Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 202

Tema: Dabroston

  1. #1
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno Dabroston

    Dalkem, od ovog mj pijem dabroston radi spottinga. Pijem ga od 16dc pa 14 dana, 15ti dan trebam radit test i ako je + nastavit a ako je - prekinut do 16dc. Zanima me da li je netko ko pije dbroston imao nuspojave tipa umor, povišena bt itd, jer se meni to događa pa me zanima da li su to nuspojave ili će možda ipak ovaj put bit+?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    26

    Početno

    Ja sam isto ovaj mjesec počela piti Dabroston i to od 15. do 25. dana ciklusa 2x1 a u slučaju trudnoće 3x1 i odmah kod doc. Nisam primjetila nikakve nuspojave, osim što me od jučer užasno bole cice al si ja nekako mislim da se kooooonačno radi o trudnoći. :D Moram čekati još tjedan dana do testiranja, jedva čekam!
    Držim ti fige da se ipak radi o plusiću!!!!

  3. #3
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Pila dabroston, nisam imala nuspojave.
    Nadam se da se kod tebe radi o trudnoći!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Ja sam imala nuspojave i one su uobičajene kod Dabrostona, čak mi se i povraćalo od njega. Trudna nisam bila. Ne zamaraj se sa simptomima nego napravi test ili izvadi betu ako ti M bude kasnila. Vibram da simptomi nisu od Dabrostona.....

  5. #5
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Dakle pila sam Dabroston 14 dana kako je doc rekla 2x1, a onda mi je 15. dan počeo spotting. Sad me zanim može li Dabroston produžiti ciklus i može li uopče djelovati već prvi mjesec jer moram priznat malo sam se sad zabrinula?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    ja sam dva ciklusa pila dabroston, ali nisam vise izdržala, cice su me bolile i ispod pazuha sam mislila da imam nelu oteklinu koliko me sve bolilo, a navecer me zeludac rasturao!Pitaj ako mozes preci na utrogestan, prirodan je i stavljas ga i vaginalno, tako da uopce nema nuspojava i kvalitetniji je!

  7. #7
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam Dabroston pila ciklus prije nego što sam ostala trudna s Reom, a sad mi doktorica ne dâ bez prethodne kontrole hormona.
    A ja misilm da bi mi to možda pomoglo da ostanem trudna.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    42

    Početno

    Bok!

    Ja sam baš jučer od doktora dobila Dabrosotn i počela ga piti. Bila sam na redovitom godišnjem pregledu. Kako već 4 mjeseca pokušavamo to sam mu i rekla. S obzirom da mi menstruacija od kako sam prestala piti tablete za kontracepciju nije redovita rekao je da će je Dabrosatn reglirati kako bi lakše računala plodne dane a i da će povećati šanse za trudnoću.

    Trebam ga piti od 15 do 25 dana 2 puta dnevno i ako u roku 10 dana ne dobijem M trebam napraviti test ili otići kod njega na pregled. Pitala sam ga što sve može biti uzrok da ne dobijem u roku od tih 10 dana. Rekao je jedino trudnoća .

  9. #9
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja sam ga pila par ciklusa, i imala sam te simptome. Najgori mi je bio bolne cike, ali nije uobičajna bol kao u PMS-u, nego su me pekle, i boljele su me i kad bi počeo novi ciklus, užaš. Kad sam prestala s dabrostanom, onda su me još ciklus iza boljele na isti način, tako da sam jedva čekala da to prestane.

    Nego je si li vadila hormone, meni je samo prolaktin bio malo povišen, a progesteron je bio ok, ali ja sam zbog spontanih inzistirala da mi da dabrostan da malo pogura jer sam bila uvjerena da je možda u tome ipak nekako problem, ali nije pomoglo, pa sam ga prestala koristiti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    12

    Početno

    evo cure, dižem malo ovaj post iz mrtvih, jer sam i ja završila na tom dabrostanu i nije mi baš jasno čemu služi.

    Zar on izaziva ovulaciju? Naime, meni je ginač zbog anovulatornog ciklusa to prepisao, rekao da uzimam od 12. do 24 dana.

    Ja malo proučavala i vidjela da je progesteron hormon drugog dijela ciklusa i da nema utjecaja na ovulaciju, pa mi se sad sve zbrčkalo.

    Jel netko ima s njim iskustva i je li netko na njemu zatrudnio?

  11. #11
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ja prvo ne razumijem kako si ti mogla dobiti M u sred uzimanja dabrostana :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa
    Ja prvo ne razumijem kako si ti mogla dobiti M u sred uzimanja dabrostana :?
    to se i ja pitam!

    misliš da bih trebala nazvati ginača ili ga posjetiti pa ga priupitati?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    Malo pitanje oko dabrostona?

    Dali je neka od vas dobila dabroston da su joj redovni ciklusi(tacno 28 dana)
    Naime meni su menstruacije redovne tacno u dan ali ovulacija O, nista. DAli je moguce da dabroston izaziva ovulaciju.'
    Molim Vas sto prije mi odgovorite ako neka nesto zna, sutra bi ih trebala piti i to 11dc do 21dc.

  14. #14
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Dabrostan povećava razinu progesterona, tj. on jest umjetno dobiven progesteron. Ako si ti radila razinu progestrona i ako ti je on bio nizak, onda je to znak da ne dolazi do ovulacije, pa ti je doktor dao dabrostan kako bi ti se digla razina tog hormona i kako bi došlo spontano do ovulacija. Mada mi je neobično to što su ti ciklusi tako točni, a nema ovulacije, ali, naravno, potpuni sam laik, pa je i to vjerojatno moguće.

    Nego kako si ti saznala da nemaš ovulaciju, putem razine progesterona ili na neki drugi način?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    pa neznam , jednostavno tacna mi je meca u sat uvijek tacno 28.dan navece dobijam a moj ginic mi je rekao da nemam ovulacije, predlozio je laparaskopiju posto sam se neckala predlozio mi je dabroston, mada mu je draze bilo da idem na laparaskopiju.

  16. #16
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Čekaj, je li ti ciklus pratio preko UZV-a pa došao do zaključka da nemaš ovulaciju ili što? Nije vidio folikule ili...? Primjećuješ li ti plodnu sluz (rastezljiva kao bjelanak od jajeta) ili pikanje jajnika oko 14.dana ciklusa?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    da bila sam na ultrazvuku i vidio da nema folikula ustvari bio je jedan folikul 14 dc i to 10mm, sto nje dovoljno.
    Ma joj pravo me zbunio a inace imam i zavaljenu maternicu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    inace ovulaciju neznam , imam sluzi a osjcam bol u krstima a ne u jajnicima isto kao da cu dobiti menzis, a temperatutru mjerim temperatura m je cudna pravi dan je visoka dan niska

  19. #19
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Čuj, ako ti nakon tog dana nije gledao, ne znači da nemaš ovulaciju, možda ti je O zapravo kasnije, što bi značilo da ti je lutealna faza kraća, a onda to treba rješavati. Ja bih na tvom mjestu tražila da ti prati od 13.dc rastu li folikuli ili bih s Interneta naručila LH-trakice za utvrđivanje ovulacije i umakala i po tome vidjela imaš li ovulacije ili ne. Još jedan način je da u njega ili doktorice opće prakse uzmeš uputnicu za vađenje progesterona 21.dc i vidiš kakvo je stanje. Inače sluz je potvrda da ima ovulacije i znak je plodnosti. Uzimanje dabrostana neće škoditi, ali ja bih za svejedno napravila nešto od navedenog!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    pa upravo cu to i uraditi, da li da uzimam dabrostone, mogu li da mi poremete menstruaciju?
    Ako mi je ova druga faza kraca mislim druga faza poslije ovulacije na menzis mislim kako se to moze rijesiti?

  21. #21
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pogledaj sljedeće linkove, a možeš još potražiti preko pretražnika:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...+lutealna+faza

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...+lutealna+faza

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=kratki+ciklus


    Mislim da ti ne bi trebalo poremetiti M s obzirom da ćeš ga uzimati do 21.dc, ali to je moja pretpostavka, pa se nemoj previše oslanjati na nju. Možda neka od cura bude bolje znala... nadam se da ćeš doskočiti svemu tome i dobiti bebicu čim oprije [/url]

  22. #22
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    E, da pogledaj i na temu Marulja-Macina trava, tamo smo dosta pisali o vrkuti. To je izvrstan čaj za reguliranje ciklusa i svega vezano za ženske reproduktivne organe, i više...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    e indi hvala ti

    idem malo vidjeti sta si mi poslala

  24. #24
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    evo ja sam dobila da pijem dabroston od 16 dana 10 dana.... :/ ja sam negdje pročitala kako on zaustavlja ovulaciju... onda me bilo strah to piti, ali sam nastavila, kvragu kad ni ne znam koji mi je 1.dan menge kad me zeza, ali uskoro ću kod nje. ja od Dabrostona osjećam onako laganu bol u donjem dijelu trbuha... cike me ne bole, drugo ništa, samo eto stomak :?

  25. #25
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    niccoleta
    evo ja pijem dabroston od 14-24 dana ciklusa i jedno sigurno znam a to je da dabroston ne zaustavlja ovulaciju . Mene ne boli stomak ali me bole cike i par puta dok sam bila pod tabletama osjetila sam kao da me malo "zanosi" , na stotinku bi mi se zavrtilo u glavi , i nisam imala nikakvu zelju za keksanjem . Ostalo mi je OK. A kako ne znas koji ti je prvi dan menge :?

  26. #26
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    a najvjerojatnije da mi je 1.dan ondaj dan kad krene brljaviti, ali nekad zna biti tako slabo, kao roskasti iscjedak, koji onda 2 dana prelazi u smeđi da bi mi krenilo ono pravo, onda nakon tog pravog 5-6 dana, jedno 4 dana sigurno kao na početku... vjerojatno je 1.dan onaj dan kad krene brljaviti, samo sam ovaj put malo zeznila stvar pa počela piti malo kasnije.
    koja je funkcija tih tableta (za nas koji pravimo bebu) jel ona pomaže da se jajašce oplodi i smjesti se gdje treba.... ili kako....šta... :/

  27. #27
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    niccoleta mislim da prvi dan ciklusa trebas racunati od onda kad krene malo obilnije krvarenje :/
    Dabroston ti je tableta koja sadrzi progesteron , hormon koji luci zuto tjelo . Posto se luci poslije ovulacije, progesteron stimulise razvoj endometrija i na taj nacin priprema uterus za primanje i prehranu oplodjene jajne celije. Problem nastaje kada zuto tijelo (npr . usljed stresa ) ne luci dovoljno progesterona . Zbog manjka progesterona , rezultat je na kraju ciklusa to smeckasto "brljanje " tzv. spotting . Dabrostoni dodatnim progesteronom pomazu pravilnom debljanju endometrija , takav endometrij prihvata oplodjenu jajnu stanicu , jajna stanica ima vremena da se ugnijezdi jer nema vise spottinga , tj progesteron ne pada i ti brzo ostajes trudna .

  28. #28
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    sviđa mi se ovaj zadnji dio rečenice- i ti brzo ostaneš trudna. vidjet ćemo sada kako će biti. ovo mi je druga tura dabrostona, prošli put nije se ništa dogodilo, ali sumnjam da će i ovaj put.... čim sam popila tu tabletu odmah osjetim dolje stomak :/ ali javljam vam ishod.

    Hvala na informacijama....!!! još mi nije jasno odakle meni to da te tablete zaustavljaju ovulaciju, ali negdje sam to pročitala, nije to bez vraga meni u glavi.

  29. #29
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ja sam bila sigurna da necu ovulirati uz dabrostone , ali ispalo je da ipak jesam , kao i puno drugih cura koje na primjer piju dabroston od 11-25 dana ciklusa tj bas u plodne dane . Citala sam postove na drugim forumima ovog tipa i svaka redovno ima ovulaciju . A sto se tice toga da neces uspjeti , ako budes tako negativno gledala na to , bit ce ti mnogo teze da zatrudnis , nema te tablete i tog doktora koji ti moze pomoci . Snaga volje i vjere je pokretac svega , a snaga stresa i nesamopouzdanja je jaca nego sto mislis . Zato, pij dabrostone , ocito ti je progeteron nizak cim imas smedji iscjedak , vjeruj i ostaces trudna

  30. #30
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    a joooj, ma imam ja snagu i volju... samo što ti se ja ovako držim da bih se na kraju možda pozitivno iznenadila. sve danas bila nešto u ljekarni pa bil il nebil kupila test, ali nisam na kraju, rano mi je to... trebam dobiti idući vikend.... ako dobijem naravno. ne osim tih slabih bolova nemam nekih simptoma T.

  31. #31
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Evo, podizem malo topic, jer bih za koji dan trebala poceti piti dabrostone, a nesto mi nije jasno - a do doktorice ne mogu do iza Uskrsa.

    Naime, ja imam problema s kratkom lutealnom fazom i kratkim ciklusima, tj. progesteron mi prebrzo opadne. Doktorica mi je rekla da uzimam 2x1 tabletu od 16. do 25. dana, a na papiricu uz dabroston pise da se za to ("neplodnost uzrokovana insuficijencijom zutog tijela") uzima samo 1 tableta na dan od 14. do 25. dana.
    Jesu li 2 tablete OK ili je to ipak prevelika doza? Jer, koliko vidim po forumu, po 2 dnevno uglavnom piju cure s dugim ciklusima pa se bojim da si nesto ne pobrkam.

    Osim toga, naletjela sam negdje da je kod uzimanja utrogestana ili dabrostona potrebno 2 x godisnje obaviti mamografiju. Pitala sam za to svoju doktoricu, ali je ona samo odmahnula rukom i rekla da je to obican progesteron, da se svakodnevno propisuje trudnicama i da nema nikakve povecane opasnosti.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    I ja sam ga stalno pila po 2 .. pijem ga godinama i nikad nikakvih problema :D
    Nije ti to prevelika doza ..zna ona zasto ti je rekla po 2 :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    Morala sam se javit, jer sam ja 2 puta ostala trudna i to uz dabrostone.
    Pila ih od 11-21 dana.
    Oba puta sam u drugom ciklusu zatrudnila, ali nazalost izgubila sam svoje mrvice i to u kasnoj trudnoci.
    Zato cure vjerujte u dabrostone!!!!!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    31

    Početno

    firdevs, wow, oba si puta tako brzo zatrudnila uz dabroston.
    Pretpostavljam da nemaš policistične jajnike(?) jer ja ih imam i još mi nitko nije preporučio ovakvu terapiju iako mi po ovom što čitam djeluje jako zanimljiva... Žao mi je što si izgubila mrvice, i ja sam jednu izgubila u ranoj trudnoći, ali nadam se da će slijedeći put biti uspješno...

  35. #35
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Firdevs, hvala na savjetu, zao mi je za mrvice, ali drzim fige da bude treca sreca i da to iskustvo vise nikad ne dozivis. Nadam se da ces se uskoro preseliti na trudnicki forum

    Ja od jucer (16. dan ciklusa) uzimam dabroston, po 2 na dan, dakle danas sam popila tek trecu tabletu. Malo me k'o pred mengu zateze trbuh i pojavio mi se lagani spotting - je li to normalno ili mi se nesto pobrkalo? Inace nikad nisam imala spotting, osim 1 dan pred mengu. Imam peh da je vikend pa ne mogu do doktorice do ponedjeljka - jel' ima netko iskustva s ovim? Trebam li promijeniti dozu, prestati ili jednostavno nastaviti?

  36. #36
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    PITANJE?3 mjeseca sam bila dabroston od 16-26dc i ovaj mjesec ga nisam pila.... danas mi je 31dc, M je inače uvijek 28-29dc, test nije pozitivan na trudnoću? DA li je tko imako kakav poremećaj ili neštp ovako slično?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    draga, ja mislim da su ti M bile na 28/29.dc zato kaj si prekidala s Dabrićima, a pošto ih sad ne piješ ti je drugačije....ak se ne varam, pisala sim da ti je O bila oko 20dc? pa onda ti je odprilike 10dpo, neće ti onda doći M, a za testić je vjerojatno bilo pre rano....sačekaj, uživaj u lipom vrimenu, i ne brine, biće bebolino, uskoro draga!
    ne brini za ovo, zbilja nije to nikakav problem, meni je isto super kak ne pijem Dabrostone nego b6....


  38. #38
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    hvala ti draga...
    ma kad sam em prije pila dabriće, em sad malo brljala s b6... tako da nisam sigurna,,,,
    ali da su neke normalne okolnosti već bih znala šta je..... zato što nikad prije nije kasnila... uvijek je bila normalna.....

  39. #39
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Cure koje ste uzimale dabroston od 16. do 25. dana, molim pomoc!!!
    Jel' se desio kome spotting vec na pocetku uzimanja? I koliko ste tableta uzimale?

  40. #40
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja sam uzimala 2x1 i imala sam uredan spotting kao da ih i ne uzimam sad sam prešla na utriće i imama spotting 1/2 dana prije M

  41. #41
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja sam imala od njih u sljedećem ciklusu ovulacijsku krvarenje.

  42. #42
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    da kažem samo ako nekog nekad bude zanimalo da nakon 3mj. uzimanja dabrića prvi mjesec kad ih nisam uzimala menga mi je kasnila 1tj... valjda poremećaj neki...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    cure, koja je uopće razlika između utrogestana i dabrostona?
    čitala sam da je jedan prirodni a drugi umjetni progesteron, istina?

  44. #44
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Istina, utrogestan je prirodni progesteron, a dabroston sintetski.
    I ja procitala ovdje na forumu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj enya22 prvotno napisa
    Istina, utrogestan je prirodni progesteron, a dabroston sintetski.
    I ja procitala ovdje na forumu.
    ajde, da sam barem nešto dobro zapamtila
    (još mi je smiješno kako sam zamijenila grejp i ananas )

    nego, možda nam netko zna objasniti zašto se nekad daje dabroston a nekad utrogestan? vjerovatno različito djeluju...

  46. #46
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    a kad se zapocinje s dabrostonima ili utrogestanima? kad se skuzi da si T ili i prije - za svaki slucaj...Nista ne kuzim sa tim dabrostonima ili utricima o kojima govorite...toga nije bilo kad sam ja bila trudna :?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    utrice stavljas poslje Ovulacije 2 tj. pa ako si trudan nastavljas a ako ne prestajesh pa dobijesh ..
    dabrastone ak se dobro sjecam od 14 dc do 25 odnosno ovisno za sta se piju

  48. #48
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    A dabroston piju i trudnice, moja ih zaova dobila kad je počela krvariti. da se spriječi spontani.... tako piše i u uputama

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    dabrastoni ovisi kak se piju ako je prijeteci onda se popiju 4 odjednom pa onda svaki dan po jedna do 12 tj. mislim ...

  50. #50
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Onda, ako sam dobro razumjela..ja bih mogla odmah poceti sa tim utricima ( a procitala sam da se mogu kupiti i slobodno - bez rec.) , ali ide li to tako bez lijecnika i na " blef"..jer ja ne znam jesam li T , samo zelim to biti

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •