Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Travel System 3u1, koji?

  1. #1
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno Travel System 3u1, koji?

    Haj svima,

    imali smo do sad duboka kolica koja nam uskoro kad počnemo sjediti neće biti dobra jer imaju remenčić samo u 2 točke pa lelujamo na sve strane i stalno se moramo popravljati, ritica se odsklizava dolje pa i ne sjedimo kako treba...

    E, sad, budući je već blizu 6mj, ne trebaju nam zapravo duboka, ali nam treba AS od 0-13kg pa u obzir dolaze neki travel systemi 3u1 koji se onda mogu koristiti i kao kišobran kolica..., možda se odlučimo i za sekicu pa može naslijediti...

    Čitala sam Topic o Bebe Confort 3u1 - ako netko ima što za dodati...

    Još smo gledali Graco Travel System Ultima - to mi je ok po cijeni i negdje sam našla pozitivna iskustva, ali mi se čine glomazna i ne piše do kad se mogu koristiti..., ako ih netko ima ili ih je vidio uživo... please, mišljenja...

    Također su nam zapela Maxi Cosi City Taxi ili CX - ta mi se čine ok, ali opet ne znam do koliko mj. se koristi ona navlaka za zimu jer košaru ne bih ni uzimala... Mi ćemo imati oko 8-9mj kad počnu hladni dani a dosta smo vani u kolicima...
    Koliko dugo ste koristili navlake za zimu i jesu li bolje kukuljice ili navlake koje idu odozgo preko nogu izaštitne prečke? Koriste li se poklopci od košara kao navlake za zimu kasnije, mislim da sam to vidla, ali valjda ovisi o modelu?

    Još sam vidjela na sniženju su Carrera pro Matrix kao neki 3u1, slika je zbilja sićušna..., ako netko ima neka se javi...

    Puno pitanja, :? :? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    59

    Početno

    pa kad ste već došli do situacije da sjedite, možda je bolje uzeti neki sistem 2u1, budući vam košara više nije toliko neophodna. kod ovih sistema se AS spušta u skroz ravan položaj koji se koristi za šetnju s bebom, ili dok beba spava, i normalno podigne se u kosi položaj kad se koristi kao AS. baš sam danas gledala, to ti imaju JANE kolica (ne znam baš koji model), i imaš ih u Adaxu, ili malo prosurfaj po netu...

  3. #3
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Matrix košara (koja među ostalim ide i na JANE Carrea kolica - akoju spominjete i ti i smartic) mi se čini premalom/preuskom za dijete od šest mjeseci (a kamoli kasnije) - ako bi prvenstveno trebala biti korištena kao dio kolica.

    Protiv hladnoće smo koristili zimsku navlaku koja "ide odozgo preko nogu i zaštitne prečke".

    Mislim da svi proizvođači opreme imaju opciju kupnje samo kolica i autosjedalice (za određene modele).

  4. #4
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    gledala sam i čitala ovdje na forumu, zato sad skupljam bodove...

    Graco Ultima mi se sviđa jer je 2u1, ali mi se čini glomazan...

    Maxi-cosi možemo uzeti bez košare i ako odgodimo kupnju navlake za zimu nije neka puno veća cijena...

    ma bez auta je teško obići shoping centre po ovoj vrućini i uklopiti dojenje i sve to, da ne vucaaram i bebu, a ovi TL u gradu nikad nemaju više varijanti modela da se može uživo usporediti veličina, težina itd. ... i još neke mlade tete koje čekaju da ja dođem pa onda prvi put gledaju kako se (ra)-sklapaju kolica... onda mi odemo jer to predugo traje, a ne stignemo pitat 500 detalja...

  5. #5
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Dambo pa ti ne trebaš 3 u 1 nego 2 u 1, odnosno auto-sjedalicu jaje i kolica jer tri u jedan ti je sve to + košara. Ja ti mogu preporučiti Inglesina Zippy kolica, to već svima trubim. Sa svoje 2 djece sam do sada već isprobala svakakva kolica (2 x Chicco kišobran kolica, 1 Jane trokolicu, 1 Bebe Confort, 1 Inglesina Trip i 1X Inglesina Zippy) i ova su definitivno najbolja, a najviše me oduševilo rasklapanje i sklapanje doslovno 1 rukom. Uz to oni jedini imaju uz zimsku navlaku za noge i kabanicu za kolica, jednu ljetnu frotir presvlaku za kolica koju samo skineš i opereš, mene spasila ovo ljeto, a beb i je ugodno na njoj sjediti. Jest da su skupa, ali vrijede svake kune, pogotovo ako ćeš uskoro raditi an proširivanju obitelji. Razmisli o opciji kupnje rabljenih od nekog s Roda.

  6. #6
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Jane kolica u kombinaciji s Matrix auto-sjedalicom košarom nisu opcija za tebe jer ti je bebač već 6 mjeseci i neće mu baš biti udobno u toj auto-sjedalici, dosta je uska . Uz to za nju je potrebno jako dugačko remenje u autu i puno živaca kod montaže.

  7. #7
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    potpis pod Amelie32

    inglesina zippy,bez košare i bez AS jer prepostavljam da AS već imaš
    za do 1g

  8. #8
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    ma napisala sam 3u1 jer sam vidjela neka sniženja pa onda da košara čeka šogicu ili opet mene

    a ta inglesina, gdje ima za kupit

    meni su zapela maxi-cosy city, a AS još isto nemamo pa ću to svakako uzeti u paketu

    izbjegavamo se voziti s drugima u autu, a inače smo pješaci. ljudima je čudno da ću kupiti AS kad nemam auto, a svako toliko se netko nudi voziti nas, naravno bez AS! i onda da se nešto desi, meni katastrofa, a vozaču nugodnjak...pisala sam o tome na autosjedalicama...
    sad mi je izgovor putovanje busom na more

    a kolica kupujemo jer dosadašnja imaju remen u 2 točke , ne znam čemu bi taj uopće služio, kao ima i položaj za sjedenje, bez veze

    totalno sam neuka, nemam blizu nekih nećaka pa sam tek sad skužila tu falingu

  9. #9
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    inglesine imaš u tintiliniću;i meni se sviđa šta kod njih možeš birati
    hočeš li kolica+AS ili kolica+košara ili samo kolica
    nije kao kod većine ostalih da moraš uzeti svo troje, ali su mislim i skuplja
    od graco i sl

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Kolica možeš kupiti odvojeno od košare. Košara ti i ne treba kod kolica koja se mogu spustiti u vodoravan položaj. Ali vidi šta ti više odgovara

    Mogu ti reći naša iskustva za AS, jer smo ju također kupovali kad je Nikola navršio 6 mjeseci.
    Jedina AS u koju je on komotno sjeo, i da mu iznad glave bude oko 5 prstiju prostora, bila je Chicco Synthesis X-Plus. Tako da ti mogu preporučiti tu AS, jer nije ni nešto turbo skupa (oko 700kn).
    Sve ostale autosjedalice koje se mogu kupiti kod nas (Maxi Cosi, Graco, ...) je u toj dobi on prerastao, odnosno, došao glavom do ruba.
    Vidila sam da Roemer-ova AS 0+ Baby Safe Plus također ima veliko "jaje", ali ne mogu procijeniti da li je veće ili manje od ovog Chicco-vog.
    AS s velikim "jajetom" bih ti svakako preporučila, jer omogućuje da beba sjedi u smjeru obratnom vožnji što dulje, u položaju u kojem je najviše zaštićena. Opet, treba provjeriti kako vam ta AS "sjeda" u auto.

    Šta se kolica tiče, meni su OK Chicco CT0.1, jer su bebi komotna, mogu se spustiti u ležeći položaj, možeš na njih okačit x stvari, a ne zauzimaju turbo prostora u gepeku. A opet ako ti zatreba košara, možeš je posebno kupiti (možda i naručiti) u Kiki.

  11. #11
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    inglesine imaš u tintiliniću;i meni se sviđa šta kod njih možeš birati
    hočeš li kolica+AS ili kolica+košara ili samo kolica
    nije kao kod većine ostalih da moraš uzeti svo troje, ali su mislim i skuplja
    od graco i sl
    sorry, a di je tintilinić? ja sam mislila da jr tl zakon, a ono niš, još ovaj na treš. uopće nije opremljen sa AS i kolicima

  12. #12
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    bila sam dosadna pa da prijavim:

    kupili maxi taxi city cx + maxi cosi cabrio - vrlo smo zadovoljni, kolica su lagana i mala kad se sklope, jednostavna

  13. #13
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi imamo jane Carrera pro i njihovu AS/nosiljku/ košaru i već nam je naknap.....imamo 4,5 mjeseca 73 cm i 8,5 kila...al inače nam je odličan sistem ...

  14. #14
    Scila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav svima, zanimam me vase misljenje o Graco Symbio Travel System kolicima, namjeravala sam kupiti samo kolica i AS , beba stize krajem 2.mjeseca 2012. Mislim da je korpa nepotrebna jer beba u njoj nije vezana tijekom putovanja a i dodatni je trošak,malo sam u dilemi jer kolica kao kolica nemaju potpuno ravan polozaj nego su od 6.mjeseca pa na dalje, znači beba već tada sjedi.
    Evo linka tako da vidite o cem se radi , http://www.youtube.com/watch?v=y7DVh...eature=related hvala

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Graco AS je jako losa, i koliko mi je poznato lose ocijenjena na testovima, pa radije nemoj to kupovati.

  16. #16
    Scila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala na info, morat cu i to pogledati, ovdje se radi o SYMBIO LOGICO S CAR SEAT cini mi se da je cijela ta Symbio kolekcija nova.

  17. #17
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    OK, ali Gracko bas nema neki dobar track record u AS, tako da bolje preskoci. Za AS je bolje izdvojiti vise i kupiti kvalitetnu, a probati ustedjeti na kolicima.

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i ja bih zaobišla graco. ne samo zbog sjedalice, nego mi i kolica djeluju plastično i ne baš kvalitetno.

    pronađi kolica koja se spuštaju u ležeći položaj pa ne moraš brinuti o košari, a sjedalicu biraj prema rezultatima testiranja i kompatibilnosti s autom (i veličini - da je dijete ne preraste s 9 mjeseci).

  19. #19
    Scila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    19

    Početno

    Iskreno nije mi ni najmanje zao novca, ovaj TS dode oko 600€, da znam da je financijska kriza i slicno ali nakon 2 spontana, nije mi tesko priznat ali malo sa "pukla" po tom pitanju i stvarno zelim da ova beba bude uvijek na sigurnom, cijena je nevazna.

  20. #20
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pogledaj podforum autosjedalice, tamo ćeš naći puno informacija; da opet kupujem sjedalicu, odlučila bih se za roemer ili besafe.

    ne bih kupovala u kompletu s kolicima. a ako ne kupuješ košaru, imaj na umu da ti trebaju kolica koja se spuštaju u ležeći položaj.

    sretno

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    pogledaj podforum autosjedalice, tamo ćeš naći puno informacija; da opet kupujem sjedalicu, odlučila bih se za roemer ili besafe.

    ne bih kupovala u kompletu s kolicima. a ako ne kupuješ košaru, imaj na umu da ti trebaju kolica koja se spuštaju u ležeći položaj.

    sretno
    slažem se.

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da se i nas dvije u nečemu složimo

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I ja se slažem, kao razočarana vlasnica vrlo skupih 3u1 kolica.
    Uvijek je pametnije kupiti kvalitetnu AS i zasebno kolica (obično ispadne i jeftinije).

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ako cijena nije problem razmisli o Skate pegperego, na njih se može staviti i AS pegperego od 0-9.
    http://www.tintilinic.hr/hr/katalog/...stem__java-255

    Mi smo imali. Kolica su super, jedino su teška i zahtijevaju veći prtljažnik.

    Ili maxi cosi
    http://www.eburza.hr/maxi-cosi/maxi-...ra-3__10-4.htm

    A mnogi hvale i Jane, naizgled dobro izgleda:
    http://adax.hr/kolica/cijena/rider_matrix
    http://adax.hr/kolica/cijena/solo_matrix_2010

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Peg perego AS nije baš nešto, mala je i mi smo imali problem kad je cura imala 8mj, nije više u nju stala.

    Predlažem AS Romer i kolica Britax Romer Be-smart.

    Ili kolica Peg Perego Pliko, ali na njih ne ide Maxi Cosi ili romer sjedalica.

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da, mala je Pegperego, ali kad mrvica sa godinu dana ima 8 i pol kila, sasvim je u redu.

  27. #27
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mala je Pegperego, ali kad mrvica sa godinu dana ima 8 i pol kila, sasvim je u redu.
    A cuj, ne mozes unaprijed znati kako ce dijete napredovati. Moja cura je sa 8mj imala nekih 10kg, i bila je valjda sira nego duza i fakat nije stala u PP AS.

  28. #28
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Pozdrav svima!
    Jučer smo suprug i ja bili u Adaxovom dućanu i pronašli smo kolica Jane Solo Matrix 2010. Uglavnom, čine ih sportski dio koji se može spustiti u ležeći položaj i košara-autosjedalica koja ima mogućnost 4 položaja. Konstrukcijski su apsolutno ista kao i Jane kolica 2011, jedino su ova cca 1000 kn jeftinija jer im je boja bila 'in' 2010. Zanima me vaše mišljenje, iskustvo i/ili priče koje ste čule za ova kolica ili neka slična...Uglavnom, roditi trebam na proljeće...

    Ovo je link na Adaxovu stranicu s opisom tih kolica: http://adax.hr/kolica/cijena/solo_matrix_2010

    Hvala svima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •