Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: Baš čitam...

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    marta, nemoj me povlačiti za jezik.

  2. #52
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tulipanka, žene u Hrvatskoj ne smiju roditi kući po zakonu ni s babicom ni bez nje, ni s doktorom, ni bez njega, nego u bolnici. Eto ti izbora.

    Pazi sad moj slučaj, ali to ti je tipično za mene jer ja ne vjerujem bolnicama i liječnicima pa i dobijem u bolnicama uvijek to što osjećam za njih. To ti je onaj princip ako nešto jako želiš to ti se i dogodi. Možda će tebi biti sve ok jer ti vjeruješ liječnicima pa te onda oni neće iznevjeriti...

    E sada moj slučaj
    Prvi porod
    Prvi porod...porod u vodi... ja sam mislila da se ljudi kuže u porod u vodi kad ga već nude kad tamo 0 bodova...to im je samo reklama...rekla mi je babica poslije... onda sam rekla u nikojem slučaju porod u vodi više zbog glumaca...
    U vodi kak ti ne pucaš, a ja sam puknula do čmara, "zakrpala" me je doktorica i da nisam išla nakon dva dana kući ne bi ni primjetili tufer koji mi je zaboravila izvaditi iz vagine nakon šivanja što je moglo uzrokovati infekciju...da ne pričam dalje...to mi je izvadila druga doktorica koja me je pregledala prije otpusta...

    Beba je udahnula vodu nažalost kod izlaska zato što mi je babica probušila vodenjak u vodi što se u porodima u vodi inače ne radi, to sam isto saznala kasnije...
    Bebu nije mogla udahnuti zrak neg je pokušala udahnuti.
    Ja sam joj čitavu večer držala na povišenom da lakše diše i onda je u ponoć došla sestra sva u panici da što je s bebom i da odmah dođe u inkubator gdje leži nakošena na promatranju sat vremena. Ja sam im rekla da je mala nakošena od poroda, što je več bio upitnik i onda su promatrali samo 15 minuta, a ja sam bebicu držala za ruku. Pored nje je bio mali u inkubatoru sa žuticom koji je plakao čitavu tu večer pa i tih 15 minuta. Što reći na to?

    Protokol je u bolnici bio takav da su stalno pregledavali mene ili bebu, vadili krv i nešto ispitivali i gimnastika je bila odmah drugi dan nakon poroda, doduše na drugom kraju bolnice pa sam taman došla na kraj.

    Drugi porod
    Rodila sam u 1 i 15 minuta poslije ponoći i bila kući u 5 sati ujutro. Sve je bilo super i mali je imao kući kratko žuticu.

    Sve se ovo događalo u Njemačkoj.

    U jednoj stvari si sigurno u pravu. Oni koji žele ostati u bolnici i nisu sigurni u svoje procjene situacije, bolje je da su u bolnici.
    Ja ne mogu preuzeti odgovornost za nikoga s foruma. Taj netko mora to sam razviti u sebi. Ako i ostaneš u bolnici budno prati što se događa s tobom i bebom, neke se stvari kako vidiš i tamo mogu zaboraviti.

  3. #53
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Tulipanka, žene u Hrvatskoj ne smiju roditi kući po zakonu ni s babicom ni bez nje, ni s doktorom, ni bez njega, nego u bolnici. Eto ti izbora.
    U biti smiju roditi neasistirano, neće zbog toga u zatvor, ali se time izlažu riziku da im nema tko pomoći ako nešto krivo krene.
    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    U jednoj stvari si sigurno u pravu. Oni koji žele ostati u bolnici i nisu sigurni u svoje procjene situacije, bolje je da su u bolnici.
    Ja ne mogu preuzeti odgovornost za nikoga s foruma. Taj netko mora to sam razviti u sebi. Ako i ostaneš u bolnici budno prati što se događa s tobom i bebom, neke se stvari kako vidiš i tamo mogu zaboraviti.
    Potpisujem.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Cekaj, je li u hrvatskim rodilistima ostavljaju zenu duze, ako dijete ima fiziolosku zuticu?
    U Tirolu je praksa da zena u bolnici ostane cetiri dana. Ako se zena porodila na carski onda se ostaje sedam dana. Isto tako je i ako se beba rodila prijevremeno, izuzev nekakvih ekstremnih slucajeva.
    Edita je bila pofino zelena, ali smo kuci izasle odmah po isteku cetiri dana.
    Duze od cetiri dana se ostaje i ako zena dobije Mastitis. :/

  5. #55
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nisam ni ja mislila da će u zatvor, ali sam mislila da je zakonom zabranjen neasistirani porod kod kuće i asistirani porod kod kuće.
    Sad mi je ovo novo.
    Ovdije u Njemačkoj se žene samo o tome došaptavaju mislim o neasistiranom porodu kod kuće.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Tulipanka1 prvotno napisa
    Citiraj mina prvotno napisa
    Zaboravih napisati da je jedna mama uzela dijete sa jačom žuticom kući na vlastitu odgovornost i bili su jako ljuti na nju i jedva joj dali papire na potpis... Pokušali su ju odgovoriti od toga. Mislim da joj pedijatrica čak rekla neka joj ne dolazi ako će imati problem, da kad izađe iz bolnice da je to njen problem i bolnica ne preuzima nikakvu odgovornost i da je pitanje hoće ju htjeti primiti....
    Tuka! ima pravo pedijatrica!!! To bi joj i ja rekla!
    zuticu ima svaka tek rodjena beba.
    Dok je dijete kod mame u stomaku, dobija krv od majke. Cim se dijete rodi, pupcana vrpca je prerezana, dijete pocne odbijati majcinu krv, te proizvodit vlastitu. Tada dolazi do zutice, koju ima svako dijete. Ne znam zbog ceka bi zenu zadrzavali ako joj bebac ima zuticu, izuzev ako nemaju nekakvih drugih komplikacija. :?

  7. #57
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    zuticu ima svaka tek rodjena beba.
    .

    NEMA svaka tek rodjena beba.
    Postoje medicinske indikacije da ju svaka tek rodjena beba dobije, ali ne mora dobiti.
    U periodu adaptacije bebe na zivot izvan maternice, kad jetra tek pocinje vrsiti svoje funkcije, i kod normalne djece mogu se vidjeti znaci njene funkcionalne slabosti poput fizioloske zutice. Funkcionalna slabost jetre je cesca kod nedonoscadi i nezrele novorodjencadi.

    Npr., E nije imala fiziolosku zuticu, cak ni u najblazem obliku.

  8. #58
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    tata moze vidjeti bebu kroz neki prozorcic na par sekundi, a mami doc u posjetu na sat vremena u zagusljivu sobu za posjete ( ako se to tako moze nazvati).
    Pulsko rodiliste: tata, osim sto uz potvrdu s trudnickog tecaja moze prisustvovati porodu (i to ne samom cinu izgona nego moze u box cim se rodilja u njemu smjesti a zavrse pregledi na patologiji, eventualno brijanje i klistir), moze ostati s majkom i bebom nakon poroda (s nama je bio 2h u boxu nakon poroda); moze ulaziti u sobu u kojoj su smjestene mama i beba - posjete traju 30 minuta.

    Ostali mogu bebu vidjeti preko stakla (organizirano je tako da hodnik-cekaona gleda na djecju sobu: ako majka zeli nekome pokazati bebu, donese je u djecju sobu i onda bebe preko stakla na 5 min. drze bebu zadivljenoj rodbini ).

    Na dan izlaska iz rodilista u sobu pustaju i drugog clana 'pratnje' (npr. meni je taj dan u sobu usla i moja mama).

    Sto se tice carskog reza, tata moze tada uci u van vremena posjete (kad se mama probudi iz narkoze) i ostati duze u sobu gdje su majka i dijete.

    A sto se tice zadrzavanja rodilje cije dijete ima jaci oblik fizioloske zutice, rodilja ostaje u rodilistu koliko ostaje i beba.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    sa mnom je lezala zenskica koja je nesto petljala kako bi htjela doma odmah drugi dan. rekla je sestrama, sestra je prokomentirala nesto u stilu "pa sto cete kuci, lijepo lezite i odmarajte, ucite dojiti...", kad je stigla vizita sestra je to prenijela doktoru, ovaj je opet uz smjesak reagirao "pa sto cete kuci..." i zena je odustala. nitko joj nije prijetio i imala sam feeling da bi je pustili da je jasno i glasno rekla "ja bih doma".

    opcenito, nemam rijeci zamjerke za rijecko rodiliste, meni je tamo bilo cisto ok, ali ja sam tip koji nema hertza poduzimati nesto na svoju ruku i da mi je netko rekao da za dobrobit djeteta moram ostati jos 5 dana, ostala bih bez njurganja. pogotovo se to odnosi na prvi porod.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    13

    Početno

    Drage mamice (buduce i sadasnje)!
    Citam vec duze vrijeme sta se desava na forumu, i dosta sam toga i naucila, i nasmijala se, a neke stvari su me i zabrinule...
    No ono o cemu bi htjela porazgovarati ( i traziti vase misljenje) je slijedece: nase bolnice i kakve su tu procedure versus bolnice u inozemstvu.
    Naime, ja imam jako lose iskustvo sa doktorima u inozemstvu. Tu ubrajam lijecnike opce prakse, babice, kao i stav osoblja u bolnicama. Zemlja o kojoj govorim je Velika Britanija.
    Vrlo me zalosti sto (pogotovo ako se nije probao tretman vani) neke zene ne cijene to sto imaju tu. Ja sam probala i jedno i drugo, i mogu vam reci (nadam se da ce to neke umiriti) da je ovdje puno, puno bolje.
    Evo vam lista pozitivnih stvari u vezi doktora i bolnica u UK:
    - bolnice su dobro opremljene, tako da se ne morate zamarati sa donosenjem pidama, toaleta itd itd. Sobu koju sam imala je bila privatna, sa svojom kupaonom gdje sam imala sve, od rucnika, do gela za tusiranje, i vise. Muz je mogao doci kad je htio, i jednom je cak i prespavao (donijeli su mu pomocni krevet)
    - osoblje je toliko ljubazno i susretljivo da s te strane nemam nikakve zamjerke
    - kuci se ide vrlo brzo
    - babica vas kontaktira u vasem 12-om tjednu trudnoce, i od onda vam ona vodi trudnocu, s tim da se ultrazvuk i pregledi obavljaju u bolnici. Babica takoder nastavi sa kucnim posjetama neko vrijeme nakon poroda, da bi vas uputila i olaksala vam
    - dobije se jako puno literature u vezi trudnoce (knjige, leafleti i slicno) kao i pun kofer popusta na proizvode, kao i besplatne pelene, kremice i slicno
    - babica vam da njen broj telefona i kaze da je mozete zvati kad god imate pitanje/problem
    - neke gym vam daju besplatne tecajeve razgibavanja za trudnice (govorim o ekskluzivnim mjestima, gdje se inace placa veeeelika premija za postati clan i moras se obavezati na minimum godinu dana)

    I sad mozete uz ovaj popis i pogledati bolnice na internetu jer su vrlo bogati i informacijama i slikama, sto se toga tice. Sve, ama bas sve mozete saznati prije odlaska u bolnicu (posjete bolnici se preporucaju i potenciraju).

    I sad bi neko mogao pomisliti uz svu tu idilu (na papiru), zasto bi neko dosao u Hrvatsku roditi? Napominjem da je bolnica i ovaj sistem koji sam opisala drzavna bolnica, znaci nista se tu ne placa.
    I tu stizemo na listu onoga sto u UK ne valja:

    - ukoliko ste imali problematicnu trudnocu, ili pobacaj, ili bilo sta slicno, uvjeti se ne mijenjaju. Dakle, trudnocu i dalje vodi babica, a do specijaliste doc je teze neko se lansirat na Mjesec vlastitim pogonom
    - babica se skoro nikad ne javlja na mobitel koji vam je dala, a osim toga posle 16h kao i vikendom, mobitel je iskljucen. Preostaje vam da odete kod doktora opce prakse... ah, cekaj, tu za vidjet doktora se ceka dva ili tri tjedna. Ukoliko je rijec o hitnoci, odmah vas posalju na hitnu, a tu se ceka minimum 5-6 sati (gdje vas nitko ne tangira dva posto, taman da se valjali po podu od bolova-isprobano)
    - ukoliko i dodete do ginekologa u bolnici (jer tamo nema privatnih ginekologa kao kod nas, platis pa se rugas, nego moras po uputnicu od doktora opce prakse (sad tu pogledaj gore tekst koliko vremena ti treba da dobijes termin kod njega/nje), ovi te pokusavaju skinuti s dnevnog reda sto prije moguce. Pod tim podrazumijevam slijedece: ljubazni su do zla boga, ali sve im je normalno. Normalno je da vec 10 dana imam temperaturu. Normalno je da imam krvavi iscjedak (i to u trudnoci gdje sam vec pobacila sa skoro 5 mjeseci), normalno je da premda misle da sam prvi put pobacila zbog toga sto sam se pocela prerano otvarati da cekamo do zadnjeg trenutka na sivanje.
    Normalno je da zena radi do zadnjeg dana pred termin (kod njih nema bas bolovanja kao kod nas). To mi je rekla jedna od njihovih super-ljubaznih sestara, nakon sto sam joj rekla da mi je posao da stojim na nogama cijeli dan od 8 do 16h i da osjecam da ne mogu.
    Normalno je da zena pobaci. Zapravo je pravo cudo da zene uopce uspiju rodit (ja i muz je tu gledamo zabezeknuto).
    Nakon mog pobacaja su mi rekli da je normalno da zena pobaci 3-4 puta i da se TEK ONDA pogledaju razlozi zasto se to desava (tu sam ja vec debelo u menopauzi i kasno je za te igrice).
    I tako dalje, i tako dalje...

    Ono sto sam htjela reci je slijedece: nase bolnice su koma sto se tice kupaonica, klope, a ne rijetko i ljubaznosti doktora i sestara. Ali sto se tice toga da cu dobiti dobru medicinsku njegu, posve se osjecam sigurnom staviti zivot moje bebe i svoj u njihove ruke. Puno bolje se osjecam kad mi kazu da bi me zadrzali par dana u bolnici na promatranju, nego kad me (nakon sto mi je u 17om tjednu pukla plodna voda) posalju doma i kazu da budem u krevetu (jer valjda je i to normalno )
    Ja ZNAM da mi se to desilo u Hrv da bi me zadrzali u bolnici i da bi se barem pokusalo sprijeciti da rodim prerano.

    I sta sad tu zakljuciti? U Hrv je grubo i osnovno, ali barem zavrsim sa zdravom bebom.
    U UK je blistavo i prekrasno, ljubazno, ali iz bolnice izlazim sa odlukom: da li da bebu kremiram ili pokopam?

    I sad vi vidite sta je tu bitno?

    Meni je FUL drago kad me zadrze u bolnici, na promatranju ili sta vec. Jer znam da im je dovoljno stalo da mi pomognu. Da mi je bolnica uzas i da jedva cekam ici doma, to stoji, ali cu nekako progurat tih par dana.
    Glavno da je beba OK.

    I zato: ne bi vise NIKAD isla u super-duper namjestenu sobu u Londonu, nego bi lijepo spakirala toalet papir, i klopu, i sve ostale gluparije sto vani dobijem badave, i otisla u Rijecku bolnicu. Yes, doktori znaju biti grubi pri pregledu i tu i tamo cujem neku glupu primjedbu, ali ne bi se mijenjala ni za sta...

    Sta vi mislite o tome (vi koje ste probale i jedno i drugo)?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    anye, potpuno se slažem s tobom oko stava da ovdje kod nas i nije tako grozno jer ne znači da je u inozemstvu sve bajno i krasno. Ja osobno nemam nikakvog iskustva s bolnicama izvan RH. Znam samo po frendici koja je rodila u Italiji da joj je tamo bilo grozno. Jer što znači 24-satni rooming in ženi koja je rodila carskim rezom, koja se od rane ne može pošteno dignut iz kreveta, a beba joj je u sobi i plače jer joj je puna pelena? A sestre nema ni za lijek, dolazi dvaput dnevno da vidi dal su žena i beba žive! I još mora sa sobom ponijeti i pelene, i posteljinu za bebe i kadicu za kupanje - ma sve komplet za bebu, a sve živo je boli i zbog toga je nervozna i jadna! A kak je tek onda bebi? A dojenju da ne govorim - snađi se kak znaš!
    Ja sam rodila u Merkuru prije mjesec i pol. Nisam bila oduševljena bolnicom iz možda glupog razloga - neudobni kreveti! Sve me je živo žuljalo, a s malim sam se hvatala po krevetu da uspije uhvatiti cicu što baš i nije ugodno obzirom da me boljela rana od epiz. Ali i to je manje bitno - najbitnije je da mi je dijete živo i zdravo! Da su mi rekli da moram spavat na podu i jesti žgance baš svaki dan, a da mi dijete mora bit pod nadzorom zbog toga i toga - ja bih pristala! Ma čemu raditi drame oko bolnice, pa navažnije je zdravlje djeteta!!! Ima i gorih stvari u životu od loše hrane, žutice i neljubaznih sestara!

  12. #62
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    drago mi je da sam mogla cuti i usporedbu stranih rodilista i nasih

    da se vidi da nije uvijek trava kod susjeda zelenija

    meni je sestricna rodila u njemackoj iako je trudnoca bila uredna ali ona nika bas nikad nije htjela pricati o svom porodu evo sad ce skoro cetri godine

  13. #63
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    trebala bi ostati u bolnici 5 dana zbog dojenačke žutice, ali te ekspeditiraju nakon 3 jer nemaju mjesta. Da te slučajno ekspeditiraju kod nas isti dan van s djetetom pa dijete dobije žuticu ne bi mogla sa djetetom ostati u bolnici - vjeruj mi ja znam (mala mi imala urinoinfekt i morala sam ju samu ostaviti u bolnici a imala je samo 3 tjedna ). Prema tome, rađe ti budi u bolnici ta 3 dana, pa oni kontroliraju dijete, a ako se nešto dogodi moraju ga ostaviti, ali moraju ostaviti i tebe. Onda si sa djetetom, pa je opet bolje nego da ga/ju samu ostaviš u bolnici tako malog/malu.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    kod nas ti neće pokazat vrata i ostavit te da umreš jer nemaš novaca i zdravstveno osiguranje.

  15. #65
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Anonymous prvotno napisa
    Ma meni je to jasno, da ja mogu na svoju odgovornost, zanimalo me po kojoj logici nama stvaraju takve probleme dok se u drugim zemljama jedva dočekaju riješti majke i djeteta ako vide da je sve u redu...Da ne spomenem SAD npr, gdje imaju centre - dođeš, rodiš, odmoriš se par sati i ideš doma...
    štedi se, štedi meni SAD nije nikakav uzor što se zdravstva tiče, a bome ni neke druge zemlje koje sada neću spominjati da ne navučem na sebe bijesne postove. ne kažem ni da je naše idealno, ni slučajno, ali opet mi je u neku ruku draže ovo.
    kao što je netko spomenuo kod nas je cijela infrastruktura podešena na ta 3 dana i iako nije ugodno biti u bolnici bolje mi je tako nego da te stvari moram rješavati sama. blesavo mi je jedino što doktori dižu nosove ako netko želi izaći prije ta tri dana i dižu paniku kao da želiš ubiti svoje dijete.
    što se tiče posjeta muževa i to ima svoje pozitivne i negativne strane. s jedne strane zaista nije uredu da tata ne može držati svoje dijete tri dana i ostvariti fizički kontakt s njim, ali s druge strane kod nas u bolnicama leži i po 5 žena sa 5 beba u sobi i kad bi svakoj od njih ušao muž i još po koje dijete u sobu nakrcalo bi se tu i do desetak ljudi u isto vrijeme što baš i nije preporučljivo za tako male bebe. osim toga, mislite da su svi ljudi savjesni i da neće dolaziti šmrcavi, kašljavi, pod upalama itd. e a onda se stvar malo otme kontroli pa uleti i nestrpljiva baka, a kad je ušla i baka onda bi i deda itd. super, ako si sam u sobi, ali ja ne želim u svojoj sobi koju dijelim sa još 4 cure u jednom trenutku imati još i 3 muškarca, 5 baba i 2 dede. kod nas se u osijeku jedno vrijeme dozvoljavao ulaz očevima pa se upravo gore opisana situacija počela redovito događati i onda su zabranili posjete. možda da su ljdui malo kulturniji, da se pridržavaju pravila i da imamo malo bolje uvijete.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    anye moju poznanici ( udala se tamo ) su u GB poslali doma a nisu je pregledali jel joj zaostala posteljica, daljnji razvoj događaja možeš pretpostaviti.....

  17. #67
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Razlika između inozemstva i tuzemstva je ta što možeš u inozemstvu konkretno Njemačka izabrati "način" kako ćeš se poroditi, a to znači:
    - izabrati babicu koja ide s tobom na porod, prati te prije poroda, recimo mjeri ti ctg doma prije poroda pa ne moraš ići u ambulantu na preglede, ti sjediš u svojoj fotelji, a aparat radi, kasnije se popiškiš se i ona ti pregleda famozni urin, izmjeri ti tlak i tako, stvoriš s njom odnos, ona te kuži, kuži kako misliš, što ti paše, jesi li u frci...ide s tobom u bolnicu, asistira ti na porodu, obavlja sve formalnosti za tebe, a ti je nagradiš sa malo krvi da izmjeri na kraju hemoglobin i ona sretna, čak ne dopušta liječniku da uđe u sobu u kojoj rađaš ako ti to nećeš, a ako hoćeš možeš imati delegaciju...i osobno šefa...
    - izabrati ambulatni ( ideš kući nakon poroda ) ili onaj drugi porod ( ostaješ u bolnici nakon poroda recimo na promatranju kako neki to vidim vole - ja ne baš, ali ukusi su različiti) ili onaj treći porod poađaš se kući s babicom ili onaj četvrti porod kad ideš u kuću za rađanje gdje rade samo babice.
    Znači ne biraš samo ustanovu nego i čovjeka koji ti eventualno drži stranu i koji te poznaje, a od faha je. Meni je to jako bitno radi sigurnosti da izbjegnem smjenu smjena, frku oko formalnosti, strane ljude koji me ne kuže nego me zapečate da pametujem, a onda s time prouzrokuju paniku u mojoj glavi da me ne kuže pa onda i blokadu poroda.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Rekla bih da kada je sve uredu, znači lagan porod i nema dužeg čekanja, da je u svakoj bolnici ok (barem kod nas), to su meni govorili prije poroda i ja vjerujem da je tako. Naravno da uvijek ima iznimaka. Ja sam imala poprilično težak porod u Merkuru. Zamjeram samo to što sam psihološki bila iscrpljena nakon 15h provedenih u boksu, skoro bez ustajanja, uz abnormalne trudove. A kada bih štogod priupitala, nisu me baš ljubazno dočekali odgovorima. A preglede doktora, jer pregledalo me njih 4, svi su boljeli jer su me otvarali rukama, kada nije išlo prirodno, niti ičim drugim. Moram priznati da sam prvih mjesec dana imala laganu traumu, jer nisam se do tada našla u takvoj situaciji gdje si potpuno bezpomoćan i nemožeš ništa učiniti nego kako oni kažu. Mislim zbog situacije u kojoj sam ja bila. Osjećala sam se potuno nezaštićeno, a tek kada su mi pustili muža u boks, bilo mi je malko lakše. Vjerujem da bih se bolje osjećala da je cijelo vrijeme bio samnom (kako bi i trebalo biti, a ne samo zadnjih 45 min.). Možete zamisliti kako se može osjećati osoba koja prvi puta postaje majka, jedva čeka to sunašce da ga donese na svijet, a onda čujete da bebica ne diše dobro, pa diše, pa niti sami ne znaju što bi, a ništa mi ne govore! Ma, ne želim o tome razmišljati, sada je sve ok i imam predivno djetešce! :D Svima preporučujem muža na porodu!

  19. #69
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno Re: Boravak u bolnici

    Citiraj maslacak prvotno napisa
    Ja sam rodila u utorak popodne i ostala sam u bolnici do subote. Trebali smo izaci u petak ali je Juli imao zuticu pa smo ostali duze.
    ovaj dio mi ide ocajno na zivce i u zgb bolinicama...
    naime, B je imao novorodjenacku zuticu, granicno sa normalom, a ja se panicno bojim bolnice tako da smo izasli nakon 2 i pol dana. mislim da bi nam pravili vise problema, ali je bio pun mjesec, gomila rodilja praznik nakon vikenda i sa svim time tolika guzva da sam jednu noc prespavala u predradjaoni jer na odjelu nije bilo mjesta. ta guzva nas je spasila jer su sve otpustali cimcim doma samo da oslobode krevete za one kojima je stvarno potreban ostanak u bolnici...patronazna i pedijatrica su mi preporucile da sto vise bude kraj prozora (bila je zima pa nismo bas prvi dan isli u setnju) i dojila sam na zahtjev tako da se cudo brzo oporavilo.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Mi smo zbog žutice ostali tjedan dana, ma znam da nije samo zbog toga samo ni nisu htjeli ništa reći. Naime imao je dva ogromna hematoma na glavi, nitko mi ništa nije htio govoriti, niti da je to ok niti da je nešto opasno nego da je malecki dobio žuticu, pa ga nism vidjela skoro tri dana. A taman mi krenulo mlijeko, ja se izdajala i nosila mu moje mlijeko i nisu mu ga dali. Bila je prevelika gužva da bi oni pamtili čije je to mlijeko, šta bi bilo kada bi se sve žene izajale čija djeca imaju žuticu. Tako su mi rekli. No nema veze ja sam se svejedno izajala i eto uspješno dojim, Njih nije niti bilo briga hoću li izgubiti mlijeko. Čak mi je jedna sestra rekla da nema šanse da dojim kada mi mlijeko nije došlo niti drugi dan. Ja bila uporna i bebe također (kada sam ga vidjela) i eto dojim!ha! Jedva sam čekala da idem kući!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •