Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 554

Tema: Nesanica u trudnoći

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    10

    Početno

    Evo ja sam nova na ovom forumu i ovim putem želim Vas sve pozdraviti !
    Naime truna sam skoro 20 tjedana i imam probleme sa spavanjem kao i svi ! Zaspim oko ponoći, budim se u 6 ujutro, a između toga 3-4 puta dizanje na WC. Sreća pa sam se već naviknula !
    Da ne zaboravim, s suprugom ne spavam u istom krevetu već mjesec dana jer hrčem kao pijani drvosječa ( bar on tako kaže ). Zanima me ima li tko od Vas takvih problema ( hrkanje ) i kako ste ih rješili ?!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    Pozdrav svima!
    I ja sam nova na forumu. Od nesanice patim već od prvih mjeseci trudnoće. Prvo sam imala foru zaspati u neko normalno vrijeme (11, 12) i onda se probuditi za WC ili u 2 ili u 4 h (ne kužim zašto u to doba, ali već smo i satove po meni mogli poriktavati ). I nakon toga nije bilo spavanja do 06 ujutro. Bilo je zapravo nemoguće raditi i normalno funkcionirati nakon prvih takvih nespavanja. Pred nekih mjesec dana poćela sam se mućiti i sa nespavanjem po cijele noći. Iako mi je tijelo strašno umorno, ne bih mogla zaspati eventualno opet oko 6 kada se dan budi.
    Probala sam i sa fizičkim aktivnostima - kao ako se umorim lakše ću zaspati i ne ostati nakon buđenja dugo budna - ali ni to mi nije od pomoći. No sada više nemam izbora nego leć i čekati da zaspim i nadati se da ću odspavati si neki malo duži period kroz noć.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Evo da i ja napišem štogod ovdje.

    Ja mogu spavat! I spava mi se. I paše mi! Koliko god da treba!

    Ali sad više ne mogu ležat!!! Namjestit se na jedan od bokova da zaspem bez frke je postalo nemoguća misija...
    Noći kad sam išla samo dvaput na WC mi izgledaju kao davno snivani san! Sad idem barem pet puta! A ko mi je kriv kad od večere do spavanja popijem bocu vode!
    A kad mi se ne ide na WC onda se svejedno budim jer se "Gurko" uzguro i gura li ga gura.

    Ma sve je to 5... Sve u rok službe!

  4. #104
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    hrkanje? Bože, kad se sjetim- ja sam samu sebe budila koliko sam glasno hrkala. za hrkanje pomoći nema.
    meni su nesanice došle oko 8. mjeseca. ali su prošle same od sebe nakon nekog vremena. a tek pred kraj trudnoće sam se budila samo jednom noću, da idem piškiti. inače, ja sam niskotlakaš, pa mi je to u trudnoći jako dobro došlo. za te stvari nema lijeka. prođu same od sebe.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    evo mene budne.preksinoc nisam spavala do pola dva.ujutro se ustajem u 6h.a sada sam odspavala od 9-pola jedan i ko zna kada cu zaspati.a u 6 ustajanje.i tako me to hvata u ciklusima.
    ja nespavam popodne.tako da nije ono nisi umoran.sva sreca pa imam max tv pa imam sta gledati.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    ja sam počela pratit kaj ima na tv iza ponoći do ujutro koma!!! evo 5 sati ,već 2 sata se borim da zaspim ,ali odustah pa pijem kavu i čekam da se netko od ukučana probudi i priča samnom!!! :D

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    hej trudnice, jeste li budne?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    BUDNA!!
    Izludjuje me Kunolovac..Nista na tvu..
    Ivani, sta ti radis?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    U 18 sam tjednu i sretna sam jer su mi se mučnine malo primirile. Ali mi je počela nesanica. Em što mi se svašta vrti po glavi, em me leđa bole.... a i mojemalo se počelo vrpoljiti ( prvi put da me nešto veseli :D kad me probudi, obično sam mrgud ).
    Već se nekoliko puta ponovilo - posudimo film i ja obično zaspim nakon 15tak minuta a onda ostatak pogledam negdje u 4 ujutro kad mi dosadi prevrtanje po krevetu. Pa malo odem na internet i onda još u 6 probudim dragog s kavicom. I slatko zaspim opet negdje oko 8 nakon doručka. Nikad ne spavam više od 4 sata u komadu.
    Zar nije malo rano za pripremu na nespavanje poslije poroda?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    Hello trudnice!!
    Tko je za trač partiju u 2 sata?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    prije par dana sam prokrvarila u 33 tj ,na kraju nije ništa(kapilarica) ali dr mi je propisao normabel da se smirim i opustim par dana doma.spavam ko beba od tog normabela ,nemrem sebi doć)) naravno da nećete uzimat na svoju ruku ,ali ako je kritično to nespvanje posavjetujte se sa svojim dr

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Pa sigurno ću se požaliti doku kad odem na iduću kontrolu ako ne prođu do tada. Sad sam još počela imati i noćne more. Nisam ih imala godinama. Svaki dan se osjećam sve više iscrpljeno. Možda samo trebam posložiti neke stvari u glavi. Zbog toga što mi posteljica dopire do UU moram mirovati. A ja sam naučena da cijelo vrijeme nešto radim. Posao mi je takav da sam dnevno kontaktirala sa stvarno puno ljudi a sada sam doma uglavnom sama dok je MM na poslu. Znam i da potiskujem strah jer mi je ovo druga trudnoća a prva mi je završila pobačajem u 12tom tjednu pa sam se uvjerila kako lako i bez obzira na sav trud i želju stvari mogu krenuti krivo.
    uh... jel sam ja to pod stresom?[/img]

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Pokušaj prije spavanja popiti malomlakog mlijeka i nemoj jestui navečer nešto teško! Sretno

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    evo mene opet. snovi mi više nisu strašni - izgleda da sam se malo smirila. Ali i dalje sam ko sova

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    hej, ima li koga?

  16. #116
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    bas sam si mislila jucer/nocas kak sam blesava sto buljim u strop i vrtim se ko na ringispilu u krebvetu kad bih mogla brbljati ovdje...ionako sam tokom dana barem sat dva tu...

    dakle, u 21tj, svaki tjedan barem 2 puta jedva spavam po noci. naravno da sam ujutro umorna ko pas, gladna nervozna i sve sto ide od nesanice, ali nisam pametna kako to rijesiti
    sve me strah sto ce biti u zadnjim mjesecima kad budem jos veca i bude vruce i ..ma necu ni razmisljati o tome...
    samo se prijavljujem i lakse mi je kad vidim da nisam jedina

  17. #117
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ja za sebe nisam primjetila da hrcem (a vjerujem da bi mi vec mm rekao, snimao me mobitelom, i sl.), ali uzasno jako - slinim. Kad god legnem u krevet, ma i kad samo vidim krevet, toliko sam polomljena da mogu odmah zaspati a tako je i od pocetka trudnoce (sad sam 26+2 tj.),a sad sam primjetila da jos ne zaspim a na jastuku cijela mlaka
    jel se kome ovo dogadja? 8)

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    ja sam jutros tek u pol 6 zaspala - prebijena sam

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Citiraj Ivani prvotno napisa
    ja sam jutros tek u pol 6 zaspala - prebijena sam
    kao i ja... zora je bila divna

  20. #120
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj ZIMA prvotno napisa
    Citiraj Ivani prvotno napisa
    ja sam jutros tek u pol 6 zaspala - prebijena sam
    kao i ja... zora je bila divna
    Kad se sjetim koliko sam zora vidjela tijekom trudnoće...

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    noćas je bilo lakše - samo do pola 3.
    Tko zna kako će biti noćas

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    evo ja nemogu da spavam.mozda vam je rano ali ja se budim svako jutro u 5h bez obzira kada zaspala.ostalo od posla pa nemoze duze nikako.
    a i kao dijete sam oko 5 bila budna do nekih 7 godina.
    samo neznam sta da radim.nisam bas za citanje a tv program me ubija.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    ja sebe uhvatim da hrcem kada sam na desnom boku jer su mi sinusi zatvoreni pa ni nosnica ne radi pa se probudim od zvuka.
    a MM ni da trepne,on ce bar odmoran na posao i kada mali zaplace nece ni skuziti.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Citiraj vlatka5 prvotno napisa
    samo neznam sta da radim.nisam bas za citanje a tv program me ubija.
    ja si skuham čaj ili kakao, nađem nešto za pod zub i onda rješavam križaljke ili krenem čitati neku knjigu. ako izlazi sunce sjednem pod prozor pa uživam. i onda se obično oko 8 vratim u krevet pa odspavam do 11.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    evo mene opet.od 1h budna i pokusavala do 3h zaspati pa neide.krizaljke sam rijesila moram nove kupiti,ajd treba jos izdrzati kojih 2 tjedna pa cu biti preumorna da nespavam.danas sam od 12 h na nogama ( budna od 6h) i cijeli dan na proslavama i "kavama" i covjek bi mislio da cu biti umorna.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    Vlatka, barem lezi na kauč pa tako odmaraj tijelo kada ne možeš spavati.
    Jesi li tu?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    Oprah show od 4.00-4.45 pa nazad u krevet, pa dizanje u 6.30 za posel..."malo" sam strgana...sva sreća da radim do kraja mjeseca pa bum nekak zdurala.

    Od puke dosade sam jela onaj okrugli stropor kak ja to zovem u pola 5...mislim svašta

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    jedva doček odlazak u krevet već u 21.30, i onda nakon jedno 2-3 buđenja, redovito sam "ko ćuk" oko 4 ujutro
    U 6.30 se dižem za posao ..i ne znam za sebe cijeli dan

  29. #129
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    nocas opet klasicno budjenje oko 1 i treptanje u mraku do 3...ko i vecinu noci :/
    covjek bi pomislio da cu barem nocasspavati jer sam noc ranije spavala od 22-0.30 i onda od 5.30-6, a tokom dana nisam mogla nikako odmoriti, iako sam imala prilike - jednostavno mi se nije spavalo iako sam bila strgana. vec u7 navecer sam bila u pidjami sve se nadajuci jednom okrepljujucem snu, ali nis....
    grozno mi je sto sam od tog nespavanja ujutro ili pred jutro (kad malisa dodje u nas krevet) toliko cangrizava da je to strasno :/ ...a covjeculjak bi se ujutro samo malo stisnuo uz mamu i tatu

  30. #130
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, ja sam mislila da se te nesanice javljaju pred kraj trudnoće - kad se više ne možeš namjestiti zbog trbuha
    a ono šipak, spavalo mi se samo prva 2-3 tjedna i poslije toga koma
    idem spavati oko 23 nekad i kasnije i nikako zaspati, onda jedva zaspem pa moram na wc, i onda opet ne mogu zaspati
    i tako nekoliko puta po noći
    a ujutro se budim u 7 kad se mm budi za posao
    i onda mi se jednom u 2 tjedna spava, al ne - moj susjed kat iznad odluči bušiti zidove od ranog jutra
    ma koma....

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    vidim da je termin oko 4 ujutro popularan

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    možemo se naći večeras pa pričati

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    61

    Početno

    eto i mene...u 5h sam svako jutro budna! Dok je bilo sunca i lijepih dana još mi s ei dalo ustati pa gledati kroz prozor ako niš drugo! A sad...ležim, barem dok prođu plodovi zemlje na tv hahaha...prevrćem se, pa s ei beba razbudi, pa neugodno meni a vjerojatno i njoj...ustanem, bacim nešto u kljun, čitam, ispunjavam križaljku pa zasovim dok MM ne ustane i poludi kad me vidi skupljenu u fetus na dvosjedu :D
    I da zaboravila reći ono što odspavam do 5h sanjam intenzivno, veeeelike gluposti!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    ja sam cure dobila upalu sinusa,.. zacepljen nos, bolovi u glavi,.. uzas...
    a nesto ne mogu vise spavat na stomaku, pa mi i to otezava situaciju... bas se mucim..
    koliko me je u pocetku nervirala ona spavaca bolest ko kokos sam bila, sada me nervira sto ne mogu da spavam..
    a sta ce tek biti posle

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    gombica koliko si trudna? Ne bih te htjela strašiti, ali meni to podosta dugo traje...

  36. #136
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja budna od 2, zaspala oko 23
    sad je već 5, a meni san nikako na oči
    stvarno sam umorna i nije mi jasno zašto ne mogu spavati...

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    ne znam ni sama zakaj se to događa. Ja imam od početka trudnoće nesanice. Vjerojatno će te u nekom trnutku prebaciti umor tako da ćeš otspavati koju noć u komadu bez problema. Želim ti to još noćas .
    Evo ja sam 33. tjedan - i još uvijek kuburim sa snom. A kažu da je pred kraj tek teško. :shock:

  38. #138
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, nadam se...
    nadam se da ti neće biti ništa teže, pa ti si sad već jako daleko

  39. #139
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa
    Još smo na prometnoj ulici tako da čujem potpetice, aute, tramvaje, pijance.... na to POLUDIM!
    čepići za uši

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    jel netko već tu?

  41. #141
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Ivani prvotno napisa
    jel netko već tu?
    jesi ti to krenula spavati ili si se već probudila?
    imala si pravo, malo me strgalo pa sam sinoć bolje spavala, budila se 4-5 puta, al ipak sam i odspavala

  42. #142

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    do 4 sata nisam oka sklopila.ali sam se morala ustati u 7 sati i do navečer juriti po dućanima pa se nadam da će me prebiti i da ću si lijepo odspavati.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    cure, jel ima koga? jel tko raspoložen za malo ćakulanja?
    jedva čekam da se pekara otvori - gladne smo jako

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    Ivani baš mi je žao što ti se nisam pridružila sinoć, evo cijelu noć nisam oka sklopila, tako je već nekih dva tjedna i ja sam već luda, ja sam inače niskotlakaš i mogu spavat kad god se sjetim ( mogu oko mene i bombe padat ) al evo u zadnje vrijeme , odspavam nekih dva tri sata u komadu i oko dva su mi oči ovak :shock: i dalje više nema spavanja ( eventualno zaspim oko šest i onda sam bijesna kad se treba dić ), a tek sam u 30 tj. :/

  45. #145

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    evo ja sam 33 + 4. I mogu više nabrajati periode kada sam spavala nego od kada ne spavam jer zbiljam rijetko mogu reći da imam normalan san.
    u zadnjih 51 sat, 8 sati sam spavala - koma.
    Meni ti je tlak u trudnoći takva konstanta da sam oduševljena. Inačer sam ona vrsta ljudi koji pate čas od niskog čas od visokog. Jel piješ kavu ili neke takve napitke?

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    meni je uvijek tlak bio nizak i takav je i sada - normalno mi je kad mi je 60/110, s tim da mi je na zadnjem pregledu čak bio 65/120 što mi je najbolji tlak do sad, prije trudnoće sam mogla popit i po dvije litre kave i svejedno bi spavala kad bi htjela ( al doduše imala sam jaku anemiju ), sad popijem šalicu bijele ujutro i to je to i svejedno ne mogu spavat, a što je najbolje nisam ni umorna , najradije bi se ustala usred noći i išla spremat kuću al bi se ukućani bunili na galamu

  47. #147

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Evo curke da vas utješim,ja sam u 38-om tjednu i ne spavam nikako tako da imate još vremena da se naučite uživati u neprospavanim noćima.... Najgore mi je što noću šetam po kući i najčešće gledam kako MM i moja curica spavaju kao bebice...čisto im zavidim....

  48. #148

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    dođite noćas na forum, bit će nam ljepše

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    to zvuči ko kult, ak ne mognem zaspat i večeras eto me

  50. #150

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    ha, ha, ha, hajde i ti nam se pridruži :D
    Ja ću još malo pa ići probati odspavati, pa se ako Bog da tek sutra dopisujemo. A ako ne budem mogla spavati, tu sam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •