Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 94

Tema: norveški radijatori

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    52

    Početno norveški radijatori

    Moji roditelji se griju na lož ulje, ali im je to preskupo jer je velika kuća. Pa mama želi da pređu na norveške radijatore jer je čula da, iako su na struju, ne troše puno. Tata ne želi, i sad vlada rat u kući. Traže od nas djece mišljenje, a ja nemam pojma... je li tko od vas prešao na takav način grijanja i mislite li da se isplati? Koliko to čudo troši?
    Muž i ja imamo peć na drva, pa nemam iskustva s tim... jednog dana kad budemo uređivali kat, morat ćemo se i mi odlučit za nešto... moja prijateljica ima centralno na drva i jako je zadovoljna, cijela joj je kuća topla, a kaže da i nije tako strašno skupo. Ali sama investicija je skupa, a moji nemaj za to. Mama kaže da su ti norveški radijatori oko 1000 kn i da se samo uštekaju u struju.

  2. #2
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    imam ih ja, godinama već. Ja ti ne znam koliko oni troše ali meni je rata struje prihvatljiva, griju super, imaju termostat pa si narihtaš temp. Ja zadovoljna.

  3. #3
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Moje skromno mišljneje....

    Kao prvo, od 2012. grijanje na struju bit će zabranjeno (kao primarni energent). Dakle, kad budete htjeli prodavati ili iznajmljivati kuću, stn ili što već, naći ćete se u lošijoj situaciji nego ista nekretnina sa drugim oblikom grijanja.

    Struja...će isto tako poskupjeti kako bude rasla cijena ostalih energenata....

    Pogotovo jer je kuća velika, bilo koji drugi izbor je po meni bolji od struje...
    Struje je "tromi" grijeći medij (kao i freon). Znači kad ugasiš grijaće tijelo (radijator) , ono više ne zrači toplinu, kao recimo kad je voda u radijatoru.
    Druga stvar, što to zanči ne troši puno? U odnosu na što? U karakteristikama tog radijatora piše da troši 25% manje energije nego "klasični el. radijator", što je još uvijek više od bilo kojeg drugog medija.
    Cijena investicije? Oko 1.ooo, oo kn koliko spominješ možeš kupiti radijator za sobicu od 6 m2. A gdje je priključna kutije, eventualna štedna glava i sl.

    Ovo je po meni OK za vikendicu, apartman ili slično, dakle za povramano korištenje gdje minimalna investicija opravdava višu eksploataciju na račun dana korištenja.

    U protivnom.... :/

    Ima toliko opcija, osim lož ulja ili plina, samo je potrebno da se savjetujete s nekim tko je otvoren prema novijim proizvodima....

    Uvijek sam za opciju da se u privatne kuće (dakle za osobnu uporabu) investira i malo više (bilo da se radi o sustavu ili pak izolaciji) , a da se dokaže da su troškovi manji i da se investicija isplati u par godina...
    ALi opet će neki reći... mi nememo sada za uložiti...

    OK, ali je za razmisliti da ulaganjem par tisuća kuna više možda kroz 3-4 godine nećete plaćati račune za grijanje, zar ne?

    DAKLE, po meni struja NO; NO ...

  4. #4
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Bubica, baš me zanima koliko radijatora imaš i kolika ti je rata struje...
    znatiželje radi...

  5. #5
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    mi ih imamo i nismo baš zadovoljni
    rata struje ajme meni a nije mi ni nešto toplo(dobro ja sam ekstremno zimogrozna) meni su oni odlična pripomoć uz neko drugo osnovno grijanje
    ali isključivo oni pogotovo u kući koje imaju lošiju izolaciju od stana NE

    ma meni nema topline dok kalijeva ne ugrije

    a isto smo se odlučili na njih jer nismo imali love za centralno

  6. #6
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    pogotovo u kući koje imaju lošiju izolaciju od stana NE
    Ne možeš tako generalizirati kad svi znamo da ima savršeno kvalitetno napravljenih kuća, a u današnje vrijeme je puno previše koma napravljenih zgrada.

    Ja iskreno nisam ni čula za te radijatore. Uskoro selimo u svoju kuću i grijat ćemo se centralnim na drva. Prošlu zimu smo se silom prilika grijali na struju i ne bih nikad više ni u snu! Jer sam se ja-koja inače ni najmanje nisam zimogrozna- smrzavala 80% vremena, a o rati za struju ne moram ni pričati :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Mi imamo glamox odnedavno i odlični su, preporodili smo se.
    Imamo kuhinju i dnevni u komadu 32 kvadrata a grije ga zasad samo onaj veliki od 2000kw.
    Po sobama su manji, ali moram pitati MM jel 1500 ili 1000kw.
    Griju predobro, s tim da nam je termostat stalno između 12-16 C
    A za ratu sam sigurna da će biti manja, no to vam mogu reći provjereno za mjesec dana.

    U svakom slučaju preporučujem ih od srca.

    p.s. jednom u budučnosti kad budemo spremni na gradnju kuće, oboje smo se složili da su nam solarno grijanje jedna od osnovnih investicija.

    Od plina zazirem jer i njemu će cijena papreno gore, cijena priključka i opreme je poprilično skupa, nama je procjena bila oko 25000kn za stan u kojem smo sad, a rata našem susjedu koji ima plin je približna našoj rati za struju :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Zaboravih;
    predobro griju znači da se šetam stanom u kratkim rukavima, a isto sam pomalo zimogrozna.

  9. #9
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    pogotovo u kući koje imaju lošiju izolaciju od stana NE
    Ne možeš tako generalizirati kad svi znamo da ima savršeno kvalitetno napravljenih kuća, a u današnje vrijeme je puno previše koma napravljenih zgrada.

    Ja iskreno nisam ni čula za te radijatore. Uskoro selimo u svoju kuću i grijat ćemo se centralnim na drva. Prošlu zimu smo se silom prilika grijali na struju i ne bih nikad više ni u snu! Jer sam se ja-koja inače ni najmanje nisam zimogrozna- smrzavala 80% vremena, a o rati za struju ne moram ni pričati :/
    ma mislila sam da je stan uglavnom okružen drugim stanovima a kuća
    samostoječa
    e jesam objasnila

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

  12. #12
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    mi smo imali glamoxe u stanu u zagrebu, kasnije smo ih preselili u kuću na moru. daklem, rade već godinama (bar 15), griju predobro, čak i kuću koja je izgrađena na živoj stijeni i ima hladne zidove debele kojih 60 cm. račun od struje nije nešto posebno visok, ne znam točni iznos jer mi ne stiže doma nego kod tate.
    u svakom slučaju, nama su zakon i dok jednog dana ne uvedemo solarno, definitivno ostaju!

  13. #13
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    stan od 48kvadrata - 700 kn nam je zimska tarifa struje a 330 ljetna. definitivno nam nije zima u stanu. Davno nekada smo segrijali na drva, pa drva istokostaju nekih 2-3 tisuce kuna,ne sjecamse,davno je to bilo.Jest toplo,ali je i pretoplo i B je to jako smetalo dok je bio mali. Tada plina nije bilo u kvartu,dosaoje kada smo vec imali ove radijatore tako da smo ga uveli samou stan ali ne i razveli po stanu jernam se pocetna investicija ucinila preskupa. Za sada je dobro ovako.

  14. #14
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    s time da,naravno, ova razlikau rati struje neotpada samona grijanje, ima tu i susilica, oopcenito vise struje trosimo zimi.

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    koja je cijena tog glimoxa?

  16. #16
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Mi smo baš prošli tjedan kupili četvrti Glamox. Odlični su, jako smo zadovoljni njima, rade besprijekorno.

    Ovaj najveći od 2000W je koštao 2200 kn za gotovinu s popustom.

    Rata struje nam je prihvatljiva (nemam pojma što je puno, a što malo u odnosu na druge načine grijanja), ali nama, uz peći, stalno rade 3 bojlera, perilice/sušilicu palim po potrebi, a ne u vrijeme jeftine struje i sl.

    Uglavnom tople preporuke!

  17. #17
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Za one koji grade....
    Možda nije loše razmisliti o dizalicama topline zrak-voda.
    Dakle, primarno uzima toplinu/hladnoću od okolnog zraka, uz dogrijavanje na struju. Može i u kombinaciji sa solarom i pripremom potrošne tople vode. Takvim sustavom se možete grijati (radijatori) te ugraditi koji ventilokonvektor i hladiti se ljeti.

    Investicija je isplativa nakon 3-5 godina, dokazano!
    Red veličine investicije cca 150.000,00 kn za komplet instalaciju za kuću od cca 120 m2.

  18. #18
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    mi smo imali glamoxe u stanu u zagrebu, kasnije smo ih preselili u kuću na moru. daklem, rade već godinama (bar 15), griju predobro, čak i kuću koja je izgrađena na živoj stijeni i ima hladne zidove debele kojih 60 cm. račun od struje nije nešto posebno visok, ne znam točni iznos jer mi ne stiže doma nego kod tate.
    u svakom slučaju, nama su zakon i dok jednog dana ne uvedemo solarno, definitivno ostaju!
    mene sad zanima šta znači nije posebno visok
    jer imamo iste te radijatore termostat je na 20-22 i rata je oko 2000kn/mj
    meni se čini previše :?
    kuća ali grije se jedan kat cca120m2

  19. #19
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    mi smo imali glamoxe u stanu u zagrebu, kasnije smo ih preselili u kuću na moru. daklem, rade već godinama (bar 15), griju predobro, čak i kuću koja je izgrađena na živoj stijeni i ima hladne zidove debele kojih 60 cm. račun od struje nije nešto posebno visok, ne znam točni iznos jer mi ne stiže doma nego kod tate.
    u svakom slučaju, nama su zakon i dok jednog dana ne uvedemo solarno, definitivno ostaju!
    mene sad zanima šta znači nije posebno visok
    jer imamo iste te radijatore termostat je na 20-22 i rata je oko 2000kn/mj
    meni se čini previše :?
    kuća ali grije se jedan kat cca120m2

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa

    mene sad zanima šta znači nije posebno visok
    jer imamo iste te radijatore termostat je na 20-22 i rata je oko 2000kn/mj
    meni se čini previše :?
    kuća ali grije se jedan kat cca120m2
    užas! 2000 kn/mj?!? meni za kuću i firmu sveukupno toliko ne iznose režije a grije se 300 kvadrata, centralnim na drva.

    a što se tiče investicija u centralno grijenje evo troškovnik mojih roditelja koji su prije dva mjeseca uveli centralno u kuću od 260 kvadrata
    1. peć na drva (piroliza) 12.000 kn
    2. 17 radijatora + sav ostali materijal u smislu cijevi, fitinga, ventila i ostalog što treba 16.000 kn
    3. majstor 3500 kn

    dakle ukupna investicija je cca 32.000 kuna za ovakvu kuću. griju se kao i mi sa briketima koji koštaju 900 kn za jednu tonu, a troši se mjesečno 1 tona u prosjeku.

    mi imamo isti ovakav sistem peći sa pirolizom već drugu sezonu i ja sam prezadovoljna.

  21. #21
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    bleeda, :D
    ovakve peći su ODLIČNE!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    bleeda, :D
    ovakve peći su ODLIČNE!
    bome jesu. ono što mene najviše oduševljava je što ju ložimo dva puta na dan - ujutro i navečer. tako da možeš bez problema otići na posao i ne misliti o grijanju doma. i što zbog pirolize pepela defakto nema. mi svoju čistimo 2 puta u sezoni.

    i smao da napomenem ako bi netko išao to kupovati, nemojte pristati da vam uvale pufer...on vam ne treba za tu peć.

  23. #23
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    glamoxe nemam ali ih prodajem.i iz iskustva ljudi koji ih kupuju-svi su prezadovoljni!

    naravno da na potrosnju struje utjece hrpa stvari i o tome treba voditi brigu!

    ako koga sto zanima-rado odgovorim na detalje!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    bleeda i andrejama, moze li se takvo centralno (piroliza) ugraditi u stan? pitam za stan od 30 kvadrata u lici gdje su izuzetno jake zime.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj sandam prvotno napisa
    bleeda i andrejama, moze li se takvo centralno (piroliza) ugraditi u stan? pitam za stan od 30 kvadrata u lici gdje su izuzetno jake zime.
    nemože - ova peć zauzima mjesta jedan veći frižider
    - i najmanja od tih peći ima 18 kW i 30 kvadrata je premali prostor za nju da grije.
    mi imamo zasebnu prostoriju koja nam služi kao kotlovnica i spremište briketa i ta prostorija ima 16 kvadrata.
    sama peć ima 300 kg i zbilja neznam tko bi to i kako unio u neki stan.

  26. #26
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    cure, možete objasniti kakva je to peć na pirolizu?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    bleeda, hvala!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj anita_m prvotno napisa
    cure, možete objasniti kakva je to peć na pirolizu?
    ima nekoliko proizvođača - viesmann, buderus pa sad i centrometal.

    ja imam buderusovu logano s121, 32kW.
    poanta ovih peći je da drva koja staviš unutra ne izgore odmah, odnosno nije vatra od drva to što grije sistem nego ti se ta drva pretvaraju u ugljen, koji zatim gori i na taj način se stvara veća toplina tj veća iskoristivost peći.
    peć se loži na gornjem dijelu a vatra se stvara dolje, znači gori naopako, ima instaliran ventilator unutra koji zapravo regulira to sagorijevanje i ako nariktaš temperaturu vode na 60 stupnjeva, i ona dostigne tu temperaturu, drva ti neće bezveze goriti nego će se samo održavati temperatura.
    peć je automatska i pali se i gasi sama ovisno o temperaturi....
    i još hrpa tog....

  29. #29
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    znači ne ložiš briketima, nego drvenim cjepamicama?

  30. #30
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    cjepanicama

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pitanje za vlasnice beha radijatora

    kako onaj ekonomicni modul zna koliko je sati?
    jel racuna zimsko vrijeme

  32. #32
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    podizem jer stvarno pojma nemamo, upute su bile na papiru velicine razglednice i mi smo modul samo pristekali

    nigdje nismo vidjeli nikakvu opciju za programiranje osim ona tri gumba

    ima netko modul?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Investicija je isplativa nakon 3-5 godina, dokazano!
    Red veličine investicije cca 150.000,00 kn za komplet instalaciju za kuću od cca 120 m2.
    Super su mi ove marketinške fore... isplati se za 3-5 godina... smiješno...

    150 000 kn / 5 godina (3 godine neću ni razmatrati) = 30 000 Kn godišnje

    S obzirom da se godišnje sigurno ne grije duže od 6 mjeseci (uz obalu ni toliko), ispada da se ovaj sustav isplati samo nekome tko ima > 5500 kn MJESEČNU ratu grijanja za kuću od 120m2. Koliko je takvih? :?

  34. #34
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    podizem jer stvarno pojma nemamo, upute su bile na papiru velicine razglednice i mi smo modul samo pristekali

    nigdje nismo vidjeli nikakvu opciju za programiranje osim ona tri gumba

    ima netko modul?
    Ja upravo instalirala radijator pa se samo priključujem čuđenju. Kad ste ih vi postavili, kolika vam je rata strujna?

  35. #35
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    postavili smo ih prije mjesec dana i nemamo jos pojma kako je utjecalo na ratu jer nam obracun prave jednom godisnje

    mm je nesto brojao i zadovoljan je, ali moras znati da mi a) zivimo u malom stanu, b) ja sam zivjela 20 godina na moru i navikla na negrijanje tako da je meni 19-20 stupnjeva za kratke rukave i gacice, ne grijemo preko

    zasad sam zadovoljna, i jednostavnim postavljanjem i brzim zagrijavanjem plus ovom mogucnoscu da ne grije dok nas nema i dok spavamo

  36. #36
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    I ja ću grijati mini stan od 20m2 tj. već se grije (zbog sušenja boje na zidovima) iako još nismo tamo. Moram montirati još jedan radijator, a pokušati ću (ako se discipliniram ) očitavati struju svaki mjesec da vidim kak ide. On preko ovog dodatnog termostata smanji temp. za nekih 5 stupnjeva, jel tak?

  37. #37
    cvitac

    Početno

    vi koji imate behu molim Vas za komentar kakvi su vam ti radijatori. ja se baš mislim između njih i glamoxa

  38. #38
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Citiraj bubasparac prvotno napisa
    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Investicija je isplativa nakon 3-5 godina, dokazano!
    Red veličine investicije cca 150.000,00 kn za komplet instalaciju za kuću od cca 120 m2.
    Super su mi ove marketinške fore... isplati se za 3-5 godina... smiješno...

    150 000 kn / 5 godina (3 godine neću ni razmatrati) = 30 000 Kn godišnje

    S obzirom da se godišnje sigurno ne grije duže od 6 mjeseci (uz obalu ni toliko), ispada da se ovaj sustav isplati samo nekome tko ima > 5500 kn MJESEČNU ratu grijanja za kuću od 120m2. Koliko je takvih? :?

    Prvo treba znati što se uspoređuje, a onda se smijati.
    Isplativost po godinama dobiva se usporedbom dva sustava, te se razlika tih dviju investicija zajedno sa godišnjom potrošnjom uspoređuje, a ne djeli se investicija sa brojem mjeseci. Ili se u ove radijatore ili bilokoji drugi sustav ne ulaže???

    To nije marketing već analiza koja koju bi svi trebali staviti na papir prije nego li se odlučimo za investiciju.
    Ako je rata struje kako spominju 2.000 kn, 6 mjeseci grijanja je 12.000 kn godišnje, puta 5 godina je 60.000 kn SAMO STRUJA, bez investicije.
    Ako je to marketing.....

  39. #39
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj cvitac prvotno napisa Vidi poruku
    vi koji imate behu molim Vas za komentar kakvi su vam ti radijatori. ja se baš mislim između njih i glamoxa
    Ja imam norveške radijatore Atlas koji su vrlo slični Beha radijatorima, ali su dosta jeftiniji. Sada kada su bili vrlo hladni dani (do pred cca 10 dana) troše 55-60% struje na sat od svoje snage. sada kada je relatvino toplo troše cca 40%. Beha i glamox su super ali su nenormalno skupi. Moja preporuka su konvektori Atlas.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    hej pozz.imam 4 grijalice od 1000w i javim vam kad ih raspalim kad zahladi koliko dođe tocno struje jer vidim da tu svi se migolje reci! i dali je stvarno tako toplo ko sto ih hvale!

  41. #41
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj milkica prvotno napisa Vidi poruku
    hej pozz.imam 4 grijalice od 1000w i javim vam kad ih raspalim kad zahladi koliko dođe tocno struje jer vidim da tu svi se migolje reci! i dali je stvarno tako toplo ko sto ih hvale!
    Ja sam napisao potrošnju električnih radijatora Atlas. Dakle u kući osrednje izolacije trošimo prosječno 45% snage od snage radijatora. Radi se o prostoru od 96m2 koji zagrijavamo. Struja nam je za grijanje u zimskom periodu oko 1700 kn mjesečno, a što nam je cca 25-30 % manje dok smo se grijali na centralno grijanje na lož ulje. Ove jeseni smo dokupili još jedan mali Atlas radijator firma iz Karlovca) snaga 500 w za kupaonu. Bitno je reči da imamo digitalne termostate na radijatorima (AVK modeli) koji imaju i štedni modul za regulaciju temperature. Napominjem da je kuću puno teže i skuplje zagrijavati od stana. Poznanici koji imaju iste radijatore u stanovima novije gradnje troše srazmjerno 60-70% manje struje.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    gdje se u zg mogu kupiti glamox radijatori?

  43. #43
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    ABC interijeri na zavrtnici, Elipso u Areni

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    postavili smo ih prije mjesec dana i nemamo jos pojma kako je utjecalo na ratu jer nam obracun prave jednom godisnje

    mm je nesto brojao i zadovoljan je, ali moras znati da mi a) zivimo u malom stanu, b) ja sam zivjela 20 godina na moru i navikla na negrijanje tako da je meni 19-20 stupnjeva za kratke rukave i gacice, ne grijemo preko

    zasad sam zadovoljna, i jednostavnim postavljanjem i brzim zagrijavanjem plus ovom mogucnoscu da ne grije dok nas nema i dok spavamo
    s ovim radijatorima dosla i vlaga

  45. #45
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni nije došla vlaga, ali ove dane kad je kod nas bilo -6 uz olujnu buru, nije bilo baš toplo. Radili su dan i noć na najjače, ali temp nije išla preko 20. No, meni je to OK toplo. Primorka.
    Inače, prošle zime je bilo odlično, dovoljno toplo i dovoljno manje rate struje, nakon godina termo peći.
    Imam Beha radijatore. Sve u svemu-zadovoljna sam.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije došla vlaga, ali ove dane kad je kod nas bilo -6 uz olujnu buru, nije bilo baš toplo. Radili su dan i noć na najjače, ali temp nije išla preko 20. No, meni je to OK toplo. Primorka.
    Inače, prošle zime je bilo odlično, dovoljno toplo i dovoljno manje rate struje, nakon godina termo peći.
    Imam Beha radijatore. Sve u svemu-zadovoljna sam.
    Znači, bolji su ti od termo peći? Isplativiji?
    -
    Meni temp nikad nije iznad 18-19 stupnjeva (Dalmacija)

  47. #47
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi imamo centralno, svugdi toplo, super, riješili se vlage, ma sve pet. Ali mjesečno na lož ulje trošimo 2000 kn. Znači na jednu zimu preko 1000 eura. gadi mi se. Niti imam te novce, niti imam izbora jer imam bebu ali gadi mi se, majku im njihovu lopovsku, kad smo uveli centralno lož ulje je bilo duplo jeftinije.

    Eto, nemam ništa pametno reći na ovu temu, samo sam se došla potužiti

  48. #48
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, bolji su ti od termo peći? Isplativiji?
    -
    Meni temp nikad nije iznad 18-19 stupnjeva (Dalmacija)
    mi imamo beha radijatore evo tri i po godine
    racuni za struju su veci 20%, u stanu nam je hladnije i pojavila se vlaga
    jedino je ljepota na njihovoj strani

  49. #49
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo centralno, svugdi toplo, super, riješili se vlage, ma sve pet. Ali mjesečno na lož ulje trošimo 2000 kn. Znači na jednu zimu preko 1000 eura. gadi mi se. Niti imam te novce, niti imam izbora jer imam bebu ali gadi mi se, majku im njihovu lopovsku, kad smo uveli centralno lož ulje je bilo duplo jeftinije.

    Eto, nemam ništa pametno reći na ovu temu, samo sam se došla potužiti
    To je i naš slučaj. A sad je sveki otkrio da postoje neke druge opcije koje bi nam bile povoljnije, a to je nekakva piljevina koja sama upada u pec iz rezervara. I kupio je dijelove za to. Gorivo košta kao drvo ali ga se troši puno manje, barem tako tvrde ljudi koji su prešli na taj način grijanja. Ne znam koliko su ga kostali dijelovi, ali mi je rekao da ce se isplatit odmah u prvoj godini. AKo zeliš priupitat ću ga za detalje. Jos nismo prešli na to jer trošimo zadnje litre nafte, ali morat cemo uskoro.

  50. #50
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ajde vidi, molim te.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •