Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: učenički servis - prvi dan na poslu!

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno učenički servis - prvi dan na poslu!

    kikica ishodila iskaznicu - i danas odradila svoj prvi dan na poslu .

    svi zadovoljni. ona, jer se uspjela snaći, poslodavac - jer je odradila sve zadatke - pa čak i one tajničke... i ja zadovoljna jer joj se ispunila želja, a usput će nešto i zaraditi...

    odraditi će još koji dan, jer kad počne škola - učenici ne mogu raditi.

    radi li netko od vaših? kakva su vam iskustva???

  2. #2
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    bravo mladoj šljakerici i čestitke na prvom uspješnom radnom danu...
    e,da su svi dani kao oni prvi..

    ja sam šljakala kod starog u restaču i to mi je bilo najgore iskustvo ikad...stari je tip koja tvrdi da njegova djeca moraju tri puta više radit nego njegovi ostali zaposlenici-za primjer i da se ne bi pričalo kak tata mazi svoju dječicu...ta mi je njegova teorija skroz na mjestu, ali praksa.fijuuuuuuuuuu...

    ostali "rad" se odvijao na obaveznoj srednjoškolskoj praksi dva puta tijekom školske godine i to povezujem sa izrabljivanjem naivne dječurlije...kune nam nisu platili,plačali su direktno školi ,a mi umjesto da smo štogod naučili nosili smo kave, kopirali papire i radili sve one "potrčko" poslove koji se nikome nisu dali...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    Moja je ovo ljeto radila na pumpi, prala stakla.U 2 tjedna zaradila 2,5 tisuće kuna. :D Ide 30.8. na eskurziju u Španjolsku pa će joj super doć.A i meni.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    svaka im čast

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ja sam u prvom i drugom srednje odradila praksu u TOZ-u, na dva različita mjesta. Uvijek sam to smatrala dobrim iskustvom, čak i tada. Svidjelo mi se da mogu pokazati što sam konkretno napravila. Vidjela sam kako rade "pravi" radnici - kakve nisam imala prilike upoznati u obitelji. Naučila da za dobar osjećaj na poslu nije bitna težina posla nego međuljudski odnosi, jer je u proizvodnji olovaka atmosfera bila super, a na punjenju pernica što je gospodski posao u odnosu na pogon bile su posvađane zlobne babetine.
    Za lovu sam prvi put radila na faksu.
    Nadam se da će naš malac za koju godinu isto ići negdje raditi, za sad mi je premali.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Poslije 8 razreda sam radila u restoranu, posve izrabljivački i neprimjereno, bilo mi je koma i dan danas imam frustracije od tih par mjeseci.
    Nakon 2 srednje sam mjesec dana radila u dućanu tekstilom, to mi je bilo super.
    Nakon 3. srednje sam otišla bejbisitat u London, a o tome bi se dalo puno napisati. Prvo sam došla u familiju s 5 djece do 8 godina i navikama drugačijim od bilo čega što sam mogla zamisliti (radilo se o ortodoksnim židovima); to sam izdržala 2 tjedna, a nakon toga sam se preselila ekstravagantnom penziću (koji je imao sina od 25) kojemu je trebalo usisavat, nosit veš u praonicu i sl. Sad kad pogledam unatrag, nebi svom djetetu dala da ide na takav način, ali sam svom tati bila jako zahvalna što me pustio i osjećala sam se privilegirano što sam imala priliku bit tamo.
    Nakon toga, samo štrebanje. Bilo mi je draže završit fax, da mogu u London turistički.

  7. #7
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    ja sam prodavala sladoled na skrinji i to mi je bio prvi posao ikad. srednja skola. sta sam naucila? cijeniti novac!! mamu sam uvijek zicala skupe stvari tipa levisice, a ona bi tvrdila da kaj i one na placu nisu iste levisice i tako unedogled. kad sam dobila lovu htjela sam si kupiti puno toga i skuzila sam da ak cu kupovati najskuplje kupit cu dvije stvari. i tak sam smanjila kriterije

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sa 15 god sam počela davati instrukcije,jel se to računa ?

    kikica

  9. #9
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    sa 15 god sam počela davati instrukcije,jel se to računa ?
    Naravno da se računa. I ja sam davala instrukcije

    I pakirala olovke za TOZ, radila kod tete u kafiću, kod svojih u firmi...
    Od 15. godine preko ljeta, od 17. stalno 4 sata dnevno, od 19. uz faks puno radno vrijeme.

    Poznata mi je teorija "moje dijete treba raditi bar trostruko"
    Ali u životu mi je ta praksa samo koristila


    Bravo za Kikicu
    Samostalno zarađeni novci su ipak drugačiji

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam doma morala zaraditi džeparac. tati sam pisala račune, i slagala dokumentaciju za radionu. tako da sam znala da se za lovu ipak mora raditi .

    prvi posao je bio u kvarner expressu. prvo praksa za koju sam dobila neku sitnu lovu (15 dana), a onda su me tražili da ostanem još mjesec dana. dobila sam nešto više nego na praksi - ali sam zato kasnije kod njih bila 6 mjeseci na zamjeni, i sad imam 6 mjeseci staža više.

    kao apsolvent sam radila u poljoopskrbi (prodaja guma), i to administraciju, maloprodaju, veleprodaju... šef i trgovac su bili u birtiji ... nakon toga - plastične vrećice... rad u dvije smjene, na dva stroja.. :?

    na faksu sam bila demonstrator iz tehnologije ... nitko nije htio biti, a plaćalo se... osim toga, profe su bile divno društvo - pa mi je ta godina bila super...

    našlo bi se još takvih stvari...


    sandra, i kikica je htjela na pumpu - ali takvu "vezu" ipak nemamo

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    sorci to sa pumpom je ispalo skroz slučajno.Jedan mužev poznanik ,koji je inače bez djece(jer sigurno bi ubacio svoje)sam je pitao mog muža da li on zna nekoga tko bi tu radio jer njegovi su rođaci još mali.A moj ti "pametni" da nema pojma. Kad je to ,nakon nekoliko dana slučajno rekao maloj,ova dobila živčani.E onada je bilo brže zovi da se neko ne uvali..i eto, toliko o "vezi".

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    Mi ti "vezice" imamo samo na cipelama.Mi smo ti ljudi"bez veze".

  13. #13
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam razrednica konobarima 2. razred (sad će u treći).
    Sastali smo se prošli tjedan, i sva djeca su negdje radila preko ljeta.
    Uz odrađivanje ljetne prakse, neki su si zaradili po cijelu plaću, neki su radili na raznim parkiralištima na moru, a neki po kafićima (dobro, to im je i praksa i struka), ali istina je da je teško naći posao za tinejdžere, kad nema posla ni za odrasle.

    Ja sam sa 13 godina išla u nadnicu u poljoprivredi ( za 2 tjedna zaradila maminu trgovačku plaću), moj nećak u Nizozemskoj radi za 100€ tjedno u jednom stakleniku na +40°C...ima poslova, samo što bi većina djece neke poslove finjaka, ne da im se baš zasukati rukave.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Ja mislim da nije nužno ni da se ubiju od posla, a i zašto bi morali "zasukati rukave"? Milsim da nebi ni smjeli teško raditi! Pa ipak govorimo o djeci....Slažem se sa stjecanjem radnih navika, zarađivanju đeparca, učenju odgovornosti i svemu tome, ali ipak s mjerom...Nekome je ok raditi na polju, a nekome je to preprepreteško i taj drugi sigurno nije niškoristi ako "samo" radi na pumpi....A i to sigurno nije baš nezahtjevno...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Ja sam sa 13 godina išla u nadnicu u poljoprivredi ( za 2 tjedna zaradila maminu trgovačku plaću), moj nećak u Nizozemskoj radi za 100€ tjedno u jednom stakleniku na +40°C...ima poslova, samo što bi većina djece neke poslove finjaka, ne da im se baš zasukati rukave.
    Koliko ti nećak ima godina?

  16. #16
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Bravo za Kikicu :D

    Ja recimo,nikada nisam radila kao "klinka",dok moja sestra je: čupala je metlice,radila u hotelu preko ljeta,čuvala djecu...
    Ja se nikako nisam u tome nalazila,a i uvijek sam uspjela užicati dovoljno od mojih,bake,djede,sestre...može biti da sam bila lijena .

  17. #17
    mamaZAGREB

    Početno

    Spada li moj veliki dječak u ovu skupinu (15.08. navršio je 18. godina )?
    Radio je kao "čašar" na moru. Za one koji ne znaju (nisam ni ja znala) to je onaj koji skuplja čaše, pere ih i sl. Nije smio nositi cugu i posluživati i još se bio prijavio za istovar kamiona kad dođe roba. Bio je od 18.07. - 19.08. i zaradio 7000,00 kn :D. Preponosna sam na njega jer je jako vrijedan i svi su ga nahvalili. Ide 24.08. u Španjolsku na maturalac.
    Ima jedan bed (meni) HOĆE SE TETOVIRAT :shock:.

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mamaZAGREB prvotno napisa
    Spada li moj veliki dječak u ovu skupinu (15.08. navršio je 18. godina )?
    pa primamo ga do 14.08.2008.!

    bravo za njega i za ponosnu mamu!!! :D

    daj pitaj jel mogu ja doći druge godine na takav posao

  19. #19
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj mamaZAGREB prvotno napisa
    S
    Radio je kao "čašar" na moru. Za one koji ne znaju (nisam ni ja znala) to je onaj koji skuplja čaše, pere ih i sl.
    .
    aha, iliti bus-boy,ali drago mi je da smo i mi hrvati našli svoju riječ za to

  20. #20
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno Re: učenički servis - prvi dan na poslu!

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    odraditi će još koji dan, jer kad počne škola - učenici ne mogu raditi.
    radi li netko od vaših? kakva su vam iskustva???
    Super za prvi i sve ostale dane. :D A zašto je počela tako kasno raditi?

    Moj ide mojim stopama - stopama neradnika.
    Bila sam sportašica (kao i on sada) i sa 14 počela dobivati mjesečnu hranarinu od kluba tako da sam oduvijek imala neke svoje novce, a i cijelo ljeto bi trenirala, pa i nisam imala kada raditi. Žao mi je malo zbog toga jer bi svake jeseni od prijatelja slušala dogodovštine s njihovih poslova. Ali sam jako puno radila doma sa starim i svašta naučila i naradila se, ali ne za novce. Sada mislim da bi mu možda trebala čak i platiti poduku.

  21. #21
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ja nisam nikad radila... i kad sam htjela, starci nisu bili oduševljeni tom idejom. a dobro, njima je bilo glavno da se posvetim školi i sad faksu i djetetu, pa dok nije nužda nek ne radim.

    mamaZAGREB, ak ti se sin želi tetovirat, nije ti to niš strašno... sam nek se dobro odluči da ne bi kasnije bilo joj zašto sam to napravio.
    ak će se ić tetovirat nek ode u tratinsku zeletu, o njemu sam čula sve najbolje, dost moje ekipe se tam i pirsalo i tetoviralo, nikakvih komplikacija, lik je fkt profesionalac... ja ga već dugo želim posjetit al mi starci ne daju... čim odselim od njih... uffff

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mamaZg pa nek napravi biljnu tetovažu

  23. #23
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Kada sam pisala prethodni post razmišljala sam o sebi u kikičinoj dobi, ali kako sam maturirala tako sam počela raditi i radila do kraja faksa. Bilo mi je super ne žicati starce za izlaske i oblačiti se sama i kupovati knjige. Dobila bih tu i tamo nešto od njih, ali osjećaj da mogu i bez toga je bio odličan. Zapravo, tijekom cijelog faksa su mi platili samo apsolventsko. Naravno, kći sam im, dobivala sam i poklone i jela i spavala kod kuće. Nisu me se odrekli.

  24. #24
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    mamaZg pa nek napravi biljnu tetovažu
    moja sestra ju je imala jer radi u kozmetickom salonu i to grozno izgleda.

  25. #25
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj šnapi prvotno napisa
    Citiraj Romina prvotno napisa
    mamaZg pa nek napravi biljnu tetovažu
    moja sestra ju je imala jer radi u kozmetickom salonu i to grozno izgleda.
    slažem se...zapravo , ok izgleda dok ne počne nestajat...onda se razljeva, pa od primjerice tetoviranog škorpiona dobiješ crnu bananu na travi...

  26. #26
    mamaZAGREB

    Početno

    Nije bi bed kaj se hoće tetovirat, nego hoće tetovažu prek cijelog lista na nozi ili kak' da to velim potkoljenica s vanjske strane :?
    Da on hoće neku malu tetovažicu ne bi ja niš'rekla, ali ovo mi je preveć. Sad je na maturalcu u Španjolskoj (kao i 10000 djece iz Hrvatske :? ) pa sam nerviranje oko toga ostavila za kad se vrati.

  27. #27
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    aj otvorite novi topik za tetovaže!

  28. #28
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    bravo kikica :D

    ja nikad nisam radila ljeti i bez obzira na to znala sam da novac treba zaraditi i nisan imala neke extra prohtjeve
    a kad sam zatupila da hoču kupiti nove leviske "krala" sam sama sebi i kroz par mjeseci uštedila i kupila i bila cila ponosna
    moji mi nikad nisu rekli mogla bi raditi preko ljeta a nije se ni meni nešto dalo

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    tjedan gotov . odradila je 41 sat i 15 minuta...

  30. #30
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    tjedan gotov . odradila je 41 sat i 15 minuta...
    znači, ovaj tjedan odradila je više od mene svaka čast

    ja sam isto počela u toj dobi, svako ljeto do kraja faksa kojekakve posliće, nije mi se baš dalo, pogotovo ustajati rano, ali krajnji efekt - vlastita šuškica - je bio odličan

  31. #31
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    tjedan gotov . odradila je 41 sat i 15 minuta...
    opa! ima i prekovremene!
    sve je to zbog one žvake koju je dobila umjesto lutke. shvatila je kako je bolje imati vlastiti novac jer joj je kauguma preko glave.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    tjedan gotov . odradila je 41 sat i 15 minuta...
    bravo¨! :D

  33. #33
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    izgleda da se "navukla" na te žvake... upravo me nažicala 5 kuna mimo džeparca ...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Da vas pitam...
    Mogu li i gimnazijalci dobit iskaznicu učeničkog servisa?
    Gdje se trebamo javiti?

  35. #35

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno Re: učenički servis - prvi dan na poslu!

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    kikica ishodila iskaznicu - i danas odradila svoj prvi dan na poslu .

    svi zadovoljni. ona, jer se uspjela snaći, poslodavac - jer je odradila sve zadatke - pa čak i one tajničke... i ja zadovoljna jer joj se ispunila želja, a usput će nešto i zaraditi...

    odraditi će još koji dan, jer kad počne škola - učenici ne mogu raditi.

    radi li netko od vaših? kakva su vam iskustva???
    Svaka čast, i mami i kćeri!

    Ja se nadam da će i moji tako... još nisu dorasli, ali nije ni taj dan daleko. Za sada dobiju neki sitniš od nas ako pomognu u poslovima koji se ne smatraju njihovima (npr. pri čišćenju podruma i garaže) a za pražnjenje suđerice i spremanje svojih kreveta ne dobivaju ništ.

    Ja sam u moje vrijeme radila na praksi i kao sezonac na preradi voća, ali to je bilo daaaavno. Kasnije sam radila kaj se god dalo, od čuvanja djece do pranja štengi. MM je raznosio poštu za firme. Nekak mi se čini da je danas puno teže naći posao... u moje vrijeme moglo se barem uvijek na pumpi prat stakla ili prodavat sladoled, a danas to nije baš lako.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    NMN hvala ti za linkove...

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Pitanje za susjeda maturanta
    Kad studenti mogu poceti raditi prek studenskog serbisa
    Jel to vec u srpnju kad se upisu ili tek najesen.mali nije izvadio iskaznicu ucenickog servisa.pa da akoje najesen ipak mozda to napravi
    Hvala

  39. #39
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za susjeda maturanta
    Kad studenti mogu poceti raditi prek studenskog serbisa
    Jel to vec u srpnju kad se upisu ili tek najesen.mali nije izvadio iskaznicu ucenickog servisa.pa da akoje najesen ipak mozda to napravi
    Hvala
    Prije koju godinu je bilo da se može od upisa, odnosno od kada se može donijeti potvrda o upisu sa studomata. Ali sad sam nedavno nešto čula da nije bitna potvrda o upisu nego da se donese ispis rezultata sa Postani student i svjedodžba sa državne mature. Nisam sigurna jel pouzdan izvor, ali rekla mi je sestrična koja je također maturantica pa pretpostavljam da zna. Ima sigurno i na stranicama od SC.

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za susjeda maturanta
    Kad studenti mogu poceti raditi prek studenskog serbisa
    Jel to vec u srpnju kad se upisu ili tek najesen.mali nije izvadio iskaznicu ucenickog servisa.pa da akoje najesen ipak mozda to napravi
    Hvala
    nakon upisa

    Ne bi znacilo nista i da je izvadio iskaznicu ucenickog servisa, jer gubi status ucenika u trenutku upisa, jer time dobiva status studenta. Pitat cu sina detalje....ako zna.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ok ali moze nesto raditi dok ne upise faks

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ok ali moze nesto raditi dok ne upise faks
    Da. Moj stariji će imati takvu situaciju ove godine. Ima iskaznicu ućeničkog servisa, ali sad ne namjerava raditi do upisa na faks, jer je lipanj isprekidan ispitima državne mature. Planira raditi u rujnu, a iskaznicu studentskog servisa namjerava izvaditi odmah nakon upisa. Tako je rekao.

  43. #43
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Neki dan mi je nasa pravnica u kadrovskoj objasnjavala da nije nakon upisa nego da maturanti mogu na studentski ugovor vec sad. Zaposljavamo jednu maturanticu i mislili smo na ucenicki, ali je ona trazila da izvadi studentsku jer onda mozemo do 30.9. (Cak i ako ne upise faks), a sa ucenickim samo do 31.8.
    Nemam neki link tako da trebalo bi to provjeriti

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Neki dan mi je nasa pravnica u kadrovskoj objasnjavala da nije nakon upisa nego da maturanti mogu na studentski ugovor vec sad. Zaposljavamo jednu maturanticu i mislili smo na ucenicki, ali je ona trazila da izvadi studentsku jer onda mozemo do 30.9. (Cak i ako ne upise faks), a sa ucenickim samo do 31.8.
    Nemam neki link tako da trebalo bi to provjeriti
    Hvala na info. Ovo je dobro znati, iako sumnjam da će moj stariji išta raditi do objave rezultata državne mature i upisa. To je bitno i maturantima koji ne namjeravaju studirati.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moze se izvaditi ptivremena studentska iskaznica za servis vazi do pocetka predavanja
    Mozda je nekome to vazno napose ako rade u konzumu placa se odmah poveca za punih 7 kn po satu

  46. #46
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, istina je.
    Mogu već sad.
    Moja se prijavila.
    Radila bi. Dosadno joj je.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Da, istina je.
    Mogu već sad.
    Moja se prijavila.
    Radila bi. Dosadno joj je.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da, tako je to - moj je isto već na poslu, ugurao se dan nakon zadnjeg ispita. Mlađi brat radi kod istog poslodavca kod kojeg su bili i prošle godine, a on ga je išao pozdraviti i vratio se s ugovorom... Pa tko bi čamio cijelo ljeto doma? Ovi moji čak i pretjeruju (radionice, kampovi, festivali... mlađi ima još i autoškolu i maturalno putovanje kraljem kolovoza).

    Offt. Jedva smo uspjeli skrpati tjedan dana u kolovozu kad smo svi slobodni, da malo predahnemo na moru. Baš me pitala kolegica kako to da odrasli sinovi hoće s mamom i tatom na more. Pa kak ne bi - to im je tjedan dana pravog odmora, mozak na pašu, osiguran prijevoz, spavanje i klopa, a ne traje predugo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.07.2019. at 08:38

  48. #48
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moze se izvaditi ptivremena studentska iskaznica za servis vazi do pocetka predavanja
    Mozda je nekome to vazno napose ako rade u konzumu placa se odmah poveca za punih 7 kn po satu
    definitivno je prednost imati studentski ugovor, jer razlika u satnici nije mala (ucenik vs. student)
    u Konzumu ucenici dobiju 18 a studenti 25 kuna
    nije mi jasno zasto?
    rade isti posao svi

  49. #49
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, tako je to - moj je isto već na poslu, ugurao se dan nakon zadnjeg ispita. Mlađi brat radi kod istog poslodavca kod kojeg su bili i prošle godine, a on ga je išao pozdraviti i vratio se s ugovorom... Pa tko bi čamio cijelo ljeto doma? Ovi moji čak i pretjeruju (radionice, kampovi, festivali... mlađi ima još i autoškolu i maturalno putovanje kraljem kolovoza).
    ima ih, vjeruj mi

    ako čamiti doma znači izlaziti, družiti se s frendovljem, bajzati po gradu, gledati serije po noći, spavati po danu, pa navečer opet van ... da se tako čamiti vrlo lako

  50. #50
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ima ih, vjeruj mi

    ako čamiti doma znači izlaziti, družiti se s frendovljem, bajzati po gradu, gledati serije po noći, spavati po danu, pa navečer opet van ... da se tako čamiti vrlo lako
    ima ih više takvih

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •