Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 202

Tema: teška anemija-kako si pomoći

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno teška anemija-kako si pomoći

    Nakon carskog i velikog gubitka krvi sam u teškoj anemiji (što reći - tijekom operacije željezo mi je bilo samo 60 :shock: ). Dobila sam nekoliko doza krvi nakon operacije, željezo se diglo na 95, ali sad mi opet željezo pada, zajedno s eritrocitima (imam ih samo 2,5 milijuna, normalno 4 i nešto). Čak mi spominju mogućnost nove transfuzije.
    Pijem Heferol, vitamin C i kalcij.
    Kako da si još pomognem? Što jesti? Napominjem da dojim i da sve mora biti kompatibilno s tim.
    Unaprijed hvala na savjetima!

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Roza, caj od koprive probaj. Imas u DM za kupiti u filter vrecicama, njihov, alnatura caj. Mislim da odrasla osoba treba dnevno piti 3 dl tog caja.

    I svaki dan neko zeleno povrce, a od voca grozdje i marelice (moze i susene).

  3. #3
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    cikla

  4. #4
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    jedi kupine - inace super pomaze vino od kupina, ali ti sad dojis no obzirom da je sezona mozes ih jesti barem, a one jako puno pomazu za podizanje razine zeljeza u krvi

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Prije nekoliko godina sam ja bila grozno slabokrvna - nešto slično kao ti sada. Meni su najprije davali 14 dana infuzije željeza svakodnevno, a zatim sam pila željezo u tabletama. Hematolog mi je savjetovao da uz to jedem svaki dan crveno meso (najbolje junetinu), prženo ili na roštilju i uz to salatu. Također je preporučio i kupinovo vino (to zbog dojenja baš i nije za tebe) i sok od cikle (to ja ne mogu piti), pa sam jela ciklu gotovo svaki dan. Mama bi mi napravila salatu od mješavine cikle, mrkve i jabuke. Stanje se nakon par mjeseci popravilo. I dalje imam manje željeza nego "normalni" ljudi, ali više nije drastično.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Tek sad sam skužila da piješ i kalcij uz željezo. Mene su posebo upozorili da ne pijem mlijeko i ne jedem mliječne proizvode kad pijem željezo jer da kalcij onemogućuje iskoristivost željeza u tijelu. Možda da probaš s Ferrum-om od Leka on je drugačijeg sastava pa se uz njega mogu jesti stvari koje se uz Heferol ne preporučuju.

  7. #7
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    već pola godine sam na heferolu i c vitaminu. trudna sam 3 mjeseca. sva sam tri provela u polunesvijesti skoro jer nemam željeza ni za sebe, tek rezerve. no, nakon toliko mjeseci, počelo se penjati. trudim se jesti i svu hranu bogatu fe. povratak je dugotrajan, ne očekuj rezultate tek tako.
    jednom mjesečno popijem i narodni napitak za anemične: u sokovniku zgnječi po pola kila mrkve, jabuke, naranče, limuna, cikle, dodaj pola kila meda. pij tjedan dana po bićerin ujutro i navečer. probaj naći što prirodnije sastojke.

  8. #8
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Kupi si Zelenu magmu.

  9. #9
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Jetrica, špinat, blitva...

  10. #10
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

  11. #11
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Zašto ne kupinovo vino? :? Smatram da jedna čaš na dan (ili tokom dana) ne može predstavljati problem za dojenje. Osim ako ima nekih sastojaka osim alkohola koji se odražavaju u mlijeku. (Ima li?) Alkohol u kupinovom vinu dolazi od 5-12%. Kupinovo vino

    Nemojte vikati na mene, prosvijetlite me.

  12. #12
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    I ja sam imala tako tešku anemiju, dan nakon poroda dr. nije mogao vjerovati da stojim, hodam, sa tako kritičnim željezom. A ja sam se osjećala ok. - pila sam od Spechiassol (ili tako nekako) Ferogrin sirup... i Ferrum kapsule-na kontroli nakon mjesec dana željezo mi je bilo skroz u granicama, doktorica ostala :?
    Mislim da se tijelo samo oporavi, da je to anemija zbog šoka operacije i poroda. Tako sam si ja to protumačila.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Potpisujem sok od cikle ima u DMu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ja sam od svih čula da je za anemiju sok od cikle super. Probaj.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    cikla, po mogucnosti ne puno preradjena.
    proso, kuhano u svim oblicima ne mjesano sa mlekom
    leca

    i nemoj nikako u kombinaciji sa kalcijom, kalcij oduzima snagu zelezu.
    i ne mljeko.

  16. #16
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Kupi si Zelenu magmu.
    i to onu za žene,"pojačana" je malo

    i sokovi od biote;cikla(meni osobno pregrozna i nisan je mogla piti dok se moja prijateljica davila u njoj kao da je najfinije piće)
    ali zato borovnica i crni ribizil super

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    i ja san nakon operacije imala katastrofalno željezo ćak san i krv primala nisan mogla stat na nogama, pa san svaki dan pila sok iz sokovnika: cikla, jabuka, mrkva i limun (možeš sama kombinirat kakav ti se okus sviđa al cikla i limun obavezno) i u tabletama spirulinu a kasnije i zelenu magmu za 1 mjesec mi je željezo bilo poviše donje granice.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj TONI prvotno napisa
    Tek sad sam skužila da piješ i kalcij uz željezo. Mene su posebo upozorili da ne pijem mlijeko i ne jedem mliječne proizvode kad pijem željezo jer da kalcij onemogućuje iskoristivost željeza u tijelu.
    Tako je. Zeljezo se puno bolje veze uz kiseli medij, npr. sok od narance.
    Ciklu naribaj i iscijedi, pomijesaj sa svjeze iscijedjenim sokom od narance i pij svaki dan.

  19. #19
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Hvala vam na savjetima za prehranu, ako im još, samo dajte
    Jedino nikako neću uspjeti konzumirati ciklu, digne mi se želudac na sam miris cikle...
    A ovo s željezom i kalcijem i mene totalno zbunjuje. Dr. u bolnici je izričito rekao da heferol moram piti u kombinaciji s kalcijem i vitaminom c. I čitam ja kasnije uputsvo od ca+c i lijepo piše ne konzumirati sa željezom, nego 3 sata kasnije. Ni sama sad ne znam što napraviti, mislim da ću se prebaciti samo na vitamin c.

    I još jedno pitanje: koliko košta zelena magma? Da se ne MM ne iznanadi kad ga pošaljem ---gdje? U ljekarnu, u bio&bio?

  20. #20
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    i sokovi od biote;cikla
    Je, potpisujem da je odvratna, ali vrhunac odvratnosti je ipak njihov sok od krumpira

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Jedino nikako neću uspjeti konzumirati ciklu, digne mi se želudac na sam miris cikle...
    Nisam radi željeza, ali sam popila sok od cca 4,5 tone cikle i mogu ti reć da ju je stvarno najlakše popit u kombinaciji sa limunom, jabukom i mrkvom. Skoro uopće nemaš osjećaj da piješ sok od blata

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Jedino nikako neću uspjeti konzumirati ciklu, digne mi se želudac na sam miris cikle...
    Ali vrijedi toga. Zacepi nos i popij.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    magma i spirulina ti koštaju oko 200- tinjak kn ovisno o pakiranji, ja san trenutno na spirulini i doza za 3 mj. mi je oko 380 kn

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Anorgansko željezo (ono koje obično propisuju liječnici) se teže apsorbira i izaziva kostipaciju. Organsko željezo (kombinirano s aminokiselinom) lakše se apsorbira i obično ne izaziva probavne smetnje.
    Ja sam zbog obilnih menstruacija, a time i gubitka željeza, pila jedan pripravak organskog željeza (više mu se ne sjećam imena) i pomogao mi je... Kupljen je u bio -trgovini, izgledao je nešto kao tamni sirup na bazi kupina i grožđa (dobrog okusa), morao se piti pola sata prije jela i nikako uz kavu i crni čaj. Tanin iz čaja sprečava apsorpciju željeza, ali i drugih minerala, dok vitamin C povećava njegovu apsorpciju.
    Oblik željeza koje se lako apsorbira, hem željezo, nalazi se u proizvodima kao što su riba i piletina. Hem željeza ima u zelenom povrću i sušenom voću.
    I izbor posuđa može utjecati na unos željeza. Npr, rajčice kuhane u željeznoj posudi mogu biti izvorom željeza, a istraživanja su pokazala da spravljanje hrane u željeznom posuđu povećava unos željeza. Aluminij može smanjiti količinu željeza iz hrane, dok se kuhanjem u posudama od nehrđajućeg čelika ta količina znatno poveća.
    Roza ~~~~~~~~~ da se što prije oporaviš!

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    alge, i to hijiki i nori, imaju veliki postotak zeljeza. i agar agar, biljna zelatina. sve se moze naci u bio&bio.
    domace crno vino
    crveno meso
    sirova cikla
    a sve u kombinaciji s vitaminom c

    good luck!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    sok od cikle- ja pijem onaj iz biljne ljekarne.
    spirulina u tbl.- meni ništa nije popravilo krvnu sliku kao spirulina- i u trudnoći a i nakon poroda bila sam :shock: što se krvne slike tiče.
    sad spirulinu uzimam svakodnevno, i krvna slika mi je super.

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    U Velikoj Gorici ima striko Petrović u ulici Tina Ujevića iza crkve, one velike . E taj striko ti ima neki med baš za dojilje. Taj med inače nema po ljekarnama jer on ne distribuira sve svoje vrste meda po ljekarnama. Neka ti netko od tvojih ode tamo, kaže da si rodila i da dojiš i on će znati kaj ti treba dati. Taj je med dobar i za tvog bebača, naravno dobije ga preko mlijeka.
    Ja sam ga pila i bio mi je super!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Moju mamu su spasile banane
    Par puta je bila na transfuziji i stvarno imala katastrofa zeljezo i pocela jesti banane i zeljezo joj je skoro normalno.
    Ogroman pomak!

  28. #28
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Sok od cikle. Mi ga pravimo u sokovniku koji odvaja kruto od tekućega: Cikla, jabuke, mrkva... + ostalo što ti padne na pamet.

    Svaki dan jedna čaša i to svježa.
    Fino je.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Nisam citala sve sto su cure napisale,nema vremena sad ali i ja sam imala problema sa zeljezom,imam jos uvijek.
    Caj od koprive,zelena salata,crno vino,cikla bilo sok ili u salati,i ono sto ima najvise zeljeza je spinat.Kad pijes tablete zeljeza uzimaj ih sa vitamonom c a izbjegavaj mlijeko i mlijecne proizvode.Mozda su to vec cure rekle ali eto,to je ono sto ja znam.

  30. #30
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Samo da javim da je moje tijelo izgleda odlučilo savladati tu anemiju. Danas su mi došli nalazi krvi i sve je poraslo: i željezo i hemoglobin i eritrociti. Sad više nisam u teškoj anemiji, nego samo u anemiji :D

    Ne znam je li mi što pomogla prehrana, jer gotovo da ništa i ne jedem (muči me strašan nedostatak apetita, zapravo skroz zaboravim jesti). Kljukam se s heferolom, pijem med+propolis, jedem govedinu, zelenu salatu, izbjegavam mliječno... Jedino ciklu nisam nikako uspjela progutati!

    Hvala svima na savjetima, idem još jednom pročitati, možda nađem još koju namirnicu koju volim a koja ne smeta pri dojenju.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    možda nađem još koju namirnicu koju volim a koja ne smeta pri dojenju.
    Super za nalaze!
    Probaj kupine.

  32. #32
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Kupine su među prvima na popisu, još mi ih je MM nosio u bolnicu. Obožavam kupine!!!

  33. #33
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    alge, draga moja. njih kuhas sa ostalom klopom, ni ne osjetis ih. a imaju dosta zeljeza.

  34. #34
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Grožđice

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    možda nađem još koju namirnicu koju volim a koja ne smeta pri dojenju.
    a koja namirnica smeta pri dojenju? 8)

  36. #36
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Crno vino, kupinovo vino - očito inače pomažu pri anemiji, ali baš ne bi uz dojenje
    Ostale dobivene preporuke za prehranu uglavnom slijedim...

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aaaaa, nije mi se to uklapalo u ono "namirnicu koju volim"

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Sad će me svi razapet no evo kako sam ja Josipu podigla željezo,za 4 tjedna hemoglobin je narastao sa 96 na 112

    (još nismo dobili terapiju jer nam se pedijatrica vraća s godišnjeg u srijedu)

    svaki dan mali pojede sirovi žumanjak sa malo vanilin šećera i mrvicu kore limuna,da mu bude ukusnije
    naime moj djed na selu ima kokice pa ono što bi ujutro snesla popodne bi on jeo.Jaja iz dućana ne bih nikad davala na taj način.

    + kupine svaki dan,sad im je sezona

    a u zeleni sok od jabuke umiješam mu i malo zelene magme

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Roza, juce smo pravili sok zbog mamine anemije. Meni je super, ako ima ciklu, njen miris ubija limun. pa ako mozes piti evo recept.

    1kg. cikla
    1 kg. mrkve
    1 kg. limuna

    limun dobro operes i iscjedis. Kore ostavljas po strani. Sok od limuna cuvas po strani. u veliki sad skupljas ciklu koju narezes na sitne komadice (nakon sto si je ocistila) i male komadice mrkce i koru od limuna koju isjeces isto sitno. Sve meles u masini za mlevenje meso. U duboki lonac stavis mljeveno povrce i dodas 3 litra vode i ostavis preko noci da stoji.
    ujutro to preko gaze (ne znam kako se zove hrv.) precedis i dodas sok od limuna.
    skupi ga u staklene flashe i pijes jedna casica ujutro.
    Cuva se frizideru.

    Meni je ovo super sok i mi ga pijemo.
    ako nesto je nejasno na mog indijanskog hrvatskog pitaj.

  40. #40
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Sad će me svi razapet no evo kako sam ja Josipu podigla željezo,za 4 tjedna hemoglobin je narastao sa 96 na 112

    (još nismo dobili terapiju jer nam se pedijatrica vraća s godišnjeg u srijedu)

    svaki dan mali pojede sirovi žumanjak sa malo vanilin šećera i mrvicu kore limuna,da mu bude ukusnije
    naime moj djed na selu ima kokice pa ono što bi ujutro snesla popodne bi on jeo.Jaja iz dućana ne bih nikad davala na taj način.
    E pa mogu i mene razapeti jer mi oba deteta svaki dan počinju sa po jednim prepeličjim jajetom umućenim sa medom koje na kraju zaliju juice-om.

    E sad nešto u svoju odbranu. Boris je nejedač i meso ne može smisliti ni u kom obliku. Znači ne jede meso a od povrća jede samo ono koje mogu da ubacim u supu (ima u toj mojoj supi svega i svačega ali ipak u nedovoljnoj količini). Inače je blizanac a oni u startu imaju niži hemoglobin od single rođene dece koji ni adaptirano sa dodatkom Fe nije uspelo da popravi (hranjeni su kombinacijom dojenja i adaptiranog i to do puna 2 meseca sa akcentom na dojenje a onda sve manje i manje da bi sa 3 puna meseca prešli samo na adaptirano). Dok je prihvatao papice stanje je bilo OK ali su ga onda uhvatile bubice i evo ga gde već skoro 2 godine muku mučimo sa ishranom

    Prepeličja jaja su pak vrlo hranljiva i navodno u njima nikad nije pronađena salmonela. Jedno prepeličje jaje u sebi sadrži jako puno minerala i vitamina i moram vam reći da se na njihovoj krvnoj slici to jako fino primećuje. Čak štaviše, kad nam ponestane jaja pa naprave pauzu dok nam iz sela ne dopreme novu turu oni praktično ništa u usta sem voća ne stavljaju po cele dane :shock:

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ajd probajte piti željezo sa vitaminom B a ne C.

    Znam dva slučaja drastičnog poboljšanja u dva mjeseca sa 1 na normalno.

  42. #42
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    moja mama je pila neki odvratni sok od cikle i pomogao joj je

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa
    Ajd probajte piti željezo sa vitaminom B a ne C.

    Znam dva slučaja drastičnog poboljšanja u dva mjeseca sa 1 na normalno.
    B12.

  44. #44
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    borovnice

  45. #45
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    jedan mali rezime, nakon skoro 6 mjeseci od ovih mojih tegoba:
    heferol i prehrana nisu dali nikakve rezultate, očito je gubitak željeza pri operaciji bio prevelik za nadoknadu. nakon prvog malog poboljšanja razine željeza, opet je sve palo...
    na kraju sam primila željezo intravenozno, prije mjesec dana (4 doze), i sada mi je 35.
    a nakon tog intravenoznog željeza imam snage kao u priči - baš sam osjetila promjenu.

  46. #46
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    zbog jačanja imuniteta ja sam počela jesti jaja od prepelica jutri sirova pojedeš 5 kom.........kažu da pomažu kod hrpu bolesti i da su ljekovita....preporučuju se kod trudnoće zato mislim da ti nebi trebala škodit....te kod slabokrvnosti......i svega što opisivaš.........raspitaj se

  47. #47
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    jedan mali rezime, nakon skoro 6 mjeseci od ovih mojih tegoba:
    heferol i prehrana nisu dali nikakve rezultate, očito je gubitak željeza pri operaciji bio prevelik za nadoknadu. nakon prvog malog poboljšanja razine željeza, opet je sve palo...
    na kraju sam primila željezo intravenozno, prije mjesec dana (4 doze), i sada mi je 35.
    a nakon tog intravenoznog željeza imam snage kao u priči - baš sam osjetila promjenu.
    Da te ohrabrim, meni je vrijednost željeza bila 2, nikakvi ljekovi niti prehrana nisu mi pomagali. Prije tri godine primila sam nekoliko doza željeza introvenozno i od tada mi je u granicama normale.

  48. #48
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    prirodno sam anemična
    nakon čaja od koprive i malo limuna
    željezo max 8)

  49. #49
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    meni su se nakon poroda javile alergije.....hrpa njih......kao rezultat pada imunosti......i ja sam pila čaj od koprive i što više vitamina c i roku par mjeseci nisam više alergična na ništa od onoga na šta sam bila.....

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    nesto sto nije navedeno a vazno je (ako ne i vaznije) od hrane bogate zeljezom - 20tak minuta dneveno neke tjelovjezbe koja ce te bar malo zapuhati... i po mogucnosti na otvorenom...

    meni je to doktor rekao da ide po OBAVEZNO uz terapiju vitaminima i zeljezom inace - apsorpcija moze biti jako slaba unatoc bomardiranju tijela zeljzom (bilo iz namirnica bilo iz preparata)...

    ja sam cak i prestala koristiti vitamine i tablete zeljeza - (uzasno me bolio zeludac od tableta zeljeza)...

    pojacala u prehrani zeljezo i pila samo spirulinu (i to cak u manjim dozama nego je propisano) - ali sam se drzala tjelovjezbe i svake prilike da boravim na svjezem zraku - i za tri mjeseca zeljezo se vratilo u normalu...

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •