Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 208

Tema: a joj... jos samo 20 dana

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno a joj... jos samo 20 dana

    i ja sam u komi

    nemam bas neko logcno objasnjenje zakaj se tak osjecam, al totalno sam zbunjena... nikak se nemrem ufurat da bu FAKAT isao u skolu

    oskar se veseli
    stalno nosaka torbu po kuci, pregledava pernicu, pita di su knjige...
    sutra idemo u skolu vidit jesu li izvjesili kakve informacije

    a ja ga gledam i meni... onak...
    kak cu ja to sve shendlat, kak ce on to sve shendlat

    znam da cemo se naviknut, ali kak sve manje odobrojavamo tak je meni veca panika

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    jesi bedasta, trebaš se veseliti! imala buš više mira. nadam se da si ga dala u cjelodnevni boravak.

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Joooj, muks, bit ce mu tak super - ja mislim da bu njemu skola veliki gust, a i da bu tebi bilo kad vidis da uziva Ja sam uzbudena sto Oki ide u skolu!

    I cim nauci pisati, moze u Petri naci pen-pala

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sam isto u komi, jakooo...skroz te kužim.

    B je jođ na moru, totalno nesvjestan i škole i cijele priče oko nje. Biti će kući tjedan dana prije škole, valjda će se ufurati u štimung.

    Inače, većina škola počinje raditi 23., moguće da ti do tada ništa na školi neće pisati.

  5. #5
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    zene moje

  6. #6
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi smo jos uvijek u nekakvom lagano nabrijanom uzbudjenju i iscekivanju, s malo bojazni (moje) kako ce nam se svidjeti razred, uciteljica, ...
    Drago mi je da imam kraj sebe MMa kojem sve ovo nije big dil i uvjeren je da ce sve biti ok i da nema problema koji ne mozemo rijesiti (tj. koji ja ne bi mogla rijesiti ) .. da je i on kao ja, izludila bih.

    E je konacno pocela razgovarati o skoli, cak je jednom i rekla da sad kad ima pernicu, jedva ceka da krene u skolu. A jutros je premetala pernicu po rukama i zabrinuto pitala sto ako joj se ne svidi u skoli.

    Uh!

  7. #7
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    U našoj široj familiji su svi koncentrirani na školu. A mi 8) . Pa ne moramo još i mi djete zamarati ako ga svi ostali.

    Dovoljno smo mu o školi pričaki kada su bili upisi. Kada su se formirali razredi imali smo roditeljski i tada smo mu ispricali kakva je učiteljica. Zamolili smo prijatelje da nam posude knjige iz prvog razreda da malo prolistamo. To smo sve napravili do 15.07.

    Mi ga više ništa ne pitamo o školi, a kad ga netko nešto pita o školi, samo odgovara: "Ja ću ići u školu da naučim nešto novo i budem još pametniji", okrene se i ode na drugu stranu. Svi ostanu :?

    Rekli smo mu da ćemo zadnji tjedan prije škole ići u grad kupiti torbu, pernicu, tenesice, papuče, majcu za tjelesni ... (popis smo već dobili od učiteljice na roditeljskom).

    Ista stvar je i sa Tinčom koji ove jeseni kreće u vrtić.

    Biti će to jedan uzbudljivi dupli shopping.

    P.S. MAma se baš veseli - shoppingu :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Moj Dino je bio jako sretan kada je krenuo u školu. Svima je govorio da mu je 100 puta bolje nego u vrtiću. Prijatelje je stekao vrlo brzo (s tim da moram napomenuti da on nije izrazito društven).
    Nadam se da će i vama biti isto.

  9. #9
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    veća je frka mene, nego moju kćer

  10. #10
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Jel da ja priznam da sam već nervozna zbog toga što Jan kreće za godinu dana? Nebum

    Ali, moje misli su ovih dana s poznatim nam prvašićima, puse!

  11. #11
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    saljemo vam dobre vibre za dobar pocetak i zadovoljstvo svih ukljucenih

  12. #12
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja ovo čitam i mislim si
    pa sve je to normalno i panika i uzbuđenje i tuga i sreća i ponos
    i sve sve

    i ja...
    paničarim već sad.......

  13. #13
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ja ovo čitam i mislim si
    pa sve je to normalno i panika i uzbuđenje i tuga i sreća i ponos
    i sve sve
    Ovako je bilo i kad su kretale u vrtić, a sada čekamo prvi dan škole...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno Re: a joj... jos samo 20 dana

    Citiraj Mukica prvotno napisa

    znam da cemo se naviknut, ali kak sve manje odobrojavamo tak je meni veca panika
    Da, da i ja odbrojavam još 3,5 mjeseci do povratka u školu i već mi je sad gadna panika...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    mene će sad malo pustit jer idemo opet na more...ovih dana mahnito listam prospekte od shopping centara i slinim na školski pribor...ja sam jedna od onih koja je postala šopingholičarka sa 8-9 godina kad sam u Austriji pustošila police s mirišljavim gumicama

    kad se vratimo s mora znat ćemo jel nas čeka boravak ili klasičan razred...osjećam se ko trudnica koja ne želi znati spol djeteta do rođenja

    svima

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno Re: a joj... jos samo 20 dana

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    i ja sam u komi

    znam da cemo se naviknut, ali kak sve manje odobrojavamo tak je meni veca panika
    Ista stvar...panika..panika...panika. Što zbog nečeg novog što nam se počinje događati (inače ne volim promjene jer me strah kako ćemo se snaći u novim situacijama...) a što zbog činjenice da će mi sad dijete nekako prebrzo "odrasti" a to nipošto ne želim...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mom Danielu je prošle godine jedan od najvećih užitaka oko polaska u školu bio što više ne mora popodne spavati kao u vrtiću...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Joooj, ja jedva čekam....kao da ja krećem u školu. Fran je prilično cool, ne spominje školu, ali mu ja ne dam zaboraviti, stalno radim neke planove.
    Ide li netko od vaših u Jure Kaštelana?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Znači nisam jedini paničar na forumu!!
    Ha, Muki??!!
    Luki je najveći problem DEŽURSTVO!!
    Upisali smo ga u dnevni boravak koji traje do 16h,a pošto ja radim do 16h mogu doći po njega najranije za 20 min. i njemu je frka to razdoblje dežurstva jer ima traume od vrtičkih ljetnih dežurstava.
    Jedva sam mu nekako uspjela objasniti da je to nekaj sasvim drugo i da će na školskom dežurstvu biti samo ekipa iz njegovog i drugog prvog razreda al da će ih on sve poznati.
    Inače u shoping krećemo idući tjedan, no to njega uopće ne uzbuđuje i frajer ne benda, kao da ga se to ne tiče.
    A ja??
    Mislim si samo kao će učiteljice uspjeti zadržati njegovu pažnju 45 min. kad je on skoncentriran na jednu stvar cca 5 min.??!!

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Jel da ja priznam da sam već nervozna zbog toga što Jan kreće za godinu dana? Nebum

    !
    možeš slobodno jer sam ja napisala to u postu i onda ga izbrisala.
    Mene je već strah a imamo još godinu dana do škole.

    A najviše me strah školskih praznika, koji su svako malo i ja nemam pojma kako ću to organizirati

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Pridružujem se ekipi paničara iako mi imamo još 2 godine do škole, a na kraju će sve biti OK, sve što je novo plaši.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Eva Marija kreće sad u drugi razred i evo ukratko pogrešaka koje sam JA napravila tijekom prvog razreda:

    1. ne mogu je ujutro izvući iz kreveta. deset puta ulazim u sobu po nju, na kraju više nema vremena ni za što, na brzinu se obuče i trči u školu. rezultat - i dalje očekuje da je njeno ustajanje MOJ posao i MOJA briga. zaključak: naviti joj budilicu i pusititi je da zakasni, ako treba, ali da shvati da je to njen problem.

    2. zadaće sam pregledavala, ali nisam s njom prolazila lekcije koje su taj dan prošli u školi. rezultat - dijete nema pojma što je to učenje. kontrolne je pisala po sjećanju. zaključak: naučiti je učiti. proći s njom lekciju, tražiti od nje da mi je prepriča, da zapiše bitne natuknice.

    3. nije imala problema s gradivom pa joj je često bilo dosadno - onda ne zapiše što je za zadaću pa je niti ne napiše, zaboravi knjige u školi ispod klupe, izgubi satnicu i nema pojma što ima sljedeći dan...
    s ovim ne znam što ću, još razmišljam. bojim se da je to prije stvar njenog karaktera nego bilo čega drugog.

    4. i, konačno, zaključila sam da na sve informacije u školi ipak treba ići - koliko god se činilo da dijete nema problema i koliko god na jednim informacijama bilo sve u najboljem u redu - treba doći i na sljedeće, možda se pojavi nešto na što bi se moglo utjecati...

  23. #23
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja se jako veselim školi i jedva čekam školski shopping . Problem je što se Erik uopče ne veseli. Drago mu je što ide u školu (zapravo veseli se što ne ide više u vrtić) . Ali torba, pernica, prićanje o školi.. to ga uopče ne zanima.
    Valjda će se promijeniti kada stvarno počne i kad vidi što je to.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    mene je isto frka, ali za razliku od muki, ja sam sve smirenija kako se to bliži. marin mi se čini zaista zrel za školu, nekako si mislim da će sve biti ok.
    više me strah naše logistike, s obzirom da kod nas nema produženog boravka, a još ga ne bih ostavljala samog. zasad nam je jedina opcija baka :/

    a šoping smo već obavili, imamo torbu, pernicu, bilježnice.
    nije mi palo na pamet posuđivati knjige iz prvog razreda, to mi je dobra ideja, da malo prelistamo prije početka škole.

  25. #25
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja sam svoje strahove obavila prije upisa - hoće li se upisati u željenu školu i dobiti željenu učiteljicu. To se ostvarilo i već smo u lipnju imali prvi roditeljski sastanak na kojem su nam se predstavili svi oni koji će raditi s našom djecom. Škola mi ostavlja dobar dojam, M. je spreman i veseli se i to mi ulijeva puno pouzdanja. Veselim se svečanom prvom danu škole, 3. rujna.

    Aleta, hvala ti na korisnim savjetima. Zanima me je li tvoja kći išla u DB, odnosno treba li lekcije s djetetom prolaziti i onda ako ono ide u DB?

  26. #26
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    a ja sam u još većoj panici jer postoji velika šansa da neće dobiti učiteljicu koju smo željeli U našoj školi još glumataju da neznaju kako su podijelili razrede, i sl.

    Ovo ponavljanje lekcija meni djeluje takooo ozbiljno, ja u prvom razredu sigurno nisam "učila" na taj način, dovoljno je bilo napisati zadaću, zar nije? I to ne samo u prvom razredu.

  27. #27
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Uh, a meni mama posandrcala. Stalno me gnjavi kako se osjecam, nudi knjige na citanje da se pripremim za skolu, sad me zvala iz knjiznice (!!!) da li da mi posudi knjigu Dijete-skola-roditelj ... ali jos se drzim, mene ce valjda siza uloviti kad dobijemo knjige.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Uh, a meni mama posandrcala. Stalno me gnjavi kako se osjecam, nudi knjige na citanje da se pripremim za skolu, sad me zvala iz knjiznice (!!!) da li da mi posudi knjigu Dijete-skola-roditelj ... ali jos se drzim, mene ce valjda siza uloviti kad dobijemo knjige.
    Jao strašno. A oko mene većinom ne pitaju uopće ali to smo ih istrenirali :D

    Bubica, mi smo u istoj školi, ne
    Mi znamo za učiteljicu, ali mi smo u boravku.

    I, priznajem, i mene hvata panika :/ Teška.

  29. #29
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja nemam blage veze koju cemo mi uciteljicu imati :/
    uzdam se nekak u sudbinu
    jedino na sto sam se opasno naljutila, jos kod upisa, je to sto ce uciti njemacki

  30. #30
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Muki, mi ni ne znamo jos koji jezik uce, ni da li su nas po difoltu upisali na vjeronauk niti bilo sto trece... nsita, nista nas nisu pitali pri upisu.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    jedino na sto sam se opasno naljutila, jos kod upisa, je to sto ce uciti njemacki
    Zašto :?

  32. #32
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    jedino na sto sam se opasno naljutila, jos kod upisa, je to sto ce uciti njemacki
    ajme, a ja se jos uvijek nadam da ce iduce godine i kod L. uvest njemacki od prvog razreda

    btw- povodim se za Majom i ne priznajem da sam i ja nervozna vec zbog skole koja pocinje za godinu dana

  33. #33
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    zato sto bi, po meni, njemacki trebao biti izborni predmet, pa nek ga uci ko zeli

    a engleski bi u ovo doba (21. stoljece) trebao biti obvezan, po meni jednako vrijedan kao i hrvatski

    to je moje osobno misljenje
    nemam nista protiv profersora njemackog, njemackog kao takvog, njemaca kao nacije i da dalje ne nabrajam...
    samo me smeta sto engleski nije obavezan po defaultu u svim razredima i svim skolama i nemojte me sad pliz uvjeravat kak nisam u pravu i kak krivo mislim i kak ovo i kak ono

    smeta me to i gotovo

  34. #34
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nas su za vjerojauk pitali, za jezik ništa. Jedan je razred boravka a dva neboravka - zato ne znamo za učiteljicu, a po selu kruži sto i jedna varijanta.
    No, odlučila sam da priču o učiteljici zatvorim, napravila sam sve što sam mogla, sve ostalo ćemo vidjeti...

  35. #35
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Mi smo u 6.mjesecu imali sastanak za sve prvašiće.
    Tamo su nas obavijestili da će ove godine biti 3 prva razreda, jedan gdje su sva djeca u boravku, jedan mješoviti (u taj ide moja P.) i jedan "normalni"-u turnusima.

    Onda su nam se predstavili i učitelji za svaki razred, a za boravak i one učiteljice kaj ostaju s njima pisati zadaće.

    Sva tri prva razreda uče engleski, jer su nas anketirali još pri testiranjima, za njemački nije bilo dovoljno interesa. Njemački će početi u 4.razredu.

    30.08. imamo sastanak s učiteljicama, i onda će nam sve detaljno objasniti, nadaju se da će nas već i knjige čekati.

  36. #36
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    samo me smeta sto engleski nije obavezan po defaultu
    i mene je ovo iznenadilo, ja sam mislila da je sad tako - eng. svi uce???

    vibrrrrrrrrrrrr da B dobije uciteljicu po svojoj mjeri

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    zato sto bi, po meni, njemacki trebao biti izborni predmet, pa nek ga uci ko zeli

    a engleski bi u ovo doba (21. stoljece) trebao biti obvezan, po meni jednako vrijedan kao i hrvatski

    to je moje osobno misljenje
    nemam nista protiv profersora njemackog, njemackog kao takvog, njemaca kao nacije i da dalje ne nabrajam...
    samo me smeta sto engleski nije obavezan po defaultu u svim razredima i svim skolama i nemojte me sad pliz uvjeravat kak nisam u pravu i kak krivo mislim i kak ovo i kak ono

    smeta me to i gotovo
    Ma kužim što te smeta i ne pada mi na pamet da te uvjeravam da nisi u pravu.
    Ali, na kraju, ne mora to tako loše ispasti - engleski će naučiti tako i tako, a u startu će imati znanje još jednog jezika

    (govori ti osoba koja je u osnovnoj školi učila samo i jedino - francuski, a engleski je počela učiti od nule sa punih 18 godina, a sad čitam knjige na engleskom i prevodim s tog jezika po potrebi)

  38. #38
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Ovo govori osoba koja je učila ruski kao osnovni jezik i engleski kao dodatni. Engleski je bi katastrofa jer nas niti jedna učiteljica tijekom cijelog školovanja nije znala zainteresirati (učenje je počelo kasnije uz pračenje muzike i filmova). A o ruskom toliko da sam mislila upisati jezičnu s ruskim kao glavnim jezikom, ali je ipak prevladala moja veća ljubav prema matematici.

    Mislim da u pojedinim školama učenje stranog jezika ima niži prioritet, pa još uvijek dobro prolaze škole stranih jezika.

    By the way, dolazi i drugi jezik nakon par godina.

  39. #39
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Ribica prvotno napisa
    A o ruskom toliko da sam mislila upisati jezičnu s ruskim kao glavnim jezikom
    Ja tako upisala, ali nam je na kraju naša razrednica (iz ruskog) toliko srozala želju za tim jezikom da smo svi sanjali dan kada će završiti te muke.Tužno!

    Sorry na OT.

  40. #40
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    znači, tek nas čekaju grčevi u želucu. Ovo je do sada igra

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    zdenka i bubica (Eva Marija nije išla u boravak, tako da ne govorim o tome),
    i meni se činilo da stvarno nema potrebe s djetetom prolaziti te lekcije - pa ni nisam. :/
    no, činjenica je da se u kontrolnom ipak traže definicije iz knjige - ma koliko one bile jednostavne i nama logične. Ovdje osobito mislim na prirodu i društvo. na primjer - jedno je pitanje bilo razlika između grada i naselja/sela. naravno da dijete zna razliku - onako, opisno, iz iskustva. no, trebalo je napisati u jednoj rečenici definiciju razlike i ona se smotala, otišla preširoko...
    na kraju ima četvorku iz prirode i društva na kraju godine.

    a osim toga mislim da je bolje da što prije nauči učiti, dok je još jednostavno. pod tim mislim na konkretne tehnike izvlačenja bitnog iz teksta i vizualizacije.

  42. #42
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Možda su te definicije nama logične, ali ih dijete čuje po prvi put.

    Ja se sjećam svog školskog iskustva baš po tom pitanju i baš prvi razred. Redovito sam pisala zadaću kod kuće s mamom i to mi nije bio nikakav problem. Isto tako sam već prije znala čitati pa mi je sve bilo pomalo dosadno. Onda je uslijedio hladan tuš . Pisali smo kontrolnu iz prirode i društva od par pitanja. Uglavnom se radilo o životinjama. Tipa: Iz čega jede krava? Gdje žive životinje na selu? Kakva je mačka?...

    Ovako pitanja zvuče opširna, ali su tada točno pisali odgovori u mojoj bilježnici. Jasle, Staja, Gibka....

    Iako sam dijete koje je djetinjstvo provelo kod dede i bake na selu i hranilo krave, kokoši .... nisam znala iz čega jede krava, niti kakva je mačka. Ovdje smo moja mama i ja naučile da moramo učiti i ponavljati naučeno u školi svaki dan.

    Stoga me veseli što će Miš, iako ide u dnevni boravak, svaki dan nositi torbu doma.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj Ribica prvotno napisa
    Možda su te definicije nama logične, ali ih dijete čuje po prvi put.

    Ja se sjećam svog školskog iskustva baš po tom pitanju i baš prvi razred. Redovito sam pisala zadaću kod kuće s mamom i to mi nije bio nikakav problem. Isto tako sam već prije znala čitati pa mi je sve bilo pomalo dosadno. Onda je uslijedio hladan tuš . Pisali smo kontrolnu iz prirode i društva od par pitanja. Uglavnom se radilo o životinjama. Tipa: Iz čega jede krava? Gdje žive životinje na selu? Kakva je mačka?...

    Ovako pitanja zvuče opširna, ali su tada točno pisali odgovori u mojoj bilježnici. Jasle, Staja, Gibka....

    Iako sam dijete koje je djetinjstvo provelo kod dede i bake na selu i hranilo krave, kokoši .... nisam znala iz čega jede krava, niti kakva je mačka. Ovdje smo moja mama i ja naučile da moramo učiti i ponavljati naučeno u školi svaki dan.

    Stoga me veseli što će Miš, iako ide u dnevni boravak, svaki dan nositi torbu doma.
    e, upravo o tome govorim! da je mačka gipka :shock: ! pa to moraš naštrebati iako si prvi razred!

  44. #44
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Vidim da su razlike po školama velike i to me čudi. Mi smo za vjeronauk u prijavnom listu upisivali hoće li ga dijete pohađati ili ne i koji, a odmah nam je rečeno da će sva djeca učiti engleski. Oni koji žele učit će odmah i njemački, također u sklopu satnice. Na sastanku u lipnju upoznali smo i učiteljice jezika, vjeronauka, ravnateljicu, psihologicu i pedagogicu, naše učiteljice, a bila je i školska liječnica. Pročitali su sastav oba razreda, sve smo se dogovorili o boravku, rečeno nam je da 3. rujna imamo proslavu prvog dana škole za djecu i roditelje i da će djecu toga dana čekati knjige u školi. Uglavnom, s veseljem i mirno čekamo taj dan. Vidim da mnogi od vas još ništa ne znaju o učiteljici i o razredu, nije ni čudo da vas hvata panika i mene bi da je kod nas tako.

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zdenka, možda si negdje i napisala, ali mi je promaklo...
    KOja je to škola o kojoj s takvim veseljem govoriš?
    može i na pp

  46. #46
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Vidim da je Zdenkina škola dobro pripremljena za nove đake, baš kao i naša i to me jako razveselilo.

    I mi smo imali prvi roditeljski u 6. mjesecu. Po tom prvom roditeljskom vidi se da smo dobili jednu dobro organiziranu učiteljicu. Imat ćemo još jedan roditeljski 31.8. na kojem ćemo dobiti knjige da ih preko vikenda možemo staviti u omote i napisati ime na njima (bez žurbe i maltretiranja nakon prvog dana) . Dobili smo popis potrebnih stvari za školu (opis torbe, papuče koje se preferiraju, olovke, pernice, oprema za tjelesni....). Rekli su nam kako izgleda radni dan našeg djeteta, Aktivnosti kojih ima u školi.... Ma zbilja sam zadovoljna.

    Prvi dan škole imat će priredbu za nove učenike i roditelje,a onda će ići sami s učiteljicom u razred (bez roditelja). 8)

  47. #47
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    ...Na sastanku u lipnju upoznali smo i učiteljice jezika, vjeronauka, ravnateljicu, psihologicu i pedagogicu, naše učiteljice, a bila je i školska liječnica. Pročitali su sastav oba razreda...
    kako znaju sastav razreda kada su upisi u lipnju (barem kod nas)?
    znam da postoje predupisi, ali tada stvar još nije definitivna.
    meni kćer kreće u 5. razred - dakle, počinjemo s predmetnom nastavom i u neizvjesnosti smo do 3.09. koji će joj profesori predavati. znamo jedino tko će joj biti razrednik jer se njihova učiteljica zauzela po tom pitanju.
    ova vaša škola je kao iz snova!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    zato sto bi, po meni, njemacki trebao biti izborni predmet, pa nek ga uci ko zeli

    a engleski bi u ovo doba (21. stoljece) trebao biti obvezan, po meni jednako vrijedan kao i hrvatski

    to je moje osobno misljenje
    nemam nista protiv profersora njemackog, njemackog kao takvog, njemaca kao nacije i da dalje ne nabrajam...
    samo me smeta sto engleski nije obavezan po defaultu u svim razredima i svim skolama i nemojte me sad pliz uvjeravat kak nisam u pravu i kak krivo mislim i kak ovo i kak ono

    smeta me to i gotovo
    u potpunosti te kuzim. ja sam u osnovnjaku ucila njemacki. i nikad ga nisam naucila kak spada (a uvijek sam imala odlican). mislim da je pretezak jezik da bi se ucio po sistemu osnovne skole. moja mama, koja je dosta dugo zivjela u njemackoj i savrseno govori njemacki, slaze se s tim. engleski sam ucila od 6. razreda osnovne u varsavskoj, pa kasnije na faksu i znam ga fantasticno.
    mislim da bi se engleski trebao uciti u osnovnoj skoli jer se puno lakse i brze usvaja (za djecu), a tko zeli uciti njemacki - ucit ce ga i nauciti kroz npr. izbornu nastavu, skolu stranog jezika itd...

  49. #49
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    meni je isto muka, makar moram se pohvaliti sve manja. torbu smo kupili jos u 6.mjesecu u ponedjeljak idemo po pernicu, sastavili smo stol, danas kupujemo sjedalicu, polako se pripremamo. znam da je upao kod uciteljice koju smo zeljeli i da ih u razredu ima 17, jer iamju djevojcicu sa "staklenim kostima" u kolicima. toma je skorz pozitivan prema skoli,raduje se, pa ej zato i meni malo lakse pretpostavljam da biljeznice i sl ne moramo kupovati prije nego anm kazu sta tocno treba???
    i da, nas su na upisu pitali koji cemo jezik i da li cemo vjeronauk....
    jos jos tako malo dok mi djete "odraste" jos samo 20tak dana

  50. #50
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj vanjci prvotno napisa
    ...pretpostavljam da biljeznice i sl ne moramo kupovati prije nego anm kazu sta tocno treba???...:
    Nama je učiteljica rekla da pričekamo knjige jer se ponekad u paketu zna nači i poneka bilježnica (ovisno o nakladniku) ili olovka , pa da onda nadokupimo ostatak s popisa što treba.

    Uglavnom od bilježnica nam je napisala da će nam za početak trebati:
    4 crtančice: hrvatski, priroda i društvo, jezik i vjeronauk
    1 matematička (ona za 1. i 2. razred)
    informativka

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •