Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: simptomi spontanog???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno simptomi spontanog???

    bok cure,evo ja sam tek nova ovdje na forumu,al imam jedno pitanje koje me užasno muči.Trudna sam otprilike 7 tjedana(zadnja M mi je bila 29,7),i sam me zanima ima li ikakvih simptoma da je slucajno došlo do spontanog,a da ne znam? Inače imam bolne prsi,povremene mučnine,i lagane bolove kad moram u wc,a ne mogu.Još nisam išla na prvu kontrolu,idem 27,8.Imala sam spontani prije 1,5 godinu pa me sad strah svega. :/ Thanks

  2. #2
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    meni je jedan dr (idiot) ovo ljeto rekao "da ste trebali pobaciti, pobacili bi odma, nema tu čekanja par dana" - išla sam na hitnu jer sam imala bolove u trbuhu i pritisak kod mokrenja (kao da će mi nešto ispasti) pa me tako utješio

    ne znam jel ti to neš pomaže

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    hvala,i to nešto znači.Nadam se da će sve bit ok.

  4. #4
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    simptomi su ti normalni za trudnoću, bit će sve OK

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    i ovi lagani bolovi su normalni? Nisu jaki,više kao nekakva smetnja,al najviše kad imam zatvor,a imam stalno

  6. #6
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    možda ti je bolje pitati nekog stručnjaka da ja ne kažem nešto krivo..
    ali lagane bolove sam i ja imala (imam i danas) - traju sekundu, dvije i par puta dnevno se jave najčešće dok se istežem, kihnem il sl - dr mi je rekla da je to od kontrakcija / širenja maternice (ne sjećam se više)

    ja sam na početku imala stalnu fobiju da se bebi nešto desilo, pa što ako je umrla, pa što ako... sve me "bolilo" i zvala sam dr po par puta dnevno (ne pretjerujem, stvarno jesam) poslije se opustiš i bude lakše (bar meni)..sigurno nema veze s tim, al čak mi je i hematom prošao kad sam prestala biti opsjednuta svime

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    ok,hvala puno.Nadam se da će proći sve u redu,a kad obavim prvu kontrolu javim se

  8. #8
    mcvetnic

    Početno Re: simptomi spontanog???

    Citiraj lile prvotno napisa
    bok cure,evo ja sam tek nova ovdje na forumu,al imam jedno pitanje koje me užasno muči.Trudna sam otprilike 7 tjedana(zadnja M mi je bila 29,7),i sam me zanima ima li ikakvih simptoma da je slucajno došlo do spontanog,a da ne znam? Inače imam bolne prsi,povremene mučnine,i lagane bolove kad moram u wc,a ne mogu.Još nisam išla na prvu kontrolu,idem 27,8.Imala sam spontani prije 1,5 godinu pa me sad strah svega. :/ Thanks
    pa ti si trudna 3 tjedna i 5 dana ak ti je zadnja menga bila 29.07. :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    sorry,ispravljam 29,6 mi je bila zadnja

  10. #10
    mcvetnic

    Početno

    Citiraj lile prvotno napisa
    sorry,ispravljam 29,6 mi je bila zadnja
    a onda je dobro, trudna si 8 tjedana :D :D
    :D :D :D :D

  11. #11
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Šaljem ti vibre i javi kako je prošao pregled!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    javim se odmah u ponedjeljak kad prođe kontrola :D :D

  13. #13
    JelenaML

    Početno

    Ja sam do sada imala dva peha i kad se desila ova sada trudnoca stalno sam mislila da nesto nije u redu (a od sutra sam 27. nedelja i mali raste kao iz vode
    gotovo da sam se sa tim i pomirila, samo mi je bilo strasno sto cemo moja porodica i ja proci kroz citavu pricu od pocetka. Svaki put kad bi doktor rekao da je sve u redu, ja sam nekako bila iznenadjena kao da sam se psihicki pomirila da je nemoguce.
    imala sam iste simptome kao ti, lagani bol u donjem stomaku, napetost, a prvih nedelja sam non stop buljila u gacice, gledala da li krvarim. kad sam u 15 nedelji prorkvarila, bila sam sigurna da je gotovo. A onda sam lezala u bolnici, posle par nedelja se sa prosirenjem materice podigla i posteljica (sto je bio razlog krvarenja) i sve bilo ok. od tada sam na mirovanju kuci, mada ne lezim strogo.
    hocu ti reci da je normalno sto tako razmisljas, ja se i dalje plasim i tako ce biti verovatno do termina, ali polako pocinjem da verujem da ce sve biti u redu. samo vidis da ti raste stomak u nekom trenu.
    sekirala se ti ili ne, brinula ili ne, znaj da i on ima neku svoju malu borbu u stomaku da prezivi i da se rodi i da je to jace od nasih strepnji.
    on/ona ide svojim putem
    samo napred!
    javi kako je bilo!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    ja sam imala jedan moji simptomi su bili:
    jako krvavljenje ono kao da se izliva iz mene sa ugruscima
    bolovima u kraljeznici i nisko dole
    bolovi u jajnicima i kontrakcija matke.
    Ne zelim nikome to.
    Tebi zelim da javis sretnu vijest, da je sve ok

  15. #15
    JelenaML

    Početno

    ma pazi, cak i da ti se poklope simptomi nekoga ko je imao spontani, ne mora da znaci da je to kod tebe spontani
    ako prokrvaris u prvom tromesecju bez bola, cak i ako je sveza krv- verovatnoca je i da ti fali progesteron
    ako prokrvaris u drugom tromesecju- mozda je prosto posteljica jako nisko, treba ti mirovanje...
    ne zuri sa tugom. ne zuri sa brigom. pokusavaj da odmaras sto vise. ako se nesto desi sto pre kod lekara kome verujes.
    bol u donjem delu stomaka moze biti i od nekog zatvora, sto laksa ishrana, redovna stolica, cerealije...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    evo prošla je i ta prva kontrola.Hvala Bogu sve je ok,beba napreduje 17 mm,srčeko kuca,i sve je ok.Na iducu kontrolu idem za mjesec dana,a do tad plivanje,hodanje...Gin.kaže da je sve ok.i da je za 8tj beba taman kolika treba bit. :D :D :D

  17. #17
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    eto bezveze se brinula

  18. #18
    JelenaML

    Početno

    :D za bebea
    on ima svoj put i raste. i tacka.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    :D :D

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    super :D

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    :D :D

    odlično


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •