Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: NOvo rodilište u Splitu

  1. #1

    Početno NOvo rodilište u Splitu

    Prije svega, pozdrav svima. Zanima me da li netko zna u kakvoj je fazi izgradnja novog rodilišta u Splitu. Kad se otprilike očekuje njegovo otvaranje?

  2. #2
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    travanj/svibanj 2008.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    a ja bi onda mogla rodit u novom rodilištu. Jupiii!

  4. #4
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Super! Mada, lijepe sobe i nova aparatura ne znači da će porod biti bolji.... nažalost.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    ali je korak naprijed

  6. #6
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj ambrozija prvotno napisa
    ali je korak naprijed
    je korak naprijed ali mislim da je bitniji porod tj. sam tijek i doživljaj poroda nego nova soba.....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Kažu da se otvara za sv. Duju. Jupiii!

  8. #8
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    za svetog duju?
    samo me brine kad navale rodit sve one trudnice kojima je tad termin i one kojima porod počne kad prošetaju kroz gužvu na sv. duju, di će ih ravnatelj marasović smistit
    možda u svoje odaje jer će kreveta bit manje nego ih je sada

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Kažu da ima desetak kreveta manje nego ovo sada. A di će sa babinjačama, operativnim, konzervom...
    Sad sam zvala bolnicu zapisat se za trudnički tečaj. Tamo misle da neće bit do kraja idućeg lita.
    AKo je tako onda do Nove godine. :? A, je sam se ponadala.

  10. #10
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj ambrozija prvotno napisa
    Kažu da ima desetak kreveta manje nego ovo sada. A di će sa babinjačama, operativnim, konzervom...
    Sad sam zvala bolnicu zapisat se za trudnički tečaj. Tamo misle da neće bit do kraja idućeg lita.
    AKo je tako onda do Nove godine. :? A, je sam se ponadala.
    kako ti je krenilo, čini mi se da bi mogla drugo ići rodit u novo rodilište

  11. #11
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    nepolažem ikakve nade u novo rodilište
    sve su to isti ljudi
    meni je trebao ljudski odnos prema meni a ne novi ležajevi
    da me nisu onoliko razrezali i namučili mogla bi komotno i na pomoćnom ležaju ležat

    makar bilo najnovije ja mu tamo neidem više

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    O, da drugo. Bilo bi to peto, jer je ovo sad četvrto. Kuku! A ja zatvaram sezonu. a-a.Nema više.

    Ja se ipak nadam da se osoblje malo popravilo od prošlog puta. Inače mi je na drugom porodu osoblje bilo super. Dr. Karelović, Dr. Branica, i još jedan liječnik visoki plavi... bili su pet.
    I na prvom.
    Ali na trećem, katastrofalnu babicu sam dobila. D nisam bila vezana špicala bi je nogom.

  13. #13
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj ambrozija prvotno napisa
    O, da drugo. Bilo bi to peto, jer je ovo sad četvrto. Kuku! A ja zatvaram sezonu. a-a.Nema više.
    :shock: negdi sam očito pogubila konce.
    aj da sam falila u jedno dite nego odma u tri diteta

  14. #14
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    cure, za sv. duju bit će gotova zgrada, ne rodilište. nakon završetka zgrade, kreće tek opremanje, uređivanje, javne nabave, natječaji, koji aparat, krevet, stolicu ... znate koliko to još može trajat
    tako čula :/

  15. #15
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa
    ... znate koliko to još može trajat
    dok ne sjaši kurta, a uzjaši murta

    ili dok se ja ne odlučim pokušat ići na drugo dite

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj ambrozija prvotno napisa
    Kažu da ima desetak kreveta manje nego ovo sada. A di će sa babinjačama, operativnim, konzervom...
    Sad sam zvala bolnicu zapisat se za trudnički tečaj. Tamo misle da neće bit do kraja idućeg lita.
    AKo je tako onda do Nove godine. :? A, je sam se ponadala.
    Oće li umisto manjka kreveta biti alternativnih načina rađanja-kade, sjedenja na lopti ... ?

    Mi smo prošli tečaj i s tim idemo skupa i drugo porodit, hoću reć vrijedi kad jednom prođeš tečaj i ne moraš nanovo ni ić ni plaćat, a tata prisustvuje porodu :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Kažu da će biti kada. Za ostalo ne znam. Kad sam čula da neće biti gotovo do svibnja, kolap me umalo strefila, pa nisam više ostalo slušala, a ni čula. Neka eterična ulj, svičice, šta li...ne znam.
    Znam zato da je jučer bilo 30 :shock: novorođenih u st. Barem mi je tako rekla prijateljica koja je rodila. I da od jučer nije vidila dite, jer je ona još u predrađaonici. Ni na jednom odjelu nema mista.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj ambrozija prvotno napisa
    Znam zato da je jučer bilo 30 :shock: novorođenih u st. .
    Jesu to novogodišnja dica

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Bi'će. Ne znam. Sad trebam računat. -9 mjeseci-7 dana. Ne bi trebala bit. Više nekako sa skijanja, ako su svi bili na skijanju.

  20. #20
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    jedina dobra stvar šta su rekli napravit u novom rodilištu je da će moć majke dodaknit svoje dite koje je na neonatologiji-ja svoje nisam 34 dana a kolegica sam im

  21. #21
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    nessa

  22. #22
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    fala zrinka i nadam se da će imat aparat za probir sluha koji radi jer da se nisam raspitivala nebi ni saznala da je moje dite gluho na jedno uho a evo upravo sam sa orl-a i mora na ugradnju cjevčica i vađenja 3 krajnika jer ima upalu zdravog uha a može doć do oštećenja koma sam

  23. #23
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    nessa
    strašno.
    pa taj aparat ne radi od kad sam ja rodila jer ni mojoj maloj nisu "pogledali" sluh.

  24. #24
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    a ja sam slučajno saznala da bi bilo dobro napravit taj test to mi je rekla zena šta san je upoznala na neon. dica su nam skupa bila pa san joj probir sluha radila i starom rodilištu

  25. #25
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    a ja sam slučajno saznala da bi bilo dobro napravit taj test to mi je rekla zena šta san je upoznala na neon. dica su nam skupa bila pa san joj probir sluha radila i starom rodilištu
    ja nisam slučajno saznala nego mi je to pisalo u otpusnom pismu s neonatologije. preporuka za uradit pregled sluha.
    ali aparat nikako proradit pa na kraju nisam nikad taj pregled ni odradila s malom.

  26. #26
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    pa zašto niste išli u staro rodilište ili ni tamo nije radija

  27. #27
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    pa zašto niste išli u staro rodilište ili ni tamo nije radija
    ne znam je li tamo radio, ali su mi na neonatologiji stalno govorili: evo još malo pa će proradit, tribalo proradit jučer, pa nije, pa dođite slijedeći tjedan....i tako prošla puna dva miseca.
    a onda sam vidila da mala nema problema sa sluhom, pa mi se više nije ni išlo na taj pregled.

  28. #28
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    ma znam kako je to al opet ja da nisam svoju odvela danas ne bi ni znala da ima problema sa sluhom jer je prije propričala nego prohodala i sad lipo govori počela je spajat rečenice tako da se na njima ni ne mora primjetit da je sluh oštećen zato je moja preporuka da se to ipak provjeri čisto zbog mira i sigurnost pogotovo zato ako je dite ležalo na neonatologiji i bilo u inkubatoru
    p.s ne želim nikoga pripadat već samo govorim iz svog iskustva

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    jedina dobra stvar šta su rekli napravit u novom rodilištu je da će moć majke dodaknit svoje dite koje je na neonatologiji-ja svoje nisam 34 dana a kolegica sam im
    nessa žao mi je zbog toga ali evo ja moram reći da sam nekoliko puta uspila ući i dotaknuti cure dok su još bile u toplom krevetiću, a sada kada su u običnom krevetiću dođem svaki dan i dam im jesti na bočicu iako ne dojim i stvarno su mi te sestre i doktorice izašle maximalno ususret. Meni tih sat vremena ili pola sata dnevno život znači.

    Vidim da i ostale majke tako dođu, budu s djecom koliko je god moguće i nitko im ne brani.

    Meni tamo više smeta što u posjete dolazi cijela rodbina pa majke i očevi ne mogu doći do prozora da vide djecu. Balkon je uzak i onda majka ne može vidjeti dijete jer je jako velika gužva, a onda ako je majka tek rodila pa je tamo svi izguraju...
    Čula sam da će u novom rodilištu na neonatologiju moći doći samo roditelji djeteta i to pozdravljam, onda će sigurno roditelji moći bolje vidjeti djecu, dobiti informacije i biti sa djecom.

  30. #30
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    dolazila sam i ja malu hranit na bočicu jer nakon 34 dana mlika mi je ponestalo a bar se nadam da će to bit bolje u novom rodilištu
    a oni balkon je grozan mene su moji s kolicima doveli gori nakon 3 dana da je vidim jer je bija CR al nebi te ljudi pustili ma grozno

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    a oni balkon je grozan mene su moji s kolicima doveli gori nakon 3 dana da je vidim jer je bija CR al nebi te ljudi pustili ma grozno
    Isto se dogodilo i meni. Kad sam došla u kolicima jedva su me progurali. Ljudi uopće nemaju obzira prema ženi koja dođe vidjeti dijete i još je vide u ogrtaču i znaju da je tek rodila ali to nikome ništa ne znači. Svi se guraju. Strašno!

    Ja se isto nadam da će biti bolje u novom rodilištu iako se nadam da nam neonatologija neće opet trebat.

  32. #32
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    ljudi stvarno znaju bit grozni al oni ne svaćaju da je i tu neko njihov koji je rodija pa tribaš imat malo poštovanja
    e zato ja još ni ne idem na drugo dite zbog straha da se nebi ponovilo znam da ne mora tako bit :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •