Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Boja ili folija za pločice?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno Boja ili folija za pločice?

    Kupili smo kuću,pločice u kuhinji su bijele,htjela bi to izmjeniti.
    Da ne izbijam pločice,odlučila sam ih prefarbat ili zaljepit foliju u boji,meni treba svjetlo zelena boja,nebi sve pločice prefarbala,nego svaku treću ili četvrtu.
    Gdje da nabavim tu boju ili foliju?
    Hvala na odgovorima

  2. #2
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..huh,i ja bi tu foliju-kupaona je stara i na podu su tamnozelene pločice s nekim bijelim šarama ( : )...-pa do slijedećeg ljeta kad planiramo najvjerojatnije renovirati cijelu kupaonu-i mi bi tu foliju-gdje se to kupi??? :? :/

  3. #3
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Bauhaus

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    hvalaaaaaaaaa :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    a kako se to ponaša pri pranju?mislim,ne odljepljuje se s vremenom? :?

  6. #6
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    I mi na proljeće renoviramo kupaonicu. Jednom sam na tv-u čula za varijantu ljepljenja pločica na već postojeće, ali tata mi je savjetovao da se to ne radi, nije preporučljivo. To bi nam bilo puno jednostavnije od izbijanja starih pločica. Zna li netko o tome nešto?

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možeš lijepiti pločice na pločice, ako ti ne smeta što će biti debeo sloj.
    i rubna lajsna od cca 2cm što i nije baš lijepo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Nemaju boju za pločice ali imaju tu foliju,pa kad je "priljepim"javim vam kako se ponaša,na vlagu i paru i ostalo.Mada neću sve preljepit nego tu i tamo tek tako da promjenim malo izgled.
    Malo ći preurediti i garažu,jer je čovjek stavio pločice u garažu i to bjele,pada mi na pamet da s tom folijom radim na pločicama kao neke cvjetiće pa ču uzet u više boja,ajoj na šta će to ličiti,ali ovakvog kreativca se nemože zaustaviti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    A ja se spremam sve prelijepiti jer kupaonu bi trebalo obnoviti a to odgađamo do proljeća, prema tome javim se kad to izvedem, to bi trebalo biti u roku mjesec dana, a ako ima bržih neka jave.
    Doduše ja sam prošle godine kupila foliju i polijepila samo na neke pločice na zidu i zadovoljna sam.
    A nama je najvažniji pod pa ako bude netko imao iskustva neka javi.

  10. #10
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    a zasto u kupatilu treba biti plocica? ja sam htjela kupatilo bez plocica, ofarbati u neke ful dobre boje, ali su me svi (pocevsi od MD) blijedo gledali!??! a u raznim novinama sam vidjela kupatila bez plocica! smrc! ali kada mi popadaju sve plocice, onda cu ostvariti moj naum!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    mi smo podne lijepili jedne preko drugih i bilo je ok
    a za zidne su mi rekli da bi možda zbog težine mogle otpasti :?

  12. #12
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno

    Folije za ljepljenje na pločice su super, nisam bila sigurna koliko će se dobro držati s obzirom na temperaturu i vlagu, ali drže se super već 6 godina. Zaljepila sam preslatke morske motive na svaku drugu pločicu i kupaonica je oživila.

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj clio180 prvotno napisa
    a zasto u kupatilu treba biti plocica? ja sam htjela kupatilo bez plocica, ofarbati u neke ful dobre boje, ali su me svi (pocevsi od MD) blijedo gledali!??! a u raznim novinama sam vidjela kupatila bez plocica! smrc! ali kada mi popadaju sve plocice, onda cu ostvariti moj naum!
    ne moraju biti pločice, pogotovo ako je kupaonica većeg tlocrta i ako su ti sanitarije razmještene tako da ti goli zidovi neće otežavati čišćenje.
    Svejedno, kad razmišljaš o realitetu, neka ti časopisi posluže kao daleki okvir: to što tamo vidiš je izložbeni prostor u kojemu se nikada nitko nije popiškio, a da ne kažem kako nekom dječačiću sasvim sigurno nije malo pobjeglo... po pločicama :/

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    Slažem se s apricot, u svim časopisima za uređenje ljudi zaboravljaju da su to tamo izložbeni primjerci s kojih se tu i tamo briše samo prašina, a ne čisti se nečistoća, kamenac i sl. Zato dobro razmisliti prije nego ideju iz časopisa staviti u kupionu.
    Meni se isto dopadaju moderne tuš kade samo s odvodom u podu i staklenim vratima, ali kad se sjetim ko bi to čistio ostajem samo na gledanju slikica.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    A ja sam u stvari htjela pitati da li je itko prelijepio cijele pločice na zidu i da li itko zna što o samoljepivim pločicama za pod ? Mislim da li znate kako se to drži?

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj DorinaMama prvotno napisa
    Meni se isto dopadaju moderne tuš kade samo s odvodom u podu i staklenim vratima, ali kad se sjetim ko bi to čistio ostajem samo na gledanju slikica.
    Ja ti to imam.
    Čak nemam ni vrata.
    Nema problema s čišćenjem, vrlo je jednostavno, obično pranje pločica.

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a stakleni lavaboi?

    prekrasni su mi, ali mislim da bi me odveli ravno u ludnicu gdje bih manijakalno strugala i glancala.

  18. #18
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    koliki je skok u podu?
    mislim, šta ako se tokom tuširanja presporo otiče voda?

  19. #19
    slonić tonić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Zanima me kako se skida ta folija sa pločica.
    Ide li lagano (povučeš kraj i odlijepiš i pločice budu kao prije lijepljenja) ili je postupak komplikovaniji i ostaju li tragovi po pločicama?

    Voljela bih osvježiti kupatilo i prekriti ružne pločice na podu ali pošto smo u iznajmljenom stanu nemogu renovirati kupatilo a i nebih da imam problema pri otklanjanju folije kad budem selila .

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    apricot jel uživaš u kupioni? To mi je tak prekrasno za poluditi, kad budemo uređivali potkrovlje razmislit ću o tome. Ak ti kažeš da je ok, vjerujem.

    slonić tonić, ja sam ti u kupaoni nalijepila tu i tamo neke folije (3d) na pločice i nemaš frke one se samo odlijepe i ništa ne ostaje jer su te malo deblje. Ali ne znam za te podne, mislim probat ću svakako pa javim.

  21. #21
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj DorinaMama prvotno napisa
    Meni se isto dopadaju moderne tuš kade samo s odvodom u podu i staklenim vratima, ali kad se sjetim ko bi to čistio ostajem samo na gledanju slikica.
    Ja ti to imam.
    Čak nemam ni vrata.
    Nema problema s čišćenjem, vrlo je jednostavno, obično pranje pločica.
    ovo sam ja mislila napravit pa me odgovorili
    ali ima vremena

  22. #22
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    Bauhaus
    ..a ima toga negdje u Puli,na potezu mercator-pevec,Brico centar?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Naljepila kao neku foliju tj.gotove naljepnice za pločice,i super dobro drži.
    Jako sam zadovoljna,odmah nekako drugačije izgleda.
    Kupila sam i na metre da sama režem,pa ću vidjeti,ali stvarno sam zadovoljna sa ovim naljepnicama jer su baš veličine jedne pločice.
    Kupila u Kauflandu.
    Pozdrav

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    je l netko u zadnje vrijeme uređivao kupoanicu i lijepio neke samoljepljive pločice na postojeće?

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Joj sad si me sjetila da moj dida donosio krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih te naljepnice za plocice iz Italije, to je onda bilo hit.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •