Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Kad se trbuh "spušta"?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno Kad se trbuh "spušta"?

    Hm, ne znam ako ću to moći objasniti dovoljno razumljivo, no danas sam čula da vrlo vjerojatno neću roditi još narednih mjesec dana budući da se trbuh još nije spustio.
    Kako se to osjeti? Ima li neka "vježba" da se to desi što prije, budući da mi zaista otežava disanje, pa neprestano imam osjećaj gušenja...i je li to stvarno istina (da od spuštanja trbuha do poroda prođe od 2 - 4 tjedna )?
    Jer ja više neeee moguuuu!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    meni se trbuh ni u jednoj trudnoći nije spustio.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Anybody else? Iskusne?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    i ja sam se naslušala tih fora o spuštanju trbuha, a na kraju mi se uopće nije spustio

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Meni se spustio tek kad sam rodila

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    BiH,Bihac
    Postovi
    19

    Početno

    Blago vama,ja bih rekla!!JA strahujem jer mi je trbuh "spušten" od početka trudnoće!!INAče u prvoj mi se spustio negdje u 6 mj. i počela sam osjećati bolove,cerviks mi se skratio i morala sam raditi serklaž.SAda mi je opet spušten,nemam bolova,pa spušten stomak pripisujem tome što sam Teu nosila tako nisko! Inače od dijafragme do stomaka mogu staviti čitav dlan!!!
    Razumijem da si na kraju trudnoće i da jedva čekaš da ti se "spusti",ali koliko ja znam ,od trudnica,sve je to individualno¨!¨¨

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ni meni se trbuh nije bio spustio!

  8. #8
    enola

    Početno

    Ja nisam skužila da mi se spustio, poznanici su komentirali da je, i to nekih 3 tjedna prije termina (rodila 3 dana prije termina).

  9. #9
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    I meni trbuh stoji nisko od početka! Sad sam 36 tj., a uopće ne osjećam pritisak na pluća, nego na mjehur, i tako cijelu trudnoću. A da nije to spuštanje trbuha još jedna od bapskih priča?!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    I meni trbuh stoji nisko od početka! Sad sam 36 tj., a uopće ne osjećam pritisak na pluća, nego na mjehur, i tako cijelu trudnoću. A da nije to spuštanje trbuha još jedna od bapskih priča?!
    nije babska priča nego je spuštanje djeteta u zdjelicu i namiještanje njegove glavice u položaj za porod. kod prvorotki se to događa otprilike u 36. tjednu, a kod višerotki pred sam porod. no, ima slučajeva kada se beba ni ne spusti nego tek u tijeku samoga poroda (moja prijateljica rodila tako).
    meni se beba nije spustila ni 8 dana nakon termina pa sam (uz sve ostale indikacije) završila na carskom...

    no, da se ne biste prepale - nespuštanje bebe tj. trbuha nije razlog za carski!!!

  11. #11
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    meni je cijelu trudnoću bio spušten,nosila sam jako nisko

  12. #12
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Meni se spustio tek kad sam rodila
    i meni

    i još mi se nije vratio

    za ozbiljno; ja sam nosila jako nisko, pa su mi znali reći, dok sam bila u 7 mj. trudnoće, oni koji nisu znali kad trebam rodit: aaaa, gospođo, vi ćete uskoro roditi, jel da, vidi se kak vam se trbuh spustio

    btw, nisam primjetila da mi se spustio pred porod, ali možda zbog toga što mi je stalno bio jako nisko

  13. #13
    editha

    Početno

    Meni je danas termin, a i doktorica je rekla da po polozaju trbuha misli da nece ubrzo. Utjeshishe me ove zene koje kazu da se nije ni spustio do poroda. Hvala. Mozda i ja budem te srece.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    A da ga pokušam zgurati prema dolje ?
    Znate onu, vježbom do savršenstva...

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Romy prvotno napisa
    A da ga pokušam zgurati prema dolje ?
    to ti rade na porodu (ak se ne spusti)...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj momtobe prvotno napisa
    I meni trbuh stoji nisko od početka! Sad sam 36 tj., a uopće ne osjećam pritisak na pluća, nego na mjehur, i tako cijelu trudnoću. A da nije to spuštanje trbuha još jedna od bapskih priča?!
    nije babska priča nego je spuštanje djeteta u zdjelicu i namiještanje njegove glavice u položaj za porod. kod prvorotki se to događa otprilike u 36. tjednu, a kod višerotki pred sam porod. no, ima slučajeva kada se beba ni ne spusti nego tek u tijeku samoga poroda (moja prijateljica rodila tako).
    moji klinci su se par tjedana prije poroda namjestili u zdjelici i bili spremni za porod,al mi se trbuh svejedno nije vidljivo spustio već mi je izgledao jednako kao i s D. koji se nije spustio u zdjelicu do samog poroda.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    imam fotografije na dan kad sam rodila, trbuh strsi...nije se spustio ovako po izgledu. ali osjetila sam ono spustanje u smislu da mi je napokon bilo lakse disati, ali da sam zato imala grozan pritisak na mjehur nekih dva, tri tjedna prije poroda.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni se trbuh nije uopće spustio niti prvi niti drugi put. Ustvari, spustio mi se drugi put, ali zato što mi je puko vodenjak

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Romy zašto se uopće opterečuješ s takvim stvarima?
    Uostalom, tko od njih može stvarno vidjeti da li ti se trbuh spustio ili ne?

    Liječnici kažu da se trbuh kod prvorotkinja spušta u prvom porođajnom razdoblju a tad si već u rađaoni (dakle dijete zauzima položaj nisko u zdjelici). Kod ostalih žena (one koje su već rodile) vrijeme između spuštanja trbuha i poroda može trajati svega nekoliko minuta.

    Znam kako se osjećaš jer sam i sama prenijela puna dva tjedna, još sam k tome ostala i bez plodne vode - nastoj se puno odmarati i pokušaj ove zadnje trenutke provesti što smirenije - pusti bebu da sama odluči kad je spremna za ovaj svijet.

    Moja je Paula stalno bila malena (Paula na latinski znaći malena a to smo saznali puno kasnije) i lagana i očito su joj ta dva tjedna jako trebala (rodila se ko prava cura s skoro 4 kg).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja mislim da romy nije pitala za spustanje djeteta pri porodu nego za ono spustanje prije toga, koje pocinje nakon 36 tjedna, kad se dijete spusta u zdjelicu i priprema za porod.
    zene tada obicno osjete olaksanje jer im prestane pritisak na pluca i zeludac, pa se lakse dise i jede.
    romy, sumnjam da mozes bas predvidjeti tocan termin poroda po spustanju trbuha pa se nastoj sto vise opustiti. osim toga mislim da spustanje trbuha ne dozivljavaju sve zene isto, mozda se tebi vec i spustio ali ne osjecas olaksanje...
    ja sam recimo osjetila to spustanje i da mi je lakse disati i jesti ali mi je zato bio takav pritisak na mjehur da se to jedva dalo izdrzati. dakle nije sve u spustanju

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    ja mislim da romy nije pitala za spustanje djeteta pri porodu nego za ono spustanje prije toga, koje pocinje nakon 36 tjedna, kad se dijete spusta u zdjelicu i priprema za porod.
    zene tada obicno osjete olaksanje jer im prestane pritisak na pluca i zeludac, pa se lakse dise i jede.
    romy, sumnjam da mozes bas predvidjeti tocan termin poroda po spustanju trbuha pa se nastoj sto vise opustiti. osim toga mislim da spustanje trbuha ne dozivljavaju sve zene isto, mozda se tebi vec i spustio ali ne osjecas olaksanje...
    ja sam recimo osjetila to spustanje i da mi je lakse disati i jesti ali mi je zato bio takav pritisak na mjehur da se to jedva dalo izdrzati. dakle nije sve u spustanju

    Baš sam na to mislila . Sad znam kako je budući da mi se danas poprilično spustio, što najviše osjeća moj mjehur.
    Voljela bih znati kad će sve to krenuti, već sam pomalo nestrpljiva...

  22. #22
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Baš sam na to mislila . Sad znam kako je budući da mi se danas poprilično spustio, što najviše osjeća moj mjehur.
    Voljela bih znati kad će sve to krenuti, već sam pomalo nestrpljiva...[/quote
    ]

    Iako ti više očito nije aktualno, evo i mog slučaja. Jana se nije spuštala do samog kraja, bila sam otvorena do kraja, a ona je još uvijek bila gore Nasjedanje na trbuh doktorima sam zabranila čim sam ušla u rađaonu, i hvala Bogu, nitko nije pokušavao. Malo sam se pribojavala da nemam preusku zdjelicu, pa ne može... Uglavnom, spustila se i izašla van zadnjih 15-ak minuta poroda 8)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Da ne otvaram novu temu potegnuh ovu staru...

    Kako se mislim prebacit u drugi centar vježbati jer mi je bliže kući, zvala sam jednu stvarno ok ženu u klubu trudnica Beba Eva u sT.

    I nakon sve priče, pita me koji ste mjesec-rekoh da ću ući u 7mi sad, a ona me pita da li se djete okrenulo na glavicu :? Rekoh neznam imaću za 7 dana pregled.
    Kad sam je pitala zašto me to pita rekla je:
    Da se u 7mj djete treba okrenuti na glavicu, a ako ne onda može doći do carskog ... To kužim...Onda mi je rekla ako se nije okrenulo da će mi fizioterapeutkinja pokazati kojim vježbama se može dijete prirodno okrenuti ?? Kako te vježbe recimo izgledaju, je li ih itko radio? Čisto me zanima

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    beba se namješta do 36 tj.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj Astralis prvotno napisa
    Da se u 7mj djete treba okrenuti na glavicu, a ako ne onda može doći do carskog ... To kužim...Onda mi je rekla ako se nije okrenulo da će mi fizioterapeutkinja pokazati kojim vježbama se može dijete prirodno okrenuti ?? Kako te vježbe recimo izgledaju, je li ih itko radio? Čisto me zanima
    ja sam radila te vjezbe i zahvaljujuci njima izbjegla carski.
    ima raznih vjezbi. dobro je micati guzom na sve cetiri (kao da cistis pod) ili doslovce puziti na sve cetiri.
    izbjegavati polozaje gdje je guza ispod koljena u sjedecem polozaju (npr. pri sjedenju u automobilu), u takvim slucajevima najbolje podmetnuti jastucic pod guzu kako bi koljena bila nize.
    opcenito izbjegavati odmaranje na ledjima, kad god imas priliku sagibati se prema naprijed (kao pri radu u polju).
    za zadak postoje i neke varijante da se stavljas u polozaj tako da "dubis na glavi" ne doslovno naravno nego npr. stavis dasku za peglanje malo ukoso pa legnes naopacke tako da potaknes dijete da se okrene u pravilan polozaj djelovanjem sile teze.
    takodjer vjezbe meditacije gdje vizualiziras bebu kako se okrece u pravilan polozaj za porod.

  26. #26
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    joj ajde potrazi malo po pretrazniku ima o tim vjezbama za okretanje bebice...sjecam se da se vec puno pisalo o tome

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    meni se trbuh baš očito spustio tjedan dana prije poroda, kojih 36. tjedana, znam da su moji starci došli jedno veče u posjetu nakon što se nismo vidjeli par dana i da me mama onako pogledala :shock: : pa tebi se spustio trbuh i to skroz.
    i onako iz profila stvarno je bio puno niže, i nekako zaobljeniji. i da sam puno lakše disala i spavala nakon toga - jesam! trbuh mi više nije bio nabit do cica, nego je čak bio dio "prazan" od cica do trbuha (ako me kužite kaj pokušavam reći). ali sam zato pišala stalno, čak mi je znala i pobjeći mokraća pri kihanju i jačem smijanju .
    kraj priče: puko mi vodenjak sa 37+1, a ja mislila da mi bježi mokraća...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    meni su jucer tri osobe rekle da mi se trbuh spustio. Ja ne primjetim. U 33. tjednu sam. Dali se trebam zabrinuti?

  29. #29
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nemoj se brinuti, i meni su u 35. svi odjednom poceli govoriti kako mi se jako trbuh spustio. Ja to uopce nisam primjetila. Uglavnom, prenjela sam tjedan dana...

  30. #30
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Meni je cijelu trudnoću trbuh bio nisko, pa se ni nije imao kud više spustit.

  31. #31
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    moj je meni još visoko, 37+2

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    i meni dosta visoko. 39 + neš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •