Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: stan?

  1. #1
    Amra

    Početno stan?

    Drage moje duple, troduple mame, ja sam nova na forumu. Imam blizance dječake (16.06.2005) + sina (13.08.2002). Željela bih razmejniti s vama iskustva o stanu, veličini, sobama.
    Ponestaje nam prostora i gušimo se lagano u stanu. Dali imate jednu sobu za troje djece ili ne? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    amra, dobrodosla!

    mi smo trenutno na blizancima, a nova beba ce doci za pola godine. imamao rel.velik stan, ali je raspored prostorija mrvicu zeznut tako da ce blizici spavat u manjoj sobi, igrat se u boravku, a mi cemo s bebom biti u vecoj sobi. kad i beba malo poraste sve cemo ih "strpat" u vecu sobu.
    no, nadam se, to ce biti privremeno jer se spremamo u kupnju neceg veceg, prostranijeg.

    sretan rodjendan tvojem starijem sinu! :D

  3. #3
    Amra

    Početno

    hvala, hvala.
    i vi ćete znači kupovati nešto veće. ma ne znam mi imamo sobu za njih trojicu, ali mislim ipak da će nam poslije biti malo gužva sa jednim toaletom. ali eto sada moramo odlučiti šta i kako i ubismo se od razmišljanja i pravljenja varijanti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Dobrodošla! Sretan rođendan tvom sinu! E sad, ja još nisam majka, uskoro ću postati. Mi smo kupili kuću, ne preveliku, a planirali smo troje djece, eto ovi blizanci plus još jedno za dvije-tri godine. Mi za njih troje imamo pripremljenu sobu 6×4 koju planiramo pregraditi siporeksom ako bebe budu različitog spola, ali to tek kasnije, za par godina. Inače, kuća nam nije velika, za nas je dovoljna za sada 80 kvadrata, a nadograđujemo novi dnevni boravak budući da će sadašnji biti ta dječja soba.

  5. #5
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Amra, dobrodošlica ti!
    Evo kod nas je ovako: s prvim smo duplićima bili podstanari u klasičnom dvosobnom stanu od 42 kvadrata i tako 5 godina. Preživjeli smo, uglavnom zahvaljujući obližnjem parku i dobroj volji.
    Spavali smo prve 2 godine svi u jednoj velikoj sobi-dnevnom, a kasnije smo mi prešli u malu, a njima prepustili carstvo.

    Al zato se Bog proslavio u ovoj trudnoći! Odmah je providio da mogu dobiti kredit (čim sam zatrudnila išla sam brzo na bolovanje, a mm nije bio kreditno sposoban tada pa sam imala mjesec-dva dana za naći i kupiti stan) i kupili smo stan od 112 kvadrata, s balkonom od 10m, 3 sobe, verandom i malo vrta ispred - koje smo zadnje dane pretvorili u igralište. Suuuper! Tako da sad klinci imaju svaka generacija svoju sobu i dosta prostora. To me spašava i svima bih preporučila.
    Jedino što me ljuti, ali tu ne spada, jest činjenica da se nerođena djeca ne priznaju što se tiče poreza. Naime, mi smo i kupovali veliki stan radi toga što smo znali da stiže još dvoje djece, ali za poreznu upravu mi smo četveročlana obitelj jer u trenu potpisivanja kupoprodajnog ugovora toliko nas je i bilo. Mislim, no comment - pa nismo jedini koji kupuju veći stan zbog trbuha!! Pisali smo i žalbu, ali su riješili po svom. Dakle, prvo roditi, pa se seliti. Idiotarija, ali eto.

    Sretno vam!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    mi smo isto u dvosobnom stanu,cca 56 kvadrata,cure zasad spavaju s nanma u jednom kindaću u spavaćoj sobi a kasnije kad ih smjestimo svaku u svoj kindać bit će nam malo tijesno pa ćemo im prepustiti sobu a mi ćemo spavati u dnevnoj na velikom i prostranom trosjedu(kojeg smo bogovski platili kao da smo znali da će nam trebati za svakodnevno spavanje).Pošto su cure tek rođene prije tri mjeseca mislim da ćemo ostati u ovom stanu još koju godinicu a onda definitivno planiramo stan od 80-tak kvadrata.

  7. #7
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Mi smo u stanu od 100-tinjak kvadrata, s time da imamo 1 spavaću sobu od nekih 25 m2 u kojoj spavamo svi 4, mi na bračnom a klinci svaki u svom kindaču (do godine dana su spavali skupa u jednom krevetiću).
    Boravak od 20 m2 je rezerviran za igru, kompjutorski stol i gledanje TV-a, ali kako klinci rastu sve više razmišljamo o tome kako ih prebaciti u prave krevete a za to nam ta jedna spavaća nije dovoljno velika... :/
    Baš nemamo uvjete za stambeni kredit, a od ušteđevine ni traga (zasad)

  8. #8
    Amra

    Početno

    pa uglavnom ste super. ti si dupla duplice van svake kategorije. stan je ogroman.
    mi imamo 74m2. veeeliki dnevni boravak i jednu sobu za spavanje. sada mislimo ukrasti mali dio dnevnog i napraviti nama spavaću sobu, ali opet mi tri dječaka spavaju u jednoj sobi koja je oko 20m2. i imamo jedan toalet. ne znam malo mi je to frka mislim da ce im biti tijesno. jedino poslije da mi kupimo nesto u dnevnom na razvlačenje pozdravimo se sa spavaćom sobom i jednog dječaka prebacimo u tu sobu.

  9. #9
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Mi imamo veliki stan, cca 110kvm. Klinci još uvek spavaju sa nama u sobi mada planiramo da ih selimo u njihovu koja trenutno služi kao igraonica. Kad jednog dana požele da se razdvoje i da svaki ima zasebnu sobu gostinsku ćemo preurediti za jednog. I kad bi stiglo treće dete imalo bi svoju sobu a darling i ja bismo u dnevni Ali ne planiramo treće, barem ne dok mi je ove pameti

  10. #10
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    A čuj, clumsy, nikad se ne zna...
    Lijepo ste si to posložili. Mi planiramo nekoliko godina imati starije u jednoj, a mlađe u drugoj sobi, a onda bi princezu prebacili u manju sobicu, a sva tri dečka stavili skupa u najveću (za sada je to naša). No tko zna, možda jednom uspijemo i na tavanu napraviti koju sobicu više? Mm to planira pa ćemo vidjeti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Zanimljiva tema. MM i ja smo dok smo bili sami ziveli u garsonjeri u kojoj smo se jedva okretali, stovariste knjiga i slika. ali bilo nam je mnogo slatko. sanjali smo samo o spavacoj sobi, kao, sve ostavis na kraju dana i pobegnes i zavuces se u svoju spavacu u slatke snove. Eh

    Konacno, u toku trudnoce preselili smo se u blago veci i konacno dobili svoju spavacu i zbog natezanja sa svekrvom tek do pred porodjaj sredili stan kako smo zamislili. Rodile se bebe, i izgubili spavacu sobu. Najpre smo bili svi zajedno, a sada smo se povukli i ustupili im naravno tu spavacu. Dodje sad na isto kao i pre. Opet je nasa intima u tom dnevnom boravku, kao u garsonjeri. Od te forme izgleda ne mozemo da pobegnemo. I cini mi se ako jednom budemo imali zaista veci stan, da ce svako zeleti svoju sobu, ili ako bude jos dece, opet cemo zavrsiti u krevetu koji se razvlaci po potrebi.

    To ti valjda ide u sluzbu roditeljstva.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    mi imamo kuću i dosta kvadrata, no bez obzira na to mi spavamo u dnevnom boravku (na podu/strunjači :shock: ) a gospoda svaki u jednoj sobi ...počeli su se međusobno budit pa smo ih razdvojili i tako ostali bez svoje spavaće :/ ....već ih neko vrijeme planiramo spojit (barem dvoje) al nikako da skupimo hrabrosti .....baš smo blesavi, al kaj mogu kad mi se draže barem koliko toliko naspavati...

  13. #13
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    A čuj, clumsy, nikad se ne zna...
    Kad je na tapetu tema o trećem detetu misao vodilja mi je o jednoj porodici sa dve devojčice (tada od 2 i 4 godine) koja je poželela dečaka - i dobila 3 odjednom.

    Ja se za sada ne usuđujem poželeti devojčicu (a od dečaka imam hronične glavobolje)

  14. #14
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno


  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ajde, clumsy, mozes ti to.

    ono sto mene kod naseg stana smeta je cinjenica da je velik, ali ne znam kako ga prilagodit troje djece.
    naime, ta mala soba koju spominjem ima 6 kvadrata. jedva stane krevet+jos nesto sitno i jedva se u njoj moze pomaknut. druga, veca, ima 12 kvadrata sto je isto malo. najprije planiramo kemijat s tom velikom sobom da svo troje bude tamo, a onda kasnije ono jedno-samo, prebacit u manju sobu, a da dvojac ostane u velikoj. boravak nam je povezan s blagovaonom i kako god osmisljavamo pregradjivanje ne ispada bas najbolje. :?
    iskreno se nadam da ce nam se nasi snovi o preseljenju u kucicu od nekih 120 kvadrata ostvarit. na zalost, ona se nalazi jos samo u snovima. realizacija, mozda, kroz 2 godine.

  16. #16
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Val, moje iskustvo me uči da ništa nije nemoguće...možda nama ljudima, ali Bogu je SVE moguće - mene iznenadjuje iz dana u dan... a nisam zaslužna za ništa, i evo imamo i novi auto i čak u dvorištu igralište (klackalica, tobogan, ljuljačka) od prije par dana. Hvala Ti, Gospodine!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Mi imamo 50 kvadrata lijepog stančića, ali i jedan veliki problem. Naime, stan je 5. katu, a nemamo lift. Nije meni teško hodati do gore, ali je bad što ne mogu s djecom van dok se mm ne vrati s posla. Kolica stoje u autu na parkingu ispred zgrade, a u stanu svaki dečko ima svoja - tako da ih najčešće uspavljujem u kolicima tijekom dana i još uvijek funkconira. MM i ja dečke nosimo istovremeno dolje, a ako imamo puno prtljage, onda to ide u prvoj turi, dečki u drugoj. Kad se penjemo gore, oda prvo dečki pa tek onda bakina hrana.
    Meni bi trebale još 2 osobe, jedna u stanu i jedna pred zgradom kad bih išla sama u šetnju s njima. To mi najviše smeta. Osjećam ja manjak kvadrata, ali bi bilo puno podnošljivije da možemo van kad poželimo. Zato tako željno čekam svakodnevnu pomoć.
    Imamo u planu kuću i prva stvar koje sam se sjetila je da obavezno moramo imati 2 wc-a i bar u jednom pisoar. Mislim da je to jednostavnije, nego dečke naučiti kako funkcionira wc školjka. Možda će se malci i dati naučiti, no odrasli - teško.

  18. #18
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Mi imamo pisoar
    Kad smo uređivali tek kupljeni stan, najprije smo htjeli stavit još jedan wc, ali je ispalo da baš na tom mjestu ne može školjka - pa smo stavili pisoar. Luka se već naučio, iako mu je visoko pa radije ide na školjku, ali računamo na to kao dugoročnu investiciju...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •