fol, odlično se podnosi i daje dobre rezultate. Meni je baš tako i djelovao. Isto ga ljekarne moraju izvana nabavit, ali bilo koja ljekarna to radi. I treba dr napisati onaj bijeli recept.

  46. #96
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros vadila krv i već dobila nalaze... feritin 2,2 (13-150), B12 150 (138-652), folna 37 (7-46,4).

    Nikad nije bilo ovako nisko.

    Tashunice, koja je bila doza i dinamika uzimanja Kendurala?
    ne sjećam se, ali evo išla sam gledati,
    piše ako liječnik nije drugačije odredio, jedna tableta prije doručka na prazan želudac.
    http://www.apotheken-umschau.de/Medi...C-2036491.html

  47. #97
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sad imam na zalihi Kendural C (329,7 mg + 500 mg askorbinske kiseline), Ferro sanol duodenal (100 mg) i Heferol (350mg).
    Počela sam sa Kenduralom, pa ću vidjeti kako ću ga podnositi...

    Baš me nervira ovo... do 13-14 još nekako i funkcioniram... a nakon toga, samo bi spavala.

  48. #98
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ne sjećam se, ali evo išla sam gledati,
    piše ako liječnik nije drugačije odredio, jedna tableta prije doručka na prazan želudac.
    http://www.apotheken-umschau.de/Medi...C-2036491.html
    Bojim se da to neće funkcionirati.
    Ja umrem nakon što uzmem c vitamin na prazan želudac.

    Morati ću ga nekako drugačije uzimati.

  49. #99
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    uzmeš par zalogaja pa tabletu pa završiš doručak.
    tako ja uzimam tablete koje bi trebale na prazan želudac.

  50. #100
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    thx

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •