Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: fizijatar - preporuka

  1. #1
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno fizijatar - preporuka

    Oduvijek imam neke sitne smetnje s leđima, blaga skolioza mi je davno dijagnosticirana. No u zadnje vrijeme nešto kao da mi se ukliještilo u donjem dijelu kralježnice. Mislim da je to posljedica dizanja Jane na pogrešan način (ne iz koljena, nego bih se nagnula prema naprijed). Više je tako ne dižem, pa ipak nikako da prođe. Ne mogu se/ ne smijem sagnuti prema naprijed već dugo. Znam da bih morala vježbati i planiram od jeseni krenuti na pilates, ali voljela bih da me prije toga pregleda neki dobar, pouzdan fizijatar (kako ne bih još nešto zeznula vježbanjem). Bila sam prije godinu dana u Nemetovoj (još nisam imala taj problem), ali nisam bila oduševljena. Dakle, molim preporuke!

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Dr. Žugaj, privatna praksa....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Ako hoćeš dužim putem, meni se dopao dr.Ladislav Krapac u Mihanovićevoj. Ali puno se čeka i na pregled i na terapiju

  4. #4
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    I meni bi trebao dobar fizijatar.... Moja dr. otišla u mirovinu.

    Mala preporuka veterana u borbi s križoboljom: zamoli dr. primarne medicine da te pošalje na snimanje kralježnice. Tako ćeš si uštedjeti vrijeme, živce i novac! Svaki fizijatar će te, čim uđeš u ordinaciju, tražiti zadnje snimke!
    Navodno je dr. Zoja Gnjidić u Mihanovićevoj dobra, ali, red je beskrajan...

    Druga preporuka - nikad, ali stvrno nikad, nemoj početi s fizikalnom terapijom (bez obzira radilo se o magnetu, ultrazvuku, vježbama u dvorani ili bazenu ....) dok je upala u tijeku... tako ćeš nepotrebno trpjeti bolove a terpija će se odužiti. Dakle, neka ti dr. primarne dade lijekove protiv bolova, za opuštanje muskulature i po mogućnosti, miruj... Pomogla bi medicinska masaža leđa da ti olabavi zgrčene mišiće.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Duži put,ali jako dobar na Sv.Duhu dr.Sarta.

  6. #6
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Puno vam hvala, svima!
    Bolovi su u međuvremenu prošli, ali jasno mi je da ne smijem čekati da dođu ponovo u još gorem obliku pa planiram krenuti na pilates. Kažu mi ljudi baš kao i iva_luca da mi ni nema smisla pregled kod fizijatra bez slikanja jer ovako on ne može točno znati što se događa. Ja s druge strane imam strašnu averziju spram rentgena jer baš kad su mi u djetinjstvu ustanovili skoliozu išla sam na slikanje. Doktorica opće prakse je nešto zeznula u pisanju uputnice i nitko to nije skužio. Uglavnom, umjesto jednom, slikali me 10 puta :shock: Ortoped se ljutio, a ja se bojim da sam previše ozračena za cijeli život. Zna li netko zapravo kako djeluju ta zračenja??? Navodno je najbolji pregled magnetska rezonanca, a ni zračenje nije štetno. :?
    Eto, ima tko kakvih preporuka za pilates - centar ili prema Zvijezdi?

  7. #7
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Podižem!

    Nedavno me uklještilo u doljnjem dijelu kralježnice s lijeve strane. Otišla kod privatnog dr.koji mi je dao 4 injekcije ali za par sati još gore, grčenje i treslo mi se cijelo tijelo. Drugi dan medrol i ketonal još uvijek pijem. Stanje je bolje s obzirom da sam 3 dana provela u krrvetu jedva na noge.

    Kad se sve to malo smiri...mislim da bih trebala fizijatru...koliko čujem svugdje se dugo čeka i vježbe isto...osim naravno da idem privat.

    Molim preporuke što i kako jer sam sličnu situaciju imala prije godinu dana ali ne ovako jako.

  8. #8
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Podižem temu! Molim preporuke...

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu! Molim preporuke...
    Zoran Vuletić, Božidarevićeva 11 - nemam vlastita iskustva, ali moj stariji sin je njegov pacijent (iskrivila su mu se leđa zbog naglog rasta pa je išao fizijatru, ortopedu i na fizikalnu terapiju, ali sad je ok).

    Najbolje ti je pitati liječnika obiteljske medicine koga preporučuju za baš tvoj konkretan problem. Moja mama je kod Porina Perića na Rebru, ali on je fizijatar REUMATOLOG, tako da to nije dobra adresa za tebe.

    Drugi način je da uzmeš uputnicu i pošalješ je na par mjesta (Božidarevićeva, Mihanovićeva, Rebro.... ne znam ni ja) i odeš tamo gdje najranije dobiješ termin.

  10. #10
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu! Molim preporuke...
    dr. rossana čizmić, mihanovićeva.
    odlična dr, kod nje sam godinama.

  11. #11
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu! Molim preporuke...
    Ja sam ljetos imala katastrofu s vratnom kraljeznicom.
    Nema di nisam slala uputnice na online narucivanje i ceka se zaista dugo.

    Na kraju osobno otisla u kbc Dubrava i u roku 3 tjedna dobila termin a dva dana nakon toga krenula i s terapijama.

    Arithera i Medikol rade isto preko uputnice al mi je i to bilo dugo cekati jer je kod mene bilo akutno stanje.

  12. #12
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Zaboravila napisati da sam bila kod dr. Škrabalo a fizioterapeut Agnezija ( spasila me zena).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Podižem
    Imam napravljen rtg (donji dio kralježnice) i sad me opća praksa šalje na pri pregled fizijatra. Ima li netko preporuke za fizijatra (na uputnicu) i da uopce primaju nove pacijente? Zvala sam nekoliko ordinacija, puni su, ne primaju uopce.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Nedavno sam imala iznenađujuće dobro iskustvo s fizijatrom u DZ MUP, u Šarengradskoj. Doduše, razlog je bio druge prirode, sin je trebao terapiju i primljen je u roku odmah. Ne znam koliko se inače čeka za ne-hitne slučajeve, ali probaj nazvati, ako već nisi.
    Doktorica je malo hladna i distancirana, ali je vrlo korektna. Ima i doktor u suprotnoj smjeni, s njim nismo imali kontakta.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala, probat cu.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, probat cu.
    Ja sam s takvim problemom bila na Rebru, dr. Kalebota, ali to je bilo prije korone. Ovdje https://www.kbc-zagreb.hr/klinika-za...ilitaciju.aspx

    Probaj i u Mihanovićevu https://www.prfr.hr/
    Ide se na uputnicu. Moj brat je u jeku korone potrgao ruku, pa je išao prvo u Dubravu, a kad su se oni zatvorili, prebačen u Mihanovićevu, gdje je obavio ne samo preglede nego i fizikalnu terapiju.
    Ne znam kako je ako nije u pitanju ozljeda, ali pitaj na više mjesta, pa idi tamo gdje dobiješ najraniji termin.

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Kod mene izvan Zg fizijatar se ceka cca 2tj i na terapije me primili odmah za 3 dana ali to vjerojatno zato jer sam trudna. Inace se ceka isto 10tak dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •