Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 210

Tema: Bachove kapi

  1. #151
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    ja sam prije cca dva mjeseca surfajući po netu naišla na BK. i to na stranici snaga prirode.
    neki dan sam probala kupiti u ljekarni, al kad me gđa uzbunjeno pogledala sam odustala.

    ispunila sam onaj njihov test na stranici i ukratko opisla svoje trenutne probleme....
    isti dan su mi odgovorili.
    ja sam napisala što ću kupiti i sutradan je stiglo poštom kako su i napisali na stranici.
    doduše bila sam na poslu danas kad je bio poštar, pa ću ih sutra ići uzeti na poštu.

  2. #152
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    danas sam pokupila na pošti paketić sa BK kapima i prepisano mi je da uzimam 4x4 kapi na dan pod jezik ili s malo vode.

    nije mi baš jasno kako ispod jezika? ako mi to može netko pojasniti.

    za sad sam s malo vode popila.

  3. #153
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Citiraj m arta prvotno napisa Vidi poruku
    danas sam pokupila na pošti paketić sa BK kapima i prepisano mi je da uzimam 4x4 kapi na dan pod jezik ili s malo vode.

    nije mi baš jasno kako ispod jezika? ako mi to može netko pojasniti.

    za sad sam s malo vode popila.
    obicno se homeopatke globulice ostave pod jezikom da se rastope, BK ja stavim direktno na jezik kad je u pitanju rastvor
    kod rescue remedija kojeg imam kao koncentrat - orginal bococu stavim u casu s malo ili vise vode posto je preintenzivan za kapanje direkt na jezik i obavezno ostavim par sekundi u ustima prije nego progutam

  4. #154
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Vala,
    dobila sam u bočici (tekuće stanje), a na dopisu mi je gđa hom. napisala sastav koji je smješala: BK, esencija za usklađenje 1.čakre, rescue kap.

    pošto mi je napisla da pijem 4x4 kapi na dan, najzgodnije mi je nakapati u čašu s malo vode.

  5. #155
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Molim ako mi netko može pojasniti slijedeće:

    Ponešto sam se informirala o BK, ali nisam skužila djeluju li one na način da se s vremenom simptomi u potpunosti povuku i osoba više nema problema niti nakon prestanka uzimanja ili imaju učinka samo dok traje tretman.

    Koliko sam shvatila za postizanje uspjeha osoba treba i sama osvjestiti problem i željeti poraditi na njemu.
    Znači li to da će se na tom putu 'izliječenja' u nekoj fazi simptomi možda čak i intenzivirati?

    Hvala.

  6. #156
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Podizem

    Trebaju mi Rescue BK da li se mogu kupiti u nekoj ljekarni? I koliko koštaju.

  7. #157

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Ima za kupiti u apoteci na dolcu, (mislim da se naručuju, da ih nemaju na skladištu) ili ako ti (ili netko od tvojih) idete u Austriju, Njemačku, za Italiju nisam sigurna.
    Ja idem ujutro u Austriju pa ako ti treba.....

  8. #158

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima,

    ne znam dali sam pogodila pravu temu, tj. već sam koristila Bachove kapi u dva navrata i bila sam jako zadovoljna rezultatom, sada sam trudnica u 8. tjednu trudnoće ali sam pod rizičnom trudnoćom zbog tlaka, poradi kojeg pijem lijekove, isto tako je bilo i sa prvom trudnoćom. U želji da si ovu trudnoću i porod olakšam htjela sam si pri pomoći sa Bachovim kapima, pa me sad interesira dali je tko koristio kapi u trudnoći (ali da je kao i ja imao terapiju za tlak). Danas sam slala upit gdje sam prije naručivala kapi, pa čekam njihov odgovor. I dali, ako se odlučim koristiti kapi, moram obavijestiti svoju gin. i internista da koristim te kapi. Unaprijed hvala.

  9. #159
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mene isto zanima upotreba bachovih kapi u trudnoći, a nisam u stanju čitati cijelu temu, ako netko ima iskustva nek podjeli molim vas!
    Javila sam se na Snaga prirode i valjda će mi otpisat - treba mi nešto da me malo smiri prije poroda carskim rezom.

  10. #160
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto zanima upotreba bachovih kapi u trudnoći, a nisam u stanju čitati cijelu temu, ako netko ima iskustva nek podjeli molim vas!
    Javila sam se na Snaga prirode i valjda će mi otpisat - treba mi nešto da me malo smiri prije poroda carskim rezom.
    ja sam koristila u trudnoći i nakon nje. Prilično sam dobro izdržala sve izazove.

  11. #161
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Super! Valjda mi pomognu, ne bi se čudila da mi ne prepiše na žlice koliko sam skomirana

  12. #162
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Super! Valjda mi pomognu, ne bi se čudila da mi ne prepiše na žlice koliko sam skomirana
    neće sigurno. doziranje ide po nekoliko kapi dnevno par puta ili prema potrebi. a možeš staviti par kapi u bočicu sa vodom te pijuckati tokom dana (promućkaj uvijek prije).

  13. #163
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala, jedva čekam da mi se jave. Vrijeme je da se poduzme nešto, ovo mi djeluje kao super start

  14. #164

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Cure, može kontakt za nabavu bachovih kapi? Zanima me i koje sve vrste kapi postoje s obzirom na problem

  15. #165
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Evo već 3 dana i niko se ne javlja na mail (Snaga prirode). Sirius znaš gdje ih još mogu nabaviti?
    Također jako važno: dali se preporučuju kod osobe koja je operirana od raka? Uzela bi ih za svoju mamu da joj pomognu proći razdoblje nakon operacije.

  16. #166
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Evo već 3 dana i niko se ne javlja na mail (Snaga prirode). Sirius znaš gdje ih još mogu nabaviti?
    Također jako važno: dali se preporučuju kod osobe koja je operirana od raka? Uzela bi ih za svoju mamu da joj pomognu proći razdoblje nakon operacije.
    Naravno da ih mama može uzimati. Budem se raspitala pa ti pošaljem par kontakata .

  17. #167
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala velika!

  18. #168
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    možda znate dal idu slobodno uz dojenje? Pretpostavljam da da ali nisam sigurna!

  19. #169
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    yes.
    štaviše rescue remedy je jako poželjan u prvoj pomoći i za bebe i djecu.

  20. #170
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    stvarno?! Imam ga doma ali to nisam znala! Hvala ti

  21. #171
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja dobila Bachove kapi od jedne drage forumašice Uzimam ih već 4 dana i ne znam jel psihosomatski ili ne al one djeluju!!!

  22. #172
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    Evo sad mene malo ko padobranca s pitanjima...
    Koja je razlika između rescue remedy-a i bachovih kapi?

    Da li to pomaže kod valunga? (Mama mi je morala ići na histerektomiju, pa je naglo ostala bez menstruacije i sad su je uz sve muke, napali još i valunzi i nesanice...)

  23. #173
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ima li netko kontakt gdje se mogu nabaviti Bachove kapi?

  24. #174
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj ivana_4 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo sad mene malo ko padobranca s pitanjima...
    Koja je razlika između rescue remedy-a i bachovih kapi?

    Da li to pomaže kod valunga? (Mama mi je morala ići na histerektomiju, pa je naglo ostala bez menstruacije i sad su je uz sve muke, napali još i valunzi i nesanice...)

    rescue remedy jesu bachove kapi, samo ne pojedinačno jedna biljka već gotova mješavina od slijedećih 5 pojedinačnih kapi: Star of Bethlehem – Orithogalum umbellatum , Rock Rose – Helianthemum, Cherry Plum – Prunus cerasifera, Impatiens – Impatiens gladulifera, Clematis - Clematis vitalba

    One su odlične za smirenje, u slučaju neke nezgode čak (zato su dobre za držati u prvoj pomoći), za smanjenje treme i nervoze, smiriti dijete/napadaj bijesa, za vrijeme poroda su također žene imale odlična iskustva s njima. One definitivno umanjuju napetost i tenzije, pomažu povratiti mir i fokus, i ok su za prije spavanja. Utoliko bi i njihovo djelovanje na nesanicu bilo više na otklanjanje uzroka - smiruju um itd.
    Tvojoj mami ne mogu škoditi (ne mogu ni novorođenčetu), a mislim da ti svi koji su probali mogu reći da su velike šanse da bi joj olakšale situaciju.

  25. #175
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Molim vas, može nekakv kontakt kako ih nabaviti? hvala.

  26. #176
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://en.wikipedia.org/wiki/Bach_flower_remedies
    Systematic reviews of clinical trials of Bach flower remedies found no efficacy beyond a placebo

  27. #177
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Hvala na informaciji. Znam za to već godinama i sretna sam ako mi placebo radi .

  28. #178
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    nema na čemu.

  29. #179
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    A famozni placebo nabavite gdje???

  30. #180
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Trst, Austrija, Njemačka. - Apoteke.

  31. #181
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno


  32. #182
    amadea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Pozdrav svima!
    Mogu li se Bachove kapi nabaviti u homeopatskim ljekarnama kod nas, po mogućnosti u PGŽ? Pretpostavljam da je prije uzimanja poželjno savjetovanje s homeopatom, pa molim za preporuke.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav Tessa ,
    molim te ako mi možeš poslat na moj mail adresu za bachove kapi , molim te jer sam nova u ome i neznam kome se obratiti.Hvala ti

  34. #184

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav cure,

    ja sam u 24 tjednu trudnoče, i imam doma rescue kapi koje bi htjela koristiti jer sam počela imati "problema" kad idem na preglede... tj. inaće imam tlak u trudnoći i pijem terapiju za tlak, i tlak je super kad sam kod kuće, ali čim moram na pregled kod gin. kad mi mjere tlak u ambulanti tlak skoći ono za ne povjerovati, i kad dođem doma tlak opet super. Pa sam Vas htjela pitati dali je netko imao sličnu situaciju i kako je koristio rescue kapi u takvim situacijama, jer nikako ne mogu dobiti gospođu od koje sam naručila kapi da ju pitam za savijet. Hvala.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Dobila sam neki mix sa Bachovim kapima, ali ne znam kako je bolje da ih koristim.

    Sta da stavim kao bazu, jabukovo sirce ili alkohol? Zena mi je dala u maloj bocici nesto smiksano, vidjela sam da je kapala Rescue i jos par nekih i rekla da to dopunim sircetom ili rakijom i onda kapam po nekoliko kapi u casu vode i pijem par puta dnevno.

    Davno sam jos citala o ovim remedijama, ali nisam se nesto dublje interesovala, pa ne znam ni kako se koristi. Pomagajte!
    Kako se beba spustila i krenuo 9. mjesec, tako me pocinju hvatati neki strahovi nocu.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Niko? :D

  37. #187

  38. #188

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Djes ti mujice?!

  39. #189
    Miriana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    6

    Početno

    Po njihovim uputstvima kapnu se 4 kapi u casu vode i onda se otpija po mali gutljaj najmanje 4 puta dnevno - ujutro nakon budenja, neposredno prije spavanja i dva puta u toku dana. S tim da bi voda trebala biti izvorska a ne iz slavine. Moja sestra je pila Rescue Remedy prije, tijekom i nakon oba poroda. Kupile smo pola litre vode (Jana, Bistra ili sl.) nakapale u nju 5-6 kapi i onda je ona to svako malo pijuckala. Uputstva za koristenje nisu stroga, bitno je da u odredenim intervalima dobis vibraciju tih kapljica u organizam. Ako je hitno i nemas vremena kapati u vodu, mozes si direktno iz bocice kapnuti kap ili dvije ispod jezika. Samo pustis da stoji par sekundi prije nego progutas.
    Moja sestra ih koristiola iskljucivo radi osjecaja straha i panike od poroda i kaze da su joj pomogle.

  40. #190
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Mogu li se negdje u rh nabaviti ove kapi? Trazim za kolegicu.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    183

    Početno

    Takoder i mene zanima. Trudna sam 7 i pol tjedana i prestala s AD i sad su mi se vratili strahovi i depresija ... Probala bi u centar ( u Zgb) u Cerininoj, ne znam ime. Iskustva? Hvala

  42. #192
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    wana, mogu se u Hrvatskoj nabaviti Bachove kapi!

    Ako još tražiš za kolegicu, pitam svoju prijateljicu gdje ona nabavlja!

  43. #193
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ja sam ih kupovala u njem. ljekarnama. U Rijeci ima Aleksandra Ožanić, bachov terapeut. Radi ih na individualnom pristupu.
    (aleksandra.ozanic@gmail.com, 091 621 22 67)
    Posljednje uređivanje od palčica : 26.04.2013. at 22:07

  44. #194
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    wana, mogu se u Hrvatskoj nabaviti Bachove kapi!

    Ako još tražiš za kolegicu, pitam svoju prijateljicu gdje ona nabavlja!
    Teice bas si zlatna. Ajde pliz pitaj odmah moze li nam kupit, novce saljemo.

  45. #195
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ma daj!

    Tu smo jedni za druge !

    Zovem je danas i pitam pa vam javim!

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Naruciti cu si Bachove kap.Mozete li mi samo reci jel 200 kn za 30 ml ok cijena

  47. #197
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Skoro sam pocela sa Bahovim kapima, pa imam jedno pitanje:
    da li kapi na pocetku uzimanja mogu imati neke nus efekte (tipa osip, nesanica...) kao i klasicni homeopatski lekovi?

  48. #198
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Kako vidim dugo nije bio nitko na ovoj temi, a mene u zadnje vrijeme jako privlači.

    Mene zanima može li mi netko preporučiti nekog bachologa u Zagrebu?

    Pristalica sam individualnog pristupa. Ne bih ništa naručivala izvana/sa neta, nego nakon razgovora sa stručnjakom da mi se smućkaju kapi baš za mene.

  49. #199
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja znam jednu slovenku pa mogu pitati?

  50. #200
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj snupi prvotno napisa Vidi poruku
    ja znam jednu slovenku pa mogu pitati?
    Je l Slovenka na privremenom radu u Zagrebu?

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •