Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: iscjedak iz bradavica...sto sad???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    pozega
    Postovi
    53

    Početno iscjedak iz bradavica...sto sad???

    hej.... sutra ce nam biti 29 tjedana i stalno mamu udaram :D
    imam jedno pitanjce, danas sam po prvi put primjetila bijele iscjedke iz bradavica pa me zanima jel bi to trebalo znaciti da cu imati mlijeka i da li je vrijeme da sada stavljam u grudnjak one uloske/vatice? strah me je da ne bi doslo do neke infekcije ili tome slicno. Moram li nesto posebno ih sada tretirati i povecati kolicinu necega u prehrani
    e da...odmah da pitam.. jeli dobro uzimati kakve pripravke za trudnice kao sto ima **** ... folna kiselina itd...
    unaprijed puno hvala od nas debelih i malih

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    čestitam na trudnoći... :D
    e sad, nekim ženama jako rano mlijeko počne curkati...par kapljica, ništa značajno, ali eto, da nebi došlo do neugodnosti, slobodno stavi one jastučiće...hrani se normalno kao do sada, i redovito mjenjaj jastučiće. Samo malo češće peri bradavice obićnom vodom...
    Ja nisam uzimala ništa osim Prenatala, a to ti je, pretpostavljam, dao i tvoj doc...
    Eto, toliko ja znam...uživajte...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    pozega
    Postovi
    53

    Početno

    e hvala.... sada sam si odmah isla kupiti jastucice u dm... prva mi je trudnoca pa tek ucim :D
    tako sam sretna i zbog tih par kapljica jer dosta imam male grudi i iako sam vec masu puta i cula i procitala da velicina ne igra bas nikakvu ulogu hoce li zena imati mlijeka ili ne , kao ni kod kolicine, mene to citavo vrijeme kopka.
    pijem cijelu trudnocu prenatal i relativno se zdravo hranim pa mi valjda ne treba nekakva dopuna
    pusa

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    bravo walla
    vidiš da si dosta naučila...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    pozega
    Postovi
    53

    Početno

    trudim se biti super trudnica i super mama :D

  6. #6
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Draga walla, jastručiće stavljaj ako ti baš jako curi da ti je mokro, inače je pamučan grudnjak dovoljna, pamuk čudo toga može upiti. Ne treba ti nikakva posebna higijena bradavica, dapače, češće pranje samo će ih isušiti.
    Isto tako, ovo je dobar pokazatelj da je sve ok, iako ima trudnica kojima ništa i ne curi (ili toliko malo da ne primjećuju) što je isto skroz ok. Velika većina žena, gotovo sve, fizički su sposobne za dojenje i mogu proizvesti dovoljno mlijeka da njime isključivo hrane svoju bebu. Ostatak je vjera u sebe, znanje (edukacija - pročitaj obavetno tekstove o dojenju na našem portalu, prije nego dojenje krene) i podrška (educiraj i partnera).

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    eto na, a meni su rekli da perem bradavice zbog jastučića, kao, svako mijenjanje jedno pranje.... :/

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Gle, ja ne znam kolko to curi, ali mislim da mlijeko može samo biti dobro za kožu bradavica i za grudi ako nema gljivica ili slično.
    A ako ne curi puno, velim, ne bi ni jastučiće, odnosno, ako bi, rađe bi perive.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    pozega
    Postovi
    53

    Početno

    hvala vam puno, bas ste mi pomogle
    stalno svrljam po netu citajuci bas o trudnoci, ali ipak najbolje je pitati....
    ne curi to nest puno , dovoljno da bih primjetila na grudnjaku, meni to ni malo ne smeta ( bila bih luda da mi smeta ) , samo me je zanimalo jel mi trebaju ti jastucici zbog vlastite higijene...ako curi , znaci postoji otvor, a kako je dosta vruce i pijem dosta tekucine, znojim se, pa da ne se ne bi sto zakompliciralo :D

  10. #10
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Otvori su tu već jako dugo Ne brini, ništa se neće zakomplicirati od toga što ništa ne poduzimaš. (a i ispod jastučića se znoji )

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    pozega
    Postovi
    53

    Početno

    istina.... hvala puno

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ivanić grad
    Postovi
    63

    Početno

    Hej Walla...I ja sam ti rano imala iscjetke iz grudiju...Ujutro sam imala skorene potkošulje pa sam zaključila da mi se stvara mlijeko...Nakon poroda imala sam ODMAH mlijeka za svoju bebolinku...To mi je bilo super...
    Zato,ne brini,priroda se za sve brine!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    pozega
    Postovi
    53

    Početno

    hvala nina
    kako sam rekla nisam jos bila u takvim situacijama pa ne znam...
    meni je u velikom interesu da dojim kako ovo dijete tako i ostali dio ekipice tako da sam sada jako sretna sto mi se pruza ta prilika....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •