Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kako u toku trudnoce utvrditi da li dete cuje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Postovi
    34

    Početno Kako u toku trudnoce utvrditi da li dete cuje

    Ovo je preventivno pitanje ..posto se jos lecimo od neplodnosti.
    Roditelji mog muza su gluvonemi (Otac od rodjenja,a majka zbog pogresno lecene upale pluca!)
    Geneticari su nam rekli da u 12. nedelji trudnoce dodjemo na "ZVUCNE TESTOVE"!
    Zanima ne da li je neko od vas imao iskustva sa tim testovima i kolika je njihova pouzdanost!
    Hvala
    Inace sva braca od mog muza su cujuca (IMA IH JOS 3!)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Iako mi na svu sreću ovo do sada nije trebalo svakako mi je zanimljivo pa podižem....

  3. #3
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ne znam zašto bi vam trebali takvi testovi, osim ako ste eventualno odlučili gluho dijete ne donijeti na svijet, u šta čisto sumnjam. Naša prva djevojčica je gluha, ne nasljedno, a kada smo kod druge trudnoće bili kod genetičara nije nam preporučivao čak ni vađenje plodne vode. Ta pretraga nosi određene rizike prijevremenog poroda, pobačaja, infekcije i sl. a s njom se ionako ne mogu otkriti oštećenja vida i sluha. Zvučne testove nitko nije ni spominjao niti nas slao. Ako ste vi odlučili svoje dijete roditi, pa makar i gluho, ne opterećujte se tim testovima. Osim ako je vaša odluka drugačija...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Postovi
    34

    Početno

    Draga Sanja,ne znam ni ja sta da mislim! Strah me je da ja necu moci psihicki da se nosim sa takvim problemom! Ok,znam da se covek navikne na svakakve nedace koje ga snadju u zivotu ali ja stvarno ne znam da li bih mogla...
    Strah me je!
    Za amniocentezu sam se vec odlucila da cu je raditi,svesna sam rizika ali sam ipak tako odlucila i mm me u tome podrzava.
    Bili smo kod geneticara na savetovanju,napravili su na porodicno stablo i procenili da su sanse za takav ishod minimalne,ali se ja ipak jako bojim!

  5. #5
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Netko je nedavno na forumu napisao da odluka na roditeljstvo uvijek dolazi sa velikom dozom rizika. Nikad neznas da li ce i kakve ce probleme imati tvoje dijete i ako bismo se na osnovu toga odlucivali na roditeljstvo, nitko nikad ne bi imao djecu.

    Gluha djeca su predivna djeca, kao i svaka druga. Nadam se da ces i ti svoje dijete docekati u cvrsti zagrljaj pun ljubavi bez obzira da li ono bude gluho ili ne. A vas zajednicki put zavisiti ce prvenstveno o tome da li ces dopustiti da tvoji strahovi budu vas vodic.

    Zelim vam sve najbolje

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Divno si to napisala Ancice

  7. #7
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno Re

    Ne mogu, a da se ne javim!!! Majka sam gluhog djeteta. Sto znaci bojati se??? Cega?? Djeteta ili okoline??? Sto ce reci susjedi?? Nitko nikada nezna kakvo ce dijete roditi. Mogu se dogoditi i komplikacije pri porodu, ili pak u prvim mjesecima zivota. Recimo dijete dobije visoku temperaturu i velika doza antibiotika unisti sluh. Sve se to moze dogoditi. Kao roditelj djeteta s posebnom potrebom, mogu samo reci da je to novo i neponovljivo iskustvo. Vidjeti i uzivati u tome kako moja Dea raste i napreduje, zapravo je neponovljivo. Divim joj se svaki dan jer je ulozila golemi napor da ostvari status koji ima sada. Od prvotnog soka, kad saznas (Dea je imala godinu i pol), do trenutka ugradnje umjetne puznice (sa navrsene 3 godine), pa nakon toga mjeseci i mjeseci prilagodbe, zivaca, suza, nadanja...Ali nema odustajanja, ona je nasa takva kakva je i mi smo ponosni sto je imamo!!!
    Biti u mogucnosti roditi dijete zapravo je neponovljivo!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Draga moja, ima roditelja koji su imali potpuno zdravu djecu pa se dogodi nakon dosta godina da ogluse, oslijepe...
    Nista ti nitko ne moze na ovom svijetu garantirati.
    Znam da te je strah, ali vjeruj da ti ljubav prema djetetu nece biti nista manja i ako bude gluho

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ja mislim da samim tim sta ste odlucili imat zajednicku djecu a on svoje roditelje nije krio imala si spoznaju da postoje sanse da beba nasljedi te gene. isto tako postoje tisuce drugih bolesti koje nisu tako vidljive.
    sumnjam da bi napravila abortus kada bi test i pokazao da beba ima ozljedene slusne organe ( vidim ja ono sta ti pise u potpisu)
    problemi sa sluhom u svedskoj se vise ni ne treniraju kao neka vrsta hendikepa kao sta je to bilo davno prije kad je cak bilo zabranjeno da se osobe sa problemima sa sluhom zene.
    sada ima toliko toga sta pomaze da bi se djeca i odrasli mogli sporazumiti, govor ruku govor koji se brzo nauci, djete moze zavrsiti skolu i biti sve ono sta si zamisli ... sluh nece biti problem, ljecnici su pronasli nacina kako da ugrade cipove ispod koze i tako poboljsaju sluh itd.
    sa ovim sam ti tila reci da nema razloga da brines, vasu bebu ste vi napravili i ono ce biti odraz vas i zato pomazi stomak i mrvicu ispod srca i uzivaj u trudnoci. sretnooooooooooooooooooooooooooooo

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Postovi
    34

    Početno

    Cure HVALA PUNO na podrsci!
    fortuna draga<ovo je samo preventivno pitanje<ja i mm se jos borimo sa neplodnoscu,NAZALOST.
    Jos jednom hvala!
    Drago mi je sto ste se javili na ovu temu koja mi je kao kamen na srcu i podelile samnom moje strahove.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Postovi
    34

    Početno

    Sanjas33 SVAKA TI CAST!
    Nemam ja problema sa tim sta ce reci okolina ili bilo ko,o tome nisam ni razmisljala niti cu,mene je strah da ja necu moci da odgajam dete sa posebnim potrebama,da necu znati da mu pruzim sve sto zasluzuje!
    Ja imam divan odnos sa gluvonemim roditeljima mm-a,oni su divni ljudi -ali je ipak strah za sada jaci od mene!To sto se ja i mm borimo sa neplosnoscu je vec veliki korak i odgovonost za mene i vec sadrzim dozu straha"OCU LI IKAD DOCEKATI MOJE CEDO">Imala sam vec dosta udaraca od strane zivota(brat rodjeni mi je poginuo,ja jedva preziveh jedanut,neplodnost,...)-jos jedan takav i ne znam da li cu izdrzati!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •