Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: 7 tj. a nevidi se plod

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    5

    Početno 7 tj. a nevidi se plod

    Veliki problem – u 7 tj. sam a nevidi se plod. Danas su mi rekli da je neuspela bremenost I preporucili kiretazu ako se nista ne vidi za nedelju dana. Ja se jos uvek nadam ali doktori nisu bas optimisti…Imate li neki savet ili slicno iskustvo?? :?

  2. #2
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    A vidi li se gestacijska vrećica? Možda ti je ovulacija bila kasnije, pa je još rano za vidjeti nešto. Koliki su ti inače ciklusi?

  3. #3
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Traži drugo mišljenje, a možda (puj, puj) je ektopična. :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    5

    Početno

    Vidi se gestacijska vrecica. Normalna je, kao za 7 tj. Samo plod nije tu...Bila sam vec kod drugog lekara, isto kaze i on...A ciklusi su mi na 28 dana.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Svakako pričekaj, i ako imaš mogućnost prati beta hcg u krvi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Svakako pričekaj, i ako imaš mogućnost prati beta hcg u krvi.
    definitivno ~~~~~~~~~~~~~~

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Sacekaj,miruj i trazi dr misljenje prije bilo kakvog postupka.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Svakako pričekaj, i ako imaš mogućnost prati beta hcg u krvi.
    potpis

    i vibram da je sve ok
    ~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    vgmiki ovo ti je bio moj slucaj: 6-7. tjedan, ima gestacijske al nema ploda ni srcanih otkucaja. na kraju dijagnosticiran blighted ovum i u 10. tjednu kiretaza
    ne zelim te plasiti, daj Boze da ce jos sve biti u redu, mozda se razvije ali ako nece, znaj da je mozda tak bilo bolje, meni su objasnili da je vjerojatno doslo do genetskog poremecaja (visak kromosoma) i da su samo me kljukali tabletama (makar sam pila utrogestan, ali nista) da bi samo odgodili neizbjezno, a beba bi bila bolesna...
    ali evo moj frendici je isto dijagnosticiran blighted ovum, trazila jedrugo, pa trece i cetvrto misljenje (prva tri-kiretaza dok je cetvrti rekao da ce pricekati) i rodila je zdravog sincica, sad vec ima 10 mjeseci..
    najbolje je naoruzati se strpljenjem ne se zivcirati jer to sam skodi bebi i cekati
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ imaj nadu i vjeru

  10. #10
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam na pregled u ovoj trudnoći išla između 7-8 tjedna. Vrečica se vidla,ali plod također ne. Doc me naručila za tjedan dana na uvz i plod je bio tu.
    Sigurna sam da je i kod tebe ovo slučaj.

  11. #11
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude u redu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    kod mene isti slučaj samo moja beta raste ko luda i gin. kaže sve ok.to znači da mi je ovulacija bila malo kasnije i zbog toga se ne vidi plod.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ drži se

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Sve je već napisano, samo vibrice da je ipak bila kasna ovulacija ~~~~~~~~~~

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    5

    Početno

    Cure, hvala vam na odgovore. Stvarno ste . U sredu idem na pregled i nadam se da ce sve da bude u redu...

  16. #16
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    jos malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude ok

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    Draga, kod mene se početkom 5.tjedna vidjelča samo duguljasta gestacijska vrećica, bez odjeka ploda! gin.je rekla kako nisu neki dobri izgledi, ja se nisam dala, i početkom 8.tjedna se vidio plod od 1cm, srčeko i žumanjčana vrećica.....
    ne odustaj, to se taaaaaako brzo može promijeniti!
    danas ga nema, a sutra, prekosutra već srčeko prokuca.....još ako je uređaj za UZV neki zastarjeli....

    u svakom slučaju
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    vadi betu, ili zatraži drugo mišljenje!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    oprosti, sad sam vidjela grešku, nije se početkom 5.tjedna ništa vidjelo, nego početkom, skoro pa i polovicom 6.tjedna je bila samo gest.vrećica!!!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    vgmiki~~~~~~~~~~~~~ za srijedu

  21. #21
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Znam da te ne moze utjesiti, ali ni meni nisu nista vidili, a tjedan poslije je sve bilo OK! Drzim fige i javi kako je proslo!!!

  22. #22
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    A kak ideš sutra na pregled kad je blagdan?
    Tak su mene jednom naručili,ja došla,a oni ne rade.... :/
    U svakom slučaju ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~...............

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj evita prvotno napisa
    A kak ideš sutra na pregled kad je blagdan?
    lokacija je Skopje ....
    javi se

  24. #24
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    I???

  25. #25
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    imam i ja slično iskutvo. Dr me odmah poslao na drugo mišljenje koje je bilo isto kao i njegovo. Imam 30 god, prva trudnoća, u utorak bio prvi pregled (7-8 tjedana trudnoće).
    Dr kaže da je anembrionalna trudnoća, ploda nema i da dođem u ponedjeljak 20.08. na još jedan UZV, ali da će 99% trebati kiretaža.
    Srce mi puca.
    Sve se nadam da će i mali bebač oživjeti nekim čudom, stvoriti se...

    Čula sam da je potrebno piti folnu kiselinu prije nego planiraš zatrudniti i svakako prvih par mjeseci trudnoće
    Ja to nisam uradila. Jesam li pogriješila. Bi li mi folna kiselina pomogla da očuvam trudnoću, da sam na vrijeme uzela je?!

  26. #26
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Nemoj se opterećivati takvim pitanjima! Čula sam i ja da se preporuča (a ne da je potrebno) piti folnu, ali ja ne znam nijednu od mojih prijateljica mama da je pila, pa sve imaju zdravu djecu!

  27. #27
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    alkemicar jako mi je zao sto to prolazis, ali ~~~~~~~ da sve bude u redu na sljedecem pregledu
    a sto se tice folne, ona nije razlog anembrionalnim trudnocama, odnosno, njezino ne uzimanje.
    ja sam imala dva missed-a, a oba puta sam pila folnu nekoliko mjeseci prije trudnoce. a ovaj put nisam planirala trrudnocu, nisam pila folnu, i za sada smo dogurali do, skoro, 14 tjedna

    i jos malo ~~~~~~~~~~ da sve bude u redu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    nemojte sebe kriviti jer niste krive
    ako se radi o anembrionalnoj trudnoci( tak sam ja imala) onda znaci da je najvjerojatnije doslo do poremećaja u koncipiranju kromosoma a to je nemoguće ispraviti, nece pomoći ni folna ni nista drugo
    a kad dođe do genetskog poremećaja onda je bolje da se trudnoća ne održi
    evo tak su to meni objasnili kad sam bila u bolnici!
    ~~~~~~~ da je sve ok, drzite se

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ništa od vgmiki

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    5

    Početno

    zdravo svima. nazalost morala sam na kiretazu. nije bilo nista od ploda a i kako su mi lekari rekli definitivno bio je slepi zacetak. usla sam u 9 tj po zadnju menst. a gestacijska kesica je jos bila na 7tj. - nikakav napredak. rekli su mi da nema svrhe da cekam...bila sam na kiretazu narednog dana. uzasno se osecam ali nista nisam mogla da uradim. po celi dan se pitam dali sam mozda jos nesto mogla da uradim, zasto se ovo desilo...Eto, valjda je tako trebalo da bude. Sada mi preostaje da se oppravim pa kad sve bude u redu idemo na novu bebu.
    hvala vam na sve postove, na sve lepe reci, savete i iskustva koje ste spodelili samom...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    5

    Početno

    alkemicar - nadam se da ce kod tebe sve da bude u redu. nemoj gubiti nadu. znam kako ti je tesko, ali sacekaj. misli kako ce sve da bude u redu. saljem ti sve moje pozitivne vibre!
    slusaj sebe i svoje srce. znam da ti je to sada najteze ali to je najbolje za tebe...

  32. #32
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj vgmiki prvotno napisa
    zdravo svima. nazalost morala sam na kiretazu. nije bilo nista od ploda a i kako su mi lekari rekli definitivno bio je slepi zacetak. usla sam u 9 tj po zadnju menst. a gestacijska kesica je jos bila na 7tj. - nikakav napredak. rekli su mi da nema svrhe da cekam...bila sam na kiretazu narednog dana. uzasno se osecam ali nista nisam mogla da uradim. po celi dan se pitam dali sam mozda jos nesto mogla da uradim, zasto se ovo desilo...Eto, valjda je tako trebalo da bude. Sada mi preostaje da se oppravim pa kad sve bude u redu idemo na novu bebu.
    hvala vam na sve postove, na sve lepe reci, savete i iskustva koje ste spodelili samom...
    I ja sam to prošla! Šaljem ti vibre i drži se!

  33. #33
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    jako mi je zao sto si to morala dozivjeti, drzi se i uskoro ce te iznenaditi

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    vgmiki, drzi se!
    bit će sve ok, evo i sam to prosla, pola godine nakon toga vanmaternična trudnoća, a pola godine nakon toga sam trudna i imam 28 dana do termina! tak da sve to nista ne mora znaciti, dogada se!
    nevjerojatno je da se to mnogim zenama događa gotovo svaki mjesec a da ni ne znaju, menstruacija im malo kasni pa nakon toga malo jace krvarenje i nisu ni znale da su imale takvu trudnocu.
    majka priroda se brine za probir jednino sto tu i tam malo odugovlaci!
    ~~~~~~~~~ bit će potrebno malo vremena da se oporavis, ali misli na svoju bebicu koju ćeš tek držati u rukama

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    vgmiki žao mi je, drži se

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    evo, cure, kod mene ista priča. 7 tjedana, gestacijska vrećica je tu, ali se plod ne vidi.

    Prošla trudnoća je bila uredna ali su mi začeće izračunali 4 mjeseca poslije zadnje menge. Nikome nije jasno kako sam tada uspjela zatrudniti. Nadam se da je i ovaj put ovulacija bila malo kasnije.

    Da li postoji još koja pretraga koja bi mogla potvrditi trudnoću?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Evo, obecala sam da cu kada se sve sazna sto je i kako je napisati cijelu pricu da mozda nekome pomognem.
    Prije 10 godina imala sam vanmatericnu trudnocu, u kojoj sam jedva prezivjela, te mi je tada uklonjen lijevi jajovod. Od tada sam pila kontracepcijske pilule od straha da se ne dogodi isto. Prestala sam ih uzimati prije dvije godine s tim da sam se nastavila paziti. Prije tri mjeseca muz i ja smo odlucili da moramo nadici taj strah i opustiti se. Pocela sam piti caj Vrkutu, i ovaj mjesec mi se pokazao plus. Naravno, odmah sam pocela panicariti i otisla u bolnicu gdje mi je obavljena i prva operacija prije 10 god. Na uzv se prva dva puta nije apsolutno nista vidjelo, dok je beta rasla sva tri puta i vise od duplo u razmaku od dva dana. Sa 1129 na 2450 na 5550. Sa betom od 5550 vidjela se gestacijska vrecica od 6mm u maternici, ali ginekolog kaze da to ne mora nista znacit jer da mu je cudno da s tako velikom betom nema ploda. Isto tako, imala sam 2cm slobodne tekucine u Douglasovom prostoru, sto je dodatno davalo sumnju na vanmatericnu. Nitko mi nista ne govori, svi su jako oprezni zbog prve situacije, gdje sam jedva prezivjela. Isto tako bih htjela napomenuti da mi ciklus traje cca 30 dana. Ono sto je jos nevjerovatnije je da mi je ovaj mjesec ovulirao lijevi jajnik koji nema jajovod- sto ili predstavlja cudo (a dr kazu da po knjigama stvarno postoji mogucnost da se jajna stanica okolo probije i udu u desni jajovod ili je opet vanmatericna. Svaki drugi dan sam u bolnici na pretragama, u strahu a svi sute. Prije dva dana beta mi je bila 10500, znaci nije se skroz uduplala a u bolnici i dalje nisu nista vidjeli osim gestacijske vrecicd. Jos bih htjela reci da nemam nikakvog krvarenja, za razliku od prvog puta, a jajnici me malo zigaju al nije bol kao kod prvog puta.
    Jucer sam se javila svom ginekologu, koji je na svom boljem utz vidio i zumanjcanu i malo srceko od 1mm koje treperi.
    Tako da je sve moguce. Samo vjerujte. Ovo mi je bio najgori tjedan u zivotu, svi su davali samo losu nadu i govorili sve negativno, a ispostsvilo se da je sve moguce. Ako imate kakvih pitanja rado cu pomoci.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    5

    Početno

    Bok svima! Ovako, trebalo bi me malo umiriti… bila sam danas na uzv, 8+1 sam po zm, a po odnosu 5+4… vidi se gv velicine 33mm… doktor preporucuje prekid trudnoce. Da li je u pravu ili da jos ganjam taj mali tracak nadice koji imam?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima !!
    Menga 01.05.
    Oplodnja 12.05.
    30.05. Beta HCG 1337
    31.05. privatno na UZV 3 ploda (naravno,sve je to jako rano),ali tamo su..vidim ih i dr i ja..krenuli iz 2 ŽV..jedan se jos jednom podjelio..
    03.06. Beta HCG 4900
    06.06. na bolnickom UZV jedva pronasao jednu GV i iscuđava se toj trojci na privatnom UZV..
    i narucio me tek 26.06.
    Naravno da umirem od straha (dvije izgubljene blizanacke..trombofilija..rat za fragmin..itd)
    .Narucila sam se u sri privatno ponovno na UZV..
    Iskustva za “nestajanjem” GV u tako kratkom roku ?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    54

    Početno

    Jazz jesi bila na uzv? Mislim da privatnici imaju stvarno puno bolje uzv nego u bolnici za tako ranu trudnoću

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Da..
    Krenula je trudnoca kao trojke,ali je rano otkrivena..
    Rekla mi je da sam dosla malo kasnije kada se obicno ide na uzv-ne bi to ni znala..
    Ja sam se pozurila na uzv da zopocmem ovaj put na vrijeme borbu za Fragmin..vise nista ne prepustam slucaju..,ali vidjeli su se jucer u tragovima ona dva da polako nestaju..i da su bila dva ŽT
    Jedno srceko kuca..
    Jedno,ali vrijedno..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •