Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Heferol - željezo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno Heferol - željezo

    Jučer mi je doktor prepisal Heferol kapsule, svaki drugi dan po jednu. Piše da se uzimaju natašte, a ja sam se taman riješila goznih mučnina, pa me užasno strah popiti ju na prazan želudac da mi se opet ne jave mučnine.
    Kak vi to pijete? I je li vam bilo teško u želucu od njih?

  2. #2
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ja pijem Retafer, isto natašte ujutro, ali 2 min nakon toga slijedi obilni doručak, tako da ni ne znam kako padnu na prazan želudac!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    201

    Početno

    Heferol moraš uzimati pola sata prije doručka.
    Ja ga pijem već skoro 6 mjeseci i nikad nisam osjećala mučninu od njega.
    Samo vodim računa o tome da zaista doručkujem pola sata nakon što ga popijem.

  4. #4
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    A ja ga pijem uz doručak. Nije mi želudac baš za pohvaliti se, pa zaista nemam petlju popiti HEFEROL na tašte. Valjda nešto i ostane...

  5. #5
    Xenia23 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    117

    Početno

    nikad ti nisam uzela heferol natašte, jer mi je doc rekao da ga uzimam poslije doručka, ....
    međutim uzmem ga kad se sjetim u toku dana....ali sam imala par puta loše iskustvo jer sam ga popila poslije večere....e onda je bilo trk na wc, povraćanje, jer je skroz neki metalan okus u ustima...
    stoga ga uzmem ili između obroka ili ranije ujutro poslije doručka....

  6. #6
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    heferol pijem od početka godine i uvijek nakon hrane jer ne mogu od bolova u protivnom. dr je rekla da je to ok. samo nemoj uz mlijeko, kavu, jogurt, sve što smanjuje apsorpciju fe.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Apsorpcija je bolja ako se uzima natašte, barem pola sata prije jela, ali ja to nisam mogla. Uzimala sam ga nakon doručka.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Apsorpcija je bolja ako se uzima natašte, barem pola sata prije jela, ali ja to nisam mogla. Uzimala sam ga nakon doručka.

    I onda ga ne osjećaš?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Apsorpcija željeza je bolja uz vitamin C.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Apsorpcija je bolja ako se uzima natašte, barem pola sata prije jela, ali ja to nisam mogla. Uzimala sam ga nakon doručka.

    I onda ga ne osjećaš?
    Ne osjećam (tj. nisam osjećala) u vidu mučnina, ostale nuspojave ostaju (prije svega zatvor). Heferol mi je natašte "samo" izazivao mučnine, a od Ferrum Lek tableta sam znala i povratiti.

  11. #11
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    jana, heferol se ne smije uzimati više od 6 mjeseci u komadu.
    Pazi da prestaneš na vrijeme.

  12. #12
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    nisam baš sigurna. ja ga, prema preporuci dr pijem od ožujka i pit ću ga još najmanje 6 mjeseci. odakle ti taj rok?!
    moji su nalazi bili ili turbo heferol ili injekcije.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    59

    Početno

    ja ga pijem svako jutro natašte s čašom Mg s vitaminom C ili s čašom cedevite (za bolju apsorpciju). naravno, nekad i zaboravim pa to bude navečer, ali nikakvih problema nisam imala...

  14. #14
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam ga uzimala 1 x dnevno ujutro prije doručka,ali mi je svaki put bilo mučno,pa sad uzimam 2 x na dan negdje između ručka i večere...

  15. #15
    nephthys

    Početno

    ja sam od retafera imala gadne mučnine, ali mi je heferol super. i obično sam ga pila uz doručak, za svaki slučaj, nisam baš bila sigurna da li ga mogu probaviti. ali mi je doktorica rekla da to ne predstavlja problem, pogotovo ako ga pijem sa vit c. tako da...može se i uz jelo, bez problema.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    jana, heferol se ne smije uzimati više od 6 mjeseci u komadu.
    Pazi da prestaneš na vrijeme.
    Smije, ako krvna slika pokaže da treba. Jedino ako uz lijekove željezo uopće ne raste, treba tražiti razlog (ali to je rijetko).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    cure koje uzimate zeljezo, zanima me da li vam je hemoglobin blizu donje granice li ispod?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Valika gorica
    Postovi
    40

    Početno

    Donja granica 119 ja imam 110 a pijem heferol.

  19. #19
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    ispod granice

  20. #20
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    ja isto pijem heferol (doduše tek 7 dana) ujutro na tašte uz svježe iscijeđeni sok od grejpa i naranče a nakon toga doručkujem, ne prođe uvijek baš točno pola sata ali jedno 15 minuta prođe i ne pijem kakao uz doručak kao inače već ga popijem kasnije, nakon par sati i ne jedem ništa mliječno za doručak osim 1x tjednom sirni namaz jer ne znam što bih inače jela svako jutro
    meni je hemoglobin bio 115 i doktorica mi je napisala da pijem 1x dnevno mjesec dana pa ću valjda onda na kontrolu
    i inače mi je muka u trudnoći pa nisam primjetila da mi se sad pogoršalo od heferola

  21. #21
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    granice su na mom nalazu 8-30, meni je 2 :/

  22. #22
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    vidra to su ti vrijednosti baš za željezo, stvarno ti je dosta nisko ali znam dosta žena kojima je skoro uvijek tako nisko pa normalno funkcioniraju
    meni je zadnjih 10 godina nalaz željeza uvijek bio super, preko 15 i tako i ove godine u 2. mjesecu kad sam vadila krv željezo mi je bilo 20 a hemoglobin 125 a sad kad sam vadila krv u 8. tjednu trudnoće mi je hemoglobin pao na 115 a željezo mi nisu napisali i moram piti heferol

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    meni je i u prvoj i u drugoj trudnoci hemoglobin na samoj donjoj granici, tj. 120.
    prvu trudnocu sam vodila u hrv. i tamo su mi prepisali retafer.
    sada u drugoj trudnoci mi je doktorica ovdje u austriji rekla da je niza razina hemoglobina uobicajena u trudnoci i da mi ne trebaju nikakvi dodaci zeljeza.
    nisam uzimala nista i nemam nikakvih problema, osjecam se dobro.

  24. #24
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja sam do trudnoće kako-tako funkcionirala, uz heferol, naravski. a onda došla vidrica i popala i ono malo zaliha što su tablete dale, pa me zavezala za kauč. ove vrućine ljetne i mučnine trudničke su bile samo extra užas. ali, evo, na kraju 14.sam tjedna sad i već sam puno bolje.
    znam da ću tablete piti još dugo i pomirila sam se s tim. osim moje jadne probave :/

  25. #25
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa
    nisam baš sigurna. ja ga, prema preporuci dr pijem od ožujka i pit ću ga još najmanje 6 mjeseci. odakle ti taj rok?!
    moji su nalazi bili ili turbo heferol ili injekcije.
    Piše na papiriću u kutiji s kapsulama.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    i ja sam počela pii heferol.prvi dan sam se strogo držala upute pola sata prije doručka, a najmanje sat ako se konzumiraju mliječni proivodi, kava ili čaj(ja se bez ovih namirnica ne znam najesti) i imala sam odvratnu mučninu i bol u želucu.
    dalje pijem pola sata prije bez obzira na sastav doručka uz vit c i ok je.
    zatvor ćete izbjeći uz velike količine tekućine tokom dana. to nisam znala kad sam prvi put uzimala heferol.ovaj put pali.

  27. #27
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Evo, jučer sam popila svoj prvi i zadnji Heferol, bilo mi je toliko mučno i toliko sam povračala da sam popodne jedva izdržala na poslu. Inače mi je hemoglobin 113.

  28. #28
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ja sam heferol i retafer (kako kad ima) pila navečer prije spavanja. I nije mi bilo zlo. Javit ću za koji dan kako će biti ovaj put.

  29. #29
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ja sa u trudnoći pila Heferol na tašte, ali mi je teško padao na želudac. Onda sam otkrila matičnu mliječ sa željezom i to mi je bilo super.
    Isti proizvod koristim i sada dok dojim.

    Da ne reklamiram, detalje možete dobiti na pp.

    Pozdrav

  30. #30
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Ja evo vec tjedan dana pijem Heferol, ali ga ne uzimam ujutro, vec uz rucak, na preporuku lijecnika. Uz njega uzimam obavezno vitamin C, a plus sve i Prenatal. Hvala Bogu, najveci problem je zatvor, koji je bio tu i zbog Prenatala, ali nije dugotrajno, cak je ovih dana bolje, samo moram obavezno za dorucak pojesti zitarice. Moj lijecnik kaze da potreba za zeljezom raste za 500% tijekom trudnoce, i da rijetko se moze unesti iskljucivo prehranom...

  31. #31
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    ja sam pila heferol uz ručak, nikako na prazan želudac. i ne uz mliječne proizvode, pa sam ga izbjegavala ujutro zbog kave s mlijekom. od herefola dobila proljev, pa sam morala izbaciti i c vitamin koji još više pojačava proljev.

  32. #32
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ja sam nakon 1 bočice Heferol kapsula prešla na Ferohel sirup i bila sam puno zadovoljnija.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Imam pitanjce u vezi probave. Heferol pijem već 5 mjeseci, u 31. tjednu trudnoće sam.
    Stolica mi je tamno zelena i tvrđa otkad ga pijem. To mi je sad već postalo normalno. Ima li još koja takve simptome? Što to znači? Da se željezo ne apsorbira?
    Pijem ga nakon ručka, ujutro mi jako teško pada na želudac.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Meni je doktorica rekla da je normalno da željezo oboja stolicu. Trebalo bi ga uzimati s C vitaminom. Heferol mi je teško padao na želudac bez obzira kad bih ga pila pa sam prešla na Ferum-lek koji mi dobro odgovara.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    i ja uzimam Heferol i jako sam zadovoljna. Na početku sam ga pila uz svježe iscijeđeni juice ili limunadu, ali svejedno me bolio želudac. Onda sam kupila C vitamin u rinfuzi (u ljekarni) i sad tu kapsulu popijem u bilo koje doba dana s čašom Cedevite ili mlakog čaja u kojoj sam otopila pola žličice C vitamina - i tegobe prestale! Bitno je jedino ne jesti ništa mliječnoga 2 sata prije/poslije uzimanja Heferola.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Ja sam pila retafer tablete kad ono :shock: ,svaki dan sam ostajala bez zraka,tlak mi je padao,a srce sto na sat.Vrabec mi nije dao mira,pa ja uzela papirić.kad tamo imam nuspojavu od retafera.U prvoj trudnoći sam ga super podnosila!!

  37. #37
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Mozes isto tako provati s necim prirodnijim.
    Npr.Radić je dobar za željezo.
    Ja sam još i pravila prirodni sok.
    U njega ide:sviježa cikla,1 limun,1 jabuka,1 mrkva i malo meda.
    Sve to iscjediti,i popiti dok je sviježe.Ne treba biti na tašte.

  38. #38
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    pijem heferol duže od godinu dana (bilo željezo 2). normalno je da ti je stolica takva. i ja pijem s ručkom jer na prazan želudac ne mogu. dr odobrio.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Pitanje za one koje su rodile. Treba li Heferol uzimati i nakon poroda?
    Znam da se Prenatal može uzimati za vrijeme dojenja, a što je s Heferolom?

  40. #40
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    to ti je pitanje najbolje postaviti svom dr. meni je već rečeno da ću se i nakon poroda barem još 6 mjeseci družiti s heferolom.
    to su jake tablete, nemoj ih na svoju ruku ni početi ni prestajati piti

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    meni je moj ginić rekao da svakako nastavim s Heferolom poslije poroda. ne znam doduše koliko bi to trebalo trajati, valjda par tjedana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •