Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: BOLOVI I TVRDI TRBUH

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno BOLOVI I TVRDI TRBUH

    Cure, trebam vašu pomoć!
    Sada sam u 13.tjednu T i ponekad mi se znalo dogoditi jako oštra bol u desnoj strani trbuha, ali jako nisko ( ne znam da li su jajnici ili crijeva ) pa prestane, neovisno da li ležim ili hodam!Jučer me je počelo navečer i bolilo me skoro cijelu noć, kao da me netko opeče sa nekim žaračem, nešto između bola i pečenja, ali jako nisko!
    Budući da mi je u blizini i ožiljak od slijepog crijeva kojeg sam operirala prije 12 god, pomislila sam da nije možda nešto u svezi toga?!
    I ono što sam primjetila ujutro prije nego što se dignem iz kreveta, pogotovo ako ležim na leđima, trbuh mi je tvrd ko kamen, mogu točno opipati njegove krajeve, kao da je neka izbočina, ali kasnije je mislim ok, malo je tvrđi nego kad nisam bila trudna, ali ne tako jako ko ujutro!
    Jeli to "normalno" ili?
    U nedjelju sam naručena kod dr, ne zbog toga, pa sam mislila čekati do onda ako mislite da nije kasno, pa da mu onda kažem!

  2. #2
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja bi otišla na hitnu....bolje provjerit i dić paniku nizašto....
    tvrd trbuh je posljedica BH kontrakcije al ne bi trebalo dugo trajat i biti bolno....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    mene je isto stalno nesto po stomaku bolilo na pocetku,malo gore malo lijevo malo desno,i tvrdi trbuh sam imala cesto,ali nije bilo bolno,nego nekako,samo mi se stisnee i moram stati dok to ne prodje.A sad,jel kod tebe isto to nemam pojma,ali ako te boli pokusaj sto vise mirovati,ako ne prodje onda put pod noge do bolnice

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    ne boli ni mene kada mi je trbuh tvrd, mislim da su ti bolovi ne vezani uz tu pojavu, jer mi je trbuh trvd samo ujutro, a ovo peckanje i probadanje se pojavljuje u toku dana!
    nasla sam negdje na netu da me to može boliti od širenja ligamenata na mjestu gdje je bio šivano zbog oparacije, pa kao ima priraslica, bo, ne znam, nisam sigurna,..
    Ako zaboli, jurim kod dr!

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    A mene zanima da li je trbuh tvrd samo dok traje kontrakcija? Ja ih imam dosta cesto u zadnje vrijeme i zato sam sad na normabelu. A ustvari me muci to sto sad, kad se trbuh stvrdne, nije cijeli tvrd. Donji dio nije. I zato mi to bas nije jasno. Dali je to kontrakcija ili ne?
    Pitam najvise zato sto mi je ginic rekao da ako cu imat kontrakcije i pod normabelom obavezno moram u bolnicu. Sad sam 32. tj.

  6. #6
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Koksy mene isto tu često boli! Kad je počelo prvi put bolilo je malo naviše i bol se spuštala prema dolje - tako je bilo gadno da sam otišla na hitnu. Pogledali su mi krvnu sliku i zaključili da nije ni jetra ni gušterača tako da je jedina vjerojatnost da su priraslice od operacije slijepog crijeva koje su me i prije znale boliti kod fizičkog napora.
    Sumnjala sam da je upala jajnika ali nedavno sam bila radila pappa test i bio je ok.
    Negdje sam na netu pronašla da su u trudnoći mogući bolovi u trbuhu od proteklih operacija.

  7. #7
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

  8. #8
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Eh pardonček..zadnja 2 posta se odnose na tanjama a ne na koksy

  9. #9
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    za bol ti ne mogu nista reci, ali i ja sam imala tako tvrd trbuh i mislila sam da je to ok dok nisam otisla na pregled i dr. rekao pojacani tonus maternice, mirovanje, prestala raditi. nisam strogo mirovala, ali kad sam primjetila da mi se desavaju kontrakcije legla bi i citala jedno 3 sata. rodila sam dva dana poslije termina.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    prijavak otvrdnutog stomaka! :shock:

    jutros se nisam mogla uspraviti kako treba a morala malca voziti na trening1 uspuhala sam se ko lokomotiva i baš mi je bilo loše! :shock:
    došla sam na ideju da legnem nazad u auto jer su rekli kada se pojavi takav slučaj obavezno i neizostavno treba leći!
    ja sam nekako otrpila ali ne pada mi na pamet više izaći iz kuće ako osjetim takve naznake!

    mada mi se čini po svemu što čitam da je sve to relativno normalno/često i ulazi u staž trudničke službe!

  11. #11
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja imam problem, ako netko zna - ponekad me zaboli u trbuhu (s desne strane, ali skroz visoko) - posebno kad se istežem, kihnem ili slično. Nije jako. Isto tako nekad osjetim težinu u donjem djelu trbuha (14tj + 5d sam)
    sad me već lagano hvata panika (ponovo). neću zvat dr. jer me taman prošli tj pohvalila da sam se smirila i da više nisam tako histerična.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    13

    Početno

    i meni je tako bilo u ranim tjednima trudnoće- pa eto sve do skoro 4. mjeseca. i tada bi mirovala- baš ležanje bez ikakvog naprezanja. logica mi je rekla da su to tipične kontrakcije tonusa maternice koja se namješta i širi. nekad to može biti stvarno bolno a i ne daj bože dovesti do preuranjenih kontrakcija tj. prijevremenih trudova (moja kuma je to nažalost doživjela i pobacila) a dešava se zbog naglog lučenja hormona. stoga se mirovanje preporučuje pod ''neccesse est''- obavezno.

  13. #13
    antigua

    Početno

    Cure, nabavite čaj od lista maline (Rubi idaei folium 100%, proizvođač: Suban, Samobor). Čitala sam na netu da opušta i smiruje kontrakcije maternice te spriječava pobačaje u prva tri mjeseca trudnoće, a pred kraj trudnoće opušta maternicu i ublažava porod. Ima ga u malo boljim biljnim ljekarnama. Ja ga popijem kad osjetim stezanje i lagane kontrakcije kao pred menzis, umirim se i bol lagano prestane. Da li je to psihički, ne znam, ali od kad ga pijem nekako se bolje osjecam. Mislim da ga je dovoljno popiti 2 puta na dan po 2 dl jer ni s dobrim stvarima ne valja pretjerivati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •