Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Što obuči ispod marame?

  1. #1
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno Što obuči ispod marame?

    Spremamo se u šetnju a kako je vani zima zanim me što obuči bebi ispod marame.Naime mislim da bi mu u skafanderu bilo prevruče a onda opet bojim se da mu ne bude zima i da mi se maleni ne prehladi jer ipak sno još mali.I tako za sada se u marami nosimo samo po doma,spremamo se u prve šetnje a kako smo u nedoumici nadam se da će nam iskusne mame pomoći i da čemo skoro i mi šetati gradom!

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ako imaš dovoljno komotnu jaknu, tako da ju možeš obući preko svega, onda samo sebi stavi veliki šal oko vrata i do pola otkopčaj jaknu.

  3. #3
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    A kaj da obućem Vjekici?Štamplice,vesticu,jaknu...Lako za mene,meni i može biti zima ali šta sa njim?

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam zaru prosle zime oblacila u body, strample, majcu, hlace i skafander, pa u maramu... al gledam trenutno frendice s malim bebama oko mene, i svima su bebe (koje se voze u kolicima, a ne u marami) samo u stramplama i bodicu ako su u skafanderu... ja nisam imala dojam da je zari vruće :?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    ok za bebu, nju je lako utopliti, a kako vi koji nemate jako siroke jakne za sebe? vezete li marame preko zakopcanih jakni ili se smrzavate (kao ja )? inace, mi se nosimo u (vjernoj) imitaciji maya wrapa, i nikad jos nisam probala kombinaciju marama preko zimske jakne + beba u skafanderu u marami, cini mi se jako nespretno...
    vasa iskustva, molim :D ?

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    cuj, ja imam uski uski kaput i maramu (od skoro 5 metara) sam vezala ISPOD njega... jedino sam si oblacila strample ispod hlača i debele veste da mi ne bude zima za bubrege i jajnike
    a zara u skafanderu mi uopće nije bila nespretna, puno mi je nespretnije bilo pred kraj zime kad nije nosila skafander nego jaknicu, pa mi se ta jaknica znala zafrkat dok sam je stavljala u maramu....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    da, vjerojatno bih se i ja morala ispod jakne deblje oblaciti, pa mi ne bi bilo zima - tko mi je kriv sto ne volim debele veste, dolcevite i slicno...
    a stavljanje bebe s jaknicom u maramu vec sam uvjezbala, tako da se ne zavrce previse, no ipak je skafander za zimu bolji... morat cu probati s njim :D

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    čuj, ja sam ti isto po zimi tanka majca, gola leđa ali ipak mi je bilo prezimmmmmma

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    naša kombinacija:
    andrejček... bodi, majica, hlačice, tenisice, skafander sa cipelicama... šal, kapa i rukavice. štramplice ako je stvarno jako hladno.
    mama... tanka majica po sistemu "ajme šta ti ne nosiš potkošulju?!", zakopčana jakna i gore marama. ako još imam vestu ili trenirku u sekundi se oznojim, a onda je i andreju vruće.
    mama i vjeko, imate sladak novi nick.

  10. #10
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Ispod skafandera oblačimo različite kombinacije ovisi o tome koliko je vani zima. Imamo zapravo tanki skafander (bez šlapica ) tako da mi je to baš dobro u kombinaciji sa maramom. Ako je oko -5 do 0 onda ispod ide body, štramplice, čarapice, hlačice, tanka majica i još jedna majica-vestica i pesek šlapice. Ako je oko 5 - 10 stupnjeva (kao danas) bez majice vestice i hlačice su tanke. Normalno kapica i rukice idu ispod moje jakne.
    a zara u skafanderu mi uopće nije bila nespretna, puno mi je nespretnije bilo pred kraj zime kad nije nosila skafander nego jaknicu, pa mi se ta jaknica znala zafrkat dok sam je stavljala u maramu....
    Tak je i meni. Lakše mi je sa skafanderom nego prije samo sa vesticom.
    Ali sve to vjerojatno ovisi u kojem položaju nosiš bebu. Petru nosim duplim križnim načinom. To nam je pasalo od početka

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    meni je taj skafander nespretan za poludit, i zbog marame i zbog duuugog spremanja za van... gdje su oni blaženi ljetni dani kad je nosio bodi i čarapice (ako i to)!

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj wildflower prvotno napisa
    ... inace, mi se nosimo u (vjernoj) imitaciji maya wrapa, i nikad jos nisam probala kombinaciju marama preko zimske jakne + beba u skafanderu u marami, cini mi se jako nespretno...
    vasa iskustva, molim :D ?
    Ja koristim (pravi) maya wrap i to preko jakne i klinac je dobro obučen i - sve me sapinje. Pomaže jedino iskustvo u postavljanju marame uz minimum manipulacije. Klinac ipak ima 2 godine i više se ne nosi ispod jakne

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    eto, prekjucer sam ipak nosila bebu sa skafanderom u marami i bilo je skroz ok, no ipak nisam sebe zakopcala (srecom, nije bilo toliko zima )
    Davore i ostali korisnici maya wrapa, u kojem polozaju ste najcesce nosili/nosite bebe u dobi od oko 8 mjeseci?

  14. #14
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Na boku. Kad trebam sjesti u tramvaju, iz bočnog nošenja prebacim u "football carry" metodom prebacivanja nogu prema naprijed, a kad idem van - opet na bok.

  15. #15
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Na boku. Kad trebam sjesti u tramvaju, iz bočnog nošenja prebacim u "football carry" metodom prebacivanja nogu prema naprijed, a kad idem van - opet na bok.
    football carry? :? :?

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ah, to ti je mayawrap lingo. Tako su nazvali vrstu nošenja gdje je dijete ispred tebe i sjedi u marami. Dakle, umjesto da beba jaše na boku s jednom nogom ispred, a drugom iza tebe - obje noge su ispred. Za sjedenje u tramvaju ili busu je super, ali za duže nošenje baš i nije, a zgodno je jer se jednim potezom dijete smjesti bilo na bok ili ispred. (uf al sam ga zakomplicirao)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tako su nazvali vrstu nošenja gdje je dijete ispred tebe i sjedi u marami. Dakle, umjesto da beba jaše na boku s jednom nogom ispred, a drugom iza tebe - obje noge su ispred.
    jesu li pritom bebi obje noge u marami, a ledja okrenuta prema tvom boku?

  18. #18
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uf, gdje me nađe, sad ću morati opet prevrtiti mayawrap video
    Ne čini mi se uputno bebu stavljati tako da se na roditelja oslanja leđima. Takvim nošenjem marama se koristi na identičan način kao i klokanice, i ne vidim bitnu prednost marame pred klokanicama.
    Obzirom da sam maramu počeo koristiti dosta kasno, neke od faza nošenja sam preskočio Klinca nosim praktično isključivo na boku. Dakle, malac jaše na mom boku tako da su mu noge izvan marame, a marama mu podupire cijele natkoljenice i guzu ravnomjerno. Meni je pak teret raspoređen između ramena i kuka i nošenje je bez napora. Tipično nosim na lijevom boku, obzirom na kroj marame. U busu samo malo popustim maramu i prebacim stražnju nogu naprijed pa klinac sjedi na mojoj (lijevoj) nozi. po izlasku iz busa opet vratim nogu nazad i pritegnem maramu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Davore, i mi smo poceli kasno (7mj. - i to ne mogu prezaliti) a buduci da nemam originalni maya wrap , ono sto znam o polozajima za nosenje naucila sam iz sturih uputa sa raznih drugih sajtova koji opisuju taj ili slicne marame-slingove, te fotkica s mayawrap sajta.
    zapravo je bocni polozaj kakvog opisujes bio prvi u kojeg sam uopce bebu stavila, a onda sam na slikama vidjela i bebe (cini mi se tog uzrasta) kako 'sjede' s nogama u marami, ali tako je beba zapravo bocno okrenuta prema roditelju (glava i trup su joj postrance, sa suprotne strane nego prstenovi marame) a noge joj idu uzduz tvog prednjeg dijela tijela. dakle, beba se ne oslanja ledjima nego bocno na roditelja, marama joj zapravo podupire ledja.
    e sad, buduci da mi fali literature, ne znam da li je takav polozaj uopce ok za bebu od oko 8 mj, jer nisam sigurna koliko su stare bebice koje sam u tom polozaju vidjela na slikama... nadam se da sam ovo dobro opisala sjecas li se slucajno cega takvog s tog videa?

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mislim da kužim, u tom položaju se mi vozimo u busu
    Na boku se veli hip carry i to je ovo:
    http://www.mayawrap.com/popup_pages/...alerie_300.jpg

    Reklo bi se da ti treba video Jesi li u ZG?

  21. #21
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Yuhuuu, wildflower jesi li u Zagrebu? Možemo se dogovoriti oko kopiranja videa

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Davore, nisam u zg nego, znas li slucajno postoje li negdje na webu malo opsirnije upute za maya wrap? ili ih mozda ti imas u kakvom digitalnom obliku?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •