Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: gripaaaaa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno gripaaaaa

    preživjela sam još jedan dan tramvaja, faxa, doma zdravlja i drugih potencijalno opasnih mjesta. činilo mi se kao da svi oko mene kišu i kašlju! sutra moram opet u pohode naoružana samo c-vitaminom i pozitivnom energijom...

    neznam za vas ali mene je trta te gripe!
    moram rodit svaki ćas (39!) i ne želim ju dobiti!!!!!! kak ću se sporodit s gripom? kao da neće biti dovoljno zaje**** i bez nje!

    kak vi stojite s tom gripom? jeste se cjepile? ja nisam

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    otidji na podforum "zdravlje djece", tamo ima dosta o tvom pitanju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Ja sam imala termin prošle godine u 2 mj kad je isto harala gripa,motalo mi se isto po glavi šta ako je dobijem kako ću takva ići u rodilište... ali hvala bogu nisam je dobila ali je jedna žena u rodilištu imala,koliko sam vidjela imala je onu zaštitu na ustima ,bila je sa bebom u sobi :/ ,....ali ipak nije dobro da je dobiješ baš sad, simptomi gripe ipak nisu isti kao obična prehlada
    Čuvaj se ,još tj dana se strpi,ne izlazi previše il ako trebaš neka te netko poveze autom

    _________

    D 1998.
    I 2007.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    ma jooj!!
    vratila se baš sa pregleda i nejdem više NIGDJE do ponedjeljka!

  5. #5
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja sam jucer utisala vijesti dok su pricali o gripi da se ne uplasim jos vise... jeli koja od vas cure imala gripu u trudnoci? sta u tom slucaju? jeli dovoljan paracetamol?

  6. #6
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    mene je isto jako frka, pogotovo zato kaj me grozna prehlada uhvatila, i samo se nadam da neće prijeći u gripu...još bi mi samo to trebalo..
    .jučer mi je bio termin poroda..još čekamo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    tko čeka taj dočeka...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam prelezala gripu u trudnoci. Prema savjetu lijecnika, nisam pila nikakve lijekove. Uglavnom sam lezala, pila dosta vode, jela kojekakve juhe, spavala i to je to.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja sam prelezala gripu u trudnoci. Prema savjetu lijecnika, nisam pila nikakve lijekove. Uglavnom sam lezala, pila dosta vode, jela kojekakve juhe, spavala i to je to.
    Ma to je najpametnije.
    Nego,zanima me što u slučaju da baš bude visoka temperatura,39?
    Paracetamol?
    U školi ću biti baš dosta izložena gripi .

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je dr rekao da ga nazovem ako se bas budem lose osjecala. Paracetamol je jedini dolazio u obzir, ali po mogucnosti treba i to izbjeci. Ne znam kakva je situacija s homeopatijom. Ako se radi o gripi, mislim da bi Aconitum mogao sniziti visoku temperaturu, ali buduci da je u igri trudnoca, ja nisam htjela uopce razmisljati o lijekovima. Da je trebalo, radije bi otisla u bolnicu ili po savjet nego uzela bilo kakav lijek.

  11. #11
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nego,zanima me što u slučaju da baš bude visoka temperatura,39? Paracetamol?
    Temperatura ne smije ici iznad 38,5 jer je stetna za dijete. Ja sam pretrazivala o stetnosti temperature u ranoj trudnoci (na zalost, prosli tjedan mi je bilo aktualno, ulovila me zesca viroza), ali mislim da vrijedi opcenito ovo za gornju granicu neskidanja.
    Skidanje paracetamolom (i tusiranjem, oblozima).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ronin, napravi sirup od cesnjaka pa ga pij povremeno, po zlicu-dvije.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I meni je receno da pripazim na rast temperature. Iako, doktor mi kaze da te visoke temperature kod odraslih nisu tako uobicajene kao kod djece. Sto ne znaci da temperatura ne moze otici iznad okvirnih granica koje se toleriraju kod trudnica. Znaci samo da ne treba unaprijed panicariti.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Cure, blago vam se. Ja jesam tek nedavno rodila, ali vec razmisljam sa sjetom o svojim trudnickim danima.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    ja imala tmpt jedan dan (37) pred jutro, usrala se pa nazvala Hitnu kaj da radim. žena mi je rekla da slobodno popijem Lupocet.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ronin, napravi sirup od cesnjaka pa ga pij povremeno, po zlicu-dvije.
    kak se radi?(i kakvog je okusa,uf,sve mi diže želudac )

    BusYBee hvala za info,znala sam da je visoka temperatura štetna,ali nisam znala granicu preko koje ne smije ići.tnx

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Cure, blago vam se. Ja jesam tek nedavno rodila, ali vec razmisljam sa sjetom o svojim trudnickim danima.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Cure, blago vam se. Ja jesam tek nedavno rodila, ali vec razmisljam sa sjetom o svojim trudnickim danima.
    da, i ja baš razmišljam o tome kak će mi falit malo sve ovo (počela sam se otvarat tak da je kraj definitivno blizu)

    osjećam se kao da sam cijeli život trudna...
    opće neznam više kakav je filing ne bit trudan

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Jednostavan je recept. Uzmes tri-cetiri cesnja cesnjaka i propasiras ih ili skroz sitno nasjeckas. Ubacis ih u jednu salicu i prolijes po tome prokuhanu vodu. Iscijedis par kapi limuna i dodas zlicu meda. (med ne odmah nego kad se voda mrvicu ohladi) I to pijes povremeno, ujutro zlicu dvije-popodne i predvecer. Mislim da ne bi trebalo da stoji duze od jednog dana. Ako ti se cini puno mozes napraviti samo pola salice, da se ne baca.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    E da, nista ne zvaci, samo progutaj. Onda i nije tako strasno. Med i limun dosta ublaze aromu cesnjaka.

  21. #21
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Cure, blago vam se. Ja jesam tek nedavno rodila, ali vec razmisljam sa sjetom o svojim trudnickim danima.
    da, i ja baš razmišljam o tome kak će mi falit malo sve ovo (počela sam se otvarat tak da je kraj definitivno blizu)

    osjećam se kao da sam cijeli život trudna...
    opće neznam više kakav je filing ne bit trudan
    Kužim te mama_mia22, ima nas više koje se tako osjećamo...no brzo će doći dan kad ćemo držat svoju bebicu u naručju...jedva čekam!!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    zakon je recept! pravi narodni. samo šteta šta mrzim češnjak. al prisilit ću se . tenx, zorana

  23. #23
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    ja ću se nekak radije oslonit na voće i čaj...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    ...no brzo će doći dan kad ćemo držat svoju bebicu u naručju...jedva čekam!!!


    kad razmišljam o tome ili gledam slike s poroda, suzice mi dolaze na oči. treš

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ni sam ni ja neki ljubitelj ovog caja. Ali, utuvim si u glavu da pomaze pa se natjeram popiti ga.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    probati ću napraviti,ako sam mogla piti užasan aloa vera sok valjda ću moći i ovo.

  27. #27
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ni sam ni ja neki ljubitelj ovog caja. Ali, utuvim si u glavu da pomaze pa se natjeram popiti ga.
    vidjet ćemo, ak će mi krenut na gore a ne bude pomoći od "normalnog" čaja, onda ćemo probati s tim. Ipak mi je važnije da mi sa bebicom bude sve u redu...
    hvala

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    ma taj ćešnjak je čisto zdravlje! ima kod nas na Trešnjevačkom placu jedan ludi lik koji je sebe proglasio Kraljem Češnjaka!
    piše haiku poeziju o češnjaku; narodni recepti sa ćešnjakom u stihu.

    prije par mjeseci kad sam bila na placu, prolazila sam pored njegovog štanda i lik mi je stavio vijenac češnjaka oko vrata! za sreću. baš sam se posvećeno osjećala. još uvijek ga imam.

  29. #29
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    joj, bijeli luk... ja ga volim u hrani, ali takvi pripravci od njega su stvarno zestoki. moja baka bi mogla knjigu napisati s takvim receptima ona redovno pravi nekakvu rakiju s bijelim lukom, pa to pije na zlicicu svaki dan. on je prirodni antibiotik, tako da sigurno valja, samo ko moze podnijeti. ja bi bas probala taj zoranin recept, al uz mucnine... ne znam. :/ sigurno je bolje sprijeciti nego lijeciti!

  30. #30
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Nego,zanima me što u slučaju da baš bude visoka temperatura,39? Paracetamol?
    Temperatura ne smije ici iznad 38,5 jer je stetna za dijete. Ja sam pretrazivala o stetnosti temperature u ranoj trudnoci (na zalost, prosli tjedan mi je bilo aktualno, ulovila me zesca viroza), ali mislim da vrijedi opcenito ovo za gornju granicu neskidanja.
    Skidanje paracetamolom (i tusiranjem, oblozima).
    X

    može se skidati temp. i oblozima vode u kojoj je kuhan krumpir pod korom.
    možda nevjerojatno, ali stvarno skida temperaturu.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni se cini ok ideja skidanja temperature oblozima. Ali, jezim se i na samu pomisao tusiranja dok imam temperaturu. Jednom sam probala dijete tusirati pod temperaturom i nikad vise.

  32. #32
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    tuširanje se meni čini ok jedino tako da se postepeno iz vode tjelesne topline dodaje hladan.
    zapravo mi se kupanje čini bolje, može se dulje namakati, voda se saqma po sebi polako hladi.
    negdje sam čula da je naglo potapanje u hladnu vodu kontraproodkutivno, jer se tijelo šokira i samo momentalno malo ohladi, da bi se temp. onda opet počela povisivati.
    to sam jednom davno sama iskusila, tj. moja starija kćer, nikad više.
    jadna se toliko rasplakala od šoka hladne vode da ju je to samo dodatno iscrpilo .
    nakon toga sam je kupala ovako kako sam gore opisala:u toplu vodu vrlo postepeno kroz nekih 20ak minuta dodavala hladnu, skoro da nije ni primijetila.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam Zorku jednom probala otusirati toplom vodom. I dijete se totalno izbezumilo. Vristala je, bas mi se cinilo da joj kontakt s vodom uopce nije dobro dosao. Sad kad ima temp. lagano je obucem, dajem joj cesto po gutljaj-dva vode, vise od toga ona ne voli. I primijetila sam da joj je jako vazno imati bosa stopala.

  34. #34
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ma da, na kraju je to individualno, ni ja ne bih forsirala ako se dijete buni.
    još ga plač više ugrije.
    oblozi mogu sasvim dobro zamijeniti tuširanje.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sta je s onom pricom da nije dobro stavljati hladne obloge na glavu?

  36. #36
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    kod skidanja temp voda za kupanje/tusiranje ne smije biti vise od stupanj dva hladnija od temp. tijela. Ja isto preferiram kupanje jer se postepeno hladi i voda i tijelo, negdje mi zvoni da bi dijete trebalo biti u vodi više od 10 min. Sva sreca B se obožava kupati pa i kada ima temp. tako da nas je to često spašavalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •