Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 162

Tema: Čišćenje perilice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb. Malešnica
    Postovi
    150

    Početno Čišćenje perilice

    Već mjesecima se čudim zašto mi veš smrdi kada ga izvadim iz mašine i evo Roda mi je dala odgovor... mojoj mašini treba pranje, samo nije mi baš jasno točno kako. Naime, ne razumijem onaj dio teksta koji objašnjava postupak čišćenja, ljudi, molim vas pomozite! :?

    Počevši s praznom perilicom, pustite TOPLU vodu do najviše razine koju vaša perilica dozvoljava.
    Kada se bubanj napuni i počne okretati, dodajte vodi 750 ml destiliranog bijelog octa (ili 500 ml soka od limuna) te 125 ml sode bikarbone. Pustite program da ide skoro do kraja i kad počne cijediti vodu unaprijedite program na centrifugu. Na taj će način perilica i cijediti i centrifugirati istovremeno. Nakon toga obrišite unutrašnjost perilice, odstranjujući prljavštinu koja se pojavila. Da biste odstranili svu preostalu prljavštinu pustite u pogon program s HLADNOM vodom i namjestite na program za najprljaviju odjeću tako da se što više agitira. Pustite da se taj program završi do kraja. Ova tehnika trebala bi odstraniti ostatke sapuna i kamenca u oba bubnja vaše perilice te u cijevima.
    Što, da pokrenem program pranja ostavivši perilicu praznu?
    Kako to misle da ulijem vodu, pa mašina sama uzima vodu (ili da ja doljievam kroz otvpr za deterdžent)? Kako da znam koja je to "najviša razina koju moja perilica dopušta"? Ocat isto ulijevam kroz otvor za deterdžent? A kako da destiliram ocat? prokuham ga ili? A što je ovo s limunom? Da cijedim limune dok ne skupim pola litre soka, to je bar kila limuna, mislim nje bed, samo provjeravam... I je li 125ml sode bikarbone ili 125g?

    Zasad toliko... Molim vas, prosvjetlite me!

  2. #2
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Upravo sam ja ovo htjela copypejstati.
    Ja ovo NIŠ NE KUŽIM!
    Bijeli ocat-to je alkoholni ocat ne?
    Sodu bikarbonu razrijedim s vodom ili kaj?
    A ove korake ništa ne kužim. Moja mašina je digitalna i kad joj zadam određeni program ne mogu ga prekinuti dok ona ne završu.
    Mogu ja jednostavno staviti praznu mašinu da pere na 95 stupnjeva kao da pere bijeli veš? Htjela bih ju očistiti jer i meni se lini da veš smrdi.
    Baš mi je , ali stvarno ništa ne kužim.

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja bih rekla da se radi o anglosaksonskim perilicama - punjenje od gore, nema grijaca vec imaju prikljucke za toplu i hladnu vodu... pa koju vise odvrnes - takva ti bude temperatura pranja...

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja perem ovako:

    U dozator od praska ulijem octa (alkoholni, bijeli), ukljucim program pranja (na praznu perilicu) i dok voda curi kroz dozator, dodam i sodu bikarbonu koju voda ispere u bubanj.
    Max kolicina vode je max kolicina koju mi napuni perilica.

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja bih rekla da se radi o anglosaksonskim perilicama - punjenje od gore, nema grijaca vec imaju prikljucke za toplu i hladnu vodu... pa koju vise odvrnes - takva ti bude temperatura pranja...
    ovako

    a 125 ml. sode je 125 ml jer mjere u salicama

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb. Malešnica
    Postovi
    150

    Početno

    BusyBee, još par pitanja:
    Koji program pranja, iskuhavanje ili?
    Što onda, pustiš da mašina dođe do kraja programa?
    Mašina ne podivlja kada centrifugita?

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Stavim na program za sareni (kraci je od onog za bijeli) na 60 stupnjeva.
    Pustim da dodje do kraja. Masina ne podivlja na centrifugi (zanimljivo, a kad perem na programu za pola masine, onda luduje). Zadnje, ponovljeno ispiranje hladnom vodom, odradim s iskljucenom centrifugom.

  8. #8

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Stavim na program za sareni (kraci je od onog za bijeli) na 60 stupnjeva.
    Pustim da dodje do kraja. Masina ne podivlja na centrifugi (zanimljivo, a kad perem na programu za pola masine, onda luduje). Zadnje, ponovljeno ispiranje hladnom vodom, odradim s iskljucenom centrifugom.
    Mašina luduje kada se npr. u neki veći komad tkanine ostala roba zapetlja pa kad se tijekom centrifugiranja zalijepi za samo jedan dio bubnja. Time bubanj ne može postići balans da jednakomjerno rasporedi robu po obodu bubnja, što ga baca iz pravilne putanje koja postaje elipsasta i mašina luduje. Jesam ga zbucala il pojasnila????
    Dakle, ako je mašina prazna nema je što izbacit iz pravilne putanje

  9. #9
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Da nije gost, mislila bih da je maria.
    Skuzila sam objasnjenje, i mislila sam da je nesto takvo.

  10. #10
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    gdje se kupi soda bikarbona?

  11. #11
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Kupiš u supermarketu, obično stoji na istom mjestu gdje su i prašak za pecivo i vanila (bar je tako kod nas).
    Inače sam i ja htjela ovo pitati, vezano za toplu vodu koja se pušta u mašinu. Odoh sad uključiti, jer već mjesec dana izbacuje komadiće kamenca :/

  12. #12
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    gdje se kupi soda bikarbona?
    U Mercatoru je uz ostale praskove i potrepstine za pecenje kolaca.
    Iako, ja tragam za nekim industrijskim paketom, a ne ovim slasticarskim.

  13. #13
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    hvala!

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ja perem ovako:

    U dozator od praska ulijem octa (alkoholni, bijeli), ukljucim program pranja (na praznu perilicu) i dok voda curi kroz dozator, dodam i sodu bikarbonu koju voda ispere u bubanj.
    Max kolicina vode je max kolicina koju mi napuni perilica.
    moja mašina ima gornje punjenje. sve kaj treba ići u nju - moram staviti prije zatvaranja mašine. znači - preostaje mi kombinacija pretpranje / pranje ... isto je elektronska, i nema podešavanja centrifuga oću, centrifuga neću... :?

    a program na 60 stupnjeva traje cca 150 minuta :?

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo ja stavila program za bijeli veš na 60, stavila ocat i sodu gore u posudu za prašak kad je krenula voda i sada pere, vidjet ćemo rezultat kad zavšri program...Još moram očistiti filter.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja sam pronašla u Mulleru paket od kile,košta 8 kuna,stoji kraj detergenata

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo ja svoju oprala, fino je mirisala a sada perem najkritičniji tamni veš pa bumo vidjeli...
    Jedino kaj sma već nekaj primjetila, a možda i umišljam...Kao da je puno tiša i kad onako jače zavrti da lakše klizi...Moguće ili brijem?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    hmmm... ja imam onu vešmašinu koja se gore otvara... i nema šanse da ju otvorim kad se napuni vodom - zablokira poklopac... ili ja to samo tako mislim?

    anyway, jel' mogu ja odmah staviti sodu?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ja sodu uvijek stavim,u maloj količini,kad perem bijeli veš

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj lavache prvotno napisa
    hmmm... ja imam onu vešmašinu koja se gore otvara... i nema šanse da ju otvorim kad se napuni vodom - zablokira poklopac... ili ja to samo tako mislim?

    anyway, jel' mogu ja odmah staviti sodu?
    Moja se može otvoriti nakon minutu i pol.

    Ja ulijem 2 litre alkoholnog octa direktno u bubanj, a u dozator za prašak sodu bikarbonu, i okrenem pranje na 90 stupnjeva.

  21. #21

    Početno

    Odlučila sam isprobati....prva centrifuga i ogromni komadi kamenca izlaze van.Čisto me zanima što će biti kad završi.
    Dječija odjeća zadnjih mjeseci kakva uđe unutra, takva i izađe.Bez obzira na vrstu i količinu praška u njoj.

  22. #22

    Početno

    Citiraj Anonymous prvotno napisa
    Odlučila sam isprobati....prva centrifuga i ogromni komadi kamenca izlaze van.Čisto me zanima što će biti kad završi.
    Dječija odjeća zadnjih mjeseci kakva uđe unutra, takva i izađe.Bez obzira na vrstu i količinu praška u njoj.
    Dakle, bez obzira što nisam stavila omekšivač, veš jako lijepo miriši, ali....
    dječija odjeća je i dalje flekava. :?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    a sa čime pereš?

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ja ulijem 2 litre alkoholnog octa direktno u bubanj, a u dozator za prašak sodu bikarbonu, i okrenem pranje na 90 stupnjeva.
    jel to može onaj obični bijeli ocat npr. kisko? i kolko sode stavljaš? onoliko koliko i praška za pranje?

  25. #25
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    2 litre???

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Oprala masinu kao sto pise u tekstu i sad stavila crnu robu koja mi inace stalno smrdi nakon pranja i cekam rezutate.

  27. #27
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    I ja ću isprobat sutra! Što se sve može ovdje naučit!

  28. #28

    Početno

    Citiraj lavache prvotno napisa
    a sa čime pereš?
    inače sa tidom....
    Sad sam stavila tekući persil.
    Nema smisla žvakati već prežvakano, ali prije 10 godina ariel mi je prao sve, bez namakanje, dodavanje bilo čega.
    Sad, ne želim bacati novce uzalud.Od svega što sam probala tide mi je još najbolji.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Suši se. I dalje smrdi. Izgleda da je ta tamna roba katastrofa. Osuđeni smo na smrđenje u njoj.

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Suši se. I dalje smrdi. Izgleda da je ta tamna roba katastrofa. Osuđeni smo na smrđenje u njoj.
    s čim pereš, i na kojoj temperaturi?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Suši se. I dalje smrdi. Izgleda da je ta tamna roba katastrofa. Osuđeni smo na smrđenje u njoj.
    s čim pereš, i na kojoj temperaturi?
    Na 40, najcesce DMov prasak+kalgon ili prasak+ocat i etericno ulje ili samo prasak. Za tu tamnu robu mi nista ne pomaze

  32. #32
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    malo mi je čudno...

    ja osjetljive perem na 30, kad je velika partija - na 40, a ove brzinske na 50.

    koristim ariel color (ponekad dodam calgon), i najobičniji omekšivač iz ipercoopa (2 litre - 9,50 kn) - i nikad problema.

    pokušavala sam dodati ocat - ali onda je smrdilo fuj ... tako da ipak koristim klasične metode pranja.

    a da probaš prati bez octa i eteričnog ulja, i dodaš omekšivač?

    možda ti ova sredstva koja se dodaju za bojanje tkanina reagiraju na ocat? ja se više ne sjećam što sam sve uvozila - ali bilo je brdo toga za tekstilnu industriju... :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Situacija je bila ista i kad nisam koristila ocat i ulje. Bas nemam pojma. Bio je cijeli jedan dugi topic o smradu tamne robe, ali se ne sjecam zakljucka. (cini mi se da ih je bilo vise)

  34. #34
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Ja sam pronašla u Mulleru paket od kile,košta 8 kuna,stoji kraj detergenata
    tenx. Ja sam isto u potrazi za većim paketom od onog u maloj okrugloj kutijici.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja bih rekla da se radi o anglosaksonskim perilicama - punjenje od gore, nema grijaca vec imaju prikljucke za toplu i hladnu vodu... pa koju vise odvrnes - takva ti bude temperatura pranja...
    to je vjerojatno prevod sa americkih stranica.Njihove se masine otvaraju na vrhu gdje je nasim samo poklopac.mpzete je otvoriti u bilo koje vrijeme dodati vodu ,ubaciti komad robe ...bas sam maloprije razmisljala kako cu iducu masinu kupiti bas takvu.Skroz je pametna recimo kod ispiranja pelena napunusi ful nivo vode dok kod nasih pojma nemas sto se dogadja unutra.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj lavache prvotno napisa
    hmmm... ja imam onu vešmašinu koja se gore otvara... i nema šanse da ju otvorim kad se napuni vodom - zablokira poklopac... ili ja to samo tako mislim?

    anyway, jel' mogu ja odmah staviti sodu?
    ja sam dugo koristila te masine i jedino kad otvoris masina prestaje sa radom a cim opet spustis poklopac ona nastavi.mozda ima neki dodatni osigurac?

  37. #37
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Ja sam prvo usula lim. kiseline i oprala na 95.
    Onda sam sljedece pranje probala slijediti ovo uputstvo s portala, iako mi bas nije bilo jasno.
    Poslije toga masina mi blista, a rublje manje smrdi, ali ipak smrdi. Ocito moram ponoviti postupak.

    Inace, ja sam nakon sto je masina ulila vodu
    Počevši s praznom perilicom, pustite TOPLU vodu do najviše razine koju vaša perilica dozvoljava.
    Kada se bubanj napuni i počne okretati
    usula sodu bikarbonu i zalila octom (prvo streberski sve izmjerila), pa sam imala reakciju :shock: sve se zapjenilo, ali srecom nije puno toga izletilo van.
    Pustite program da ide skoro do kraja i kad počne cijediti vodu unaprijedite program na centrifugu.
    Ovaj dio nisam bas shvatila. Zato sam ukljucila centrifugu kad je doslo do izbacivanja vode, a poslije odmah isprala hladnom vodom i opet centrifugirala. Znaci, preskocila sam i ovaj dio:
    Nakon toga obrišite unutrašnjost perilice, odstranjujući prljavštinu koja se pojavila.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    kajaznam, otkrila sam prije nekog vremena onaj opal oxi, kao vanish... gotovo ista stvar. stavim toga malo za svaki slučaj i bolje mi opere veš nego sam prašak...
    ma ovi naši prašci nemaju veze s vezom. moji znaju donjeti iz austrije ili njemačke i pere fenomenalno dok je ovaj naš za hititi u smeće...

    zadnje sam uzela onaj rex. i nije tolko loš... u kombinaciji sa tim opal oxijem...

  39. #39

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Na 40, najcesce DMov prasak+kalgon ili prasak+ocat i etericno ulje ili samo prasak. Za tu tamnu robu mi nista ne pomaze
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    i ja kupih taj DMov prašak za šareno rublje i s njime je i nama oprana roba smrdila!?!??! :shock:
    perilica je relativno nova, nikad nikakav smrad na robi do tada osjetili.
    Vratili se na (paškasti) persil sensitive

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Meni je smrdila i sa svim drugim praskovima. Zato sam imala potrebu istrazivati praskove pa dosla do DMovog. Inace sam prije uvijek koristila Faks

  41. #41
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Mi smo dugo kupovali Dash u It jer naši ne vrijede ništa.
    I super je stvar onaj oxy iz DMa, a i jeftin je (u par pranja mi je skroz izblijedio fleke od rozih čarapa na krem hlačama, hlačama boja ostala super )
    sad, nemam bikarbone a neću uskoro u grad, jel mogu stavit malo tog oxia ili ćemo se zapjenit svi?.. :?

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Da nije gost, mislila bih da je maria.
    Skuzila sam objasnjenje, i mislila sam da je nesto takvo.
    Ma ovo sam ja bila, diskonektalo me dok sam ja stigla odgovorit, a poslije nisam objasnila ko sam, evo me sad

  43. #43
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    oće meni neko odgovorit na ovo? :? :?

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ja ulijem 2 litre alkoholnog octa direktno u bubanj, a u dozator za prašak sodu bikarbonu, i okrenem pranje na 90 stupnjeva.
    jel to može onaj obični bijeli ocat npr. kisko? i kolko sode stavljaš? onoliko koliko i praška za pranje?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Bio je cijeli jedan dugi topic o smradu tamne robe, ali se ne sjecam zakljucka
    Mislim da je zaključak bio da su boje kojima je bojan tamni veš (jer se uglavnom radi o tamnoplavoj, crnoj, tamnozelenoj, bordo) krive za smrad. Nekad odmah, a nekad tak nakon puuuno pranja (ovisno valjda o kvaliteti bojila).
    Pratila sam pomno taj topic jer i ja imam problem sa smradom tamnog veša, sa svim ostalim nemam problema.

  45. #45
    goist

    Početno

    gdje se kupi soda bikarbona

  46. #46
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    oće meni neko odgovorit na ovo? :? :?

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ja ulijem 2 litre alkoholnog octa direktno u bubanj, a u dozator za prašak sodu bikarbonu, i okrenem pranje na 90 stupnjeva.
    jel to može onaj obični bijeli ocat npr. kisko? i kolko sode stavljaš? onoliko koliko i praška za pranje?
    Ja koristim bilo koji bijeli, alkoholni.
    Jedino, jedan od 5l u prozirnoj boci (a nije segestica) je bio tako los da mi je sve smrdilo uzasno.
    stavis sode koliko i praska (bar ja) i ne istovremeno s octom jer se onda dogadja kemijska reakcija u kojoj se otpusta co2 i sve se jako zapjeni i "kipi".

  47. #47
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj goist prvotno napisa
    gdje se kupi soda bikarbona
    U Mercatoru na policama gdje stoje raznorazni praskovi za kolace (gustin, vanilin, pecilni, umjetne arome)... sad je na popustu pa je ispod 5 kn pola kile, inace je oko 6 kn.

    U Billi je isto, cini mi se, uz potrepstine/kemiju za kolace.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je za tamni ves do sada jedino pomoglo definitivno prelazenje na neki od jacih deterdzenata i mrvicu nekog jaceg omeksivaca. Probala sam stvarno sve i svasta i sve ove blaze opcije su ostavljale smrad. Tako da npr. mrvicu persila ili ariela u prasku za obojenu robu u kombinaciji s malo zutog ili bijelog Lenora ostavlja prilicno dobar rezultat. (nazalost, bez omeksivaca nisam uspjela popraviti stanje :/ )

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Bio je cijeli jedan dugi topic o smradu tamne robe, ali se ne sjecam zakljucka
    Mislim da je zaključak bio da su boje kojima je bojan tamni veš (jer se uglavnom radi o tamnoplavoj, crnoj, tamnozelenoj, bordo) krive za smrad. Nekad odmah, a nekad tak nakon puuuno pranja (ovisno valjda o kvaliteti bojila).
    Tako je!

    Zorana, koristis li preporucenu kolicinu tog ariela ili stavis malo vise praska? I hvala na ovome, bas cu probati (oprati istu robu po treci put )

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Citiraj goist prvotno napisa
    gdje se kupi soda bikarbona
    U Mercatoru na policama gdje stoje raznorazni praskovi za kolace (gustin, vanilin, pecilni, umjetne arome)... sad je na popustu pa je ispod 5 kn pola kile, inace je oko 6 kn.

    U Billi je isto, cini mi se, uz potrepstine/kemiju za kolace.
    evo, ja ju kupila danas u Intersparu, cijena 4 i pol kune 500 gr.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •