Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: OTOSAN TULJCI ZA ČIŠĆENJE UHA

  1. #51
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cerumen iz uha je jedno, a otopljeni vosak koji se takodjer nadje u tuljcu NAKON sto tuljac izgori je drugo. Nisu iste boje i kad covjek malo bolje pogleda jasno se vidi razlika.

  2. #52
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    marta, sad mi nista nije jasno

    ja kupila ove hrvatske tuljce u DM-u, stvarno su mrak, dugi i dugo gore i nesto i izvuku za razliku od otosana

    ali sad mi nije jasno sto su to izvukli tj jel to bio cerumen ili je otopljeni visak?
    ja ivaru sve to predstavila ko cerumen, divili se i rigali istovremeno a izgleda da nije

    dakle, bile su dvije stvari, jedna je bila ko stapic, stvarno impresivno, mozda 2 cm dugo i 2 mm promjera, ali skroz stvrdnut :/ stapic i boje jantara
    drugo je bilo na kraju, dolje na samom rubu tuljca neka otopljena smjesa drukcije boje, mozda bas ko svijeca, ali skroz mekano

    jel ista od tog cerumen?

  3. #53
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    sigurno je. a zasto ti je to tako vazno? :?

  4. #54
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa da znam izmjeriti

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa da znam izmjeriti
    joj ivka, meni je to u istoj kategoriji s vaganjem ostalih izlucevina...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja brijem da je ovo narančasto tj jantarno

  7. #57
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa da znam izmjeriti
    joj ivka, meni je to u istoj kategoriji s vaganjem ostalih izlucevina...
    pa da
    veseli kad ih imaaa :D

  8. #58
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    maria, ali skroz stvrdnuto, i kod mene i kod ivara?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    takvi jantarni komadi ispadaju Marku iz uha sami od sebe, a i meni su prije..

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad sam učila za ispite , znalo me je zasvrbiti uho i onda ispadne ta grozota


    :zbljuv

  11. #61
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    I ja trebam malo proluftat glavu ... sad kad bi mi samo ukratko rekli koji su najučinkovitiji i najpovoljniji. Prvo važnije od drugog 8)

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Nas su spasili ti tuljci jer Daniel ima od rođenja povečano lučenje ceruma i često mu se začepe uši pa ne čuje (šta on zna i koristiti kao izgovor i opravdanje )

    Inaće sam kupovala u DM-u ove dugačke ali baš ću probati ove preko neta. Cijena je ok, a količina nije prevelika jer nas ima troje, a malome moramo često čistiti uši.

  13. #63
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Proljetos smo i ja i moj Fran na sajmu u Vk kod jedne tete čistili uši tim tuljcima. Ostali smo :shock: što je sve bilo unutra. Ja sam od prošle zime imala konstantne epizode začepljenih ušiju, pričala kroz nos, koma. Od tada, nijednom mi se to više nije ponovilo.

    Baš ću probati i s ovima iz alternative kod kuće. Naručila sam.

  14. #64
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    kad sam učila za ispite , znalo me je zasvrbiti uho i onda ispadne ta grozota


    :zbljuv


    cerumenka

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, a tiče se uha, molim nekoga s mojim simptomima da me utješi. U jednom uhu osječam nešto kao bubnjanje ili šum, zapravo kao da mi puše vjetar kroz uho, a i malo slabije čujem. Jel su to simptomi nakupljenog cerumena ili nekaj drugo? Ništa me ne boli, dobro se osjećam, nemam vrtoglavice, ali mislim otići kod doktorice opće prakse da mi pregleda uho. Jel netko imao slične simptome?

  16. #66
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    I ja u desnom uhu isto tak već duže vrijeme. I nisam otišla kod doktora, pa nemam pametan savjet... E sad, ne vjerujem da te to utješilo, ali evo, ima još neko s tim simptomima...

  17. #67
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    i ja sam prije par godina zapalila te tuljce, mm se smijao kao lud i rekao da ću se zapaliti, čak me i slikao.

    i meni ništa nije pomoglo :/

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Ovo me sad baš podsjetilo na nešto. Prije godinu dana išla sam u Suvag u centar za ravnotežu. Tam te stave u neki poluležeći položaj i uzmu crijevo sa nastavkom kojeg gurnu u uho i tako tri minute nalijevaju prvo toplu, a potom hladnu vodu u jedno pa u drugo uho. Ono baš je grozno, jedino kaj sam se tad tješila kak budem poslije toga imala sluh ko zec.
    Fakat su mi dobro oprali uha, nema kaj.

  19. #69
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    i meni ništa nije pomoglo :/
    ja jučer probala.
    oba tuljka za jedno uho, a ja i dalje nagluha.
    ono što je izašlo nije spomena vrijedno - trećina nokta malog prst.
    očito se to kod mene dobro zacementiralo. :/

  20. #70
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj Kumar prvotno napisa
    Koristim već dugo tuljce za uši, i imam jako dobra iskustva sa njima.
    Ne samo da čistim obadva uha, već ih koristim 6 dana za redom, i tada se osjeti pravi rezultat čišćenja. Tada ne samo da čiste uši već pomažu i kod sinusa. Koristim Bio Hopi svijeće jako su dobre a i jeftine.
    http://www.alternativa-za-vas.com/sv...cenje-uha.html
    Evo ja danas narucila tuljce od alternative pa cemo vidjeti...prestala sam cistiti usi sa stapicima al fkt se jedva suzdrzavam koliko mi je to bljak...
    Samo da se ne zapalim

  21. #71
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ja sam palila Bio Hopi mom mužu, bolje mu je sa sinusima ali vrućina dok gori :shock: mislila sam da će mu se zapaliti kovrče!!! a i moji prsti....pročitala sam da netko od vas stavlja alu foliju? vrijedi li truda?

  22. #72
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Nikad čula za ovakvo nešto!

    Baš ću upitati u apoteci, vrijedilo bi probati.
    Patim se sa ušima ima....beskrajno dugo, više od 10 godina!!!

  23. #73
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    ja sam palila Bio Hopi mom mužu, bolje mu je sa sinusima ali vrućina dok gori :shock: mislila sam da će mu se zapaliti kovrče!!! a i moji prsti....pročitala sam da netko od vas stavlja alu foliju? vrijedi li truda?
    uzmi komad tanjeg kartona i izbusi u sredini rupu za tuljac. onda prste drzis ispod kartona, i nema opasnosti za kosu.

  24. #74
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    curke, posiljka stigla i u uputstvima pise da se na donji dio stavi papirnata maramica :? ako stavim kako ce onda ista vuc van iz uha? skroz sam zbunjena sad... :?

  25. #75
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    stara tema ali i to čišćenje ušiju sa svijećama je stara stvar (preko 2500 g) pa eto - tješim se da će se tema nastaviti.
    Meni danas stižu tuljci-svijeće.
    Mene zanimaju pojedinosti - kak ih koristite?
    Legnem, netko (mm) stavi svijeću u uhu - da dobro prianja bez ijednog prolaza te je zapali. Jel tako?
    Jel treba omotati maramicom, kažu da da - zašto? Neće li ta maramica stvoriti samo nekakve sitne zračne prolaze pa od podtlaka NIŠTA?!
    Dajte malo detalja.
    I kak znate što je bljakica (cerumen + prašina + zmazanost) a što vosak? Svijeća kad gori - vosak se slijeva u uho ili kao kod klasične svijeće - po njoj sa strane. Čula sam da su te svijeće šuplje pa pretpostavljam da vosak ode u uho? Pa to mi je nekak puno?

    Ja ću to raditi prvenstveno zbog sinusa - no i uši me svrbe (duboko negdje?).
    Sinuse nikako da izliječim - baš osjećam neku masu koja se ne miče - na pola puta između uha i nosa - možda pomogne svijeća.

  26. #76
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    moja frendica stalno koristi te tuljce, sebi, klincima, mužu...kune se u njih
    a ja nikako da ih isprobam...bojim se što bi sve moglo izaći

  27. #77
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    evo meni stigli (Bio Hopi svijeće), sad čekam mm pa da isprobamo, ja jedva čekam da vidim što će izaći, mada ne očekujem previše jer ja osjećam "nešto" puno dublje - kod sinusa - sumnjam da će izvući odande..... uh

  28. #78
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    eto probala i to. Ništa nije izašlo, osjećaj je bio ugodan no ništa od očekivanog olakšanja - no ne mislim da ne valjaju te svijeće nego je moj problem dublji - i jednostavno nije lako to riješiti, baš me ljuti, da nisam trudna otišla bih pod nož.

  29. #79
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    DiLala, jesi dobro pročitala upute? meni na uputama piše ''kod bolesti uha , grla i nosa, terapija traje 6 dana, pa pauza tjedan dana. nakon toga, ako je potrebno ponovite terapiju''
    obično prvi dan ne izađe puno toga van. try again.

  30. #80
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    ma je - čitala, no intuicija mi govori (a i osjećam fizički) da je problem- nakupina - puno dublje - zapravo u sinusima.
    još se i inhaliram a poslije Nove G. - razmislit ću (nadam se ne samo razmišljat) o sirovoj prehrani. mnogima je pomogla baš i u sinusima - da se riješi sluzi koja nikako nije izlazila.
    ti tuljci su ugodni za korištenje, ne znam što bi moglo biti u njima opasno - ne možeš ih ni ne znam kak duboko gurnut - po tome su obični baby štapići puno puno opasniji.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    citam i citam ...
    pa da pitam: MM ima upalu oba uha i upalu sinusa, odnosno upala sinusa se prosirila na oba uha
    Sav je u komi, bole ga usi za podivljat, nesto mu crvci i suska u uhu..
    uglavnom, smiju li se ti tuljci koristiti dok upala traje?
    Ili bolje sacekati da prodje, pa onda probati s tuljcima?

    I je li mozda netko tko ima Menierovu bolest probao koristiti tuljce?


Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •