Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 158

Tema: prve društvene igre - kad i koje?

  1. #101
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mislim da onaj u Radićevoj još postoji. Ima već dosta vremena da sam tu igru vidjela tamo.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ali gdje u Radićevoj? Na webu piše Radićeva 13, a na tom mjestu je nekakav kozmetički salon

  3. #103
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Prije 3 tjedna dućan je još postojao .

  4. #104
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Land of Magic se zatvorio s 30. 06.

    U subotu 09. 07. se na mjestu Land of Magica u Frankopanskoj 22 otvara novi dućan - Carta Magica.

    I bit će Carcassonne osnovne igre i dodataka.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj Ariens prvotno napisa Vidi poruku
    Land of Magic se zatvorio s 30. 06.

    U subotu 09. 07. se na mjestu Land of Magica u Frankopanskoj 22 otvara novi dućan - Carta Magica.

    I bit će Carcassonne osnovne igre i dodataka.
    Dobro je znati.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Ariens prvotno napisa Vidi poruku
    Land of Magic se zatvorio s 30. 06.

    U subotu 09. 07. se na mjestu Land of Magica u Frankopanskoj 22 otvara novi dućan - Carta Magica.

    I bit će Carcassonne osnovne igre i dodataka.
    Hvala na informaciji!
    Andrej se baš zapalio za društvene igre u zadnje vrijeme... pa smišljam što bi bilo pogodno za skorašnji 7. rođendan.

  7. #107
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ovdje sve neke egzotične igre Mi smo za treći rođendan dobili memory kartice sa slikama životinja. To joj je već godinu dana najdraža igra. Prvo je imala premalo koncentracije i nije joj bio cilj sakupiti što više kartica nego određene životinje koje joj se sviđaju. Pa bi se usred igre bacila na mene kao mala zvijer jer sam joj pokupila životinju koja se njoj sviđa . Ali malo po malo je savladala i sad već igramo "za pravo". Zgodno je jer vježba i memoriju i brojanje, a može se nabaviti bilo gdje u raznim varijantama.

  8. #108
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Tanja, pogledaj u muelleru "labirint" od ravensburgera.

    a ako nemate "uno", to je isto dobra zabava. postoji varijanta s prometnim znakovima.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    a ako nemate "uno", to je isto dobra zabava. postoji varijanta s prometnim znakovima.
    Uno kartamo već danima, i to i obični i onaj s prometnim znakovima
    Dijete je bilo prilično nezainteresirano za društvene igre sve donedavno (uglavnom sam ja forsirala taj vid zabave, i to s promjenjivim uspjehom). A zadnjih tjedan-dva sam traži da igramo, sve i svašta - uno, karte s vozilima, memory, čovječe ne ljuti se, mravojeda, ma sve što imamo doma (a nemamo baš puno, jer nije bilo puno interesa).
    Još uvijek doduše teško podnosi poraz, ali malo-pomalo i to će doći na svoje, nadam se.

    Za Carcassonne je čuo na izletu od starijeg prijatelja, pa ga, naravno, sad želi igrati i sam.

  10. #110
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Tanja, mislim da bi mu se Rummikub svidio. Mi najčešće njega igramo s djecom jer je i nama i njima zanimljiv.

  11. #111
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Samo da napomenem da je to isto što i Remi.

  12. #112
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sad ste me opet navukle na kupovanje igara. kad vi to stignete igrati? mi smo malo doma a uz mlađeg brata teško se organizirati (on može igrati one jednostavnije a kad mu padne koncentracija najčešće sve razbaca).

    ja bih to sve pokupovala, a i ove što imamo uglavnom stoje u ormaru. meni je edukativna komponenta tih igara jako privlačna pa mi je baš žao što ne stignemo više igrati.

  13. #113
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Što se nas tiče - vraga stignemo. Ovo "najčešće" je najčešće od rijetkih prilika kad stignemo. A sad i A. i D. guštaju, baš bismo se mogli dobro zabavljati, šta nam je trebala ova mala smetalica .
    I da, Rummikub je Remi, s tim da su pravila nešto drugačija od onih kartaških kakva ja znam. Npr. izlazi se s 30 bodova pa se brže dođe do zanimljivog dijela igre. Evo pravila.

  14. #114
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    mi uzivamo u labirintu, vec je netko spomenuo, i meni je super igra
    http://en.wikipedia.org/wiki/Labyrinth_%28board_game%29

    a sad smo kupili covjece, damu, zmije i ljestve.... neka kutija u lidlu pa smo se bacili na to
    a malisa obozava s tatom na rizik, naucio je sva pravila, ja jedino sluzim za procitat i prevest misiju (strano je izdanje)
    i naravno, za zabavit nasu smetalicu da ne ometa tatu i brata u velikim strategijama

  15. #115
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Carcassonne smo (nekada) kupili u One2Play.

  16. #116
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mi s mlađom možemo već puno toga igrati (sve što je 4+, čovječe, domino, sve igre s kockicom...), ali naravno bilo kakve strategije ili zbrajanja veća od 5 ne dolaze u obzir.
    Ostalo igramo ili kad manja spava, ili joj koji put stavimo na komp Hlapića ili Sunčicu da imamo malo mira.

  17. #117
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    a malisa obozava s tatom na rizik, naucio je sva pravila, ja jedino sluzim za procitat i prevest misiju (strano je izdanje)
    i naravno, za zabavit nasu smetalicu da ne ometa tatu i brata u velikim strategijama
    M. bi htio da kupimo Rizik, pa me zanima malo više o toj igri; je li primjerena za jedanaestgodišnjaka?

    Moji u zadnje vrijeme jako vole Draw out. Ali iznad svega je bio i ostao šah.

  18. #118
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    skad vi to stignete igrati? mi smo malo doma a uz mlađeg brata teško se organizirati (on može igrati one jednostavnije a kad mu padne koncentracija najčešće sve razbaca).

    ja bih to sve pokupovala, a i ove što imamo uglavnom stoje u ormaru.
    Kad stignemo igrati... pa, recimo, ovih dana popodne, nakon vrtića - prevruće je za parkić (a ionako nikog nema), pa smo doma.
    Ili zadnjih dana želi igrati memory navečer, nakon večere, a prije spavanja. Taman stignemo odigrati jednu rundu.
    Istina, i nema nikog mlađeg tko bi mu smetao...

  20. #120
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    M. bi htio da kupimo Rizik, pa me zanima malo više o toj igri; je li primjerena za jedanaestgodišnjaka?
    po meni svakako
    kartama (ili biranjem) odredjujes koji ti teritoriji na mapi svijeta pripadaju, raspodijelis vojsku, dobijes misiju koju samo ti znas (unistiti zute, ili osvojiti tri kontinenta...)
    onda se kockicama 'napada' i 'brani', ovisno o rezultatu osvajas ili gubis vojnike i teritorije
    moras osmisliti strategiju za ispuniti misiju
    mi smo se s ovim i kao dvadesetogodisnjaci lijepo zabavljali
    a vjerojatno bi i sad da imamo vise vremena
    carcassonne smo kupili nama odraslima jos davno, pa ga jos nismo ni otvorili
    Posljednje uređivanje od summer : 08.07.2011. at 10:12

  21. #121
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    M. bi htio da kupimo Rizik, pa me zanima malo više o toj igri; je li primjerena za jedanaestgodišnjaka?
    Možeš ovdje vidjeti i odigrati Rizik. Slažem se sa Summer da je primjereno i malima i velikima, mi čekamo bolja vremena da se ponovo aktiviramo.

  22. #122
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    pitala sam na podforumu 3-6 na temi "Igre obiteljske, koje" ali nije bilo odgovora pa ovdje kopiram:

    starija kćer je za 8. rođendan zaželjela igru Monopoly.
    vidim da ima za kupiti "običan" monopoly, pa junior i ovaj najnoviji monopoly world (sa paprenom cijenom )

    koji preporučate za tu dob i ako netko zna gdje naći po najnižoj cijeni

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    181

    Početno

    Evo iskopala sam ovu temu da javim kako smo mi na poklon dobili onog gavrana u voćnjaku i stalno ga igramo i super nam je! G. je odmah skužio pravila i jako lijepo ih se pridržava. I po tri, četiri kruga zaredom odigramo.
    Igra mi je super jer je jednostavna i uči osnovne principe društvene igre - slijediti pravila, čekati red i vidjeti da nekad imaš sreće, a nekad ne. Odličan poklon!
    Ja sam naravno morala biti nadobudna pa uz igru učimo boje na engleskom - red, green, blue, yellow. A kad to skroz svladamo učit ćemo ta četiri voća na engleskom.

  24. #124
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    i mi smo dobili gavrana za poklon, ali onu malu varijantu samo sa kartama. Oduševljena je. Stalno igramo. Jučer je složila košarice ispred torbe na kojoj su nacrtane princeze pa su i njih tri igrale. Ludnica

  25. #125
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Moram ovdje pohvaliti Habinu Tier auf Tier - genijalna igra! Moja ju je dobila za 4. rođendan i već se mjesec i pol igra svaki dan! Ona se i inače lako i dugo igra sama, a ovo je dušu dalo za to. Kad joj dodije "3D" mozganje, premjesti se za stol i crta piramidu precrtavajući životinjice, boja ih, napravi strip s oblačićima i dopisuje tekst...evo od jutra se nije makla od njih.

  26. #126
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Napominjem da se ovo može igrati i u društvu (onda postoje pravila - kako kocka pokaže) i individualno (redoslijedom kako hoćeš).

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    čokolada, koliko to košta? pretpostavljamda je mueller u pitanju...

    Ontopic, moji obožavaju "Zmije i ljestve", pa robotiće od Lega, jedno vrijeme smo stalno igrali "Lude špagete", jako vole i Loto, onaj neki drveni toranj od kvadara koje moraš izvlačiti iz konstrukcije, a da se toranj ne sruši... To su omiljene. Kupila sam i ovo:http://boardgamegeek.com/boardgame/4...agic-labyrinth , ali im nije jako napeto, jer za pravu igru treba malo više koncentracije no što oni mogu skupiti (mada je igra zbilja privlačna i ideja je skroz fora).
    Spomenuti robotići su zakon za dečeca.

  28. #128
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    nedavno smo igrali igru Take it Easy i jako nam se svidjela. kćeri od 5 i 8 god. su brzo savladale pravila i super im je.

    ovdje je nema za kupiti ali sam naručila izvana, pa ako netko ima priliku preporučam ju

    evo detalja:

    http://boardgamegeek.com/boardgame/128/take-it-easy

  29. #129
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    klu, igru ima Muller i Tisak, 149kn, bila je i snižena za Božić na 99kn.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    čokolada, hvala puno, mada mi baš ne treba podatak da je bila snižena

  31. #131
    Li-la avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    19

    Početno

    mi smo uživali igrati Živi zid, a u zadnje vrijeme Čovjeće ne ljuti se, to su jedine dvije igre koje pale trenutno kod nas.. ima 4ipo godine

  32. #132
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    "Pentago" smo dobili na poklon (ne znam ima li u HR), slično je kao mlin, samo što treba nanizati 5 kuglica u bilo kojem smijeru, a nakon svakog poteza mora se zakrenuti jedna od 4 pločice postolja. Jako zgodno za razbijanje glave!
    http://www.amazon.de/Kosmos-6903280-...d_rhf_se_p_t_2

  33. #133
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ovo imamo već dugo, a od ove godine ima i u Mulleru. Može se igrati sam ili u paru ako je teže pa se zajedno kombinira.
    http://www.smartgames.eu/en/smartgames/iq-puzzler
    na ovom siteu ima stvarno super igara (dosta toga ima i na Amazonu).

  34. #134
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Konačno sam našla Halmu, drvenu u Lidlu, bila je i jednom prije godinu-dvije, ali pakirana u kompletu s još nečim što smo već imali pa mi je bilo glupo i preskupo).
    Igra mog djetinjstva, evo pola popodneva smo proveli uz nju. Piše da je za +6, ali i moja vrlo friška 5-godišnjakinja igra bez problema.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.01.2013. at 19:55

  35. #135

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kad je već čokolada podigla temu, moram napisati naše oduševljenje dvjema vrstama igara (sve su od Kosmosa):

    Europa - da nije na njemačkom, rekla bih da je savršena. Ovako, treba malo prevodilačkih vještina dok se shvate upute ali nije preteško. Piše da je za uzrast 12+, ali osmogodišnjak to igra bolje od nas odraslih, sve što je potrebno je interes za zemljopis.

    Ubongo i Ubongo extrem - jako zgodna za poticanje apstraktnog mišljenja, kombinatorike i geometrije. Prva je "lakša" varijanta, kod druge ni ja ne uspijevam uvijek pronaći rješenje. Obje su za uzrast 8+ (piše na kutiji), meni se čini da "običan" Ubongo mogu igrati i mlađa djeca.

  36. #136
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Mi smo počeli igrati memori u prilagođenoj varijanti kad su R. i L. imale manje od dvije godine. Polovicu karata bi otkrili, a drugu polovicu izvlačili jednu po jednu i spajali ih u parove. Odmah su pokopčale i svidjelo im se.

    Križić - kružić vole slagati kao puzzle (izrezali smo im elemente od kartona).

    Često izmišljamo svoje vlastite igre - stari časopisi i junk mail odlično služe kao izvor inspiracije i materijala, ali za dobru igru nam nije žao ni platiti (bolje za to, nego za neku plastičnu glupost koja će se raspasti za dva dana).
    Evo nekih igara koje su im sada (s tri godine) zanimljive:
    http://www.selecta-spielzeug.de/inde...e/pino_sortino

    http://boardgamegeek.com/boardgame/3...etti-coloretti

    http://www.profil-mozaik.hr/zavrti-i...PR/132858,7100

    http://www.amazon.com/Word-Games-Fir.../dp/1405332123 - ovo nije društvena igra u uobičajenom smislu riječi, ali dio sadržaja nije ni daleko od toga.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    mi imamo od habe "Monza", igra s formulama super za djecake i za ucenje boja
    a za Bozic smo dobili boba graditelja od ravensburger, ona mala kutijica dodju samo 40kn u mullera, jednostavna i ne traje dugo, isto se uce boje, meni savrsena za prvu igru

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    6

    Početno

    super savjeti! hvala cure

  39. #139
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Tanja, gdje to ima za kupiti?

    Moje jako vole igrati Labirint od Ravensburga, a imamo i jednu novu, kakti detektivsku

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, gdje to ima za kupiti?

    Moje jako vole igrati Labirint od Ravensburga, a imamo i jednu novu, kakti detektivsku
    Ubongo i Ubongo extrem ima u Muelleru.
    Europe nema kod nas u prodaji, mi smo je dobili izvana.

  41. #141
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi s 3,5 godine igramo gavrana
    kartamo ono skupljanje 4 iste karte
    pomalo igramo i goldesel i vuk i 7 kozlića od habe, iako je to za malo veći uzrast
    u intersparu je bilo jako zgodno pakiranje 4 prve igre od ravensburga po 49 kn
    sad smo nabavili turi tour od selecte, ali ne možemo igrati jer su u orginalnom pakiranju falila 4 konjića bez kojih se ne može igrati, u međuvremenu sam kontaktirala firmu selectu i obećali su mi posalti te dijelove koji fale, sad čekamo poštara da možemo igrati
    imamo i ovu igru i preporučam-zanimljiva je i mojoj trogodišnjakinji i većima od 10 godina i odraslima
    http://www.amazon.de/Gollnest-Kiesel.../dp/B00184H5OQ

  42. #142
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ja bih preporučila Tupko lupko svima koji moraju uskladiti malo i veliko dijete. Malo smo modificirali i igramo bez čekića koje drži dvogodišnjak i mlati njima po svim kartama te veselo prepoznaje zvukove. To je jedino što možemo igrati u četvero, da ne krade memori kartice ili figurice u Čovječu. Imate još neku "pomirljivu"?

  43. #143
    ninatomato avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Europa - da nije na njemačkom, rekla bih da je savršena. Ovako, treba malo prevodilačkih vještina dok se shvate upute ali nije preteško. Piše da je za uzrast 12+, ali osmogodišnjak to igra bolje od nas odraslih, sve što je potrebno je interes za zemljopis.
    tanja_b jel možeš ukratko o toj Europa igri?

    inače postoji sjajna stranica sa osvrtima na jako puno društvenih igara i pravilima istih:

    http://igranje.org/

  44. #144
    ninatomato avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    142

    Početno

    za ove malo veće (i za nas odrasle) meni su super

    ticket to ride

    dixit

  45. #145
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da podignem malo temu? Koje su vam igre sada aktualne? J. ce sada 5g.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    moj stariji će u 6 mj imati 6 god i ne zanimaju ga uopće društvene igre. dok s mlađim (u 4 mj će 4 god) igram crnog petra, domino, pčelicu i med,gusara i pecanje ribica
    Posljednje uređivanje od vlatka100 : 06.03.2015. at 20:46

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Dali netko ima doma društvenu igru kolo sreće, a ne treba mu...ja bi kupila

  48. #148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Uno

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    zna li netko složiti Rubikovu Kocku 4x4?
    našla sam na internetu neka rješenja ali mi baš i ne uspijeva
    možda imate neki razumljiviji naputak?
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 26.09.2015. at 23:16

  50. #150
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemam pojma. Ja je nikad nisam ni imala.
    Jedva čekam da to kupim djetetu (da se mogu igrati s tim).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •