Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Juhuuu, bili smo na klizanju!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno Juhuuu, bili smo na klizanju!!

    Isli smo danas prvi puta na klizanje i malac je bio odlican! Sva sam happy i jedva cekam sutra, mozda cemo opet. Zezao nas je vjetar, zapravo oluja pa nismo mogli bas tako lako vjezbati ali malac me zapanjio.

    Ja, btw, uopce ne znam klizati, jednom sam stala na klizaljke kao tinejdzer i nikad vise. Tako da sam ja hodala po zidicu i njemu drzala ruku. Kad sam objasnila da guzom odrzava ravnotezu i sta kad da radi vise nismo imali Siljo scena i bas mi je bilo drago zbog toga.

    Kad je vjetar nosio kucice i cupao mlada stabla ( ) malac nije klizao nego hodao po zidicu i skakao s njega. Bez drzanja za ruku.

    Bas sam happy i ponosna. :D

    Kako ostali klinci? Vec klizu? Koliko im je trebalo da mogu sami (bez drzanja za ruku)?

    Ima ko kakvih zgodnih tipova za mene? Mozda da se bacim na ucenje? Nema smisla da malac klize a ja stojim i gledam. :D

  2. #2
    ivarica

    Početno

    lilly ni ja ne znam klizati, pokusavala sam par puta u zadnjih 15 godina, ali to je bilo sa obje ruke uz ogradu
    ivar je prvi put izasao na led pred dvije godine, nije mu se svidjelo, a i tada je kelly napisala na forumu da nije dobro prije navrsene 4 pa smo cekali.
    lani je bio jednom s mojom frendicom i klizao je taj prvi put isto bez njene pomoci (rolao je u medjuvremenu, ali nazalost sam je ucio tehniku, jer ni tu mu ne mogu pomoci)

    ove godine smo ga upisali na hokej, vec od prvog treninga je skroz slobodan na ledu, sad nakon dva mjeseca (vise nismo isli nego jesmo, zbog bolestina, prosli mjesec samo na dva treninga je bio) vec jaaako dobro klize (za mene s juga ), svasta moze sto ja nikad necu moci, jurisa, zakoci na mjestu, okrece se, klize unazad, okrece se na jednoj nozi .... a najlosiji je u svojoj grupi, zamislite onda druge :shock:

    nevjerojatno je kako se oni uopce ne boje, niti jurisanja, niti padova, stoput padnu i idu dalje.

  3. #3
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    muz i ja smo prohodali na klizanju

  4. #4
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam s klinkom otisla na klizanje kad je ona imala 4 godine - i tom smo prilikom obje prvi put stale na klizaljke i na led. Prezivjele smo drzeci se za ogradu i zaljubili se u klizanje. Odmah sam kupila klizaljke i sebi i njoj i to je sportski rekvizit koji nam se najvise isplatio. Pronjuskala sam po gradu (Zagrebu), nasla da na Salati ima skola klizanja za djecu (pet, sub i ned), vodila klinku, animirala prijatelje tako da se sad nalazimo svaki vikend na klizanju. Svima nam je super! A klinci? Pa oni rade piruete! Do tada sam mrzila zimu a sad je obozavam! Svima preporucujem klizanje!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja sam prvi put klizala prije tjedan dana i moram priznati da niti jednom nisam pala iako je bilo mahanja rukama... :D :D .....poslušala sam savjet MM-a da se maknem od ograde i ako malo brže idem (čitaj: ne hodam) da će mi biti lakše. On i Niko su me cijelo vrijeme oduševljeno gledali, Niko pogotovo. Htio je i on ali je već bilo kasno. Mislim da ćemo jedan dan bar probati budući da se (iako u cipelama) obožava bacati po ledu.....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Mirta je ovu zimu počela učiti klizati. I super joj ide. Već prvi put je sama stajala i pokušavala. Klinci to za tili čas svladaju

  7. #7
    marya

    Početno klizanje s 4 godine

    što se tiče klizanja, mi smo krenuli sa 4 godine u školu klizanja na Velesajam, ona još uvijek traje, održava se tri puta tjedno (pon.sri.pet.), plaća se po dolasku 15 kn u što je uključeno i iznajmljivanje klizaljki. treneri su stvarno o.k. i djeca su podijeljena u grupe po znanju klizanja. plaća se po dolasku, što znači da možete doći samo tri puta mjesečno ako nemožete uvijek. mislim da je za klince to stvarno super, moj sin je bio oduševljen.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Annabel juce isla prvi put sa skolom. Trazili roditelje da volontiraju a ja naravno od sramote nisam mogla jer ne znam klizati. A tako volim klizanje. Inace u Canadi svi znaju klizati pa cu definitivno morati barem probati.

    Kaze mi tata od ove jedne male da je Annabel najvise se trudila i bas ono uzivala. Par puta je pala ali nista ustajala i ponovo i na kraju tih sat vremena je vec malo sama klizala. Bas sam bila ponosna na nju.

    Drugi tjedan idem pa cu se sakriti negdje i gledati.

  9. #9
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja se znam klizati al se ne znam zaustaviti osim nabijajuci se u ogradu.

    tak da cu, ak ce lucija biti zainteresirana, 'posao' poduke ipak prepustiti nekom drugom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Može malo informacija o školi na Šalati?

  11. #11
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    mamazika,
    Škola klizanja na Šalati je petkom u 16.45 - 17.45, sub i ned. 12.45 - 13.45. Klinci kližu u grupama od onih koji prvi put staju na led do naprednih. Treneri su odlični, svako dijete posebno uzmu, provedu po ledu, prenesu i sve ostalo što je potrebno da se klinci oslobode. Poželjno je da dijete ima bar 4 godine. Cijena je 15 kn + 15 kn iznajmljivanje klizaljki, ako nemate svoje. Kava (odlicna!) u kaficu je 5 kn!
    Bok, vidimo se na Šalati!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno Klizanje

    Mi dolazimo na Šalatu ove nedjelje! Bumo dogovorile neki znak raspoznavanja.

  13. #13
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Jel' bio tko na Šalati? Nisam nikoga prepoznala . Bila je grozna gužva. A sunce?! Fantastično.

  14. #14
    ivarica

    Početno

    mi smo bili u subotu ujutro, u terminu za gradjanstvo.
    ja sam se suncala uz ogradu, po tome me se moze prepoznati

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno Mi smo bili

    Grgu je trenerica profurala 15-ak minuta, rekla da mu super ide, i da može trenirati po 15 min jer je još mali.
    Kaže da je najbolje početi s 4,5-5 godina.
    Dan je bio predivan.
    Ja sam sjedila gore na ogradi s Martom u kolicima, Grgu sam vidjela kak kliže na fotkama.
    Fliper ga se puno više dojmio

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ivarice, mislim da sam te vidjela :D ali sam raspamećeno trčala za svojim divljacima na klizaljkama. Mislila sam da neće moći mrdnuti na tim noževima, ali prevarila sam se.
    Sve je bilo dobro dok nismo izašli na led.
    Prvo ja, jedan krug. Inače, provela sam djetinjsvo i mladost na Šalati. Onako, po 2 termina za građanstvo kad nije bilo prehladno. Klizala sam bolje nego hodala.
    A sad, s 20 godina i 20 kila više, ali u svojim starim klizaljkama, mislila sam da ću umrijeti nakon tog prvog kruga...
    Pa smo onda izašli svi 4 (MM je nikakav klizač) i počeli lamatat po ledu... e... 2 metra i natrag van. Ja sam odvozila još 2 kruga razmišljajući kako klincima protumačiti tehniku klizanja i ostala sam u teškoj nedoumici, jer zbilja ne znam. Svoju školu odradila sam s 5 godina i sjećam se samo da smo klizali po širini klizališta (popreko). Skijati sam učila s 18 i to bi mogla reproducirati nekom drugom. Bar nekako.
    Mlađi još nema 3 godine, dakle nije za školu, a htio bi.
    Stariji ima 5.5 ali veli da će se potruditi da ga izbace iz škole klizanja - tak su ga ljetos izbacili iz škole plivanja jer je radio sve suprotno od uputa.
    Tako da ništa od mojih planova. Zasad. A bilo je tako prekrasno na ledu... jest da sam zaradila musklfiber od 3 kruga, ali bi išla opet.
    Inače, ovaj petak je škola nešto ranije, u 14 i nešto - tko ide neka se raspita.

  17. #17
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja se znam klizati al se ne znam zaustaviti osim nabijajuci se u ogradu.

    isto tako
    obozavam klizanje, jana sam vec pocela voditi i malo hoda. probali smo i skolu, ali smo morali prekinuti poduku jer je jako plakao bez mene.

  18. #18
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam praktički odrasla na Šalati, od malena kližem i to mi je uvijek bilo super. Planiram i Taru odvesti da vidim kak će njoj to sve izgledati, ali moram priznati nikak da se odlučimo otići na Šalatu.Jel imaju još uvijek one fine lepinje ?

  19. #19
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj nana prvotno napisa
    .Jel imaju još uvijek one fine lepinje ?
    Ne znam, ali pouzdano znam da imaju kuhano vino.

    app

  20. #20
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    i ege krece na klizanje od iduceg tjedna u sklopu vrtica.

    2 tjedna ce ih svaki dan voziti na salatu.

    njegov komentar; stalno cu padati.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Jedan od prvih (olujnih) dana kad sam ja bila sama sa malcem smo zbog vjetra vise sjedili i gledali nego vjezbali pa sam u neka doba predlozila malcu da proba opet a on je rekao da je prejak vjetar pa da ce stalno padati i da ce mu se djeca smijati. A ja sam jos malo ostala sjediti s njim i rekla mu da svi padaju. Cak i oni koji jako dobro klizu. I to je bila istina jer je vjetar bio tako jak da se niko ko je bio na klizaljkama nije mogao odrzati. Tako smo sjedili par minuta i gledali kako ljudi padaju. :D Onda je malac ustao, nastavio i poslije svima govorio da i odrasli koji jako dobro klizu isto nekad padnu. To tako ide kod klizanja i nije strasno.

    Btw, on je jos najmanje padao jer sam ga drzala za ruku. :D

  22. #22
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno Maskenbal na Salati

    Drage mame (i one koje ce tek biti) i tate (mogu i ostali)

    obucite sebe i djecicu u kostime i pravac Salata u nedjelju u 11 h na maskebal na ledu! Maskama ulaz besplatan a dijele se i nagrade . Provod garantiran i nezaboravan! Obavezno ponijeti fotice!

  23. #23
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ispravljam samu sebe...


    Nije u 11 h, vec u 10.30


    Samo da ne pada kisa....

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    I mi smo proklizali, na kraju sezone, ali jako ponosni.
    Nije nam išlo baš jednostavno.
    Prvo je mama slučajno nabasala na slatke male klizaljke na sniženju jedne nedjelje u TL još početkom studenog i pravac istu večer s djetetom u termin za građanstvo na Šalati. Ni mami nije bilo jednostavno nakon godina neklizanja, a dijete nije baš bilo impresionirano tom kliiiizavom "zabavom".
    Na svu sreću, iste večeri frendica me uputila na školu klizanja i evo nas opet, međutim moja princeza ni slučajno sama probati, cijelo vrijeme neki od trenera ju je morao držati (i što je najbolje oni ih stvarno drže i pomažu), onda je i skroz odustala, kaže trener pitanje motivacije, a onda i mi priznamo da ipak nema još 4 godine, već nam fale 2 mjeseca... 8)
    I evo nas, 3 mjeseca kasnije, idemo opet probati. I nije išlo, nju vodi trener, ostalih deset u vlakiću, možda ste ju vidjeli, u rozom kombinezonu ... I tako 3 puta, svaki put mrvicu bolje, ali ne sama.
    I 4. put, evo je, "skroz" sama, skače, ponosna, oduševljena.
    Pouka: ove male obvezatno u školu klizanja, ovo je primjer kako su roditelji zeznuli stvar na početku, neiskustvo ...
    A drugo, ne treba odustati, ja sam mislila da je baš dobro što se susrela s nečim što joj baš i ne ide od prve, nije "najljepša i najpametnija", bez puno truda kao inače. Ovo iskustvo je kako se "radom" može postići uspjeh.
    Sezona na Šalati završava za tjedan, dva, zna li netko kako je na drugim klizalištima u Zgb?

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    danas smo bili na velesajmu i, kako nije bilo nego 6 ljudi na klizalistu, odlucila i ja stati na nozeve :D . Tek kad sam stala na led skuzila sam kako moje dijete ustvari fenomenalno klize :shock:

    klizaliste vam je skroz prazno, super za malu djecu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •