Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: Urasla dlačica ili nešto drugo?

  1. #1
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno Urasla dlačica ili nešto drugo?

    Na preponi mi se pojavila kvrga veličine lešnika, tačnije baš je na onoj žili koja ide od kuka ka pubičnoj kosti. U početku je bila manja ali prilično bolna da bi se bol na kraju smirio a ona malo porasla i stala na ovoj veličini. Izgleda kao da je neka dlačica urasla ali ništa ne 'probija' evo već celu sedmicu.

    Smeta mi, nalazi se baš tamo gde mi je rub od gaćica, ne oblače mi se pantalone da ga je pritiskam. Ne smem da stiskam da ne pukne unutra pa da prođem kao moja poznanica kojoj se slično desilo ali samo ispod pazuha pa je posle mesec dana primala antibiotike da bi smakla otok veličine teniske loptice.

    Na opštoj praksi ne znaju o čemu se radi, ostavili me da pratim sama pa da se eventualno javim ako počne ozbiljnije da me boli. Ako je apsces secnuće (a šta bi drugo i bilo) ali otom potom.

    Jel imala neka sličnog iskustva? Stvarno ne znam šta da radim :/

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ne znam šta da ti kažem, ja bih to prokopala sterilnom iglom, ali to sam ja (luda i neodgovorna)

    možda možeš uzeti u apoteci onu neku crnu mast koja izvlači taj gnoj van? probaj pitati u apoteci

  3. #3
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ovisi što je
    ako je urasla dlaka, ja obično kopam po tome pa izvučem dlaku s pincetom

    al ak nije onda radije odi doktoru da ti to probuši i dobiš neku crnu mast - ne boli i traje par sekundi

  4. #4
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam imala nekoliko uraslih dlaka na i oko genitalne regije, uplašila sam se da mi se neka žlijezda upalila koliko su te kvrge bile tvrde i bolne, a veličine zrna graška. Gin mi je rekla da stavljam obloge od Rivanol (ako se dobro sjećam) otopine, i povuklo se za par dana.
    Za jednu drugu tako uraslu dlaku mi je dr opće prakse prepisao antibiotsku mast (Betrion) da ju stavljam debelo pod gazicu. Također se povuklo za par dana.

    A možeš probati par kapi ulja čajevca na gazicu i flaster preko toga da ulje stalno bude u kontaktu s kvrgom, ne može štetiti a sigurna sam da može pomoći.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    frendica s istim problemom je otišla gin.koji je to očistio

  6. #6
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    kad mi se to dogodi, a kvrga dođe do veličine da mi baš smeta onda stisnem zube i stisnem kvrgu.
    i uvik je u pitanju urasla dlaka i gnjoj.

    a možeš probat i jedan recept koji sam ja isprobala (i pali) za izvlačenje gnjoja:
    uzmeš komadić kapule (crveni luk), staviš ga na ploču štednjaka da se zagrije i staviš na tu kvrgu. poviše toga gazu i zalipiš. i stvarno kapula povuće gnjoj na površinu tako da ga možeš istisnit.

    meni se to najčešće događa na preponi di mi stalno gačice žuljaju.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a jel se depilirate po preponama?

    ja sam prešla na gaće od badića iz pedesetih...nakon jedne urasle epizode

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i da nemoj da mi netko sad pusti ovo


    http://www.glasdalmacije.com/?show=0&article=2200



  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno Re: Urasla dlačica ili nešto drugo?

    Imala sam ja slično iskustvo, samo što sam bila luda i kopkala sam po tome, i stiskala, pa su počeli svugdje izbijati i završila sam na 5 kura antibiotika, i na kraju sam se punih 6 mjeseci zezala s tim

    Po meni je to apces, iliti čir, i možeš to izvući na mnogo načina, ali kod mene su najbrže djelovala crna mast iz apoteke (koja strahovito smrdi, ali djeluje), ili tople obloge od jakog čaja od kadulje (i što više odmora, a vidim da imaš blizance, pa će to sigurno biti malo teže...)

    Jednom kada izbije bijeli vrh, ili kada pukne čir, treba ga čistiti tako da provlačiš kožu oko njega - nikako ne stiskati, jer onda ne izađe sve van i samo se produži agonija.

    Na kraju, meni su prestali izbijati čirevi kada sam zatrudnila, pa možda i to pomaže...

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    sorry, provlačiš=povlačiš

  11. #11
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno Re: Urasla dlačica ili nešto drugo?

    Citiraj klamarica prvotno napisa

    Na kraju, meni su prestali izbijati čirevi kada sam zatrudnila, pa možda i to pomaže...
    Ne dok mi je ove pameti . Trebala bih dobiti ozbiljno pomračenje uma da bih došla na ovu ideju

    Hvala, devojke! Popodne pravac apoteka po crnu mast, u podrum po luk pa na mazanje i previjanje pa valjda izađe nešto

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a moj link ne bi otvorila ,a ja ponosna vlasnica istog

  13. #13
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Otvorila i iskreno ne delim divljenje

  14. #14
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ajme marija71

  15. #15
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    clumsy mom...isti slučaj sam imala kao ti samo što je moje bilo veće od lješnjaka..orah prije!!!...opća medicina me slala kirurgu, nisu ni pogledali..no med. sestra koju poznam mi je riješila stvar...steri. iglom probušila i istisnula...vrištala sam od boli u jastuk i....rješila se muke..mazala alkoholom par dana, splasnulo je i sad je super...nije se više pojavilo iako se depiliram i dalje...bila je urasla dlačica!!! Sretno i daj nekome od povjerenja (ako da imaš a da je med. struke) neka ti to riješi...

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    I, ima li novosti?

  17. #17
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Nothing !

    Stoji takvo kakvo je, možda za nijansu manje

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    A jesi li probala i crnu mast? Ja sam znala staviti mast i pokriti flasterom da "prokuha" preko noći...

  19. #19
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    prekjučer sam primjetila da imam kvrgu tik ispod prepone,a iznad baš u liniji di prolazi rub gaćica kvržicu veličine graška. ta manja kvržica se naoko ne primjeti ali se osjeti, ova ispod nje se malo vidi kao neka oteklina. sutradan sam išla doktorici koja mi je dala uputnicu zaa vadit krv (preksutra) i antibiotik da vidimo hoće li pomoći ako je u pitanju reaktivni čvorić, mada ja nemam nikakvih drugih simptoma (pitala me za mokrenje i dal imam kakvu ranicu na stopalima ili sl.). u međuvremenu me počela ta donja veća kvrga boliti nakon ustajanja i kad trčim, i osjetim ju inače..
    ima li tko iskustva?

  20. #20
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Imala, prosle zime. Na desnoj preponi, taman kod ruba gacica, ali nekako dublje nego cir ili urasla dlacica. Patila se oko 3 sedmice, bilo je uglavnom bezbolno, ali je onda pocelo jos rasti, koza preko pomodrila, otok se tad bas vidio i boljelo je jako. Otisla dr, dobila antibiotik 10 dana i dijagnozu - upala lojne zlijezde. Nakon toga se smirilo ali se par mjeseci primjetila crna tackica, kao miteser, iz koje se povremeno moglo istisnuti malo sadrzaja. Bacila sam sve gace koje sam imala jer su me iritirali rubovi i kupila nove, bez ruba, i nemam problema, prijatnije mi je i ne iritiraju ni nakon brijanja prepona.

  21. #21
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Antibiotik pijem sad treci dan, zasad nema promjene. Sutra idem vaditi krv. Jesi i ti imala dvije kvrge? Jer sam ja prvo primjetila ovu veću nižu koja je bolna i vise na vrh bedra nego bas na preponi, ova manja je bas na preponi i ne boli.

  22. #22
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Jesam, bile su dvije, visa i veca otprilike u liniji rasta dlacica, taman na desnom vrhu "trougla", dok je druga bila niza i manja i nije rasla. Pila sam baktrim i vec treci dan mi je bilo bolje. A veca kvrga je bila cak velicine oraha.

  23. #23
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    evo nalaz krvi gotov, sedimentacija i jetrene u redu željezo 11, eritrociti na donjoj granici..
    doktorica mi rekla da popijem antibiotik do kraja (zapravo mi je još jedna tbl ostala) pa ako kvržice ne prođu da bi me poslala na uzv vrata.. a ja luda nisam pitala zašto?
    kvržice su još tu, osim što ta donja više ne boli.

  24. #24
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Jel uspio netko istjerati uraslu dlaku van s nekom drugom metodom osim ovdje nabrojanih? Probala sam sve i ne ide.

    Već mjesec dana imam tu neku kvržicu, na pola puta je od koljena do prepone sa unutarnje strane noge. U njoj nema ništa osim krvi, probila sam je 100 puta do sada u nadi da ću je riješiti. Ali poprilično sam sigurna da je ispod nje urasla dlaka koja ne može van jer je ta kvrga dosta velika. Ne boli me inače, boli me jedino nakon kopanja po njoj.

    Jasno mi je da mogu otići kod doktora i da će mi možda dati antibiotik ali radije bih probala s još nekim prirodnim metodama prije toga, pogotovo zato što me ne boli.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    Meni urasle dlačice riješi kozmetičarka s pincetom, poslije mi stavi antibiot.prašak i to je to.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel uspio netko istjerati uraslu dlaku van s nekom drugom metodom osim ovdje nabrojanih? Probala sam sve i ne ide.

    Već mjesec dana imam tu neku kvržicu, na pola puta je od koljena do prepone sa unutarnje strane noge. U njoj nema ništa osim krvi, probila sam je 100 puta do sada u nadi da ću je riješiti. Ali poprilično sam sigurna da je ispod nje urasla dlaka koja ne može van jer je ta kvrga dosta velika. Ne boli me inače, boli me jedino nakon kopanja po njoj.

    Jasno mi je da mogu otići kod doktora i da će mi možda dati antibiotik ali radije bih probala s još nekim prirodnim metodama prije toga, pogotovo zato što me ne boli.
    A da nije apsces?

  27. #27
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ne može ti se do toga pincetom Lili, nije ni na vidiku.

    Nemam pojma jel apsces.. Guglala sam da vidim kako izgleda i sve mi izbacuje nešto jako gadno i krvavo, kod mene nije tako.

    Možda da se suzdržim par dana od kopanja pa prođe, ne znam.

  28. #28
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Suzdrzi se, mozda i prodje. Ja sam znala imati takvih kvrga, ocekivala buktinju gnoja ili necega pa ne bude nista.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 04.06.2019. at 15:21

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    Meni kad bi se upalila urasla dlaka, ja bi mazala smeđom kremom od propolisa da se sve umiri. Poslije bi mogla sama istisnut.

  30. #30
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Probat ću i tu kremu. Hvala

  31. #31
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Meni se zadnjih mjesec dana na pazuhu stvaraju grozne velike gnojne i bolne kvrge, nisam primjetila da je dlaka urasla.
    Od zimus se redovito epilatorom depiliram, a i počela sam s nekim prirodnim dezićem (mislim da je sapunoteka). Smanjila sam dezić, no ne odgovara mi ni jedan drugi koji mi je priruci (nivea roll on, krislat iz dm-a), nastojim što duže biti bez dezića, mazuckam se losionima koje koristim za ostatak tijela.
    Ima netko neki pametan savjet

  32. #32
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Po mom iskustvu, to ti je od epilatora. Isto mi se događalo prije par godina i prestalo je kad sam prestala koristiti epilator.

  33. #33
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Identicno mi se dogodilo nakon duzeg vremena koristenja prirodnog dezica Male od lavande. Dugo sam bila prezadovoljna i onda odjednom su mi oba pazuha buknula, sve je bilo puno bolnih i crvenih kvrga. Prestala sam sa svakim dezicem i smirilo se nakon nekoliko dana.
    Nije od epilacije sigurna sam jer se epiliram ispod ruke valjda vec 20 godina i nikad nista.
    Posljednje uređivanje od enchi : 04.06.2019. at 20:21

  34. #34
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Uglavnom, samo blagi sapun i voda, proslo je samo.

  35. #35
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Isto se i meni dogodilo od prirodnih dezića.. nešto sam sama radila pa uzela Malu od lavande.. ogromne crvene bolne i gnojne kvrge, pa ni je prijateljica rekla da probam neko vrijeme s ovim neprirodnim i nakin par dana se sve smirilo. Probala opet s tim prirodnim, opet kvrge.
    Sad sam uzela Nuxe i za sad je okveć 2 mjeseca.
    Zaključila sam zapravo da mi izgleda smetaju svi ti koji su prirodni i mažu se.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 04.06.2019. at 22:29

  36. #36
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Bas sam bila nesretna zbog reakcije na taj prirodni ali sad def. vise nema sanse da ponovno probam, kad kazes da se tebi ponovilo. Boli stvarno jako, kad da imas otvorene rane.

  37. #37
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Imala sam prije par godina situaciju neprirodni+epilator, ali puno manje, pa situaciju dezić-britvica crvenilo, osip, ljuskanje kože itd...
    sad mi ovaj skoro 6 mjeseci bio odličan, mislim da je ulola kupljen u lidlu, drži bolje nego i jedan neprirodni.
    Baš mi je žao, odlično drže, nemaju intenzivan miris, isplativi su.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam prije par godina situaciju neprirodni+epilator, ali puno manje, pa situaciju dezić-britvica crvenilo, osip, ljuskanje kože itd...
    sad mi ovaj skoro 6 mjeseci bio odličan, mislim da je ulola kupljen u lidlu, drži bolje nego i jedan neprirodni.
    Baš mi je žao, odlično drže, nemaju intenzivan miris, isplativi su.
    Zbog ovakvih reakcija ja ne brijem dlake ispod pazuha već 25+ godina, možda čak i dulje. Dragi Bog ima razumijevanja - nisam jako dlakava, ali moram povremeno ljeti. Najbolje su mi se pokazale obične jednokratne britvice, ali namjenske za žene (Venus ili slične)- ne kužim koja je razlika, ali izgleda da ipak postoji.

    Deodoran - od prirodnih Nuxe, od neprirodnih Rexona spray. Obožavala sam Nivea Pearl roll-on, ali pogoršava mi situaciju. Dobijem kvrge (kao da je ispod pazuha vrećica smrznutog graška). Odustala.

  39. #39
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja brijem dlačice već godinama ali nisam imala nikada te kvrge do prirodnog dezodoransa koji se maže. U početku ih je bilo malo a kasnije kvrgetine. Probala sam 3 različita, radila svoj i ista stvar.
    Sad sam na Nuxeu ali nisam zadovoljna, nakon 5-6sati osjeti se lagano. Ne mogu naći neki da sam zadovoljna.

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    Cure ako mogu pitati radi čega koristite sve te deziće, ako ste već bez dlaka depilirane, ne vjerujem da se osjeti neki jaki miris kad nema dlaka.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ako mogu pitati radi čega koristite sve te deziće, ako ste već bez dlaka depilirane, ne vjerujem da se osjeti neki jaki miris kad nema dlaka.
    Znat ćeš kad krenu klimakterične promjene

  42. #42
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ako mogu pitati radi čega koristite sve te deziće, ako ste već bez dlaka depilirane, ne vjerujem da se osjeti neki jaki miris kad nema dlaka.
    Uhhh... Ja se strašno usmrdim... ne želim to ni sebi ni drugima priuštiti mirisati

  43. #43
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja nisam ni blizu klimakterija, depiliram pazuhe redovno
    ali ako ne stavim dezodorans ujutro, a nekad ne stavim kad sam kući kroz jutro, nakon nekoliko sati se već čujem

    ustvari nikad nisam shvatila kakve veze to ima s imanjem ili neimanjem dlaka
    ako se znoj ne zadrži na dlakama, zadržat će se na majici, i opet smrdit

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    oops smetnula sam klimakterij

    ne znam ja se onda bit će malo znojim, jedino kad se osjetim, to je ako su mi malo narasle dlačice pod pazuhom, inače redovito ih depiliram.
    Ako se znojim, prije se oznojim po leđima i među grudima nego pod pazuhom.

    Kužim of course ako se baš čovjek osjeti da će uzet dezić

  45. #45
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma ne da se osjetim nego sama od sebe bježim... ne pada mi napamet takva hodati po svijetu taman se špricala najgorim dezićima.

  46. #46
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    inače meni su već godinama najbolji biobaza dezići, nisu skupi, ima ih svugdje za kupit, u sastojke se ne razumijem pretjerano ali znam da nemaju alkohola

  47. #47
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se znojim, prije se oznojim po leđima i među grudima nego pod pazuhom.
    I ja. Ali koristim dezodorans jer sam sama sebi u glavu nametnula da nisam potpuno čista dok ga ne stavim.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Vise na vagini nego na preponi mi par dana oticalo mislila sam zljezda i docekam ponedeljak i kaze mi doktorica vise uraslih dlacica napravilo haos pijen.antibiotike stavljam.obloge al bas me vise smorila ova bol znatel koliko.treba da se povuce

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Kad se okrenem prirodnim dezićima stavim jabučni ocat na blazinicu i natapkam.. Miris octa ispari a odlično "drži"..
    Kvrgice sam imala rijetko, kako došle tako prošle..

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni kad bi se upalila urasla dlaka, ja bi mazala smeđom kremom od propolisa da se sve umiri. Poslije bi mogla sama istisnut.
    Evo tu ponavljam svoj stari post. Toplo preporučam tu kremu od propolisa. Ne vidim potrebu za antb.

    Meni je ta krema nevjerojatno brzo smirila groznu upalu.
    Vrijedi probat.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •