Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 554

Tema: Nesanica u trudnoći

  1. #1
    Rinolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    34

    Početno Nesanica u trudnoći

    Do prije par dana, spavala sam kao beba. Nakon toga, totalni preokret. Muči me nesanica, legnem strašno umorna, i ne mogu zaspati. Cijelu noć se okrećem, možda nakratko zaspim, ali to je više neki polusan.

    E, sad me zanima, što da radim? San mi je jakooo potreban (imam bebu od 14 mjeseci i trudna sam 7 tjedana i imam naporan posao). Bojim se popiti nešto za spavanje zbog trudnoće! Ima li tko kakav savjet ili slično iskustvo. Molim pomoć, jer već par dana hodam kao zombi po svijetu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Kamilica caj ili apaurin,to je meni doktorica preporucila :/

  3. #3
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Joj kako si pogodila temu Ja sam noćas, tj. jutros zaspala u 7 i pol, cijelu noć sam se mučila, nemir u nogama, nikako zaspati. Skužila sam da me nesanica najviše muči kod promjena vremena.
    A kad se sjetim prve trudnoće, spavala sam svaku noć bez problema i po 10 sati u komadu

  4. #4
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Pridružujem se vašim problemima!

    Sinoć sam spavala do čak 3 ujutro i nakon toga - ništa!
    Ni po danu nemam potrebu. U početku sam pila Normabel ali on umrtvi tijelo ali ti mozak i dalje radi pa sad kombiniram toplo mlijeko&keksi i Persen (prirodan lijek). Ne funkcionira uvijek ali probaj

    E da, i jastuk pošprican s par kapi eteričnog ulja od lavande

  5. #5
    Rinolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    34

    Početno

    A kad se sjetim prve trudnoće, spavala sam svaku noć bez problema i po 10 sati u komadu
    Tako je i kod mene bilo. Cijelu trudnoću sam "prespavala".

    Rekle su mi danas frendice da je Apaurin dozvoljen, tako da ću probati s tim ako ništa ne profunkcionira.

    Danas ću probati s kamilicom i Persenom.

    Tnx mame!

  6. #6
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Joj probaj ipak bez apaurina, a i persen treba provjeriti :/ To što je biljni, ne znači da ga trudnice smiju piti. Ja sam se nedavno skroz šokirala kad sam pročitala da gastal nije dobar za trudnice, a pila sam ga često u prvoj trudnoći i ne pomišljajući da provjerim smijem li jer sam bila sigurna da je bezopasan.

  7. #7
    Rinolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    34

    Početno

    Vitekova mamuška - i ja sam cuclala Gastale sve u 16. Žgaravica je bila nemoguća. Ali zato su nam klinci dali spavati. I moj sin se zove Vito, bik je u horoskopu kao i tvoj , dobri su to dečki. Sada čekaš curku ili...?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    I ja se pridružujem! Ovo nespavanje me izluđuje ali ja ću ipak probati bez ičega - pa dok ide, ide.
    A mogle bi se sve naći i na kavi oko 3 ujutro

  9. #9
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Umjesto Gastala treba uzeti Rennie, on nije štetan za trudnoću. Sada sam malo potražila po netu nešto vezano za Persen i trudnoću, na jednom sam mjestu pročitala da nije dobar za trudnice i dojilje. Treba još provjeriti... A Apaurini i Normabeli se uzimaju samo ako je nužno, i to Normabel prepisuju zbog problema u trudnoći ozbiljnije naravi, tako da ih treba izbjegavati ako je ikako moguće :/
    OT čekam još jednog dečkića Ti?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    I je pridružujem kavi oko 3 Navečer zaspem kao top i onda se oko 2, 3 probudim i vrlo teško opet zaspem. S Toni me to hvatalo tek pred kraj trudnoće kad mi je trbuh stvarao probleme u namještanju u krevetu, a u ovoj trudnoći uranilo

  11. #11
    Rinolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    34

    Početno

    Meni je problem zaspati. Legnem umorna, a ne mogu zaspati. To me izluđuje. Možda je promjena vremena, možda me nešto podsvjesno muči, ali teško je znajući da ništa ne možeš popiti.

    Mamuška - ja sam tek friška trudnica, ali nadamo se curici

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Ja bez problema zaspim, ali kad se moj miš probodi noći oko 4, ja više ne mogu zaspati i po dva sata se okrećem u krevetu, jutros sam se ustala provjeriti što ima na tv-u u 5.30 i to me je tek ponovo uspavalo. Inače sam primjetila da u trudnoći imam takvih problema sa spavanjem pred nadolazeću promjenu vremena, nadam se da ću za koji dan opet spavati ko bebica.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja kad ne mogu zaspati probudim mm-a da se poseksamo i to uvijek upali . Jedino što se poslije probudim za mokrenje, ali to ionako obavim u polusnu. Neva je nekako mirnija noću, cica zanemarivo ili ništa. Bilo je dana da sam se vrtila do tri ili četiri, a onda bi se ona probudila - i igrala do šest ili sedam. Onda bismo opet nešto spavale itd. Užas.

    Probajte 8)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    E da, i ovi na TV-u bi mogli stavit nešto pametno na program noću, a ne samo neke reprize i onda prekid programa do ujutro.
    Nitko ne misli na trudnice!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Zati imas internet

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    33

    Početno

    šta je to sa 3:00 u noći? i ja se budim kao navinuta u 3:00 i više ne bi zaspala za ništa... pridružujem se kavi u 3:00 u jutro...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Jas e budim u tri,idem piskiti i napiti se vode obavezno,ali to radim u polu snu i vracam se u krevet spavati.Imam srece znaci

  18. #18
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Prijavljujem da noćas opet nisam spavala (osim od 4 do 6!) s time da sam popila Normabele jer moram raditi a noćima ne spavam!!
    Uglavnom - ništa ne pomaže i što je najbolje i MD nije cinoć cijelu noć spavao jer me pokušao uspavati i onda nervoza prešla na njega

    Ne bi mi to toliko smetalo kada bih mogla nešto po noći raditi ali tijelo mi je umorno i samo ležim a glava broji svoje. Još smo na prometnoj ulici tako da čujem potpetice, aute, tramvaje, pijance.... na to POLUDIM!

  19. #19
    Rinolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    34

    Početno

    Majuška - i ja prijavljujem nespavanje (opet!). Idem upravo zvati doktoricu da je pitam dali bi ipak nešto mogla piti, jer nemam snage brinuti se za klinca, ni ići na posao.

  20. #20
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    Evo i ja se prijavljujem za nespavanje. U biti, ja zaspim ali se budim svakih sat, sat i pol. Ali si mislim, ok bar se privikavam na vrijeme dok budem imala bebača

  21. #21
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj M@rtin@ prvotno napisa
    Evo i ja se prijavljujem za nespavanje. U biti, ja zaspim ali se budim svakih sat, sat i pol. Ali si mislim, ok bar se privikavam na vrijeme dok budem imala bebača
    I ja sam mislila da je to dobro jer se privikavam na besane noći, ali zeznula me. Ona sad spava po cijele noći, a ja se budim svako malo.

  22. #22
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja popijem normabel prije spavanja, Rekao mi ginic da ga pijem po potrebi a posto su mi kontrakcije najcesce ponoci, ubijem 2 muhe jednim udarce. Spavam 10 sati u komadu. Tj. dizem se oko 4 i oko 7 na wc, ali zaspim poslje toga bez problema.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Evo i ja se pridužujem u klub nespavalica.

    S prvim djetetom spavanje nije išlo negdje od 5.mj. trudnoće - redovito sam se budila u 5,30. U ovoj trudnoći, nema spavanja od prvog dana (a znam ga jer sam bila na AIH). Zaspem "kao kokica" navečer, i negdje od 4 nadalje samo se vrtim i gledam na sat. Tablete ne želim ako neću morati. Borim se sama sa sobom, nervozna sam, neraspoložena, samo zijevam od ranog jutra.... Zaista se nadam da ću ipak uspjeti odspavati koju noć, iako znam da dalje s trudnoćom dolaze sve teže noći.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za sve nas da ulovimo malo više sna!!!

    Svima vam šaljem

  24. #24
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Rinolina prvotno napisa
    Majuška - i ja prijavljujem nespavanje (opet!). Idem upravo zvati doktoricu da je pitam dali bi ipak nešto mogla piti, jer nemam snage brinuti se za klinca, ni ići na posao.
    Rinolina, što ti je rekla doktorica?

    Ja sam imala par "boljih" noći. I dalje pijem po 2 Normabela navečer jer bez njih NIKAKO ne mogu zaspati. Ali to je već dobro jer prije ni s njima nisam mogla oka sklopiti po cijelu noć...užas živi.. a ujutro na posao! Sad je već puno bolje

  25. #25
    Rinolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    34

    Početno

    Majuška - ovak, doc mi je rekla da bez problema mogu popiti ili Apaurin 2mg ili Normabel 2mg. Kupila Apaurin, popila, zaspala odmah, ali se probudila nakon 2-3 sata i opet ništa, tako da sam odustala od toga. Ovih dana radim ovako...pročitala sam u jednoj knjizi da je za spavanje dobro Lavandino eterično ulje...kupila ga na dlan stavila 2 kapi i premazala si čelo i oko sljepočnica (to je dobro i za glavobolju). Nakon toga zaspim lako i relativno brzo...istina probudim se za par sati na WC, ali ponovo zaspim nakon nekih desetak minuta. Ja sam još friško trudna pa se zaista bojim piti tablete...radije ću probati s ovakvim stvarima.

  26. #26
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    i ja sam se budila u 3 u noći

  27. #27
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    I ja se budim svako malo, te sam žedna, te mi se piški, te MM me lupi rukom... ali ne pijem nista, malo se vrtim, mastam o tome da sam osvojila puno novaca i utonem u san ovisno o tome kad potrosim sve novce! :shock:

  28. #28
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa
    I ja se budim svako malo, te sam žedna, te mi se piški, te MM me lupi rukom... ali ne pijem nista, malo se vrtim, mastam o tome da sam osvojila puno novaca i utonem u san ovisno o tome kad potrosim sve novce! :shock:

  29. #29
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa
    I ja se budim svako malo, te sam žedna, te mi se piški, te MM me lupi rukom... ali ne pijem nista, malo se vrtim, mastam o tome da sam osvojila puno novaca i utonem u san ovisno o tome kad potrosim sve novce! :shock:
    Ja kad ne mogu zaspati probudim mm-a da se poseksamo i to uvijek upali
    Ovca i Janje i Franciska do sada nude najbolja rješenja za nesanicu

    A Rinolina m podsjetila da moram kupiti ulje lavande koje sam već potrošila (malo nakapam na jastuk prije spavanja, ne ostaju fleke)[/quote]

  30. #30
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa
    mastam o tome da sam osvojila puno novaca i utonem u san ovisno o tome kad potrosim sve novce! :shock:
    Joooj, to mi je najslađa metoda uspavljivanja. A ni ne igram loto.

    Inače, počela me mučiti nesanica prije par dana. Sad sam nekih 9 i pol tjedana trudna. U prvoj trudnoći sam spavala kao bebica.
    Ali primjećujem da sam i malo zbrkana u glavi, pa je vjerojatno zbog toga.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    bok.i ja se pridružujem nespavalicama.sad sam 6 tj trudna.nemogu zaspati iako sam umorna.zaspem oko 1 a budim se još par puta i u 5 gotovo.a ja radim inaće od 7 h kako ću izdržati.ovaj tjedan sam bila na godišnjem pa je bilo podnošljivo.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    evo i ja se pridružujem .Obavezno buđenje oko 3 (idem piškit) a onda "razmišljanje"nemam pojma o čemu.Sve je počelo prije 2 tjedna... sad sam u 14 tjednu nadam se da ce uskoro izostati noćno mokrenje do 30tjedna (tako piše barem u knjigama). :?

  33. #33
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Pomaže i razmišljate li da je pored vas Brad Pitt!!! :D

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    haha.. podseti me Franciska na moj serijal shopping snova. Bilo je to negde najintenzivnije u drugom trimestru. Sanjala sam razne varijante kupovine, naravno - sve samo za moje potrebe. Pijaca, rasprodaje, luksuzne radnje, kozmetika, odeca, nakit... nema sta nisam kupovala nocu Danju sam imala tu i tamo dozivljaj da cu sada morati svega da se odreknem kada dodje beba i da nikada vise necu sebe moci da stavim u prvi plan.... I tako sam nadoknadjivala kroz snove.

    A spavam i dalje ko beba - stomak je kao planina, dodjem do nekog polubudnog stanja kada se okrecem s jednog boka na drugi, ali se ne razbudim. Pije mi se cesto i idem barem jednom nocu na wc, ali posle se ususkam i nastavim...

    Laka vam noc!

  35. #35
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Tako je meni bilo u stvarnosti! Pijani milijunas je poharao sve ducane!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    13

    Početno

    najviše mi ide na živce što svi stalno govore ''naspavaj se sada jer ono što si do sad odspavala nikad više nećeš'' .a drage volje bi ... ali stalno imam neki nemir u nogama, pa moje malo živahno djetešce koje se rita bez prestanka...
    a sanjanje... zaboravila sam što je to! inače mi je to najzabavniji dio spavanja. u firmi su navikli na moje priče o snovima, a sad je sve nestalo u dim...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    A JOJ BAR S TIM NEMAM PROBLEMA! samo bi spavala i sanjam duge snove kao filmove!!!!!a tako mi je bilo i u prve dvije trudnoce

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ja sam u trudnoći provela budna noći i noći. Kad bi me potjeralo na wc nakon toga ne bi zaspala po 2-3 sata. To mi je bilo koma. Čak sam znala MM probuditi jer mi je bilo dosadno...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Bas sam se nasmijala s vama. Ni ja ne spavam.. tj. zaspim oko 2 u noci al u 4 uredno piskim, oijem vode pa budim muza da mu javim da za 2 sata ustaje. Bas sam vjestica. Inace, na bolovanju sam pa nije grozno..

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    upravo me to zanima, radite li cure? Ja sam namjeravala svoju nesanicu povezati s nervozom u vezi posla. Sta mislite, ima li to smisla?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    U prvoj trudnoći sam radila i nisam spavala, u drugoj trudnoći nisam radila jer sam bila na porodiljskom pa opet nisam spavala.

  42. #42
    SSR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    57

    Početno

    Ja sam na bolovanju,ovaj tjedan su počeli problemi s nesanicom,vrtim se po krevetu do negdje 4,5 ujutro i onda tek zaspim i prospavam pola dana.

  43. #43
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    prvu trudnoću sam imala nesanicu i žgaravicu.za žgaravicu sam cuclala gastal a za nesanicu ništa.sad kad sam opet trudna i imam jaku žgaravicu ne koristim ništa a gore mi je nego u prošloj trudnoći.što se tiče nesanice,spavam ko beba samo kaj me neki put probudi žgaravica i tjera me na povraćanje.
    ne bi se usudila nikakve lijekove uzimati u trudnoći.




    još malo pa će i moje zlato ugledati svijetlo dana.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ako sam umorna zaspim ko beba...

  45. #45
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    Ja sam čitala da je to normalan proces privikavanja na buduće besane noći!
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=148&Show=1760

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    bok, mene mući konstantan umor, jedva hodam, spavanje samo na boku iako sam trudna tek 7 tj, inače si nisam mogla zamisliti da ne spavam na trbuhu, užas koja muka, znači to traje do kraja T?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Ja popijem normabel prije spavanja, Rekao mi ginic da ga pijem po potrebi a posto su mi kontrakcije najcesce ponoci, ubijem 2 muhe jednim udarce. Spavam 10 sati u komadu. Tj. dizem se oko 4 i oko 7 na wc, ali zaspim poslje toga bez problema.
    isto ovako!!!

  48. #48
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    kod mene je spavanje bilo noćna mora zadnja 3 mjeseca. sva sreća da je bilo ljeto pa je rano svitalo... po preporuci doktora sam pila normabel, ne prečesto ali drugačije nije išlo. koliko god da je malo štetan, štetno je i za malu bebu da mama ništa ne odmara, organizam iscrpljen... držite se samo, to je tek jedna od čari...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    i ja se pridružujem kavi u 3 Dignem se pišat i nema više..... Prije sam pišala u polusnu i odmah nazad u san. Sad nema šanse. Luda sam polako....

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj printemps prvotno napisa
    Ja sam čitala da je to normalan proces privikavanja na buduće besane noći!
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=148&Show=1760
    Ovo sam nekako i sama mislila iako nisam pročitala do sada. Ja sam znači točno po PS-u majke prirode. S tim da pravilo br.10 upražnjavam svakojako-gledajući tv, čitajući, u 1. trudnoći sam šivala, sada planiram kućni budžet, kupovine, peglam, surfam...štošta...onda odvalim preko dana s malcem 3h i sve 5.
    Dakle, može se i kod mene na kofi u 3 ujutro 8) sa sunčanim oćalama, skupa ćemo gledat izlazak sunca, ja to već mjesecima-ej to je skoro meditacija za nas u gradu-čut malo mira i tišine i ptice

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •