Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 81

Tema: OTOSAN TULJCI ZA ČIŠĆENJE UHA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno OTOSAN TULJCI ZA ČIŠĆENJE UHA

    Daklem od prošlog petka začepilo mi se uho i gluha ko gluhi Pero ne čujem ništa na desno uho nego rotiram glavu ko globus. Pa mislim si ja imam doma vodikov perioksid idem kapat preko vikenda i u pon. na ispiranje. Ali me kolega nagovori na OTOSAN TULJCE i ljudi moji to je nevjerovatno poslije tretmana ja čujem a da ne pričam kaj sam s tim tuljcem izvukla. Daklem isprobano i radi, pa tko voli nek izvoli

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i fakat si izvukla ?

    mislim neku veću količinu bljakice ?

    ja sam jednom sa onima iz dm-a i nije bilo baš puno

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja kupujem s vremena na vrijeme otosan tuljke, ne zbog problema nego zbog higijene, ali nikad nista nije izvuklo
    ni meni, ni ivaru ni necakinji

    a svi pricaju o toj gromadi koja kao izadje. jel ja nesto krivo radim?

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja kupujem s vremena na vrijeme otosan tuljke, ne zbog problema nego zbog higijene, ali nikad nista nije izvuklo
    ni meni, ni ivaru ni necakinji

    a svi pricaju o toj gromadi koja kao izadje. jel ja nesto krivo radim?

    radis krivo. stvar funkcionira na principu podtlaka koji nastaje zagrijavanjem zraka. da bi iz uha izasao cerumen i ostale gadosti (nisam mogla vjerovati sta sam sve drzala u glavi) tuljac mora totalno prijanjati u uhu. ako pokraj tuljca ima prolaz, nece se stvoriti podtlak.

  5. #5
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Meni ih mama radi, ali potpisujem martu. Nije da mi je glava mala, ali uvijek ispočetka se čudim gdje mi to stane

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    vi bome pričate o nekim gromadama, moram to imat, pomisao na to mi je baš onak....

  7. #7
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Kaj moraš imat? Gromadu ili tuljac?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ok ,hoće li meni tko opisati količinu te bljakice?

    meni je izašlo količine za malu žlicu, uz sve mjer

    o podtlaku učim djecu pa sam informirana

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    pa Maria71 i jedna žličica je dost, kaj ne?

    Ja nemrem govoriti o količinama jer je ovo fakat bio grumen (repa s lišćem) ali mislim da je to kod tebe normalna količina.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Kaj moraš imat? Gromadu ili tuljac?
    gromadu u tuljcu da mi mozak konačno počne radit kak treba, izgleda da je već duže vremena nekaj zaštopano

  11. #11
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ovisi. Čak i žličica i pol. Al za čaj.

  12. #12
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    Citiraj aenea prvotno napisa
    Kaj moraš imat? Gromadu ili tuljac?
    gromadu u tuljcu da mi mozak konačno počne radit kak treba, izgleda da je već duže vremena nekaj zaštopano
    Ma nije ti to povezano. Evo, moj još ne radi kako treba. Ili sam trebala još koji put ponovit postupak..

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Citiraj ZO prvotno napisa
    Citiraj aenea prvotno napisa
    Kaj moraš imat? Gromadu ili tuljac?
    gromadu u tuljcu da mi mozak konačno počne radit kak treba, izgleda da je već duže vremena nekaj zaštopano
    Ma nije ti to povezano. Evo, moj još ne radi kako treba. Ili sam trebala još koji put ponovit postupak..
    e sad si mi ubila svaku nadu, nastavit ću ja sa štapićima sve gurat nazad unutra da bar nema propuha

  14. #14
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mog brata dosta bolile usi nakon upotrebe tog tuljca!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    Ja mislim još danas izvući malo jer osjećam da je još nekaj unutra, jer se jučer nisam usudila 2x zaredom isto uho (trtaroš)
    E ali imam ja sad pitanje stalnim korisnicima i poznavateljima, jel najbolje odmah oba uha očistiti pa mir??

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    mog brata dosta bolile usi nakon upotrebe tog tuljca!!!
    Bucka, ja inace ne koristim otosan, jer postoje hrvatski tuljci Cervann koji su puno duzi od otosana, pa ispadnu korisniji. U uputstvima pise da se nakon tretmana trebaju usi zacepiti komadicem vate i da treba izbjegavati propuh i mocenja 24 sata. Inace mene nista ne boli vec mi je jaaaako ugodno, skoro svaki put zaspem.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    maria, cajna zlicica je dosta!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Što uopće ima u uhu za čistiti :?

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ponekad se nakupe vece kolicine cerumena. To se meni dogodi tu i tamo, i ne izadje van nego se skori. Medjutim meni nije izlazio iz uha samo cerumen nego i nekakva cudna pjescana tvar...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ponekad se nakupe vece kolicine cerumena. To se meni dogodi tu i tamo, i ne izadje van nego se skori. Medjutim meni nije izlazio iz uha samo cerumen nego i nekakva cudna pjescana tvar...
    pa jel moguće izvuć nekaj kaj bi možda moralo ipak ostati unutra?

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne bih rekla, tuljci se koriste valjda cijelo tisucljece ako ne i dva.
    Podtlak je mali i ne moze izvuci nista sto "cvrsto" stoji. Ali se ne smije koristiti pri ostecenju bubnjica i slicno, to je valjda svima jasno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Ponekad se nakupe vece kolicine cerumena. To se meni dogodi tu i tamo, i ne izadje van nego se skori. Medjutim meni nije izlazio iz uha samo cerumen nego i nekakva cudna pjescana tvar...
    pa jel moguće izvuć nekaj kaj bi možda moralo ipak ostati unutra?
    Ovo i mene muči, nisam nikad ni čula preporuku da bi išta trebalo čistiti, osim eventualno viška cerumena...

  23. #23
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Gle, visak cerumena se inace cisti tako da ti gurnu ogromnu injekciju u uho i taj visak istjeraju mlazom vode.

    Ovako, ti stavis tuljac, odmoris glavu 5 minuta uz ugodno pucketanje vatrice. I jos ne moras imati posla s medicinarima, nema uputnica, cekanja i slicno.

    Osim cerumena u uho ulazi i prasina izvana i onda s tim viskom cerumena formira finu gnjusobalnu masu.

    S obzirom na efikasnost i dugotrajnu i provjerenu upotrebu u povijesti ljudskog roda, ne pada mi napamet ici na ORL da mi ciste usi ako to mogu doma puno ugodnije napraviti.

  24. #24
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj bucka prvotno napisa
    mog brata dosta bolile usi nakon upotrebe tog tuljca!!!
    Bucka, ja inace ne koristim otosan, jer postoje hrvatski tuljci Cervann koji su puno duzi od otosana, pa ispadnu korisniji. U uputstvima pise da se nakon tretmana trebaju usi zacepiti komadicem vate i da treba izbjegavati propuh i mocenja 24 sata. Inace mene nista ne boli vec mi je jaaaako ugodno, skoro svaki put zaspem.
    Ima li tih tuljaca u ljekarnama? MD ima stalno problema s ušima. I danas je morao na hitnu (vrtoglavica, slabost). Ekg, krvni nalazi - uredno, pa si sve mislim da nije to možda poremećaj ravnoteže zbog nekih problema s uhom?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    enela ti se tuljci (barem OTOSan) kupuju baš u ljekarni. Ne znam za to s ravnotežom, ali nek td proba očistiti prvo s tuljcima, pa onda ako se tegobe nastave, neka otiđe dr.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Sam da vam malo zasmetam: trebalo je u naslovu dopisati NE ČITATI TOPIC PRIJE ILI NEPOSREDNO NAKON JELA!

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    zasto, zar nije "ciscenje uha" dovoljno?

    svak zna da tamo nema bombona

    valjda

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    zasto, zar nije "ciscenje uha" dovoljno?

    svak zna da tamo nema bombona

    valjda
    ne, nego možda ne očekuje čovjek tako živopisne opise.
    ( pa nisam ništ loše mislila )

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Nemojte pretjerivati s tim tuljcima. Osim toga, taj "bljak" (cerumen) ima svoju zaštitnu ulogu i poželjno je da ga bar malo ima u uhu. U suprotnom, moguće su česte upale, iritacije, čak vam i bube mogu napasti uho...(cerumen i od toga štiti)...

  30. #30
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj happyness prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    zasto, zar nije "ciscenje uha" dovoljno?

    svak zna da tamo nema bombona

    valjda
    ne, nego možda ne očekuje čovjek tako živopisne opise.
    ( pa nisam ništ loše mislila )
    ma znam da nisi
    ali meni je i vec ovakav naslov bio dovoljno opasan
    jedva sam usla

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    Fritulice slažem se da ne treba pretjerivati, nego meni se dogodilo da sam si sa štapićem valjda nagurala taj cerumen dublje i uho i nikako van, tek su mi tuljci pomogli. Ne mislim ja to raditi stalno nego ono 1 na godinu. Ja sam to sad prvi puta probala, prošle godine kad mi se to dogodilo išla sam na ispiranje uha.
    Da ne bi pomislili da ja ne čistim ušesa nego imam uske te kanale i ništ ne ide van.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj DorinaMama prvotno napisa
    Ja mislim još danas izvući malo jer osjećam da je još nekaj unutra, jer se jučer nisam usudila 2x zaredom isto uho (trtaroš)
    E ali imam ja sad pitanje stalnim korisnicima i poznavateljima, jel najbolje odmah oba uha očistiti pa mir??
    Koristim već dugo tuljce za uši, i imam jako dobra iskustva sa njima.
    Ne samo da čistim obadva uha, već ih koristim 6 dana za redom, i tada se osjeti pravi rezultat čišćenja. Tada ne samo da čiste uši već pomažu i kod sinusa. Koristim Bio Hopi svijeće jako su dobre a i jeftine.
    http://www.alternativa-za-vas.com/sv...cenje-uha.html

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    stvarno su jeftine, tenks za link

    ove otosan imaju onaj dolje negorivi dio, kako su ovdje rijesili spaljivanje kose i dalje?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni uvijek dežura mm, da se ne zapalim

    baš me zanima kaj ću sad izvući

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    stvarno su jeftine, tenks za link

    ove otosan imaju onaj dolje negorivi dio, kako su ovdje rijesili spaljivanje kose i dalje?

    Možeš izrezati krug od kartona probušiti rupu u sredini i staviti na dno svijeće. Ili čak uzeti komad aluminijske folije i staviti preko cijele glave sa malom rupom kod uha. Ja ništa od toga ne koristim, meni uvijek netko pridrži svijeću i malo pripazi da se nešto ne zapali. Svijeća se skine sa uha kada izgori tri četvrt, i to je to.

  36. #36
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    A koliko kostaju Otosan tuljci??

    Ako ovi (Alternativa ...)salju postom, jel moguce da to stigne a da ne pukne (ipak je to na bazi voska). Kako to spakiraju??

  37. #37
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    otosan 47kn

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj sanja30 prvotno napisa
    A koliko kostaju Otosan tuljci??

    Ako ovi (Alternativa ...)salju postom, jel moguce da to stigne a da ne pukne (ipak je to na bazi voska). Kako to spakiraju??
    Ne mogu puknut jer su od pamučne tkanine i voska, mogu se samo malo savinut a to se lako izravna. Dođe spakirano u kartonskoj kutiji.

  39. #39
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    otosan 47kn
    Cervann kosta otprilike isto ali su stapici duplo dulji od Otosana.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Ja već duže vremena imam problema s ušima, niš ne čujem kad mi se povremeno začepe. Za ove tuljce nisam znala, a doktorica opće prekse dala mi je uputnicu za Suvag :shock: :?

  41. #41
    Black Mamba

    Početno

    Kad su u pitanju uši i štapeki za čišćenje inih pripazite. Tako sam i ja do prije par mjeseci imala svakodnevni ritual sa štapićima dok si tu svu smolu nisam nagurala do bubnjića i završila na Šalati. Tamo su mi ispirali uši tri puta i ništa nije izašlo, nakon toga su pokušali na vakum izvuć ( ovo zaista ne želim ni najgorem neprijatelju ) i opet ništa. Morala sam par dana kapat ricinusovo ulje koje je zaista čudotvorno. Već sam mislila da će izaći nešto veličine stopala al izašlo je nešto poput malog sitnog kamenčića, ne bi vjerovali kak se to stvrdne. Zato drage moje pustite štapiće, voda je dovoljna, a s ručnikom samo malo očistite vanjsko uho.
    A tuljce podržavam 100 %

  42. #42
    Black Mamba

    Početno

    Kad su u pitanju uši i štapeki za čišćenje inih pripazite. Tako sam i ja do prije par mjeseci imala svakodnevni ritual sa štapićima dok si tu svu smolu nisam nagurala do bubnjića i završila na Šalati. Tamo su mi ispirali uši tri puta i ništa nije izašlo, nakon toga su pokušali na vakum izvuć ( ovo zaista ne želim ni najgorem neprijatelju ) i opet ništa. Morala sam par dana kapat ricinusovo ulje koje je zaista čudotvorno. Već sam mislila da će izaći nešto veličine stopala al izašlo je nešto poput malog sitnog kamenčića, ne bi vjerovali kak se to stvrdne. Zato drage moje pustite štapiće, voda je dovoljna, a s ručnikom samo malo očistite vanjsko uho.
    A tuljce podržavam 100 %

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zapadno od Zaprešića......
    Postovi
    129

    Početno

    Da još jednom za tuljce i pozdrav Kumar na čiji savjet sam kupila bio hop svijeće i moram reći da su super. Dapače tak super da sam ja za vrijeme tretmana zaspala koliko me opustilo (MM je držao svijeću) :D

  44. #44
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Samo imformativno - bio hip tuljce morate naruciti min. 6 paketica, a to je 90 kn + 10 kn postarine.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj sanja30 prvotno napisa
    Samo imformativno - bio hip tuljce morate naruciti min. 6 paketica, a to je 90 kn + 10 kn postarine.
    Da ali otosan 2 paketića dođe 94 kune, a ovdje dobiješ 6 paketića za 90 kuna. Ja sam se čuo sa njima i kažu da zbog troškova pakiranja i slanja šalju najmanje 6 paketića, ali ako je nekome to stvarno puno platiti mogu poslati i manje.

    DorinaMama, primi ti i moje pozdrave.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    40

    Početno

    vidim da ove bio hip smiju koristiti i djeca. KAko je s ovim otosan i cervann?

  47. #47
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Svi ti tuljci su gotovo isti. Mogu ih koristiti i djeca.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja imam taj problem što mi ne cure uši uopće...samo mi se strašno suši koža na školjkama...i moram mazat kremom inače sam ko prljava...nisam nikad čula za te tuljce... ja sam išla kod dr n aispiranje...i bilo je baš svega...
    kak se upotrebljavaju?

  49. #49
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tuljci su stozasti komadi tkanine natopljeni voskom. Uzi kraj se gurne u uho, a siri zapali i pusti da gori 5-10 minuta. I to je to.

  50. #50
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno Re: OTOSAN TULJCI ZA ČIŠĆENJE UHA

    Citiraj DorinaMama prvotno napisa
    Daklem od prošlog petka začepilo mi se uho i gluha ko gluhi Pero ne čujem ništa na desno uho nego rotiram glavu ko globus. Pa mislim si ja imam doma vodikov perioksid idem kapat preko vikenda i u pon. na ispiranje. Ali me kolega nagovori na OTOSAN TULJCE i ljudi moji to je nevjerovatno poslije tretmana ja čujem a da ne pričam kaj sam s tim tuljcem izvukla. Daklem isprobano i radi, pa tko voli nek izvoli
    hm .. da se nadovežem .. koristila sam te tuljce , zbog začepljenog uha , međutim nije pomoglo.Potrošila 3 paketića po 2 tuljca , i kad je tuljac izgorio , na svakom se našla ogromna količina bljakice . Zadnji paket sam pokušala zapaliti samo tako , da vidim što će se desiti i hoče li biti bljakice , a da tuljac nije u uhu - i eto , tuljac izgorio , a na kraju ostala gromada. Neznam od kud , a da nije bio u uhu :shock:

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •